Abipalve tagasideks

Mul on koolivendasid nii 100 kui 1000 hektarilise maaga ja ka lehmakarja pidajaid. Tervaviljakasvatusele spetsialiseerunud vennad töötavad nagu valged inimesed - kevadisest maa ettevalmistamisest kuni sügiseseni saagikoristuseni käib töö nagu agrotehnika ja ilm ette näeb, ülejäänud aasta on põhitegevuseks õige hinnaga realiseerimine. Siin foorumis peaks ju olema enamus maainimesi kes teavad kuidas maal töö käib. Ärge kujutage ette et maal kõik töötavad koos naise, laste ja esivanematega palehigis aastaringi 20 tundi ööpäevas, põllumajandus on sessoonne tööstusharu ja valdava osa tööst teevad ära palgatöölised.
Teine lugu on piimakarja pidajatega, neil on jah raske aga just probleemiks on kvaliteetse ja motiveeritud töötajaskonna leidine. Ei aita siin ei palk ega malk- seda tööd tegema soostuvad valdavalt probleemsed isikud, õnneks on viimastel aastatel lisanduud Ukraina tööjõud kes on palju motiveeritum. Lisaks veel pidav mäng piimakombinaatide poolt piima hindadega mis paneb iga kord vendadele kaasa tundma aga kõik saavad hakkama.
Vasta

Ühe mustanahalise jutt: minu vanaisa käis tööle 10miili jalgsi, minu isa käis jalgsi tööle 5 miili, mina sõidan tööle kadilakiga, mu poeg sõidam tööle mersuga ja lapselaps hakkab tööle sõitma ferrariga. Lapselapselaps häkkab tööle käima jälle jalgsi. Miks nii? Rasked ajad loovad tugevaid mehi, kerged ajad loovad nõrku mehi, nõrgad mehed loovad raskeid aegu.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(06-05-2023, 09:03 AM)aavu Kirjutas:  Ühe mustanahalise jutt: minu vanaisa käis tööle 10miili jalgsi, minu isa käis jalgsi tööle 5 miili, mina sõidan tööle kadilakiga, mu poeg sõidam tööle mersuga ja lapselaps hakkab tööle sõitma ferrariga. Lapselapselaps häkkab tööle käima jälle jalgsi. Miks nii? Rasked ajad loovad tugevaid mehi, kerged ajad loovad nõrku mehi, nõrgad mehed loovad raskeid aegu.

Pigem on ühiskonna arengu seisakus kaks põhiprobleemi: Esiteks laste arvu vähenemisega perekondades ja nõukaajal oma töömeheteed alustanud põlvkonna varase väljasuremisega on tekkinud nn pärandisaajate põlvkond kes käivad koolis kui viitsivad siis 25-35 eluaastani(kui ei viitsi siis on niisama ilusad) ja ei pea muretsema oma majandusliku toimetuleku, peavarju ja igapäevaelu pärast. Teiseks need lapsed kes kasvasid üles meie varakapitalistlikul perioodil kus vanematel oli edukultus(naabrist parem) ja nende jaoks aja leidmise asemel anti raha (raha hulk andis ühiskondliku staatuse).
Mõlematel gruppidel puudub igasugune tahe tegeleda millegi sihipärasega, meie mõistes töö tegemine on neile out; pigem tehakse arvutis mingeid utoopiaid ja mõttetuid üritusi või mingit jama sest teised ju teevad jne et olla pildis jne jne. Lihtsalt ollakse ilma igasuguse eesmärgita.
Muidugi erand kinnitab reeglit ja õnneks näen jälle et noorus on hakanud oma kätega tehtavat hindama ja ei karda väljakutseid. Aga vahepealne auk annab meie majaduses tunda veel aastaid, ilma innovatsiooni ja tööandjate lisadumiseta väheneb järjest maksumaksjate hulk ja kasvab ülalpeetavate hulk. Nii et maksutõusud on tulnud et kasvada, vahet pole kes Stenbocki majas istub. Küll aeg näitab aga saame veel kinnisvaramaksu ja ettevõtte tulumaksu ja krt teab mis maksud.
Vasta

(06-05-2023, 10:05 AM)Meelis2 Kirjutas:  
(06-05-2023, 09:03 AM)aavu Kirjutas:  ...Rasked ajad loovad tugevaid mehi, kerged ajad loovad nõrku mehi, nõrgad mehed loovad raskeid aegu.

...on tekkinud nn pärandisaajate põlvkond kes käivad koolis kui viitsivad siis 25-35 eluaastani(kui ei viitsi siis on niisama ilusad) ja ei pea muretsema oma majandusliku toimetuleku, peavarju ja igapäevaelu pärast. Teiseks need lapsed kes kasvasid üles meie varakapitalistlikul perioodil kus vanematel oli edukultus(naabrist parem) ja nende jaoks aja leidmise asemel anti raha (raha hulk andis ühiskondliku staatuse)...
...Küll aeg näitab aga saame veel kinnisvaramaksu ja ettevõtte tulumaksu ja krt teab mis maksud.
Seda pärandisaajate põlvkonda on kirjeldatud väga ühekülgselt ja kitsaringiliselt. Analoogne võrdlus oleks see kui peaminister ütles, et kõik pensionärid saavad hästi hakkama kuna tema vanemad saavad. Pärandisaajate põlvkonnas on tegelikult ka väga-väga palju peresid, kus vanemad ei saanudki elu jooksul naabrist paremaks või edukaks, lisaks ei ole nad osanud või olnud võimelised ka õigel ajal tulevikku ja pensioniks investeerima. Eriti halb on olukord kui isegi oma kodu pole kunagi suutnud lubada ja elu aeg ainult üüritud. Sellises olukorras lastel märkimisväärset pärandit või üldse midagi head loota pole ja tuleb ainult iseendale loota. Muidugi on ka võimalik, et sellist päritolu 25-35 aastased lapsed on omamoodi analoogselt rikastega väheaktiivsed kuna masendus ja lootusetus tuleviku ees kandub edasi. Mis sa ikka pingutad kui sellest elu justkui paremaks ei lähe, vanematel ka kunagi ju ei läinud.

Kinnisvara/maamaks on muidugi Eestis õnneks vähemalt praegu mõne arenenud riigiga võrreldes pea olematu. Nt. Kanadas Ontario provintsis eeslinna 1-kordne eramaja ca. 500m2 krundiga 6000 CAD aastas, samas maakonnas 40 ha talu- ja põllumaa 10 000 CAD aastas.
Vasta

Nohh, nii, ütleme siis et...  mälu värskenduseks vai sedamoodu...

https://majandus.postimees.ee/133379/rii...seaktsiisi

   
Vasta

Lausa huvtama hakkab kes maksab kinni "töörahva loominguliste kollektiivide" paskvilli tüüpi nn pilapildid väljamõeldud tekstidega?
Aga ilmselt pole vaja kaugelt otsida, tellija sama kes saadab Nursipallu kokku padukremli "Koos", ekrerastid, vaktsiinivastased, lamemaalased ja muud "oma (kremli)peaga" mõtlejad.
Eile Ungaris oli näha mismoodi meie esikaabu kuulutas sõja tervele vabale maailmale.
Vaadake ja võrrelge kas on mingit vahet meie "rahva eest võitlejate" ja nende jätiste vahel?
https://www.youtube.com/watch?v=A9XrBTVDBv4
Vasta

Pealkiri ERR i uudisteportaalist :  Enn Veskimägi: on kuritegu koolitada maksumaksja raha eest haldusjuhte .

 Kuulasin ja paljuga tuleb nõustuda .
Vasta

(06-05-2023, 19:43 PM)Meelis2 Kirjutas:  Lausa huvtama hakkab kes maksab kinni "töörahva loominguliste kollektiivide" paskvilli tüüpi nn pilapildid väljamõeldud tekstidega?
...
Aga kas ülaltoodud pilapildi kohta on ka sisulist kommentaari elik millised on vastused küsimustele?

Mina peast kõikide küsimuste vastust ei ütle, enamiku küll ja oletan siis teiste vastused ka ... millegipärast satuvad kõik negatiivsed uudised tulema ühe erakonna juhtimisel olevalt valitsuselt.
Vasta

Ei saa aru kas tegemist on tehnikafoorumiga või tütarlastekooli peldikuseinaga.
Kõik on nii õrnahingelised, kui saaks EL ja NATOst välja siis oleks elu lill, venemaalt saaks odavalt bensiini ja elektrit nagu Ungari pidavat saama ja belarussi traktoreid valgevenest, makse ei peaks maksma, viinahind oleks odavam kui veel, tööd ei peaks ka tegema sest uusmõisnikud maksavad kõik kinni jne jne. Mõtelda pole vaja sest hea tsaar lubas kõike.
Ja loodate et see kõik on tasuta? Kus kohast see teie hea tsaar( või balti kubarmangu kuberner) kõik selle raha võtnud oleks???????
Vasta

Möh!
Mina mäletan väga hästi, et Brežnevi ajal polnud üldse mingisuguseid aktsiise ja käibemakse!  Rolleyes
Vasta

Suht amüsantne, et ühe kusipeade pundi/poliitsotsiopaatide grupeeringu debiilsused justkui õigustavad teiste kusipeade puntide debiilsusi. Debiilsus on debiilsus, olgu kastmeks siis lumehelmekesed või oravanärud või kesiganes.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(06-05-2023, 23:26 PM)Meelis2 Kirjutas:  Ei saa aru kas tegemist on tehnikafoorumiga või tütarlastekooli peldikuseinaga.
Kõik on nii õrnahingelised, kui saaks EL ja NATOst välja siis oleks elu lill, venemaalt saaks odavalt bensiini ja elektrit nagu Ungari pidavat saama ja belarussi traktoreid valgevenest, makse ei peaks maksma, viinahind oleks odavam kui veel, tööd ei peaks ka tegema sest uusmõisnikud maksavad kõik kinni jne jne. Mõtelda pole vaja sest hea tsaar lubas kõike.
Ja loodate et see kõik on tasuta?  Kus  kohast see teie hea tsaar( või balti kubarmangu kuberner) kõik selle raha võtnud oleks???????
NATOst lahkumise petitsioone või kommentaariumites sellekohast hõiskamist pole eriti näinud, aga ELiga on küll teine lugu.
Võibolla oled märganud, et EL pole enam see, milline ta oli mõned aastad tagasi, või isegi siis, kui Eesti end sinna paigutas.
Viimastel aastatel on sealt hull suunamuutus tulnud, mis on suurele osale rahvale vastu.
EL peaks läbima suured muutused, vastasel korral jookseb see laiali, või hakatakse EXIT-it tegema.
Rohehullus on üks suurimaid utoopiaid, millega propageeritakse elamist külmas ja näljas, või siis traditsioonilise peremudeli vastu võitlemine - Paljulapselised pered ju tapavad kliimat  Big Grin
Venemaalt ei peaks keegi odavat kütust nillima, kui Euroopas lõpetatakse see rohepööramine ära. Iga hingetõmme ja liigutus on ju nende poolt tugevalt maksustatud.
Ka siin foorumites kajastuvad projektid võivad hakata kokkupoole tõmbuma, kui igasugune tehnika ost-omamine muudetakse "kliimaeesmärkide" nimel kallimaks või isegi võimatuks.
Vasta

(06-05-2023, 23:30 PM)kass Kirjutas:  Möh!
Mina mäletan väga hästi, et Brežnevi ajal polnud üldse mingisuguseid aktsiise ja käibemakse!  Rolleyes
Ja mina mäletan et Ljonja ajal oli automaks!
Vasta

(07-05-2023, 07:57 AM)honkomees Kirjutas:  
(06-05-2023, 23:30 PM)kass Kirjutas:  Möh!
Mina mäletan väga hästi, et Brežnevi ajal polnud üldse mingisuguseid aktsiise ja käibemakse!  Rolleyes
Ja mina mäletan et Ljonja ajal oli automaks!

Kena hommikut kõigile poliitikahuvilistele!
Sina, Rain mäletad, Sinul on hea mälu ja Sa oled ajaloolane ning mõistad vanaslaavi keeli! Jah, tõesti, makse oli - tulululumaks, lastetusmaks, isegi viinamaks oli, aga see viimane ei olnud aktsiis, see oli lihtsalt väike juurdehindlus kainestusmajade keti töö kvaliteetse teeninduse tagamiseks). Automaks aga puudutas otseselt suhteliselt väikest osa nõukogude rahvast, kaudselt aga aitas leevendada suurema osa rahva kadedusvalu selle väiksema osa (kellel õnnestus saada luba seda maksu maksta) vastu... jah, nii oli! Ma tean seda kõike väga hästi, olin tollal ise ka küllaltki pikalt otseselt poliitikas - alguses oktoobrilaps, siis pioneer ( sellest perioodist 2 kiitus- või tänukirja aktiivse pioneeritöö eest), hiljem juba noorkommunist (tollal töötasin isiklikult nõukogude autotööstuses ja täitsin seal vastutusrikkaid ülesandeid (keerasin plekikruvisid VAZ 2106X kerede põhjadesse) ning rahvamaleva liige (vääristatud märgiga "Eeskujulik rahvamalevlane")...Nii et, mina tean, kuidas oli ja kuidas on (aga vaat seda, kuidas peab olema - mina ei tea, erinevalt paljudest teistest siinkirjutajatest, kes pole pooltki nii kaua ja palju poliitikas olnud, kui mina  Sad )
Aga, et lõpetada positiivsel lainel, siis loodan, et sellest minu tagasisidest oli abi nii ksf! V6sale kui ka kõigile teistele lugejatele!  Cool Ja mis veel meelde tuli - sm. Leonid Iljitši ajal polnud ka jalgrattamaksu!
Vasta

Sellest Nursipalust natuke. Mina ei tea, kas seal koos kohalikega protesteerimas käisid lamemaalased, ekrerastid või kremliidid. Võib- olla hoopis prigozhini agendid vedasid busside ja rongidega kremlimeelseid poolemeelseid kohale. Alati on kohal mingid poliitilise kasu lõikajad ja muud huiarid, kui selliseks vastandumiseks kisub.
 Kohalikke elanikke kremlimeelseteks tembeldada on üpris alatu. Seda on kõige kõrgemal tasandilgi mokaotsast tehtud, sinna juurde see vana hea nottinmaibäkkjaard visionäärharitlase jutt. Inimene tõstetakse oma kodust välja ja siis keegi röhib mingist bäkkjaardist ja kinnistu turuhinnast. Turuhinda makstakse siis kui keegi ise vabatahtlikult oma elamist müüa tahab. Sealne turuhind võibki olla üsna madal tänu maakohale ja iseäranis nüüd. Antud juhul tuleb inimestele maksta kompensatsioon, mis võimaldab neil vähemalt samaväärse kodu üles ehitada neile meelepärases kohas, kui see leida õnnestub. Sealne turuhind ei puutu asjasse. Õnneks vist hakkab see asjapulkadele natuke kohale jõudma, aga selle kamba õiglustundesse ma siiski eriti ei usu.
 Ma mõtlen nagu seda, et kui kaardil onu Samiga väljakut joonistati, kas kordagi ei tekkinud meie seltsimeestel mõtet, et äkki on natuke linnale liiga lähedal või et inimesi tuleb ümber asustama hakata, talud käest võtta vms. Oleks saanud ju Samile öelda, et vaat siin on meil need pärismaaalased, noh nagu teil indiaanlased (sekka püüdlikkku ja pugejalik- semulikku naeru ka), äkki siis oleks onu leebunud ja natuke väiksemal kujul asja tehtud saanud?
 Millegi pärast peab meil kõike tegema mingil arusaamatult mastaapsel ja grandiooossel kujul, alates pasatehasest Emajõel, kanavabrikust Väimelas, raudteest, mis poolitab inim- ja loomapopulatsioonid etc.
 Ikka miljarditega ja suurelt ja kui vastuseisu tõttu ei saa, siis tembeldame kohaliku jälle mingiks lamemaalaseks, tagurlaseks ja vene agendiks.
 Neid laskealasid on ja tuleb ju veel, üks lausa meie joppuse poole peal. Seda ei saaks suuremaks teha? Võimalik, et on mingid sõjalis- tehnilised ja muud põhjused, miks see ala peab selline olema, ei tea. Keegi väga ei räägi ka midagi ja kas neile üldse öeldigi Smile
 Aga üks mis kindel, ilma Samita ei saa. Ja vahel tulebki midagi ohverdada ja kodudki käest võtta julgeoleku nime. Aga seda tuleb teha inimesi arvesse võttes, mitte tavapärasel ülbel ja arrogantsel moel.
Vasta

(06-05-2023, 19:43 PM)Meelis2 Kirjutas:  Lausa huvtama hakkab kes maksab kinni "töörahva loominguliste kollektiivide" paskvilli tüüpi nn pilapildid väljamõeldud tekstidega?

Sina maksad.
Ah et kuidas?
Kohe seletan, kui sa ise ei taipa  Big Grin
Kui poleks vereimejaid ehk siis antud juhul oravabandet, siis selliseid pilte ei ilmuks.
Aga et oravabande on olemas ja sina siin isiklikult laia lõuaga nende eksistentsile ja tegemistele kiitvalt kaasa huilgad, siis need pildid ilmuvadki, rahva loominguna. Ja sina maksad. Sest sa maksad elektri eest käibemaksu, maksad sellesama elektri kohalejõudmise eest käibemaksu, et saaksid käivitada oma telefoni või arvutiekraani, et neid pilte näha. Maksad oma telefoni- või arvutiostu eest käibemaksu, et neid pilte jällegi näha. Maksad kütuse eest käibe- ja aktsiisimaksu, et tööl käia ja raha teenida, et netiteenuse eest tasuda selleks, et saaksid neid pilte näha. Maksad palgast ära tulumaksu ja sotsmaksu ja pensionikindlustuse maksu ning töötukindlustsmaksugi, et saaksid elu lõpuni neid pilte näha. Kõik see raha läheb oravabandele, tänu kellele sellised pildid ilmuvad ja sina muudkui täna neid selle kõige eest edasi....
Jõudiski ring sulguda.
Vist sai piisavalt lihtne selgitus, loodan.
Vasta

Ajalugu kordub.
Ongi juba uued juunikommunistid platsis.
Lööme vereimejad maha siis saavad kõik rikkaks. Lõmastame oravabande, poome üles, uputame ära, laseme maha. Nagu aru saan oled käpp hukkamisi läbi viima? Kas võtsid sõna-sõnalt esiuhhuu Ungaris tehtud avaldust sõja kuulutamisest vabale maailmale?
1940 aastal ootasid kõik et "kõigi rahvaste isa Stalin" toob õnne õuele.
Nüüd justkui lihtsam- tapame maha üle poole Eesti rahvast kes hääletasid praeguse valitsuskoalitsiooni poolt ja jälle on õnn õuel.
Järgmiseks ootan millal austatud kaasfoorumlased nt AKF Forminka kui pursui, ettevõtja ja vallavalitsuse liikme autosid omavahel jagama hakkavad?
Ja autod Ukraina droonipiootidele- need ju "õnnetoojate" arvates puha rahvavaenlased, ma isegi ei suuda arvata mis karistus neile on juba välja mõeldud.

Aga sellest teatud osa rahvast ei suuda aru saada et jagada saab ainult seda mida on jagada. No ilmselt ma siis olen siis pooletoobine kui teen tööd, annan ka vahelduva eduga teistele tööd, maksan makse, uskuge või mitte aga suudan ka oma 50 eurist elektriarvet tasuda, suudan kütust osta niipalju kui kulub jne. Ei kavatse hakata naabrimeest selle pärast maha lööma et ta oravaid valis või tal uuem maja on.
Vasta

(07-05-2023, 11:46 AM)vant Kirjutas:  Sellest Nursipalust natuke. Mina ei tea, kas seal koos kohalikega protesteerimas käisid lamemaalased, ekrerastid või kremliidid. ...
 Kohalikke elanikke kremlimeelseteks tembeldada on üpris alatu. ... Inimene tõstetakse oma kodust välja ja siis keegi röhib mingist bäkkjaardist ja kinnistu turuhinnast. Turuhinda makstakse siis kui keegi ise vabatahtlikult oma elamist müüa tahab. Sealne turuhind võibki olla üsna madal tänu maakohale ja iseäranis nüüd. ... aga selle kamba õiglustundesse ma siiski eriti ei usu.
 Ma mõtlen nagu seda, et kui kaardil onu Samiga väljakut joonistati, kas kordagi ei tekkinud meie seltsimeestel mõtet, et äkki on natuke linnale liiga lähedal ...
 Ikka miljarditega ja suurelt ja kui vastuseisu tõttu ei saa, siis tembeldame kohaliku jälle mingiks lamemaalaseks, tagurlaseks ja vene agendiks.
 Neid laskealasid on ja tuleb ju veel, üks lausa meie joppuse poole peal. Seda ei saaks suuremaks teha? ... Aga seda tuleb teha inimesi arvesse võttes, mitte tavapärasel ülbel ja arrogantsel moel.
Mina ka ei tea, kes seal protestimas käisid. Aga arvan, et kui kõik arvavad, et mingi asi mind otse ei puuduta ja nii võibki olla, siis läheb ühiskond hukka. St et ebaõigluse vastu tuleb protestida ka siis, kui ise ohver ei ole. See on normaalse kodanikuühiskonna tunnus.
Ise elan ca 22 km praegusest Nursipalu piirist ja viimastel aastatel on raskerelvade paugutamine hakanud häirima küll. Varem oli seda harva, mõned päevad aastas.
Ehkki ma ka eriti valitsejate õiglustundesse ei usu aga hää küll, otse polügooni alla jäävad saavad enam-vähem õiglase kompensatsiooni kätte aga palju hullemas olukorras ongi just lähikonnas asuvate elamiste omanikud - elamine muutub müra tõttu ebameeldivaks ja ei maksa rääkida, et Tallinnas mürisevad trammid ja raudteed ning pole häda midagi. Eks need, kes maal elavad seal linnamüra eest peidus, odavam oleks ju elada linnas. Meie külas olen mina ainuke põliselanik, teised on kõik uusasunikud. Ise ka mitu korda küll linnas proovinud elada aga ikka maale tagasi kolinud. Aga kes tänapäeval meie karupeesse kolib? Ikka igasugu märsilohistajatest linlased (näitlejad, lauljad, muusikud, itigurud, kunstnikud etc), kes põgenevad vaikusesse, ehitavad ümber elamise kõrgeid valle, hekke, riputavad keelumärke jne. Kui need vaikuse ja eraldatuse olud nüüd kaovad, siis uusasunikke enam ei lisandu ja olemasolevad katsuvad oma elamistest vabaneda aga ilmselt kinnisvara hinnad kukuvad katastroofiliselt kui keegi üldse soovib osta.
Veel üks asi seoses selle polügooni ja Võru Taara kasarmutega - kas tõesti meie militaristid koos NATO spetsidega ei ole mõelnud, et pole mõistlik matta tohutu raha infrasse, mis asub vähem kui 30 km kaugusel vene piirist ja on seega tavasuurtükiväe tuleulatuses, üksuste ja rajatiste hävitamiseks ei pea isegi kalleid rakette kulutama. Sellised rajatised noorteaja väljaõppeks peaks asuma vähemat 200 km Vene piirist ja ainult ühes kohas kogu EKV-le, mitte tervet Eestit polügoone ja laskevälju täis puistata. Algse väljaõppe lõpetanud lahingväeosad asuksid piiri lähedastes maakondades aga rühma/jao suuruste hajutatud üksustena (nt renoveeritud endiste kolhoosikeskuste tühjana seisvates elumajades), kes suunduvad õppustele samale ühele polügoonile. Sealjuures see õppustele minek ei tohi olla nagu sõit Luxbussiga, vaid samuti õppuse ülesanne, kus on antud ette ajalimiit ja tinglikult lõhatud-hõivatud sillad-teed, jooksvalt tuleb leida alternatiivsed marsruudid jms.
Vasta

(07-05-2023, 12:17 PM)Meelis2 Kirjutas:  ... Aga sellest teatud osa rahvast ei suuda aru saada et jagada saab ainult seda mida on jagada. No ilmselt ma siis olen siis pooletoobine kui teen tööd,  annan ka vahelduva eduga teistele tööd,  maksan makse, uskuge või mitte aga suudan ka oma 50 eurist elektriarvet tasuda, suudan kütust osta niipalju kui kulub jne. ...
Rahvas ehk lihtinime saab aru, et tal on niipalju raha kui palganumber on, vajaduste kasvades ei saa uusi "makse" kehtestada. Oma eelarvet planeeritakse ikka eelmise aasta palganumbrist lähtudes, mitte lootes palgatõusule (riigi puhul maksulaekumiste kasvule). Kui valitsusel tekib tahtmine uusi makse kehtestada, siis peaks valitsus vaatama, mida on valitsus valesti on teinud (nt Rail Baltic, rohehullus etc), et rahast puudu jääb ja seda parandama, mitte raha "juurde tootma" elik makse tõstma.
Vasta

Kommentaarid 2021 aasta riigieelarve juurde:
[i]Investeeringud praktiliselt ei kasva, väike kasv tuleb vaid ELi raha arvelt.
Eesti ei võitle ka otseselt kriisiga.
Eesti laenab peamiselt selleks, et tõsta tuimalt püsikulusid.
Sellega tekitame suure struktuurse probleemi tulevikuks, mida ei saa lahendada ilma kärpimise, või uute maksudeta.
Me ei kasuta väga soodsaid ELi pikaajalisi laene. Laename ise, ka hea intressiga. Aga kaotame siiski raha ja võtame pikaajalisi intressiriske, mis ELi laenudega oleks paremini maandatud.

Kommentaariks et olukorra tekitas Jüri Ratase valitsus 23. november 2016-26. jaanuar 2021. Olukord oli juba 2021 aastaks tekitatud ja kõik siiani on võitlus tagajärgedega. Kui sellest pasast välja ei saa siis ootab meid Kreeka saatus. See on selle tagajärg kui raha laenatakse valijate äraostmiseks ehk ärasöömiseks.

Oleks meil veel oma kroonid kasutusel oleks need juba 4-5 aastat tagasi lepalehtedest odavamad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne