KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

[Pilt: Screenshot_20240701_212059_OneDrive.jpg]

[Pilt: Screenshot_20240701_212652_OneDrive.jpg]

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(01-07-2024, 17:45 PM)tõnn Kirjutas:  Kompressorilt korraks kondekat laenata ei maksa vist midagi.
Veelgi parem oleks pumba kondekas panna kontrolliks kompressorile, vb kolib viga kaasa selle vahetusega.

Kui jutuks on miskipärast mu kodune kompressor, siis see on 150km kaugusel ning lisaks veel 3f.

Oluline osa mu küsimusepüstatusest on teooria ning ehk oskab mõõdetud sisendi pealt mootorite hingeelu veidi paremini kui nn kruvikeeraja-tasemel mõistja ka vastuse anda. Autode analoog: pigem saab asjad korda just teamistega ja mitte usinalt juppe vahetama asudes Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(01-07-2024, 23:38 PM)13piisab Kirjutas:  
(01-07-2024, 17:45 PM)tõnn Kirjutas:  Kompressorilt korraks kondekat laenata ei maksa vist midagi.
Veelgi parem oleks pumba kondekas panna kontrolliks kompressorile, vb kolib viga kaasa selle vahetusega.

Kui jutuks on miskipärast mu kodune kompressor, siis see on 150km kaugusel ning lisaks veel 3f.

Oluline osa mu küsimusepüstatusest on teooria ning ehk oskab mõõdetud sisendi pealt mootorite hingeelu veidi paremini kui nn kruvikeeraja-tasemel mõistja ka vastuse anda. Autode analoog: pigem saab asjad korda just teamistega ja mitte usinalt juppe vahetama asudes Wink
 Kondekas antud juhul on kuluosa, umbes nagu autol küünalde vahetamine vahelejättude jne muude anomaaliate välistamisel vigade otsimisel.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(01-07-2024, 17:00 PM)13piisab Kirjutas:  .... Pumba mootoril takistused 9ohm, 13,7ohm ja 22,3ohm. ...

Kuidas need kolm takistuse väärtust kahe mähisega mootoril on mõõdetud?

Kaabli ja kere vahel? Või kaabli sooni paariti mõõtes? Kuidagi väga erinevad.

Peetis kondensaator annab end nii kätte: 


Lihtsalt väsima hakkavat ilma mahtuvust mõõtva aparaadita ei leia.
Vasta

(Eile, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-07-2024, 17:00 PM)13piisab Kirjutas:  .... Pumba mootoril takistused 9ohm, 13,7ohm ja 22,3ohm. ...

Kuidas need kolm takistuse väärtust kahe mähisega mootoril on mõõdetud?

Kaabli ja kere vahel? Või kaabli sooni paariti mõõtes? Kuidagi väga erinevad.
/---/

 Tundub: - töömähis 9 oomi
              - kondekaga abimähis 13 oomi
              - mõlemad jadas 22 (13+9=22)

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(Eile, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-07-2024, 17:00 PM)13piisab Kirjutas:  .... Pumba mootoril takistused 9ohm, 13,7ohm ja 22,3ohm. ...

Kuidas need kolm takistuse väärtust kahe mähisega mootoril on mõõdetud?

Kaabli ja kere vahel? Või kaabli sooni paariti mõõtes? Kuidagi väga erinevad.

Tere!
Takistused peavadki erinevad olema. Mootoris on 2 mähist järjestikku ühendatud ja välja tuleb 3 juhet, mõlemi mähise 1 ots ja ühine, kokkuühendatud ots. Ja tegelikult peaksid mõõdetud takistused andma antud juhul midagi sellist 9 + 13,7 = 22,7 , mitte 22.3. Kas tegu mõõteveaga või on kusagil mähiste keerud koos, lühiskeerud? Selliste pumpade mähised peaks üldjuhul olema üleni õli sees (kas ka sel pumbal?) ja see õli teeb igasuguste mähiserikete otsimise raskeks, eriti testri/multimeetri abil, õli ronib vigastatud isolatsiooni vahele ja mõõtmised ei anna objektiivset tulemust. 
Üks, nn töömähis saab otstele otse võrgupinge, teine, nn abimähis saab oma eraldi olevale otsale toite läbi kondeka, kui konde on läbi, siis abimähis toidet ei daa ja mootor iniseb nagu jkass aiavahel ning pöörlema ei hakka, kui anda rootorile pöördeid, siis hakkab pöörlema, olenevalt, mis pidi käsitsi pöördeid anti, abimähisega käib ainult "õiget pidi".
Kondeka kontrolli on kõige lõbusam teha nii - ühendage 230 V võrgupinget konde otstele ja kui pauku ei käi, siis lühist ei ole. Edasi tõmmake kähku otsad klemmidelt lahti, korras kondekas peakb jääma laetuks, edasi võtke näiteks kruvikeeraja ja lühistage konde klemmid, kui nüüd käib pauk, siis on konde korras. Võib ka laetud konde anda kellegi kätte ja palufa veidi hoida - kui keegi selle maha viskab ja verbaalselt jm moodi emotsioone hakkab väljendama - jällegi, konde on korras. (aga ärge te vast kodus niimoodi kontrollige, muidu mina jään süüdi, kui midagi ...)
Vasta

(Eile, 10:32 AM)kass Kirjutas:  Kondeka kontrolli on kõige lõbusam teha nii - ühendage 230 V võrgupinget konde otstele ja kui pauku ei käi, siis lühist ei ole. Edasi tõmmake kähku otsad klemmidelt lahti, korras kondekas peakb jääma laetuks, edasi võtke näiteks kruvikeeraja ja lühistage konde klemmid, kui nüüd käib pauk, siis on konde korras. Võib ka laetud konde anda kellegi kätte ja palufa veidi hoida - kui keegi selle maha viskab ja verbaalselt jm moodi emotsioone hakkab väljendama - jällegi, konde on korras. (aga ärge te vast kodus niimoodi kontrollige, muidu mina jään süüdi, kui midagi ...)
Selline konde testimine ei ole siiski väga usaldusväärne. Halva õnne korral võib juhtuda, et eemaldad testitava sellel hetkel, kui võrgus pinget pole, annab test vale tulemuse. Vahelduvpinge, kas tead! Wink
Vasta

(Eile, 11:09 AM)tcumen Kirjutas:  
(Eile, 10:32 AM)kass Kirjutas:  Kondeka kontrolli on kõige lõbusam teha nii - ühendage 230 V võrgupinget konde otstele ja .....
Selline konde testimine ei ole siiski väga usaldusväärne. Halva õnne korral võib juhtuda, et eemaldad testitava sellel hetkel, kui võrgus pinget pole, annab test vale tulemuse. Vahelduvpinge, kas tead! Wink

Jah, aga see on teooria nagu ütles Joosep Toots Kiirele, enne kui too poodi suitsu ja õlut tooma saadeti... 
ma olen küll enda arvates suhteliselt käbe vanainime, aga 50 Hz keerdvool on alati olnud veel kiirem, kui mina ning  seda hetke, "kui võrgus pinget pole" ei ole mul õnnestunud tabada. Ja seda hetke on kordi harvem, kui seda pinget võrgus ikka mingil määral on ... kui võtta pingesiinus paberile lahti ja vaadata, millisel hetkel pinge on ja milliselt hetkel on pinge 0, kas tead!  Rolleyes Nii et praktikas toimib, teoorias ei tea ...
Vasta

Seda tüüpi uputatavates pumpades kasutatatakse kontaktaatoreid.
See on kondensaator kokku ehitatud pisikese hõbekontaktidega kontaktoriga, mis hoiab pinget peal ainult siis, kui siinus on posititiivne.
Muidu hakkab vesi vibreerima 50Hz sagedusel ja võib segisti kroomi maha raputada.
Vasta

(Eile, 23:51 PM)Roomik Kirjutas:  Seda tüüpi uputatavates pumpades kasutatatakse kontaktaatoreid.
See on kondensaator kokku ehitatud pisikese hõbekontaktidega kontaktoriga, mis hoiab pinget peal ainult siis, kui siinus on posititiivne.
Muidu hakkab vesi vibreerima 50Hz sagedusel ja võib segisti kroomi maha raputada.

Täielik müstika, mida ikka inimesed välja mõtlevad! (ei pea silmas ksf! Roomikut) Ilmselt on seal ka mingid äpid värgid ja tehisintellekt juhib kogu mängu? On mul peidetud üks 1-faasi sügavvee pump, ksf! illi 123 tõi menetlemiseks, sest teatavasti on seal sees lisaks eelnimetatule veel ka 0,X liitrit vaske, mis tuleb sealt välja võtta ja viia selleks ellukutsutud punktidesse, et see ohtlik metall ei reostaks emakest maad, vaid saaks konsumis ümber konvekteeritud kasulikeks esmatarbe toidukaupadeks.
Aga sellest vibreerimisest ja kroomi mahaheitmisest ma ei suuda ilmselt kunagi aru saada, ei ole eriti terav pliiats ega kirgas kriit kunagi olnud ja ega midagi paremaks ka ei lähe ei homme ega ülehomme ... kontaktaator, automaks on selle kõrval köki - möki ja kukesupp, ma arvan...  Sad
http://ee.shcetelec.com/info/ac-contator-63556260.html
Vasta

Härra Roomik tögab sind!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(Eile, 23:51 PM)Roomik Kirjutas:  Seda tüüpi uputatavates pumpades kasutatatakse kontaktaatoreid.
See on kondensaator kokku ehitatud pisikese hõbekontaktidega kontaktoriga, mis hoiab pinget peal ainult siis, kui siinus on posititiivne.
Muidu hakkab vesi vibreerima 50Hz sagedusel ja võib segisti kroomi maha raputada.

See on liiga kallis lahendus. Pealegi pannakse hõbekontaktid kiirelt pihta.
Iga titt teab, et segisti kroomi säilimise huvides on kontaktaatorite kasutamisest palju odavam suvaline alaldussild pooleks saagida, et jääks järele ainult kaks dioodi, mis seejärel hoiab pinget peal, kui siinus on negatitiivne. Muidugi ei tohi unustada, et ka segistil tuleb sel juhul külm ja soe vesi omavahel ära vahetada!

Tegelikult tahtsin öelda, et lõpetaks nüüd selle naljanurga ära siin teemas! Ma ei viitsi neid postitusi siit naljanurka ümber tõsta ja Kassil niigi mölapiirang peal, pole vaja teda piirajasse lasta temalt ebavajalikke postitusi välja meelitades, sest nii võime jääda ilma olulisest infost vanasõidukite registri jt. teemades.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

(Täna, 11:26 AM)Marko Kirjutas:  Härra Roomik tögab sind!

Hallooo!
Kas selline asi on siis siin voorunmis ka lubatud?  Sad

Lgp. Pauguonu - sain aru. lõpetada! Ma võin üldse mitte postitada, ma arvan, no vähemalt täna...
Aga Sul on vanad andmed, kass on jälle heas kirjas (seal, kus vaja!  Cool ) ja võiks oma mölaga voorumit lõputult ja piiramata reostada, aga ta ei tee seda mitte, sest ta olevat "härrasmees", vähemalt ksf! Marko väitel.
Vasta

Kas kusagilt on võimalik osta laagripesasid mida saaks kuskle külge keevitada? Nt nagu kardaani kahvlil otstes on.
Tahaks üheteljelise liigendi tekitada aga ei viitsi väga vaeva näha sellega. 35mm välisläbimõõduga laagrile


[Pilt: Capture.jpg][/url]
Vasta

(9 tundi tagasi)Mihkus Kirjutas:  Kas kusagilt on võimalik osta laagripesasid mida saaks kuskle külge keevitada? 

Mehaanika algõpetus ütleb, et need avad töödeldakse lõpuni pärast keevitamist, ainult siis on teljelisus ja korrektne ümmargune ava garanteeritud! Olenevalt kasutusotstarbest võib muidugi siin-seal natuke pohhi sisse panna, aga hea tulemuse jaoks on järjekord igal juhul vale.
Räägi sellest sõlmest täpsemalt!
Poes vaevalt valmissilmasid on, see pole loogiline, aga küllap on võimalik kasvõi kardaaniristide mõõtusid uurides leida mingi sobiv lammarist leitav jupp, millelt neid lõigata saab.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(9 tundi tagasi)Mihkus Kirjutas:  Kas kusagilt on võimalik osta laagripesasid mida saaks kuskle külge keevitada? Nt nagu kardaani kahvlil otstes on.
Tahaks üheteljelise liigendi tekitada aga ei viitsi väga vaeva näha sellega. 35mm välisläbimõõduga laagrile


[Pilt: Capture.jpg][/url]


Kui sa väga keevitada tahad, siis kinnituseks kaks polti võid ju keevitada....
https://tööriistamarket.ee/et/tarvikud-j...ertik.html

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne