Rootorniiduk Z-178
#1

Tere!
Vaja oleks infot sellise niiduki kohta.On kellelgi üldse kogemusi selle masina alal,mida peaks töö ajal jälgima,kuidas töökindlus on,millised nõrgad kohad?

Sai siis lõpuks masin t-25 järgi haagitud.Pisut tuli ümberehitusi teostada.Nimelt niiduki haakeseadmed u 25cm allapoole viia,kuna muidu ei tõsta üles.

Töökvaliteet paistis korralik.Rootori pöörded on päris suured ( pikk ülekanne),et liikuma asudes peab enne kohapeal masina käima panema ja alles siis käik siisse ning minek,vastasel juhul peab u 10 meetrit siduriga libistama ,et hoogu üles saada. 3. käik jäi nagu aeglaseks,4. oli täitsa paras juba pikemat põlluotsa lasta,vahepeal oli tunda,et nagu jäeks jõust puudu.

Pildid ( tehtud enne ümberehitust) http://www.album.ee/album/30020174/50109563

On kellelgi mingeid soovitusi või kommentaare sellise niiduki kohta?

Mootorrattad,talu-ja metsatehnika,masinaehitus
Vasta
#2

Sihuke masin niidab hästi, kui pind on tasane ja kivivaba.

Kas niimoodi, ilma kaitseekraanita müüdigi??? Igal juhul võiks traktoristi kaitseks midagi panna - need kettad visakavad uskumatult hästi prahti ja kive laiali.

Kas ajamis vabakäigusidur ikka on?

Ülestõstetud niidukiga tasub vasakpöördeid ettevaatlikult teha.
Vasta
#3

Kõik kaitseraamid ja kiled on olemas,aga need panen külge siis ,kui muu tehniline värk korras on ja suuremaks tööks läheb.Peab veel parema kardaani sinna ehitama ja siis peakski korras olema. Vabakäigusidur täista olemas ja ilma selleta ei saaksi ilmselt midagi teha.
Siis küsiks veel terade kohta.Originaalid on muidugi väga head,aga olen kuulnud,et pannakse ka lehtmetallist omavalmistatud terasid.Kas on see hea mõte või peaks vabrikuomasid alati kasutama.
Ja minuarust ei peagi kettale kõiki 3 tera külge panema,vabalt teeb oma tööd ka 2 ,heal juhul ka 1-ga.

Mootorrattad,talu-ja metsatehnika,masinaehitus
Vasta
#4

randmevääne2 Kirjutas:Ja minuarust ei peagi kettale kõiki 3 tera külge panema,vabalt teeb oma tööd ka 2 ,heal juhul ka 1-ga.
No see sõltub küll traktori liikumiskiirusest niitmise ajal
Vasta
#5

Ärge katsetage, see tera teeb oma 60-80 m/s ja kui seal materjal järele annab, ongi hambad. Uskuge, see läheb ikka väga kaugele (Jep, on kogemusi JF masinaga).

Ja veel, terad peavad olema tasakaalus, muidu raputab trumli laagrid mõnekümne minutiga laiali. Ei, kaaluma ei pea, aga vastasterade pikkus peaks olema võrdne. Kui trumlil on paaritu arv teri, siis läheb elu keerukamaks...

Selline masin kardab kõige rohkem sellise mõõduga kive, mis jäävad kahe trumli vahele hüplema. Enamasti on need rusikarsuurused lapikud, kuid ümarate servadega. Need ei mahu trumlite alla, ei tõuse nende peale ega mahu vahelt läbi, vaid jäävad sinna vahele hüplema ja hävitavad ära kõik terad. Ja neid ikka leidub...
Vasta
#6

v6sa Kirjutas:Ärge katsetage, see tera teeb oma 60-80 m/s ja kui seal materjal järele annab, ongi hambad. Uskuge, see läheb ikka väga kaugele (Jep, on kogemusi JF masinaga).
Ei poolda ka kodus plekist terade tegemist, aga lendu läheb väga edukalt ka originaaltera. Tiit@ka JF omanik
Vasta
#7

Tänud asjalike vastuste eest, nüüd olen targem.

Mootorrattad,talu-ja metsatehnika,masinaehitus
Vasta
#8

Kardaanikaitsest niipalju, et oleks hea kui see olemas oleks. Aga alati ei ole vaja sinna käsi pista ja jõuvõuvälli saab kah enne seal nikerdamist välja lülitada.

Ärge näkku lööge lihtsalt avaldan arvamust - mul endal kah kodus rootorniiduk KRN2.1 - pole ammu niitnud sellega, aga ta niidab üldislt hästi - Ja kardaanikaitsetest niipalju, et mul on kodus ainult ühel masinal kardaanikaitse - ja see on kah üks vana üherealine kartulisaputaja-risu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne