Kutse vanatehnika keskuse talgupäevale 24.07.2010
#1

Head vanatehnika huvilised!

On täituimas unistus, mille nimel on vaeva nähtud aastaid. Tänaseks päevaks on meie kõikide jaoks olemas koht, mis visioonis kujuneb vanatehnikahuviliste keskuseks, meid ja meie tegevust tutvustavaks ning abistavaks jõuks.
Tulevikus on seal tegevust kogu perele, keskus hakkab hõlmama endas võimalikult palju alates muuseumist lõpetades garaaþide ja klubiliste tegevustega.

Alustuseks kutsume teid kõiki ühele suvisele talgupäevale! Kuna teha on seal kolme inimese jaoks meeletult palju, siis loodame teie abile. Võtke kaasa pered, sõbrad, tuttavad – mida rohkem meid on, seda lõbusam.

Talgupäev toimub 24.juulil 2010 algusega kell 11.00 Läänemaal, Taebla vallas, Kirimäe külas. Tegu on vana Kirimäe piimatööstuse hoonekompleksiga, mis asub Kirimäe mõisa kõrval. Õiged kohad sissepööramiseks oleme tähistanud õhupallidega (arvestades Ääsmäe-Haapsalu mnt poolt, sealt näitab silt Kirimäe 3km). Kaart.

Päev koosneb põhiliselt väliterritooriumi koristustöödest, võsa mahavõtmisest, asfaldi puhastamisest umbrohust ja samblast. Loodame, et niipalju kui võimalik, saate kaasa võtta ka töövahendeid – labidad, saed, rehad, kirved, töökindad jkm võimalik.

Omalt poolt pakume teile päeval kosutavat suppi ja morssi. Õhtul aga toredat koosviibimist – lõket, grillimisvõimalust, head muusikat. Siis saame ka täpsemalt rääkida plaanidest, sest teie mõtted ja arvamused on kindlasti määravaks tulevikuotsuste langetamisel.

Et talgupäeval sujuks töö tõrgeteta, siis palume teil oma osavõtust ette teatada 19.juuliks kas siinsamas teemas või meie e-mailidele: kynnap@rambler.ru, evelin@dirigent.ee või liidialipsik1@hotmail.com ja ära mainida mitmekesi osalete, mitu last kaasas on, millised tööriistad teil on võimalik kaasa võtta.

Alustame koos!

Kõik küsimused on teretulnud!
Lugupidamisega,
Margus Künnap / kynnap@rambler.ru / 55581620
Evelin Dureijko / evelin@dirigent.ee / 5251650
Liidia Lipsik / liidialipsik1@hotmail.com / 5209483

REGISTREERUNUD
1. Liina - käepärased tööriistad maakodust
2. Janek - käepärased tööriistad maakodust
3. Vanapeer
4.-5. Urmas Tingas ehk Taebla vanatehnikaekipaazh "Edasi" liikmed - mootorsaag, mootorvikat
6.-7. PlyVal ehk mõlemad Talveralli jumalad - mootorsaag, oksatangid, võsalõikaja
8.-9. Margus Ploom
10. Olavi Vann
11. Margus
12. Kuban - oksakäärid, kahemehe saag "Druþba" x 2
13. Liidia
14.-17. Sen, Irma, Tarmas ja laps Kaisa

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#2

Tundub huvitav ettevõtmine!
Aga minul, ja võimalik, et ka mõnel teisel, oleks huvitav lugeda ettevõtmise taustast:
kelle ettevõtmine see on; kas on olemas mingi visioon; kellele; milleks; mida; Kas see peaks olema isemajandav tegevus, või loodetakse kellegi toetusele jne, jne... ühesõnaga, kas on olemas mingi tulevikuvisioon, äriplaan ja kes on selle kõige taga?

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#3

(13-07-2010, 19:15 PM)autorestauraator Kirjutas:  Aga minul, ja võimalik, et ka mõnel teisel, oleks huvitav lugeda ettevõtmise taustast:

Küsiks vastu, et kas on see tõesti nii oluline?
Kas ei piisa sellest, et tore seltskond saab jälle kokku ja nähakse üksteist, aetakse muttrijuttu või räägitakse niisama ilmast ja lastest ja naistest jne
See väike abi ei tohiks olla ju nii tükki küljest võttev, isegi kui keegi teeb sellega hiljem "kõva äri" Wink

Dad.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#4

Tere kaasfoorumlased ja vanatehnika huvilised.

Vastaks siis lühidalt hr. Aarne esitatud küsimustele, sest arvatavasti on veel foorumlasi, kellel on tekkinud sama laadi küsimused. Ehk siis valgustan lühidalt ettevõtmise eestvedajaid, visiooni, tagamaid ja mida loodud keskus tulevikus hakkab endas hõlmama. Pikemalt juba valgustatame tulevikuplaane talgutejärgsel õhtusel koosviibimisel. Kõik ettepanekud kompleksi tuleviku ja toimimise suhtes on loomulikult teretulnud.

Sellise näitusmuuseumi idee on mõlkunud peas juba aastaid. Samuti ajendas sellise ettevõtmisega riskima pikemat aega kestnud vaidlused tehnikamuuseumi asukoha üle. On tekkinud võimalus selline muuseum ükskord reaalselt valmis teha ja meie riskime, andes endast parima, et asjast ka asja saab.
Kuna aga kogu ettevõtmine peaks tulevikus ennast ise ära majandama, tuleb muuseumi juurde lisada muid majandustegevusi, sest muuseum kui selline ennast ära ei majanda. Kogu ettevõtmine rajaneb Eesti erakapitalil, äriplaan on koostatud, kuid seda siin avaldada läheks kohutavalt pikaks. On olemas nägemus, kuidas suudab kompleks ennast tulevikus ära majandada, millised on konkreetsed tegevused ning lisaharud. Oleme koostanud tasuvusanalüüsid, finantsprognoosid, kus on näha, et ettevõtmine on majanduslikult jätkusuutlik ja seda paljuski just tänu lisategevustele ning harudele. Seda projekti on reaalselt ettevalmistatud ja intensiivselt selles suunas ettevalmistustööd tehtud aasta jagu.

Selle muuseumi, turismi- ja vabaajakeskuse idee pärineb ja loojateks on kolm ajaloo- ja vanatehnikahuvilist, kelleks on Margus Künnap (majanduslik, tehniline pool), Evelin Dureijko (turunduse, üritusturunduse ja turismi pool) ja Liidia Lipsik (raamatupidamine ja finantspool). Töökoormuse suurenedes kindlasti kaasatakse ettevõtmistesse kompetentseid inimesi, sest vakantseid ametikohti on palju. Aga läheks edasi samm-sammult, sest materiaalsed vahendid on piiratud, mille tõttu ka kompleksi täismahus avamine võtab aega ning konkreetsetest tärminitest on hetkel vara rääkida.

Nii palju siis lühidalt loodavast vanatehnika muuseum-vabaajakeskusest hetkel. Kellel on lisaküsimusi või ettepanekuid, siis meeleldi vastan neile privaatselt.

Nägemiseni talgutel.

Lugupidamisega
Margus Künnap / kynnap@rambler.ru / 55581620

Mõned pildid ka keskusest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#5

(13-07-2010, 20:30 PM)dad Kirjutas:  
(13-07-2010, 19:15 PM)autorestauraator Kirjutas:  Aga minul, ja võimalik, et ka mõnel teisel, oleks huvitav lugeda ettevõtmise taustast:

Küsiks vastu, et kas on see tõesti nii oluline?
Kas ei piisa sellest, et tore seltskond saab jälle kokku ja nähakse üksteist, aetakse muttrijuttu või räägitakse niisama ilmast ja lastest ja naistest jne
See väike abi ei tohiks olla ju nii tükki küljest võttev, isegi kui keegi teeb sellega hiljem "kõva äri" Wink

Dad.
Kas astusin kellelegi varba peale? ... kui, siis vabandust!
Ise arvasin, et esitasin korrektse küsimuse.

PS. Kui see äri oleks, siis oleks selliseid projekte hulgi. Minu arvates see ei ole äri ja huvi ongi selles, et kuidas? Palja entusiasmiga saab küll midagi teha, aga see ei ole kindlasti jätkusuutlik.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#6

(13-07-2010, 21:59 PM)autorestauraator Kirjutas:  Kas astusin kellelegi varba peale? ... kui, siis vabandust!
Ise arvasin, et esitasin korrektse küsimuse.

PS. Kui see äri oleks, siis oleks selliseid projekte hulgi. Minu arvates see ei ole äri ja huvi ongi selles, et kuidas? Palja entusiasmiga saab küll midagi teha, aga see ei ole kindlasti jätkusuutlik.

Muide ... iga üks esitab just SELLISE küsimuse, nii et kui varba peale astumisest rääkida, siis minu varbad on nende peal tallamisest juba tuimad.
Ma ise ei viitsi tõesti enam kellelegi hakata seletama, miks ma mõne hullumeelse asja ette võtan, lihtsam on asjaga rahulikult tegelda ja oam energia kulutada reaalsele tegevusele, mitte järjekordsele seletamisele.
Minule kumab iga kord läbi tagamõte, et kes maksab ja kas sellega ka kõva äri kaasneb Sad ...Nagu ma selle hobiga saaksin kohe ratsa rikkaks ...

Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade, ületades isegi riiklikult ülalpeetavate asutuste eluiga. Meil kahjuks nõuka ajal rikuti see järjepidevus ära, aga seda on võimalik taastada...kui muidugi tahta. Meil aga on ühe tegija kohta 300 kõvatajat, kes on kõik kõvad tegijad Wink

Dad.

Idiootidega ei ole mõtet vaielda, nad tõmbavad su oma tasemele ja siis löövad kogemusega.
Vasta
#7

Teema on küll noor, aga avalikku tormijooksu talgutele ja ka tavalist - super/hüper projekt, oleks kindel tulija aga kahjuks vanaema sünnipäev just samal ajal - pole veel kirjutatud.
Tõesti kiiduväärt ja julge ettevõtmine! (minul kahjuks vanaemad ammu mulla all).
Nagu esimeses postituses kirjas oli, ilmselt on samblanuttide ja rohututtide asfaldist väljanokitsemisest tähtsam inimeste kaasatulek ideega ja nende mõtted ning toetus. Oleks isegi tulija, aga ei tea täpselt kuidas asjad kujunevad ja kangesti kauge kant ka. (nagu selle Kadrina vanamehe ütlemine, et elu juba nagu elatud, aga kõrgemale kui lauda lakka ja kaugemale kui Rakverre polegi saanud, minul elu sama moodi, tegelikult pole õieti laudalakkagi saanud, pole kohe seda õiget hakkamist).
Mis suppi muidu pakutakse ? Äkki ikka saame Türilt mingi esinduse saadetud...sinna metsikusse Läände.
Teemasse ka mõni mõte...Smile Juba läks tegijate selgitamise suunas. Minul juhtus selline asi hiljuti. Üks tuttav mees, mitte ainult suure tähega tegija, vaid kõikide suurte tähtedega TEGIJA, alustas hiljuti järjrkordse auto valmistamist. Mees pole enam poisike, aastaid on 80 elatud. Ohkisin ja puhkisin seal tema "projekti" juures, et mina küll nii kiiresti ja kaunisti ja üleüldse ei saaks. Ja tema ütles, ega sina ei olegi tegija, sina oled koguja. Sina kogud, küll teised pärast teevad. See oli kaunis karm, aga õiglane "diagnoos".
Kuidas siin enne üks tegija kirjutas - ühe Dadi kohta tuli 300 pseudotegijat...Toungue Kas sina, Dad, ikka oled tegija, äkki oled ka koguja või miskit muud huvitavat ? Kas Sina lähed talgutele ? Cool
(Väike lootus on mul ikkagi, äkki mingite kriteeriumite järgi saab ka koguja ola tegija, ülekantud mõttes muidugi Rolleyes ? )
Vasta
#8

purgisuppi headele inimestele ei pakuta, niiet pange Türi esindus valmis Wink
kui me esimesel korral end tööga ära ei tapa, siis võib juhtuda, et tuleb veel edaspidigi talguid, et ikka kõik jõuaksid kohale, kes soovivad kaasa lüüa.
igatahes! Smile

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#9

Mind võib kirja panna, võtan mõne tööriista ka kaasa.
Vasta
#10

(13-07-2010, 21:58 PM)carrec Kirjutas:  ... kogu ettevõtmine peaks tulevikus ennast ise ära majandama, tuleb muuseumi juurde lisada muid majandustegevusi, sest muuseum kui selline ennast ära ei majanda. ...
...On olemas nägemus, kuidas suudab kompleks ennast tulevikus ära majandada, millised on konkreetsed tegevused ning lisaharud.

Õige.
Aga, ole hea, pane siis oma nägemus kahe sõnaga kirja ka, enne, kui kogu kamp vanatehnikhuvilisi sinna tasuta tööd tuleb tegema...k.a. ntx mina.

Ma saan aru, et äriplaan ise on pikk, aga reeglina mahub hea plaan ka viiesõnalisse lausesse ära; seega, selle taha peituda pole väga nagu mõtet...Cool

Noh, lihtne näide:
- A`la hakkame ka uusi igapäevasõidu autosid pesema/remontima, millise äritegevuse kasumist hakkame talvel kütma muuseumi ruume.
- Samuti pakume taastamisteenust vanadele autodele muuseumi restauraatorite poolt...
- Kaarhallis hakkame savist valama murukive, mis sobivad kõikide vanatehnikat sisladavate garaashide ette ja mida suudame pakkuda väga konkurentsivõimelise hinnaga...
- jne...

Muidu, tõesti, jääb vägisi mulje, et tulge kõik töötud meile talgutele ja saate 10ne eegu eest suppi ka.

Ja, vaevalt, teie ideed nüüd keegi väga varastma ka hakkab...Aitäh ja edu,
stihl@alati huvitatud oma romude sokutamisest talveks mõnda konditsioneeritud õhuga ruumi...mõistliku hinnaga (=0), loomulikult...Toungue
Vasta
#11

püüaks siinkohal ebaolulise möla teemast eemal hoida ja küsiks lihtsalt, et mäherdused tööriistad on oodatumad ja kas peaks ehk tegema pidevalt apdeiditava loendi, et kes tuleb ja mida kaasa võtab etc.

algatus on igatahes hää

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#12

aitäh DevilDeville, panen nimekirja esimesse postitusse.
tööriistadest on kõige teretulnumad need, millega saab võsa maha võtta. ega me seal vast väga palju muud jõuagi, kui territooriumi koristada ja võsa lõikuda. noja siis grillida-tsillida ka muidugi Wink

head,
Lind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#13

Tundub et osalejate protsent on üllatavalt madal.Et mitte kolmekesi platsi puhastama jääda siis teen ettepaneku lükata talgupäev edasi, näiteks septembrisse kui puhkused läbi inimestel ja huvilisi ehk rohkem?Ühtlasi palun mind ka registreeringust maha võtta kuna samuti mitu asjatoimetust sel nädalavahetusel ja kuna sellest koristamisest nii väikese inimeste hulgaga suurt tolku pole siis võtan ka muud ette. Lugupidamisega Sulev.
Vasta
#14

Rohkem puu, vähem jala saagimist. Tulen ka.
Vasta
#15

(19-07-2010, 22:21 PM)vanapeer Kirjutas:  Rohkem puu, vähem jala saagimist. Tulen ka.

Tubli Vanapeer ja kutsu kogu volvoklubi ka kaasa kaua te ikka ainult Tuusa ja Aibasti eramuid poleerite!

Kumb On Mõnusam kas tellida külamehest traktorist kes väikese rahaeest selle platsi poleerib 10 tunniga või teha seda käsitööna 100 tunniga ja 10 fänniga.
Vasta
#16

käib töö ja vile koos! ma arvan, et kõige mõnusam on suhelda heade inimestega peale lõõgastavat füüsilist töömomenti Smile

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#17

Kujutades ette pisut Keskuse tagamaid, mõttearendusi jne (sest sai Carreciga aasta tagasi üht teist kompleksi piidlemas käidud); Kirimäe on kenasti suvepuhkuse paiga lähedal; orgunnivad julged ja teotahtelised inimesed; siis on Talveralli peakorraldustoimkond kahes isikus koos mootorsaag Partneri ja vajadusel ka võsalõikaja, oksatangide ning kääridega kohal nigut viis kopikat.
Vasta
#18

tere taas!

rõõm! meid kogunes kokku kena üle kuraditosina talgulist.
täpsustused:
* 24.juuli 2010 algusega kell 11.00
* päev tuleb lühidalt selline: koguneme, lobiseme, liigutame ennast veidi, sööme suppi, teeme väikese ekskursi keskuses, liigutame veel natuke ennast, grillime-tsillime
* kaasa labidad, saed, rehad, kirved, töökindad jkms - võsa mahavõtmiseks, asfaldi puhastamiseks
* õhtuseks tsilliks kaasa grill, omad joogid ka loomulikult omaenese maitse järgi Smile
* kes soovib ööbima jääda, siis kaasa magamiskott, magamisalus. teeme puhtaks ka ühe toa, kuhu saab magala moodustada. telkimise jaoks on ka ruumi küllaga pakkuda

näeme laupäeval! Smile

REGISTREERUNUD
1. Liina - käepärased tööriistad maakodust
2. Janek - käepärased tööriistad maakodust
3. Vanapeer
4.-5. Urmas Tingas ehk Taebla vanatehnikaekipaazh "Edasi" liikmed - mootorsaag, mootorvikat
6.-7. PlyVal ehk mõlemad Talveralli jumalad - mootorsaag, oksatangid, võsalõikaja
8.-9. Margus Ploom
10. Olavi Vann
11. Margus
12. Kuban - oksakäärid, kahemehe saag "Druþba" x 2 Smile
13. Liidia
14.-17. Sen, Irma, Tarmas ja laps Kaisa

Kõik küsimused on teretulnud!

Lugupidamisega,
Margus Künnap / kynnap@rambler.ru / 55581620
Evelin Dureijko / evelin@dirigent.ee / 5251650
Liidia Lipsik / liidialipsik1@hotmail.com / 5209483

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#19

Tere!

Retrokeskuse esimene talgupäev on sejataga. Meid kogunes kokku üle 20 hea ja tööka inimese. Täname kõiki väga!!!

Oli mõnus päev koos (vanatehnika)sõpradega - ilm oli nagu tellitud piisavalt jahe, sai teha tööd, uudistada keskust, lobiseda tuleviku teemadel ja lisaks sellele sai ka kõhud täis Smile Mõned fotosüüdistused siit: http://pilt.delfi.ee/my_album/183335/?page=1 ja peab tõdema, et minust ikka fotograafi ei saa, aga ajaloo tarbeks saab siit säilitada vähemalt Urmase poolt tehtud grupipildi Smile
Järgmise talgupäeva kuulutame välja siinsamas foorumis.

Suure tänutundega südames,
Margus, Evelin, Liidia

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#20

Kas talgute käigus mõnest ruumist üht TA leivasõidutamiseautot ei tulnud välja? Just kuu aega tagasi tuli jutuks ühe vahetus läheduses elanud isikuga , et olla seal ka selline asjandus mõned ajad tagasi olnud.
Oleks ise ka käpp olnd, sest üsna kohalik mees, aga asukohariik ei klappind hetkel kuidagi, seega ootan järgmist korda.

Ford Granada
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne