Reval-Goldenbeck-Ölbäck Oldtimers Winterrally 2008

Kollegid!
Nüüd igaüks saab oma aja SAKP-s kontrollida :)
Külastage link: http://unic.didyk.eu
(lisaks mõned nostalgiapildid)
Parimat!!!
Vasta

Tänud ka Gaz 21 tiimi poolt, viimasepeal ettevõtmine oli.
Ristsõnaga saime enam-vähem ühele poole, kaardilugejal oli suvise tähesõidu kogemus selja taga. Tehnika pidas vastu, väike kummi vahetus ja paaril korral lahti põrunud õhufilter kuulusid asja juurde.
Minu aparaadi jaoks oli sõidukiirus parajaks pähkliks. Volga 3-e käigulisele kastile on kõige ebasobivam kiirus 45-50 km tunnis sellisel pehmel rajal. Teise käiguga karjub käes ja kolmandaga ei jaksa vedada.
Ööbisin Karude majas, eriline tänu Karuemale hoolitsuse eest!

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta

Oleks teadnud - oleks mingi teise auto peale legendi visanud.Big Grin
Vasta

Tulemused postituses 178!
Vasta

Lõpuks ka minu pildid:
http://nagi.ee/photos/vosat/sets/75259/213097/
Vasta

strastje! selline piinlik värk, et meie 19 seltsimehest keegi ei mäleta täpselt (no üldse kohe ei mäleta), mille eest Kuban sai eriauhinna... nu bõvajet... äkki korraldajad saavad meie haugimälu värskendada? Spasiibo bolshooje!
Vasta

ilmselt puhta ilu eest ! :-)

Kuban Kirjutas:strastje! selline piinlik värk, et meie 19 seltsimehest keegi ei mäleta täpselt (no üldse kohe ei mäleta), mille eest Kuban sai eriauhinna... nu bõvajet... äkki korraldajad saavad meie haugimälu värskendada? Spasiibo bolshooje!
Vasta

nujah, ega me miskid tegijad polnd, ses suhtes illusioonid puuduvad Smile aga siis vähemalt ilusad ja meid oli palju... hiad asja peab ikke palju olema.. Big Grin aint et mälu pole enam see mis nooruses
Vasta

v6sa Kirjutas:Lõpuks ka minu pildid:
http://nagi.ee/photos/vosat/sets/75259/213097/
ei paista seal esialgu neid pilte Cool

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

helitehnik Kirjutas:
v6sa Kirjutas:Lõpuks ka minu pildid:
http://nagi.ee/photos/vosat/sets/75259/213097/
ei paista seal esialgu neid pilte Cool

Ma näen küll seal pilte...juba hommikul näginSmile
Vasta

Mul viskas korra sellise kirja ette.
"Sellist fotot ei ole või on see muudetud privaatseks."

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

Terekest, kas keegi sellest seltskonnast kes Võntküla söögiputkas kõik seljanka ära tellisid, ka pilte riputanud kuskile?
Tahaks neid pilte kaeda kus "pisike sai kahe suure vahele aetud"
Eks saate aru küllWink
Vasta

Rolleyes
ROKIPEER Kirjutas:Terekest, kas keegi sellest seltskonnast kes Võntküla söögiputkas kõik seljanka ära tellisid, ka pilte riputanud kuskile?
Tahaks neid pilte kaeda kus "pisike sai kahe suure vahele aetud"
Eks saate aru küllWink


Seljanka oli küll juba enne meid otsas, aga pilte "pisikesest" vast ikka leiameWink
http://www.album.ee/album/30043796/50097622
Vasta

Tervitused ka Zil "Maiu piimaauto" 130 poolt.
Meie tiim koosnes seekord kolmest inimesest: Kalle, Holger ja Mari.

Ja minule kui kõige väiksemale jäi vahva ülesanne..võtta kokku meie sõit.
Kui reede õhtul teatati kodus, et hommikul kell 6 on äratus ja rallile minek ei osanud ma muud midagi vastata, kui et..MIS ASJA??? Ise veel mõtlesin, et kui ebaharilik, et ei istutagi õhtu enne rallit garaaêis autot putitamas nagu tavaliselt kombeks. Hommikul kui nägin lõpuks, millega minek, siis sain aru küll..kui seda veel putitama oleks hakanud, ei olekski me kuhugi jõudnud! Kui õhtul hakkas silm juba kinni vajuma küsiti mult: "Aga kas sul ikka vanaaegsed riided on olemas?" Muidugi mul ei olnud. õnneks see mure oli lihtsalt lahendatav- läbi otsinud kõik võimalikud riidekapid, sai lõpuks ka sobiv kostüüm leitud.
Varajane äratus, mis mitte kuidagi laupäevaga kokku ei lähe, ei olnudki nii hull. Kiirustamiseks läks aga ikka, nagu tavaliselt.
Kui kõik auto juures kokku saime küsiti mult: "Noh, kuidas auto meeldib?" Ma ei osanud muud teha kui naerda selle peale. Veel rohkem naersin ma siis, kui Järvevana teel tippkiirust proovisime..50 km/h tuli ikka ära. Loomulikult ei saanud me üle ega ümber BENSIINIJAAMAST. Võtame ikka natuke kütet ka..100 liitrit või nii..
Ja oligi start. Muide väga vahva oli vaadata, kuidas kõik võmalikud sõdurid, arstid ja muud sellid autode ümber ringi sahkerdasid..Rõõm oli kohata ka teisi zillimehi.
Esimese AKPni jõudsime kenasti kohale. Kuigi sain teada, mida libedal maanteel ziliga külg ees sõitmine tähendab ja meie vapper kaardilugeja valelt lehekülge vaatas. Edaspidi otsustasin igaksjuhuks ise ka asjal sima peal hoida. Nii see sõit algaski.
Vaatamata sellele, et zil iga 15 km tagant keema läks; jahutusvedelik ja vesi pidevalt otsa said (sain teada ka mida selle puhul teha saab: kui läheduses on kraav, siis sealt saab ilusti vett kätte..halvemal juhul võib ka lumest vett teha..väga lihtne: pane kanister lund täis ja siis kapoti alla sooja);vaatamata sellele, et korra sai vee asemel radiaatorisse paar liitrit bensiini valatud (pimedas ei saanud enam aru millega tegu, järgmiseks oli õlikanister käes, aga õnneks märkasime oma viga); vaatamata sellele, et auto pidurisüsteemist õhk ära kadus ja kompressor enam nii palju õhku ei tootnud ja tagapidurid tuli lahti ühendada ja nendeta hakkama saada, sest kui pidurid peale jäid oli juba üsna raske edasi liikuda; vaatamata sellele, et pärast lõunat GPSi aku tühjaks sai (GPS oli kaasas, sest autol ei töötanud ei spidomeeter ega odomeeter) ja laadimisvõimalust meil endal ei olnud (edasi sõitsime regio kaardi järgi, täiskiirusel)ning samuti ei arvestanud me pimedas sõitmisega, niiet polnud meil ka lampi, et kaarti lugeda. Selleks kasutasime mobiiltelefone, kuid ka nende akud said ridamisi tühjaks; vaatamata sellele, et metsikul kiirusel metsavahe teel sõites kaotasime puuokstesse katuselt vilkuri, tagant kongist tööriistakasti ja ühe küljepeegli; vaatamata sellele, et kojamehed ei töötanud ja me eriti midagi ei näinud ning korra blokeeris meie vaatevälja ka sõidu ajal lahtilennanud kapott, vaatamata kõigele sellele saime ka kaasvõitlejaid abistada: sikutasime katkise bensiinipumbaga Mosse-sõbrad lõunale. Vaatamata metsikule kütusekulule ja veel metsikumale veekulule jõudsime kõigest 2,5 tunnise hilinemisega õnnelikult sihtpunkti. Selleks hetkeks arvasin, et nüüd on küll juba autoga juhtunud kõik, mis võimalik.
AGA EI ees oli veel kodutee. Lisaks sellele, et auto umbes tuhat korda keema läks, lendas summutipütt pauguga puruks, niiet korraks lõi leegi auto alt välja. Mina muidugi ehmusin kangeks. Kutid vaatasid teineteisele otsa.."mis teeme?" "mis siis ikka, sõidame edasi kuni veel saab" "seisma ei jää" "ei milleks". HULLUD. Ristil käisime veel tankimas ning saime ka politseile aru anda, et mis mehed oleme. Nad olid aga sõbralikud ja näitasid valgustki, kui autot remontisime. Tallinna jõudmine tundus mulle küll kahtlane, kuid suureks üllatuseks olimegi lõpuks kohal. Muidugi sai keset vabaduse puiesteed veel bensiin otsa ja poisid said JÄLLE kanistritega autot tankkida. Mulle öeldi et umbes 6 paiku on ralli läbi. Koju jõudsime kell 4 öösel. Tallinna jõudmiseks kulus üle 3,5 tunni. Ega zilimehe naine pole kerge olla ! Aga kõik kokku oli üks vahva seiklus!

Kokku kulus meil 300 liitrit bensiini ja jahutussüsteemist läks läbi vähemalt 500 liitrit vett.

TÄNUD:
Korraldajatele suurepärase ürituse eest ja vahva auhinna eest!
Volga meeskonda ja AKP seltskonda, kelle autodes GPSi laadida saime!
Sõbralikku Mosse tiimi, kes lõunapausi ajal meile kütust tõi!
Kubani meeskonda, kes meie mahapudenenud tööriista kasti teepeal üleskorjas..ainult mõned mutrivõtmed on puudu Big Grin
Kõiki neid, kes nähes teepeal tossavat zilli seisma jäid ja abi pakkusid!
Kõiki, kes kitsastel teedel meie taga uimama pidid, sest mööda ei pääsenud!
Köögitoimkonda, kes maitsvad toiduud valmistas!
Kõiki neid, tänu kellele meie tiim rajale pääses!
Ja üleüldse kõiki võistlejaid!

valik pilte: http://www.album.ee/album/30026112/50098043

Uut võistlust ja bensiini hindade langust ootama jäädes
Kalle, Holger ja Mari
Vasta

hollu Kirjutas:TÄNUD:
...
Kõiki, kes kitsastel teedel meie taga uimama pidid, sest mööda ei pääsenud!
...
palun-palun.

Teet,
kellel õnneks finishisse kiire polnud - muidu oleks keemisauru näha olnud - ja mitte masina oma, kuna see jahutab õhuga Smile

muudatus: lõpus sõitis paras kolonn safarit hoopis zil-131 sabas. Seega olete te ikka süüst priid Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

hollu Kirjutas:Tervitused ka Zil "Maiu piimaauto" 130 poolt.
/---/
Kalle, Holger ja Mari
No selle kirjelduse peale peaks iga normaalne inimene Uunikute Talverallis osalemisest ikka vääääga kaugele hoidma. Ja just selle kirjelduse pärast ilmselt uuniku- ja vanasõidukimehed ja -naised sinna tunglevadki Smile Tõenäoliselt kustumatu elamus, või ehk tegi vähemalt päeva huvitavaks Smile

Joonas, kogub veel paar(kümmend) aastat rammu ja siis ehk osaleb ka kunagi.
Vasta

To hollu: Kui me teist mööda maantel sõitsime, olite küll väga optimistlikud Smile, Vaz 2106 meie sõiduk. Mõningad km läbisime ka teie kannul. Smile

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

No aga see ongi ju ralli, rsk. Köik läks ju öieti, nii palju kui ma aru saan. Kui asi käiks niiet vötan oma perfektses korras masina ja annan minna siis poleks asjal eriti jumet ju.Asja völu on ikka selles et agregaadiga mille liikumisvöime on kaheldav läbitakse kilomeetrid mida tegelikult selle asjaga teha vöimatu on. Ma ntks ei söidagi oma panniga rohkem aasta jooksul kui Talverallit,ei kannata kurat, sest selg jääb niimoodi haigeks et seda pole vöimalik kirjeldada.
Ja vana offroaderi tarkus on see,köik,absoluutselt köik tuleb remontida tee peal vöi siis möned auto funktsioonid lihtsalt unustada(pidurid,kojamehed,soojapuhur,üks ratas,aku,starter jne).
Edu järgmisel !!

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

http://www.postimees.ee/010308/esileht/s...315016.php
Vasta

Tsitaat: «Ega sa siin mingeid Vene vormis inimesi pole näinud?» küsinud Moora. «Olen küll, kõik on siin bussis,» raporteeris Ojaste. «Kuidas sa nad kätte said?» pärinud Moora. «Ma ei püüdnudki, ise tulid,» teatas Ojaste.

Big GrinBig GrinBig Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne