Statsionaarmootorid.
#21

Kaheosalise paagi saab DT-14 küljest, ehk leiab kuskilt mittetöötava doonori. 46 liitrit suur- ja 3 liitrit väike paak.

Do'nt panic
Vasta
#22

Seoses statsionaaride ehitamisega (remontimisega) olen saanud teada igasugu huvitavaid asju. Ja olen saanud teada, et ma igasugu huvitavatest asjadest mitte midagi ei tea.
No teadsin siis eelnevalt , et on 2-taktilised ja 4-taktilised mootorid. Aga nüüd avastasin , et on veel "hit and miss engine". Eemalt vaadates näeb see siis välja nii, et kui mootor töötab , siis käib üks pauk ja seejärel teeb väntvõll mitu tiiru lihtsalt niisama suurest rõõmust ja siis käib jälle pauk ja jälle vänt teeb mitu tiiru. Mõiste "pauk ja postivahe" saab selles valguses hoopis teise tähenduse. Ei ole kusagilt leidnud selle mootori tööpõhimõtte kirjeldust. On see siis 2- või 4-taktiline või hoopis mingi muu süsteem? Ja eesti keeles - kuidas sellist mootorit siis nimetatakse.
Ja teine avastus on siis see, et mina kasutan sädelahendusega mootorites bensiini ja diiselkütte segusid, aga tundub , et targemad tegelased kasutavad hoopiski gaasi. Gaasi kasutamise kohta jällegi kusagilt täpsemat teavet ei leia, ainult videol on näha , et balloonist läheb voolik mootorini. Tunub , et on olemas ka algselt gaasi jaoks ehitatud mootoreid, kuid edukalt pannakse ka bensiinimootorid gaasiga tööle. Sõidu- ja veoautodel kasutatakse sellist lahendust muidugi tänapäevalgi, kuid see eeldab spetsiaalse ja mitte just väga lihtsa seadme paigaldamist. Vanadel statsionaaridel tundub seade koosnevat ainult pisikesest reduktorist ja voolikust. Kuidas on see võimalik ja kuidas see süsteem täpselt töötab?
Kui keegi oskab nendele küsimustele vastata, siis olen huvitatud!!!
Vasta
#23

(24-10-2010, 23:33 PM)Timm Kirjutas:  Gaasi kohta niipalju - puugaasigeneraatorit ei keela keegi püsti panemast...
Küsimus ei ole mitte puugaasigeneraatori püstipanemises, vaid gaasi kasutamises bensiini asemel. Ja nimelt, et missugune peaks olema gaasi pealelaskmise seade? On seal mingid klapid ja düüsid? Või lihtsalt vooliku ots sisselaskekollektorisse ja kogu lugu?
Vasta
#24

(25-10-2010, 07:56 AM)sass Kirjutas:  Küsimus ei ole mitte puugaasigeneraatori püstipanemises, vaid gaasi kasutamises bensiini asemel. Ja nimelt, et missugune peaks olema gaasi pealelaskmise seade? On seal mingid klapid ja düüsid? Või lihtsalt vooliku ots sisselaskekollektorisse ja kogu lugu?

Sellelt lehelt: http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/t...23?fgid=10

Re: bensiiniautole gaasiseade peale
Kui gaasitankla on lähedal, on kasulik küll.
Gaasikulu on ca 10% suurem (surveaste 10), kui bensiiniga. Vajab heaks kasuteguriks surveastet vähemalt 12, alla 10 suureneb gaasikulu. Surveastme puhul 8,5 mitte üritada ringi teha!
Talvel propaan ei aurustu hästi, mootor käivitatakse bensiiniga, jahutusvedelik läbib gaasireduktori ja soojendab seda.
Odavamad seadmed lülitatakse ümber bensiinile käsitsi, kallimad lülituvad automaatselt ise. Peab arvestama pagasiruumi vähenemisega, lisaraskusega tagasillal, sumbutaja peab olema korras (esimesed osad), muidu lekib ebameeldivat haisu salongi.Garaazis hoides langeb lekke korral gaas alla. Kelder on sel juhul plahvatusohtlik. Õues ei ole probleeme. Mootor tahmab vähem, õli tuleb vahetada harvem. Mootor on väiksematel surveastmetel veidi tuimem.Tavasõidul vahet pole. Muu maailm sõidab rohkem metaaniga.(kõrgsurve balloonid). Propaani puhul 16 atm. Jõudu!
Vasta teatele
Ebasobiv postitus
21:37 24.09.2004
truumu
Re: bensiiniautole gaasiseade peale
alles rääkisin ühe Leedust tulnud rekkajuhiga
oli pealt näinud pilti, mis avanes peale avariid süttinud sõiduautost
gaasiballoon oli plahvatanud ja juhi, tema naise ja lapse tükid vedelesid tänaval...
pealegi rikub gaas mootorit...
teemat juba küllalt lahatud ja mitte ainult selles foorumis

Veel pilte: http://15755596.la02.neti.ee/?page_id=17
http://varjupaik.jjts.ee/?action=eksponaat&P=51&lang=est&S_ID=285

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#25

(25-10-2010, 07:56 AM)sass Kirjutas:  
(24-10-2010, 23:33 PM)Timm Kirjutas:  Gaasi kohta niipalju - puugaasigeneraatorit ei keela keegi püsti panemast...
Küsimus ei ole mitte puugaasigeneraatori püstipanemises, vaid gaasi kasutamises bensiini asemel. Ja nimelt, et missugune peaks olema gaasi pealelaskmise seade? On seal mingid klapid ja düüsid? Või lihtsalt vooliku ots sisselaskekollektorisse ja kogu lugu?

karburaatori alla käib gaasi vahe plaat. Need muud seadmed on aurusti ja reduktor. Komplekti kuuluvad veel balloon,vaheklapid bensiinilt gaasile ja karburaator gaasi auguga


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#26

Natuke silmaringile.
[Pilt: Untitled-1copy-3.jpg]
[Pilt: Untitled-2copy-2.jpg]
[Pilt: Untitled-3copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-4copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-5copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-6copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-7copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-8copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-9copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-10copy-1.jpg]
[Pilt: Untitled-11copy.jpg]
Vasta
#27

Väga hea postitus ksf! gruppen´i poolt!!!
Lisan siia ühe lingi klappide tööst Hit and Miss mootoril:
http://www.youtube.com/watch?v=bjZkZGlMov8
Vasta
#28

Täna jõudis minu õuele järgmine hunnik rauda. Tegelikult on see statsionaarmootor Deutz Otto MA 714. Pealtpoolt vaadates ei ole just eriti lootustandev pilt, kuid sisu on üllatavalt heas korras. Suurematest probleemidest torkab kohe silma puuduv magneeto ja magneeto ajam:
http://album.ee/node/24039931/50254389
Sinna auku see peaks käima. Ei ole leidnud ühtegi pilti ega videot sellest mootorist ja seega ei ole mitte mingisugust ettekujutust, mismoodi peaks see magneeto välja nägema. Tõenäoliselt käib sinna auku mingi vahetükk ehk ajam ja siis edasi alles magneeto. Ajam peab olema tiguülekandega! Sellise jupi kodusel teel valmistamine on muidugi võimalik, aga ei ole mitte lihtne. Kui kellelgi on selline ajam olemas, siis olen väga huvitatud ostmisest või näidisena kasutamisest uue tegemisel. Samuti olen huvitatud treialist-freesijast, kes suudaks sellise ajami valmis teha.
Igatahes järgmiseks aastaks on jälle tegevus olemas!
Vasta
#29

Uurin asja, kusagil kirjanduses oli nagu ka pikemalt Deutz mootoritest. Hankisin vahepeal, läbi õnneliku juhuse, ka statsmootoreid puudutavat kirjandust juurde. Annan esimesel võimalusel teada!
Vasta
#30

Mootoril iseenesest ei olegi kusagil kirja , et on Deutz, on ainult Otto kiri. Aga uurisin internetist ja Deutz Otto MA714 peaks olema õige mark , MAH714 on ka olemas, aga see peaks justkui olema diisel.
Igatahes suured tänud, kui juhtud midagi leidma!

(31-10-2010, 20:29 PM)gruppen Kirjutas:  Uurin asja, kusagil kirjanduses oli nagu ka pikemalt Deutz mootoritest. Hankisin vahepeal, läbi õnneliku juhuse, ka statsmootoreid puudutavat kirjandust juurde. Annan esimesel võimalusel teada!
Vasta
#31

Üks tore statsionaarmootor.
www.youtube.com/watch?v=t6RUt70h1Xc&NR=1
Vasta
#32

(31-10-2010, 17:29 PM)sass Kirjutas:  Täna jõudis minu õuele järgmine hunnik rauda. Tegelikult on see statsionaarmootor Deutz Otto MA 714. Pealtpoolt vaadates ei ole just eriti lootustandev pilt, kuid sisu on üllatavalt heas korras. Suurematest probleemidest torkab kohe silma puuduv magneeto ja magneeto ajam:
http://album.ee/node/24039931/50254389
Sinna auku see peaks käima. Ei ole leidnud ühtegi pilti ega videot sellest mootorist ja seega ei ole mitte mingisugust ettekujutust, mismoodi peaks see magneeto välja nägema. Tõenäoliselt käib sinna auku mingi vahetükk ehk ajam ja siis edasi alles magneeto. Ajam peab olema tiguülekandega! Sellise jupi kodusel teel valmistamine on muidugi võimalik, aga ei ole mitte lihtne. Kui kellelgi on selline ajam olemas, siis olen väga huvitatud ostmisest või näidisena kasutamisest uue tegemisel. Samuti olen huvitatud treialist-freesijast, kes suudaks sellise ajami valmis teha.
Igatahes järgmiseks aastaks on jälle tegevus olemas!
Sass,kui satud jälle minema "kallist" ämma külastama siis tule läbi,minu mootoril on magneeto kogu kupatusega peal.
Vasta
#33

Magneeto mark: H Z 1.
Vasta
#34

Sorisin siin kastis ja leidsin sellise koha nagu:Roland`s Yard , http://www.petternut.co.uk/ ,seal võib vaadata mootorite pilte. Kindlasti ka teistel huvilistel hea vaadata.Leidsin ka oma 5hj. Petteri pildid.
Vasta
#35

(03-11-2010, 09:55 AM)Armex Kirjutas:  Sass,kui satud jälle minema "kallist" ämma külastama siis tule läbi,minu mootoril on magneeto kogu kupatusega peal.
Kahjuks selgus, et ksf! Armex´i mootor on umbes poole väiksem ,kui minu oma ja ajam ei sobi isegi pekstes mitte. Seega abi sobiva detaili leidmisel igati oodatud!
Vasta
#36

(25-10-2010, 12:47 PM)h2rra Kirjutas:  karburaatori alla käib gaasi vahe plaat. Need muud seadmed on aurusti ja reduktor. Komplekti kuuluvad veel balloon,vaheklapid bensiinilt gaasile ja karburaator gaasi auguga

http://www.youtube.com/watch?v=ynU6W9XtqBw&feature
http://www.youtube.com/watch?v=s6H9PtlkOPw&feature

Kui nüüd neid videoid vaadata, siis ei ole seal ühtegi vaheklappi ega gaasi aurustit, hetkel paremat videot ei leidnud, kuid neid on Youtubes veel. Tundub , et kui mootori pöördeid ja töörezhiimi muuta ei ole vaja, siis saab ka lihtsamalt läbi ajada
Vasta
#37

Valame petrooli paaki ja esitame küsimuse!
Kes on näinud stats. mootorite gaasisünnitajat?? Mootoritele alates 2,5 hj kuni 7 hj. Hansa puugaasigeneraatoriga tegu reklaami järgi. Huvitav igatahes!

Deutzi kohta suurt midagi uut leidnud poleSad
Vasta
#38

Eelnevalt lisatud videolingid on nüüd muudetud ja huvilised saavad natuke parema kvaliteediga pilti vaadata.
Vasta
#39

Nüüd jälle palju aega mööda läinud, käed sügelevad, tahaks midagi teha. Tundub , et Eestist ma oma Deutzile magneeto ajamit ei saa.
Leidsin Saksamaalt sellise lehe:
http://www.historische-ersatzteile.de/2.html
Seal igasugu ilusad kirjad ja pildid juures. Juba hakkasin rõõmustama! Saatsin sinna kirja - vastust ei tulnud. Ega mu saksa keel ei ole suurem asi, saatsin teise kirja inglise keeles - vastust ikka ei tulnud. Siis lasin ühel tuttaval helistada. Ja helistamisele vastas üks vanaonu, üldiselt sõbralik ja jutukas. Ütles , et oli kirju lugenud ja saab aru , mida tahame. Lubas 3-4 nädalaga detailid valmis teha ja siis arve saata. Hammasrattast tahtis 30€ , võllist 20€ ,korpuse kohta ei osanud hinda öelda.Väga odavad hinnad igatahes, odavamad, kui Eestis! See oli siis umbes novembri keskel. Detsembri keskel helistasime uuesti, taat oli suht napisõnaline. Üldiselt sain aru , et detaili tegemine ei ole probleem , kui oleks näidis olemas. Aga näidist tal ei ole. No kui oleks näidis, siis saaksin ka Eestis asjad korda. Üldiselt , pika ja keerulise jutu tulemusena sain aru , et lootus sureb viimasena. Ja kui see mootor on viimased 40 aastat seisnud, siis paar aastat siia-sinna ... noh, mõni mure! Palusin siis , et äkki on võimalik tehniline joonis hammasrattast saada, et teeksin siis ise. Joonist tal ei ole ja ei tule. Võib-olla sain valesti aru, aga tema teeks selle hammasratta mingi digitaalsekopeerpingiga ja joonist ei ole vaja. Niiet .... hämar lugu. Tuleb siis vist ilmade soojenemist oodata ja kevadel ise see hammasratas kuidagi konstrueerida ja valmis teha.
Ja üks küsimus tekkis veel - äkki mõni targem oskab nõu anda. Mootori jahutusanuma keskelt läheb mingi poolik toru allapoole. Mõningatel mootoritel (näiteks Lister) käib umbes selle kohapeale "oiler" ehk õlitustops. Ja võiks ju ka Deutzil sama lahendus olla. Aga toru on justkui poolik. Ja tundub , et ongi sellise lõigatud otsaga olnud. Niipalju , kui ma Deutz mootorite pilte olen leidnud - neil ei olnud seal oilerit. Mille jaoks see toru ja mutter ikkagi on? Mingi otstarve peab neil ju olema? Allpool ei leia ma mitte mingit ava , kuhu selle toru teine ots saaks minna. Kas oskab keegi seletada?
Jagaja ajam on endiselt tagaotsitav!
Tänud!
raudpats1@hot.ee
556 70 500
Vasta
#40

Tere
ei ole just samase teemase aga siiski . On olemas kahetaktiline diisel Sad paadimootor päritolult poolakas kuskil 60-ndatest ka oma loomult statsionaarmootor. Kas kellegile selline mänguasi pakub huvi ? Päris paras rauakolakas tore ju kui aianurgas popsub....[/i]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne