soovitused ja pakkumised on oodatud
#21

pomm ei sobi, tänud pakkumast. Smile
buldooser ka ei toida tegelikult.
vasjasid selles piirkonnas pole.
saega küürutamine oli esimene proov, no see tapab selja kiirelt ää. trimmer oli siis järgmine katse, mudu toimib, aga vat see olematu jõudlus.
ise mõtsi, et ehk on keegi katsetand näiteks mõne rootorniidukiga? äkki koleaeglase tigukäiguga ehk õnnestuks?
mul siin oma metsast läeb ka kõrgepinge läbi ja selle alust ee laseb vahel nülida. mingi kolm suve tagasi keegi allhankija niitis selle kummilintidega mänguasjaga, kus kopapoomi otsas oli mingi tundmatu niiduk. kodanik niitja tegi üliviisakat tööd ja kui ma nüüd hästi meenutan, siis krt ta vist purustas ka kohe. igatahes plats oli ilus sile ja puhas ja kenad kasvavad kadakad oli operaator ilusti alles jätnud. sellise kodaniku ja tehnika palkaks kohemaid teenust osutama, a no ei mõista otsida.
kui teaks vähemalt, millega niita.
Vasta
#22

Need masinad on täiesti olemas:
http://www.youtube.com/watch?v=dpgPsQIq7_w
Kuidas nad kividega suhtlevad ja kas Eestis ka on jääb sinu või sõbrapoisi selgitada.

EDIT:
Neid videoid vaadates jääb mulje, et "selles maailmas" köetakse ainult elektriga Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#23

(27-12-2013, 19:43 PM)diesel Kirjutas:  ...trimmer oli siis järgmine katse, mudu toimib, aga vat see olematu jõudlus.

...kui teaks vähemalt, millega niita.
Mu hää sõber pani trimmerile otsa tavalise kõvasulamist hammastega saeketta, läbimõõt oli vist 230 mm. Ta oli üllatunud... heas mõttes. Jõudlus pidi olema päris hea. Ketas ise oli juba sae jaoks kõlbmatu, mõnel hambal tera läinud jne. ja see lubas ka jämedamatele tüvedele kallale minna, kui tavalise võsalõikajaga Smile .


Vasta
#24

(27-12-2013, 19:43 PM)diesel Kirjutas:  ...saega küürutamine oli esimene proov, no see tapab selja kiirelt ää. trimmer oli siis järgmine katse, mudu toimib, aga vat see olematu jõudlus.
...

Olen näinud metsasaele, koduvalmistatud, lisa. Saag langetusasendis maas ja sanga külge kõrgem toruraam tehtud nii, et püsti seistes ulatuks saagi maha panema ja üles võtma. sest võsa langetuseks tõstad saagi maast ju ainult 10 cm. Akselaator oli ka trossiga toodud üles. Kui nüüd aru saadi minust.
Vasta
#25

Üks firma mis Eestis sellist teenust pakub: http://maakapital.com/

ZAZ 968MG 1986; ZAZ 968M 1989; Volvo 340 1986;
Vasta
#26

Tuli see raamilugu meelde, et hiljaaegu lehes näind sihukest vigurit. Lappasin makulatuuri ja siin ongi:

Edit: näitlikku agitatsiooni ka:


Lausa võrgupoest saadaval: http://www.apurituote.fi/2013/%postname%...aatokahva/


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

loll on loll olla.
Vasta
#27

ai pagan, hulga väärt vihjeid.
tänud ja sügavad kummardused kõigile.
asja uuritakse.
Vasta
#28

OK, kirjutan siis lahti: ma teeks need käsivarrejämedused kütteks. Võimalik, et olen rumal, aga teeksin ikkagi. Vihjeks - ei pea lõhkuma, piisab osalisest koorimisest. Seda saab teha enne jupitamist saeketast mööda libistades.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#29

muist kütteks läevadki. samas mitme hektari noorendikuga saaks õite mitu aastat kütta. kui eesmärgiks on põld taastada ja aega napib, siis peris iga ridvaga ikke sipsima ei hakka.
Vasta
#30

(28-12-2013, 23:52 PM)Marko Kirjutas:  OK, kirjutan siis lahti: ma teeks need käsivarrejämedused kütteks. Võimalik, et olen rumal, aga teeksin ikkagi. Vihjeks - ei pea lõhkuma, piisab osalisest koorimisest. Seda saab teha enne jupitamist saeketast mööda libistades.

Mida? Kellel aega koorida....lendavad riita ja kuivavad niisamagi ära. Ei pea niipalju vaeva nägema. Ise olen selliseid alla 8 cm jämedusi juba aastaid ilma lõhkumata riita ladunud ja ei ole aru saanud veel,et tuli ära kustub ahjus....Big Grin Kui midagi teha pole või oled penskar.....siis võib ju igast trikke teha. Muidugi eks see kirvega koore ära löömine kiirendab kindlasti asja aga tänapäeval pole see enam brobleem. Jätad kasvõi üheks aastaks riida puutumata....Wink
Vasta
#31

Tänud, Iffar, hää viite eest!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne