Mis ei meeldi liikluses.

Minule jälle ei meeldi see, et on täitsa arvestatav hulk liiklejaid, kellele ei mahu pähe see, et kui parkla on täis, siis parkla on täis. Ja sellest tulenevalt tekkivad värdparkijad ei meeldi. Sest on ju tüüpiline, et kui parklasse mahtus 100 autot, siis mahub ka 101, a no okei, natuke jäi vahekäigu peale ja teise panin kinni, a mul poogen, saate ju sõita ringiga ka. Ja nii jätkub kuni 115-ni vähemalt, siis on kõik haljasalad ja kõnniteed ja invakohad ja kõik muu kinni pargitud ja parklast enam keegi välja ka ei saa, sest sissesõidu ette on ka keegi tarkpea end parkinud.
Okei, see oli nüüd tiba liialdatud, aga ega palju puudu ka ei ole.

Eile oli TTÜ juures jälle kõik inimlikud ja poolinimlikud parkimiskohad täis (lahtiste uste päeva tõttu ilmselt), siis mingi tegelane kujutas oma Jeep Cherokeega ette, et kõige parem on end ajada Nõmme poole suunduva bussipeatuse juures oleva pargi puude vahele. Kevad on käes, mätas pehme, selliste parkimistega songitakse väga eduliselt niigi vähene muru üles. Kuna ma sealsamas kõrval seisin, siis mõtlesin, et juhin tähelepanu sellele, et puude vahele parkidesse ei pargita. Ka pärast püüdlikku ja võimalikult viisakat vene keeles seletamist vastas mulle üks järjekordne eesrindlik integreeruja "nahhuipohhuibljad". Selleks hetkeks hakkasin siis juba kiusu ajama ja sugugi mitte selle pärast, et tal on Jeep ja mul ei ole. Olgu öeldud, et sellise ma võtaks endale ainult mahamüümiseks, ei rohkem. võtsin kõne ka munitsipaalpolitseile, sest ta ei olnud ainuke, kes austas seda metsatukka oma rattajälgedega. Sellest kahjuks ülevaade puudub, mis nemad selle teabega ette võtsid. Ma millegipärast arvan, et tulid kohale, tõdesid, et on jah vales kohas, ja sõitsid minema.

Muuseas, mul on TTÜs käimisega tulnud äriidee. Tuleks TTÜga sõlmida leping parkla haldamise suhtes. Sissetulek tuleks minema veetud autodest. Iga päev jätkuks pidevalt tööd vähemalt kahele teisaldusautole Smile

Ja igasugustest geni(t)aalsetest parkijatest, kes TTÜ juures ära on nähtud, pajatamiseks kuluks pool õhtupoolikut
Vasta

41Degree Kirjutas:Eile oli TTÜ juures jälle kõik inimlikud ja poolinimlikud parkimiskohad täis (lahtiste uste päeva tõttu ilmselt), siis mingi tegelane kujutas oma Jeep Cherokeega ette, et kõige parem on end ajada Nõmme poole suunduva bussipeatuse juures oleva pargi puude vahele. Kevad on käes, mätas pehme, selliste parkimistega songitakse väga eduliselt niigi vähene muru üles. Kuna ma sealsamas kõrval seisin, siis mõtlesin, et juhin tähelepanu sellele, et puude vahele parkidesse ei pargita. Ka pärast püüdlikku ja võimalikult viisakat vene keeles seletamist vastas mulle üks järjekordne eesrindlik integreeruja "nahhuipohhuibljad". Selleks hetkeks hakkasin siis juba kiusu ajama ja sugugi mitte selle pärast, et tal on Jeep ja mul ei ole. Olgu öeldud, et sellise ma võtaks endale ainult mahamüümiseks, ei rohkem. võtsin kõne ka munitsipaalpolitseile, sest ta ei olnud ainuke, kes austas seda metsatukka oma rattajälgedega. Sellest kahjuks ülevaade puudub, mis nemad selle teabega ette võtsid. Ma millegipärast arvan, et tulid kohale, tõdesid, et on jah vales kohas, ja sõitsid minema.

Muuseas, mul on TTÜs käimisega tulnud äriidee. Tuleks TTÜga sõlmida leping parkla haldamise suhtes. Sissetulek tuleks minema veetud autodest. Iga päev jätkuks pidevalt tööd vähemalt kahele teisaldusautole Smile

Ja igasugustest geni(t)aalsetest parkijatest, kes TTÜ juures ära on nähtud, pajatamiseks kuluks pool õhtupoolikut

Siis sa oled lihtsalt samasugune silmaklappidega töllmokk nagu Ühisteenused. Vabandust väljenduse eest.

TTÜ parkimine on tõsine probleem, aga teisaldamine lahenduseks???
Sinna majja ei minda shoppama või hängima, üldjuhul ikka tarkust taga nõudma.
Parklat tuleks laiendada see on selge, endalgi on jäänud korra kooli minemata, sest kooli ümbruses polnud lihtsalt mitte ühtegi parkimiskohta. Kõige Nõmmepoolsema väljasõidutee ääres oli ruumi kus ma kedagi seganud poleks, sinna parkisin kuid kohe oli jaol G4S tegelane, kes palus mul lahkuda (viisakalt muide, väga positiivne), lume alt tuli ka kollane joon välja kui natuke otsida. Kuna ka ühikate juures polnud ruumi ja olin selle kohaotsimise peale juba hilinenud, jäi seekord tundi minemata.

Parkimisdebiilikud on probleem küll, näiteks kaubanduskeskuste juures, aga TTÜ näol tõid sa väga vale näite. Selge see, et ka seal pargitakse väga veidralt ja mõnikord lausa kuritegelikult, aga üldjuhul siiski olude sunnil.

Varem (või vahepeal) polnud 2. Õppehoone juures tõkkepuud, siis sai õppehoonete vahele parklatesse parkida, jalutuskäik küll pikem, kuid vähemalt sai auto kuhugi jätta. Nüüd see variant ka kinni.
Vasta

See "äriidee" oli tegelikult sõprade vahel lõõpimisi välja öeldud ja seda tuleks ka siin läbi huumoriprisma vaadata Wink

Ma siiski ei kiirustaks vabandama selle pärast, et TTÜ vale näide on. Kevadsemestril pole hullu midagi, aga sügisel tulevad jälle rebaste hordid peale. Teeme ühe tiiru seal parklas ja loeme kokku need, kes debiilselt (just nimelt idiootselt, mitte ainult valesse kohta) parkinud on.

Ja selle tarkuse taganõudmisega on ka nii nagu ta on. Alustada võiks ikka sellest, et oma kooliesist üles ei künna ja läbisõite kinni ei pargi. Ja kui Sa, zazik, arvad, et ma olen silmaklappidega selle pärast, et ma arvan, et kultuursus võiks olla üks hariduse alustalasid, siis Sul on selleks õigus. Ei ole minu asi Sind sõimama või moraali lugema hakata.

Ja ma võin Sulle (ja kõigile teistele siinsetele tipikatele) vihjeks öelda, et kui ikka on nii hädasti vaja autoga tulla, siis on võimalus tulla 15 minti varem ja panna auto spordihoone juurde. Seal pole mina veel näinud, et kohta poleks.

Järgnev ei käi isiklikult zaziku ega kellegi teise kohta, aga ma ei jäta seda ka enda teada. Ma nüüd ootan huviga neid sõnavõtte, kuidas peaks igaühel olema iga asutuse juures nimeline parkimiskoht, mis oleks alati vaba ja kuidas Tallinna bussid haisevad ning nendega sõita ei kõlba ja kõik on üldse s*tasti.
Vasta

Üldiselt pole mina TTÜ juures massilist värdparkimist kohanud, üldjuhul pargitakse sinna kuhu saab, nii et otseselt kedagi ei takistata. Kinniparkimine on muidugi vastik ja haljasaladele parkimine ka, kuid selliseid asju kohtab mujal märksa sagedamini.

Mis kultuursusse puutub, olen ma Sinuga muidugi nõus, terake kultuuri ei tee ka madalamale haridustasemele häbi.

Nimeline parkimiskoht on muidugi liig, aga arvestades TTÜ asukohta võiks parklat laiendada küll, kartmata mõne muu asutuse külastajate horde, mis rajatava parkla ummistada võiks. Muid asutusi seal läheduses lihtsalt pole.

Silmaklappe mainisin just seetõttu, et lugesin Su jutust välja nagu arvaksid Sa Ühisteenuste moodi, et teisaldamine on lahendus pakilisele parkimiskohtadeprobleemile.
Spordihoone on, muide, päris kaugel ja mingi lörtsi-vihma-pussnugade saju ajal ei ole küll mingit soovi seal metsas jalutada.
Vasta

Mis parkimisse puutub:auto peab ju jääma võimalikullt viltu,poolenisti nina või tagaosaga sõidutee osal ja kõik neli ust peawad lõpuni lahti käima.See kuidas teised parklasse mahuwad või sealt välja ,ei kotti grammi jagugi.Minul ju koht olemas.Poodide juures invaliidi kohtadele parkimisest pole mõtet vist kirjutadagi.Kui ikka winge JEEP istumise all.tuleb see parkida just ukse ette.Järsku keegi ei pane tähele,et kodanikul selline auto on.Ukse juures aga jääb masin kõigile silma.Ja omanik tähelepanu keskpunktis (seitsmendas taewas).

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kui ikka winge JEEP istumise all.tuleb see parkida just ukse ette.Järsku keegi ei pane tähele,et kodanikul selline auto on.Ukse juures aga jääb masin kõigile silma.Ja omanik tähelepanu keskpunktis (seitsmendas taewas).

Seda saab vaadata ka teise nurga alt. Selline jeebuvend püüab minu arvates eriti rõhutada, et vaadake mul on kaks tolli lühem kui naabrimehel Big Grin , kas kõik ikka näevad. Big GrinBig GrinBig Grin




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

karpaadid Kirjutas:Kõige rohkem kirun autode "rongis" sõitvaid tuulepäid, kes ei suvatse enne möödaminekut tahavaatepeeglisse vaadata ja teisele möödaminekut sooritavale autole niimoodi ette sõidavad.Endale on ka niiviisi ootamatult vahele lõigatud, pani südame nõks kiiremini käima küll.

Mina kirun jälle neid , kes tagant hirmsa lennuga tulevad, kuigi panen suuna juba enne sisse, kui vastutulev auto on minuga kohakuti.
Sa ei pea tervest rivist ühe korraga ette jõudma. Möödasõit peaks ka ikka järjekorras käima.
Vasta

Jopakolla Kirjutas:
karpaadid Kirjutas:Kõige rohkem kirun autode "rongis" sõitvaid tuulepäid, kes ei suvatse enne möödaminekut tahavaatepeeglisse vaadata ja teisele möödaminekut sooritavale autole niimoodi ette sõidavad.Endale on ka niiviisi ootamatult vahele lõigatud, pani südame nõks kiiremini käima küll.

Mina kirun jälle neid , kes tagant hirmsa lennuga tulevad, kuigi panen suuna juba enne sisse, kui vastutulev auto on minuga kohakuti.
Sa ei pea tervest rivist ühe korraga ette jõudma. Möödasõit peaks ka ikka järjekorras käima.

"Hirmsa lennuga" tulemine tähendab üldjuhul kiiremat (ja seega ohutumat) möödasõitu.
Suuna sissepanek varakult on muidugi hea ja nende "hirmsa lennuga" taganttulijate vastu aitab see, kui sa lähed KOHE peale vastutulija möödumist. Tagumistel (kui nad just eelkiirendusega ei tule) läheb mingi osake sekundist aega, enne kui nad möödasõitu saavad alustada, see välistab ka kõrvuti sattumise.
Vasta

Krt need jobu oma linnamaastur-Jeepidega ja mõned turakad päris jeebudega on kaasa toonud üleüldise arusaama , et kellel on 4x4 valemiga auto on kohe pätt ja kaabakas.
Ja jeep-dziip on auto , millel on talasillad ja lülitatav aeglusti , jne . Ja sellised jeebuvennad on ka üldiselt mõistva suhtumisega ega huligaanitse.
Sellel teemal lugege eneseharimise mõttes 4x4.ee foorumit

To PETSS : Mul on üsna mitu villist ja üks JEEP kah ja pikkuse üle ei kurdaBig Grin Varsti lähen naabrimehega sauna , kellel on veel rohkem jeepe ja 4x4 koletisi .Eks siis ole näha kuidas lood onBig GrinBig GrinBig Grin

Igasugune vanatehnika on teretulnud.
Vasta

Wabandust kui valesti aru saadud.Pole mul JEEP i meeste vastu midagi,samuti ka BMW dega.(see waid minu tähelepanek aga Bemmi omamine muudab paljusid)Enamus nende JEEP i ja BMW de roolikeerajad sõbralikud ,mõni Jeep isegi külawaheteel (kui rukkis olen)tulnud abi pakkuma.Aga tooni annavad linnaliikluses paraku ülburid.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Tänane Tallinna liiklus (ju ka mujjal) wäga popp ja sex.Tolles mõttes hea ,et sai ka üle hulga aja talwekogemusi proovile pandud.Aga leidus siiski ,wabandust nüüd: kõige ehtsamaid punnpäid.Ma ei saa paljudest asjadest aru aga kas tõesti raske oodata mõni minut ,et hättajäänud autole veits aega anda ,et ta ennast liikuma saaks?Vend saab ennast napilt liikuma( veo taha) kui mõni tark talle jälle ette sõidab.Ja hädasolijal algab kõik otsast peale.Omaenese näide Kalmistu teelt,hakkasin tõusust üles wedama üht hättasattunud nuppu.Sai just ilusti asja käima kui ühel Volkari klemmil nii kiire ,et pidi praost läbi lipsama.Aga taadil sääne hoog sees ,et läks lumewalli ja sinna ta jäigi.Mulle kui tigedale ja terwe maailmas pettunud kodanikule tegi vähemalt see asi siirast headmeelt. P.S.Kõige suuremad tänud "Tallinna linnawalitsusele ja Mati Sogisepale"(eriti KUKU raadiole antud inteviuu eest,sain aru ,et ainult Linnawalitsus teab ,mis õige ,mis vale .Lihtsalt kõik juhid jobud) "operatiivse tegutsemise eest" .

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Mulle meeldis täna kõige rohkem 16. bussi juht, kes üritas 100% punasega üle Taksopargi ristmiku lipsata, siis adus et ei jõua vist, pidurdas ja oleks lohisedes peaaegu rohelisega tee ületava jalakäija alla ajanud. Õnneks olid tollel kiired jalad. Siis jäi pooleldi keset ristmikku lihtsalt seisma, kõik vaadaku ise kuidas mööda saavad. Natuke hiljem keeras Hipodroomi peatusest risti üle kahe rea välja, nii et tagant täiesti normaalse kiirusega lähenenud VW Golf pidi vastassuunda põikama, õnneks polnud vastutulijaid.

Aga noh mis seal ikka, graafik ja preemia on püha, mis neist paarist ohtu seatud elust Smile
Vasta

Ülemiste ristis täna hommikul rekkad eriti kohalt ei saanud. Tartu poolt linna poole parempoolses reas üks ungarlane oli eriti hädas, nii kui liikuma sai, sööstis keegi ikka ette. Ise olin keskmises ja jäin kõrvale seisma, et ta saaks liikuma. u.100 m. liikusime niimodi kõrvuti ja ta sai ilusti üle.
Vasta

Miks nad lumekette ei kasuta? Võrreldes kogu rekka hinnaga peaks olema suht tühise hinnaga asjandused.
Vasta

Kas lumekett rehve ei lõhu? Ja loomulikult- mingi kesk euroopa mees peab ülemiste ristmiku pärast ketid kaasa võtma. Kette kasutatakse ikka mäestikes, mitte EU riigi pealinnas magistraal teel.
Postimehe kommentaaris kirjutas kuidas talunik olla trahvi saanud kuna ajas kindlustuseta traktoriga külavahel teed lahti. Way to go! Kui see muidugi päriselt üldse juhtus.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Nojah, EU ja keskeuroopa mees või mitte, minuarust pole see mingi ime kui siinsel laiuskraadil vahel lund sajab ja libe on, võibolla mõne jaoks siis on.
Vasta

Lumekettide kaasaskandmine peaks mõningates Kesk-Euroopa riikides kohustuslik olema. Mingis sügiseses Autolehes kirjutas vist sel teemal.
Vasta

Minu meelest on põhiproblem see et ei arvestata veokijuhtidega. Aga need seisma jäänud linnaliinibussid, nemad ju pole keskeuroopast tulnud? Või on kuskil niisugune suht laugne metropol kus bussid kettidega ringi kolistavad?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

No minul üldjuhul on linnas autoga sõites vaja kuhugi jõuda, enamasti ka vähema ajaga kui 8-12 tundi, seega ei "arvesta" jah mingite tegelastega, kes ei suuda paarisentimeetrise lumega kohapealt minema saada. Mõistuse piires võib ju kaasliiklejatele vastu tulla, aga väike lumi ja jää ei ole Eestis mingi selline asi millega elu seisma peaks jääma.

Bussidel ma pole kohaltvõtu probleeme väga märganud, üldise olukorra tautal üsna normaalselt sõitsid, välja arvatud minu poolt ülalpool kirjeldatud juhtum.
Vasta

Eile ommikul ntks oli Kannikese poe ees ja enne Viru ringi bussid seismas ommikul 8 paiku.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 14 külali(st)ne