(Seda postitust muudeti viimati: 21-07-2008, 19:19 PM ja muutjaks oli rallitaja.)
Olen siin vahepeal metsaveoks kohandatud russi peal töötanud. Põhjaks on võetud 92. aasta MTZ-82. Masinal on sile põhjakaitse, küljekaitsmed, võimsam hüdropump, kraan kärule/traktorile õli andmiseks, plokisoojendus talveks, Panasonicu 4x45W CD/MP3 makk, Grammer iste, ees Belarusi enda laiad rattad, taga Belarusi ja K700 rataste ristsugutised. Käru peaks olema Kire vms Eesti tootja valmistatud. Kärule on lisatud liblikmutriga aeglase sõiduki tunnusmärk ja magnetiga kinnitatud tuled, et metsa jõudes vastavad vidinad eemaldada.
Üks suurim ebaõnnestumine on venelastel Belarusi survelaager. Kui vanematel (1980 ja nii) masinatel on sees "ehtne" survelaager, siis sellel 92. aasta isendil tavaline laager survelaagrina kasutusel ja koos tehase omaga on hetkel sees 3. survelaager, millalgi peaks siis laager järjekorranumbriga 4 sisse pandama. Ehk saab Kamazi laagri peale ümber teha, eks näis. Ülimalt idiootne värk minna üle survelaagrilt tavalisele... Sellepärast vanemad russid veel siin talus pooleks pole käinudki.
Traktor kasutuses kevadel ja sügisel põllutöödel ning muudel aegadel kui vaja veab metsaveokäru. Kolmikkraan on vist ainuke lisa mis on paigaldatud metsa jaoks. Muud küll meelde ei tule. Saab väga edukalt metsas hakkama, vintsi on vahest vaja läinud aga see on ka kõik.
(Seda postitust muudeti viimati: 04-11-2008, 22:52 PM ja muutjaks oli Janka.)
Ümber ehitatud spetsiaalselt ainult metsaveoks.
Käru on otsast otsani käsitöö v.a. balansiirid ja teljed-rattad.
Tõstuk pärit '91. aasta Terrilt.
Foto tehtud '96.-l aastal.
Oman ka mtz 82-e tõstuki ja metsakäruga. Traktoril 701 ja E 16-20 rattad. Kärul sõnnikulaoturi rattad. Kõige suuremat ebamugavust valmistas see pidev siduri ja käigukangiga pendeldamine. Panin seepeale sidurihoovale õhusilindri ja kabiini tõstukijagaja kõrvale t- 150k pidurikraani. Nüüd metsas väljaveoteel kasutan seda "õhksidurit" (teel ja manööverdamisel jalgsidurit). Määrin kindlalt 2 korda päevas survelaagrit. Kuna kasutan traktorit oma talumetsas, siis on siduri survelaager vastu pidanud. Kui neid laagreid palju hakkaks minema, siis võiks sinna midagi vastupidavamat aretada. Masstööks ei julge soovitada. Idee pärineb td-20 -lt. Sellel traktoril ka käsisidur, mille saad põlluserval peale tõmmata ja käik jääb sisse kasvõi terveks lõunatunniks.
Kas sellisel küsimusel siin ja veel nii vigase kirjapildiga mõtet on?
Küsimusele endale vastates, siis vähemalt minu tutvusringkonna metsaveomehed veel eriti ei kurda. Kuigi rahulikumaks pidi olema pisut jäänud.
http://www.youtube.com/watch?v=QesyemUmLBk
Pole kyll Belarus aga endal siis selline masin. Sellel hetkel käisime kopratammi lammutamas. Belarus on ka ümberehitatud kujul olemas, aga pildid lisan hiljem.