Vanad bussid?

See muinas-PAZ näib PAZ-652 olevat.Kere kuju meenutab juba üsna palju 672 mudelit,kuid mootor on 90 hobujõuni forsseeritud GAZ-51 (võib olla ka mingi ZIMi variant).
Muide,kas keegi teab Eestis veel eksisteerivat mõnda ZIL-(LiAZ-)158-t,ükskõik kas vrakina või komplektsena?
Vasta

PAZ 652 eristab PAZ 672-st üsna kergesti esiosa. Selle alaosas on nimelt 4 püstist ristkülikukujulist ava, mis 672l puuduvad: Kui kere \"nina\" terve, lubab see vehiikli kenasti identifitseerida.

Korralik isend - http://www.autogallery.org.ru/k/p/paz652.jpg

Mis puudutab 652 jõuallikat, siis võeti see tõepoolest ZIMilt, st ZIMile läks peale 90 hobuseni forsseeritud 51 mootor, mis hiljem leidisoma (mass)kasutuse varajastel PAZidel.

1970tel ja veel 80te algul oli 652sid maapiirkondades üsna massiliselt liikumas. Nt meie kandis vedas tumeroheline sovhoosile kuuluv isend Anijalt õpilasi kooli Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Külgmiste õhuvõtuavade ja esiosa avade järgi on Soobli pildil asuv PAZ kindlalt 652.
Vasta

See vana PAZ on tõepoolest 652 või siis 652B. Hilisematest erinevad ka juhiuks (väiksem, kui järeltulijal) ja parempoolne esimene küljeklaas (samuti väiksem).

Võhma ZIS on teada ja on asjaga tegeleva inimese käes. Vaikselt restaureeritakse. Lisaks peaks üks samasugune olema veel Elvas ja vähemalt ühe kere oli olemas ka garaazina kaks aastat tagasi Tartus.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kui sai viimast raksu Haapsalu otsa sôidetud, näitas paarimees kuskil Keila kandis mingi talu küüni ääres seisvat bussi. Oli selline kumera tagaosaga, paarimees teadis vist, et on MAZ. See oli 8aastat tagasi.
Kas keegi teab rohkem sellest bussist? Mis tast sai? Pole ammu sealkandis liigelnud, äkki on praegugi veel seal?
Vasta

smolin Kirjutas:
mrali Kirjutas:Tehniliselt (nt KamAZi mootor ja automaatkast) oli neile suht lähedane ka n.ö.uus LAZ ehk mudelid 4202 (linna) ja 4207 (reisibuss).Minu teada ka neid Eestis eriti ei liikunud.
Rakveres oli 90-ndate algul paar LAZ 4202-te. Headeks bussideks neid ei peetud ja kuigi kaua ei kasutatud. Lugesin kunagi kusagilt, et neid toodeti üsna lühikest aega ja võeti kehva konstruktsiooni ja viletsa kvaliteedi pärast tootmisest maha.
Viljandi ATP-l oli üks LAZ-4202. See sõitis vähemalt veel 1995. aastal ,jõuallikaks oli tal alates 90.-te algusest MAZi diisel.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Viljandi ümbruses LIIGUB praegugi mitmeid huvitavaid busse. Tean ühte MAZi mootoriga LAZ-697 ,PAZ-672 ,PAZ-3205 ja ka ühte Kuban-bussi.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Kui veel tulla tagasi Haapsalu EPT busside teemale,siis 1989.aastal tehti ühele sealsele LAZ-695le tagaosa täielik \"redesign\".Katusele tehti suur,terve kere laiune õhuvõttur ning tagaklaase jäi järgi üks,mõõtmetelt igal juhul väiksem kui LAZi küljeklaas.Minu mäletamist mööda pandi ka mingid teised,suuremad tagatuled ja esiosa kaunistati nn uue MAZi (5551) iluvõrega.Kahjuks ei tea,mis tollest bussist alates 1993.aastast edasi sai,karta on,et läks vist Venemaale.Taeblas suurendati omal käel ka PAZ-bussi mahutavust,keevitades tagumise reisijateukse lihtsalt kinni.Ümberehitus,mis tänapäeval on surmaähvardusel keelatud. Üks,vist endise Sõpruse näidiskolhoosi LAZ-695 sai EV aegadel endale MAZi mootori ja vedas hulk aastaid kaugemaid Taebla koolilapsi.Enam see buss aga ei liigu... Ainuke LAZ,mida viimasel ajal Läänemaal olen näinud,on kasutusel Haapsalu autokoolide õppesõidubussina.
Haapsalu EPT-l olid peale LiAZi,ümberdisainitud LAZi ja PAZi veel üks LAZ-695 (lammutati 1993.aasta paiku) ning enne LiAZi ka üks ümar LAZ-695 (peaks vrakina kuskil Taebla lähedal hetkel seisma)
Vasta

mrali Kirjutas:Kui veel tulla tagasi Haapsalu EPT busside teemale,siis 1989.aastal tehti ühele sealsele LAZ-695le tagaosa täielik \"redesign\".Katusele tehti suur,terve kere laiune õhuvõttur ning tagaklaase jäi järgi üks,mõõtmetelt igal juhul väiksem kui LAZi küljeklaas.Minu mäletamist mööda pandi ka mingid teised,suuremad tagatuled.

Selliseid õhukogureid olen mitmeid näinud. Sagedamini keevitati sinna lihtsalt ZIL-130 kapott, sobis mõõdu poolest päris hästi ja välja nägi ka patstii inimlik.

loll on loll olla.
Vasta

Missugustele ja mis aasta väljalasete LAZ-le pandi peale ZIL-i R6 (vist on Sahaari) mootorid?
Vasta

EdR Kirjutas:Missugustele ja mis aasta väljalasete LAZ-le pandi peale ZIL-i R6 (vist on Sahaari) mootorid?
6-sil ZIL-i mootoriga LAZ-id olid 695 ja 695B aastatel 1957-1964.
http://www.autogallery.org.ru/laz695.htm

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Tänase Tartu Postimehe tagaleheküljel on foto aastast 1953 Tartu turuhoonest ja tema tollal lagedast ümbrusest. Pildil on näha ka peatustes seisvad linnaliinibussid, kokku 6 bussi ZIS 155 ja üks PAZ 651.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Mul õnnestus täna hommikul ära pildistada TTTK \"Karosa\". Sõita ma sellega veel saanud pole,kuigi see tiirutab linnavahel varsti juba 10 aastat.
Vasta

Karosa... 421 ALB?

Kui see hakkas trolliliine sõitma, siis olin ma veel trollide (ühissõidukite) kasutaja. Mäletan peatustes seisjate pikki nägusid esimestel päevadel, kui nende ees peatus ja tegi uksed lahti harjumuspärase \"sarvilise\" asemel hoopis suitsu välja ajav \"sarvitu\" Wink

Aga ma ei ole senini aru saanud selle käigu mõttest, st sellest, miks on trollistu vahel samu liine käima pandud üks sarvitu. Tollal nimetati seda katseks, mis jäi aga püsima ühe bussi näol pikkadeks aastateks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:Karosa... 421 ALB?

Aga ma ei ole senini aru saanud selle käigu mõttest, st sellest, miks on trollistu vahel samu liine käima pandud üks sarvitu. Tollal nimetati seda katseks, mis jäi aga püsima ühe bussi näol pikkadeks aastateks.

Registrimärk meelde ei jäänud. Tavaliselt kirjutan sellised asjad üles,kuid nüüd oli nii kiire,et ei jõudnud.
TTTK Võiks \"Karosa\" sõitma panna kuhugi sinna,kuhu \"sarvilised\" ei pääse. Näit. Balti jaamast Mustamäe tee kaudu Pääskülani.

Mis TTTK \"Karosa\" täpne mark ja tüüp (+modifitseering) on?
Vasta

EdR Kirjutas:Mul õnnestus täna hommikul ära pildistada TTTK \"Karosa\". Sõita ma sellega veel saanud pole,kuigi see tiirutab linnavahel varsti juba 10 aastat.

Sain siis täna ilmutusest pildi kätte ja oligi seesama 421 ALB. Nii et,kas rohkem neid meil polegi?
Vasta

Regardman Kirjutas:
EdR Kirjutas:
EdR Kirjutas:Mul õnnestus täna hommikul ära pildistada TTTK \"Karosa\". Sõita ma sellega veel saanud pole,kuigi see tiirutab linnavahel varsti juba 10 aastat.

Sain siis täna ilmutusest pildi kätte ja oligi seesama 421 ALB. Nii et,kas rohkem neid meil polegi?


ei ole!

Mark on tal selline: Karosa B 732
Sedasorti buss
[Pilt: B732_5409.JPG]

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Käisin eile ühes kohas,kus arvasin seisvat ühe ümara LAZ-i.Arvamus osutuski tõeks.Kuigi päris näpuga katsuda ei saanud (seisis aias),paistis eemalt siiski enam-vähem komplektne-rattad olid all,klaasid ees,isegi mustad numbrid veel küljes.Seisundilt igal juhul parem,kui üks teine LAZ,mille pildid ka siin foorumis liikunud.Kasutusel ühe maja krundil kolahoidlana.Omal ajal kuulus Haapsalu EPT-le,kanti maha kuskil 1988.aasta lõpus (asemele saadi tollal täiesti uus LiAZ).Arvan,et vaeva nähes võiks sellest täiesti asja saada.
Küsimus veel selline LAZ-ide kohta,et kõigil Haapsalu EPT LAZ-idel olid reisijauksed tavapärased,hingedel avanevad (mitte voldikuksed).Oli mingi selline variant ka Lvovis seeriatootmises või mingi isearetus?
Vasta

Vene ajal olid väga paljudel LAZidel ikka tavalised, mitte voldikuksed. Vähemalt neil isenditel, millega mina tollal kokku puutusin.

Üldse kippusid tollal vaid linnaliini-isenditel olema voldikuksed; muudel tihti ikka tavalised. Ka TA-6 ju algul valmistati voldikustega, hiljem ikks vaid tavalistega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Tavalised uksed olid LAZ-Turistidel, sellega kaasnesid ka kõrgete seljatugedega istmed. Tavalistel LAZ-idel olid voldikuksed. Ega eraldi linnaliini-LAZi ei olnudki, olid universaalsed mida kasutati nii linnaliinidel kui ka maaliinidel. Halva õnne korral võis tavalise LAZ-iga ka Tartust Tallinna sõita.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne