KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Mina uuemat kui 2011 aasta Transiti ABSi skeemi ei näe, kuid vähemalt sellel (õnneks!) ei ole ABSi andurid üle can-busi. Vaid on ikka ABSi ajuga otse ühenduses. Muidu koormaks üks katkine/lühises/soola täis ABSi juhe can-bus võrgu maha?!

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(29-08-2024, 15:55 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Mina uuemat kui 2011 aasta Transiti ABSi skeemi ei näe, kuid vähemalt sellel (õnneks!) ei ole ABSi andurid üle can-busi. Vaid on ikka ABSi ajuga otse ühenduses. Muidu koormaks üks katkine/lühises/soola täis ABSi juhe can-bus võrgu maha?!

Oskan Nissani pealt öelda. Vigane ABS võtab kaasa 4vedu, esp, distantsi hoidmise, rajahoidmise jne. Mis on ka loogiline, sest auto kalkulaator peab teadma, mida rattad teevad, ilma selle infota ei saa ju otsuseid vastu võtta. Sama asja tegi ka juhiistme all niiskust saanud pistik ehk ma olen kaks korda seda läbi elanud. Jeep ei ole erand olnud, seal siiski 4wd jäi toimima.
 Õnneks Nissan on siiani jätnud võimaluse ka tavalist püsikat kasutada lisaks kosmoseteaduses kasutatavale, paljudel tänapäeva masinatel seda võimalust enam ei ole. Igal tootjal omad nüansid ja kes kuidas ning mida on teinud. Väga palju selliseid asju tuleb ka regulatsioonidest, mis tootjatele on ette nähtud ehk ma ei näe mingit põhjust, miks enamus autosid samamoodi ei käitu sellise veaga.
Vasta

nagu sama teema https://www.youtube.com/watch?v=2FdxCzpztDQ
Vasta

(28-08-2024, 16:52 PM)MeelisV Kirjutas:  Tagant ette poole.
On hammasvöö/rattad. Käisin ise auto all ja vaatasin.
Võimalik, et on ka anduri viga. Tahaks ise nii ka loota.
Kaamera on hea aga anduritega pole ka häda kunagi olnud. Ilma selle konkreetse autoga ei saa üldse eriti siis linnas.
Käisin seal STOP boxis ja sain jutule. Pandi diagnost külge ja ....
Palju vigu mis teada kõik ja seotud abs ga aga lisaks käis läbi ka anduri viga tagumine vasak.
Sai ka abs pistik kapoti all lahti võetud ja tagasi ning tehtud kustutamine häiretele ja sai puhtaks.
Pärast paari km läbimist uuesti tagasi.
Uus kontroll ja .... ei midagi targemat. 
Vaatame esmaspäeval uuesti.
Äkki on andur aga võib olla abs enda aju/moodul mis on vigane vms.
Olid samad vead kevadel talve seisnud Transit Customil. Kui on lisaks palju U koodiga vigu (kasutasin ForScan'i), käi üle kõik kapotialused ja põhjaalused keresse minevad massijuhtmed. Ford on säästureziimil ja suutnud M6 poldid teha massijuhtmetele nr8 võtmele. Nii ei jää palju kontaktpinda ja hädad algavad. Edasi puhasta ja määri ABS aju pistik, siis kaitsmed nii kapoti all, kui ka armatuuri all. mitmed olulised massijuhtmete keresse mineku punktid on ninas. Eemalda esituled ligipääsuks, ei ole keeruline protseduur. Paras saast on tal ka kapotialune kaitsmekarp, vahest kustub lambist paagis oleva kütusepumba toide (masin jääb seisma) jne. Aitab kaitsme/kaitsmekarbi liigutamine. Ma räägin 2013a masina näitel. Hollandist. Pole eestis talvel (veel) sõitnud, pole roostet kerel ega põhja all. Ja lae akud täis. Peaks 2tk olema juhi istme all. Vahest juhtub palju segast, kui nn mugavussüsteemide aku on liiga tühi või otsa lõppemas. kahe akuga masinal keerline aru saada, käivitub ju teiselt akult.
Ja kindlasti puhasta akult keresse mineva massijuhtme kontakt, ning kere ja mootori vahelise massijuhtme kontaktid.
Peale seda alles andureid ja ajusid vahetama. kui vaja.
Vasta

(24-08-2024, 09:14 AM)Tomzz Kirjutas:  Ei osanud mujalt uurida seega küsimus järgmine. Keegi siit tunneb täpsemalt miniekskavaatori või üldisemalt nende elektripoolt. Probleemiks tühja kohapealt keset väikest pausi tööajal enam masinal joystick udel nupud ei toimi. Planeerkulp ja masti keeramine. Mõlemad kangid hakkasid sama aegselt jonnima. 
Muu hüdraulika toimib. Keegi ehk oskab suunata kusagile poole mida kontrollida. Kui oluline siis masinaks Hanix H36cr. Aitäh
juba ette
Hanixist ei tea küll mitte essugi, ise Hitachi Yanmari jms... Aga üks võimalik teooria võiks ehk olla miskine taburetialune tunnistin, mis ilma motoristi korralikult paigalistumiseta ei luba liigutusi teha....  (lissalt uitmõte)  Tervisid..

loll on loll olla.
Vasta

Sügis käes ja varsti vaja jälle õunamahla tegema hakata. Aga vanad pressi vaheplaadid on väsinud ja tahavad välja vahetamist. Plaadid on lippidest naelutatud restid. Kas lihtsalt veekindlast vineerist lõigatud plaadid ajaks asja ära või oleks sellisel lahendusel mingi oluline puudus?
Vasta

(03-09-2024, 15:45 PM)Mahno Kirjutas:  Sügis käes ja varsti vaja jälle õunamahla tegema hakata. Aga vanad pressi vaheplaadid on väsinud ja tahavad välja vahetamist. Plaadid on lippidest naelutatud restid. Kas lihtsalt veekindlast vineerist lõigatud plaadid ajaks asja ära või oleks sellisel lahendusel mingi oluline puudus?

Mul on lihtsalt võrgujupid ümbrike vahel, töötab perfektselt. Plastiga/pulbervärvitud võrk, silm umbes 2cm.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Soovitaks ümbrikkudevahelised restid tammeliistudest kokku naelutada. Ilmastikukindel, tugevad. ei sisalda keemiat.
Vasta

Minu tagasiside transiti probleemile mis hakkas andma erinevaid häireid (veojõud, abs, parkimis andurid, avariiennetus radar, märgistart, püsikiirus, )
Lõpuks leidis üks töökoda tagumise vasaku abs hammasvöö prao. Nüüd siis teises töökojas sai see vahetatud ja kõik on jälle korras.
Miks üks ja teine töökoda siis esimene loobus tööst kuna polnud enesekindel tagaveolise auto tagasilla lammutamises sest puudus kogemus. Austasin otsust ja läksin nüüd juba teadliku diagnoosiga töökotta mis oli mind ennegi aidanud. 
Keeruliseks tegi selle vea otsimise see et diagnost ei näidanud otseselt ühe ratta abs viga vaid näitas terve abs mooduli viga ja sellega kaasnevaid vigu. Ühe korra jah vilksamisi ka näitas mis andis hiljem juhtlõnga mida veel vaadata.
Vasta

(03-09-2024, 22:42 PM)pen.skar Kirjutas:  Soovitaks ümbrikkudevahelised restid tammeliistudest kokku naelutada. Ilmastikukindel, tugevad. ei sisalda keemiat.

Tamm on hea, aga igast kuurist ei leia. Sama tulemuse (ei riku mahla maitset)  võiks anda õunapuu ise ja saar.
Vasta

(04-09-2024, 11:01 AM)v6sa Kirjutas:  
(03-09-2024, 22:42 PM)pen.skar Kirjutas:  Soovitaks ümbrikkudevahelised restid tammeliistudest kokku naelutada. Ilmastikukindel, tugevad. ei sisalda keemiat.

Tamm on hea, aga igast kuurist ei leia. Sama tulemuse (ei riku mahla maitset)  võiks anda õnuapuu ise ja saar.

Minu kuurist leiab.
Õunapuu oleks hea soovitus, aga... Kipuvad olema pinges ja väändunud, praod on kerged tulema. Nimekirja võiks lisada ka vahtra, sitke ja kannatab palju. Kui soovi, siis võimalik kõigist eelmainitud liikidest lõigata.


Vasta

Minu mahlapressi restid on saarelippidest. Augud tuleb ette puurida ja pikemad naelad panna, et saaks peale läbilöömist teiseltpoolt kõveraks keerata ja uuesti sisse lüüa. Nii toimib juba aastaid. Peale pikka kuivamist tuleb neid vees leotada enne kasutamist.

T.
Vasta

Pannonia T5 1965. Kui tavaliselt on vanatehnikaga häda, et säde kaob ära, siis oma nõukogude inimese Pannoniaga olen hädas, et säde on kogu aeg olemas- tee süütemängust tuleva kolme juhtmega, mida tahes- pane kokku, ühenda lahti või pane massi. Kuidas käib Pannonial süüte katkestamine? Süüteluku skeemid on mul 2 tk olemas, mis näitab klemmide asukohad ära aga kuidas see funktsionaalsus lahendatud on, pole veel leidnud. Vb on kellelgi Palu piiblist võimalik vaadata?
Vasta

Tere.
Süütelukk ühendab võtme väljavõtmisel süütepooli madalpingemähise massi, sama klemm, mille alla on ühendatud kondensaator ,ja katkesti, klemmi tähist ei mäleta, milline kolmest.
Süsteem ei toimi, kui süütelukul puudub. massiühendus.
Vasta

(05-09-2024, 15:30 PM)kaarelsi Kirjutas:  Pannonia T5 1965. Kui tavaliselt on vanatehnikaga häda, et säde kaob ära, siis oma nõukogude inimese Pannoniaga olen hädas, et säde on kogu aeg olemas- tee süütemängust tuleva kolme juhtmega, mida tahes- pane kokku, ühenda lahti või pane massi. Kuidas käib Pannonial süüte katkestamine? Süüteluku skeemid on mul 2 tk olemas, mis näitab klemmide asukohad ära aga kuidas see funktsionaalsus lahendatud on, pole veel leidnud. Vb on kellelgi Palu piiblist võimalik vaadata?
Nagu @USSR V4 juba kirjutas, siis süüteluku põhjas on kelemm, mis on ilma võtmeta kinni ja võtmega lahti. Pannonia käivitamiseks piisab traadijupist, millega klemm lahti lükata  Big Grin
EDIT: Skeemil siis ilmselt klemm 2
https://1drv.ms/i/s!AibtFQwSo0KngeRZhQv4...w?e=A96IDK
Vasta

Jäi täna silma väljamaa numbritega veokas,poolhaage mille haakes väiksem haagis.Kas mingi eriluba või midagi?
Vasta

Vaatasin eilset pealtnägijat kus teemaks olid jalgratturite ja autojuhtide teejagamine.
Seal hr. Indrek Sirk tegi piltlikult selgeks ühe ringtee näitel, et kui autoga ringilt väljud ja seal väljuval teel on sebra siis seal on autojuhil kohustus sõitev jalgrttur üle lasta ja ratturil on eesõigus sõites sebral. Sebra jätkudes aga see eesõigus ratturil kaob ja ringile läheneval autol enam teeandmise kohustust sama sõitva ratturi puhul ei ole.
Nüüd tekis küsimus. Selle juhtumi esimese poole kohta. Kuidas Teie hindate kui kaugel on sebra ringist veel kus jalgratturil on eesõigus ja kui kaugel enam mitte. 
Sama küsimus tavalise T või X ristmikul kus auto pöörab ja teel kuhu pööratakse on sebra. Kui kaugel on selle sebra mõjujõud mis annab ratturile eesõiguse ja autole tee andmise kohustuse.
Ei otsi konflikte aga lihtsalt teada tahaks kuidas seda hinnatakse. 
Kaine talupoja mõistusega võib ju midagi aimata aga mis on tegelik piir ?
On üldse seda piiri ?
Vasta

Kui sebra on lähemal ristmikule, kui auto pikkus? Mõtlen, et pööre on ju lõpetatud, kui terve auto on juba uuel tänaval/teel.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

   
(12-09-2024, 11:33 AM)isandpauk Kirjutas:  Kui sebra on lähemal ristmikule, kui auto pikkus? Mõtlen, et pööre on ju lõpetatud, kui terve auto on juba uuel tänaval/teel.

Et oleneb sellest kui lai on mururiba sõidutee (ringi)ja kõnnitee (sebra) vahel?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(12-09-2024, 11:33 AM)isandpauk Kirjutas:  Kui sebra on lähemal ristmikule, kui auto pikkus? Mõtlen, et pööre on ju lõpetatud, kui terve auto on juba uuel tänaval/teel.
See on päris kindlasti niimoodi! Ja teeandmise kohustused sõltuvad kindlasti sellest, kas pööret sooritad "smart for 2" või "kamaz poolhaagisega" roolis  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne