minitraktor mtz 05 - väga hädaline

Tänud abi eest !
Vahetasin kondeka sapaka kondeka vastu ja nüüd läheb käima igast paugust Toungue
Kuigi veel täispööretel ei käi nii hästi kui peaks .Pöörded peaaegu põhjas on , siis hakkab turtsuma väheke,aga see pole midagi , tööd saab ikka tehe Toungue
Vasta

Turtsumine ehk tagasilöögid karbussi näitab lahjat segu või ebaõiget klapivahet.Vaata peale töötegemist küünla värvi,peab olema helepruun.
Vasta

Ma panin ka enda põka paar päeva tagasi käima. Aasta aega möödas viimasest käitamisest. Muud polnud midagi viga, kui et küünal oli otsast täiesti tahmane ja säde puudus. Vahetasin siis küünla ära ja läks kolmanda tõmbamise peale käima. Süüde on vist vale - ja kas sinna mingi muu küünla peale A11 võib panna? A11 töötab küll hästi, aga huvipärast ikka küsin.
Vasta

Mehed tehke oma pillid korda ikka. Teine oli siis 4 kuud kükitanud ennem kui otsustasin proovida käima panna. Tegi ikka meele heaks kui oled eenevalt vaeva näinud ja nüüd truult tuksub.
enda masin siis selline
[Pilt: IMGP3910.JPG]
Ja siis käivitus peale 4 kuud seismist http://www.youtube.com/watch?v=d-ZRpYijzIw
Vasta

Noo tervist
Küsimus tekkis klapivahede kohta , kuidas ma peaksin aru saama , et klapi vahe on õige ?
Küünal läheb peale käimist tahmaseks.
Süüde on enamvähem õige.
Mis moodi kontrollida küttesegu karbussis ?

Vabandan selliste küsimuste pärast ,aga ei tea kuidas need asjad nii käima peaks.
Vasta

KLapivahet kontrollitakse seda mõõtes. Õige klapivahe on 0,2...0,3mm.
Vasta

Küünalt vaata peale koormusel töötamist.
Vasta

Tervitus.
Ei ole küll väga hädaline, kuid kui kellelgi on pakkuda mtz-05 kronsteini haakeriistade ühendamiseks, oleksin äärmiselt huvitatud. Võib ka koos kultivaatoriga pakkuda.
Pakkumised PS-i
Vasta

Kas keegi viitsib manuaalist vaadata selle aparaadi maksimaal pöörete arvu.Plaan hakata saha asemele lumepuhurit ehitama ja siis ülekandeid lihtsam arvutada.Oma oma kuskile jalutama läinud või jäänud(vanaisa ütlus oli asjade laenamise kohta-laena perse külasse ise situd läbi küljekontide).
Vasta

(20-12-2010, 15:35 PM)ahtos Kirjutas:  Kas keegi viitsib manuaalist vaadata selle aparaadi maksimaal pöörete arvu.

Maksimaalpöördeid ei tea, aga töörežiim peaks olema 3000 p/min ning jõuvõtuvõllil 3 korda vähem ehk 1000 p/min.
Vasta

(20-12-2010, 15:35 PM)ahtos Kirjutas:  Kas keegi viitsib manuaalist vaadata selle aparaadi maksimaal pöörete arvu.Plaan hakata saha asemele lumepuhurit ehitama ja siis ülekandeid lihtsam arvutada.Oma oma kuskile jalutama läinud või jäänud(vanaisa ütlus oli asjade laenamise kohta-laena perse külasse ise situd läbi küljekontide).

Endal sama plaan, lükata lihtsalt enam ei jõua. Millst teha plaanid ühe- või kaheastmelist?
Vasta

(12-12-2009, 19:11 PM)ahtos Kirjutas:  .Käivitamiseks on vända otsa tehtud nööri jaoks vastav ratas 4 tiiru nööri ümber ja käivitubki

sooviks pilti sest lahendusest.
Tundub et nii saab rohkem pöördeid väntvõllile anda, kui jalaga tagudes. Natuke jääb nagu puudu, et käima läheks. Hullult peab peksma...Sad
Vasta

Masin peab korras olema siis on ta ühe löögi pill Toungue Vaata süüde ja karpa üle ning küll ta laulab. Mul peale 4 kuud seismist käis kohe. Kütet tuli ainult tükkaega üless pumbata. http://www.youtube.com/watch?v=d-ZRpYijzIw
Vasta

Minu põkal ka väntvõlli otsa pandud treitud ratas, nii et nöör ümber ja igatahes...
Kuigi vajadus sellise käivitamise jaoks on ainult talvel, kui õli karteris paksem, muidu ikka vändast ja esimese matsuga.
http://pilt.delfi.ee/my_picture/11114869/
Vasta

Ei saa pildistada,aga umbes 10cm läbimõõduga rihmaratas on paari punktiga käbi otsa kinnitatud.Mida väiksem seib seda raskem on nööri tõmmata.Seib pärit autolt,valisin vastavalt sisemise augu järgi,et istuks käbi otsa täpselt.
Vasta

Küsimus MTZ-05 väntvõlli mahavõtmise kohta. Kas ventilaatori poolne laagrikorpus tõmmitsaga maha sikutamise järel saab võlli kenasti kätte või on mõni parem nipp?

Teine küsimus käigukasti õli kohta. Kuna vesi on kasti sisse jooksnud, siis on õlist saanud emulsioon. Kas enne õlivahetust oleks soovitatav kast mootoripesuvahendi vms-ga läbi pesta? Millist vahendid pesuks soovitate kasutada?
Vasta

Vesi jookseb sisse sealt keskelt kuhu hoovad kinnituvad, kui masin õues seisab, siis hea oleks kilega või koormakattega kinni katta. Kui vesi on keskele vahele läinud, siis hoovad võivad käia väga raskelt. Mul oli nii, et parempoolset kangi (aeglane-kiire) ei jõudnud enam üldse liigutada. Ma õli vahetades pesin niimoodi läbi, et vahetasin 2 korda järjest, peale esimest vahetust sõitsin mõned minutid ja siis uuesti uus õli sisse. Mootoriõliga samamoodi.
Vasta

Tervist lugupeetud.
Juhtus minul täna selline lugu, et metsast puid tooma minnes hakkas masin täisgaasil paukuma ja suri välja. Peale korduvaid katseid läks lõpuks miinimumgaasil käima ja enam täispöördeid ei saaudki panna - paukus ja suri kohe välja. Esamasel vaatlusel tundub et pöörete regulaator "arvab" heaks gaas põhja suruda, mille tõttu masin välja sureb. Ehk on kellegil ideid mis võib veaks olla - vigane pöörete regulaator või on viga lihtsalt karburaatoris?
Ette tänades
Andrei
Vasta

On minulgi nii paukuma hakanud, küünla vahetus aitab.
Kui uut küünalt pole kohe võtta, proovi vana tahmast puhtaks pesta. Mul ongi nii et üks koguaeg reservis,kui ära tahmab,siis teine peale ja teine bensiini sisse likku. Kui puhas, läheb jälle peale. Ja hakkabki just niimoodi paukuma ja madalatel pööretel ainult käib. Algul otsisin ka viga nii pöörete regulaatorist kui magneetost. Aga viga oli hoopis lihtsam-küünal oli tahmane.
Vasta

(13-08-2011, 23:04 PM)Tommike Kirjutas:  On minulgi nii paukuma hakanud, küünla vahetus aitab.
Kui uut küünalt pole kohe võtta, proovi vana tahmast puhtaks pesta. Mul ongi nii et üks koguaeg reservis,kui ära tahmab,siis teine peale ja teine bensiini sisse likku. Kui puhas, läheb jälle peale. Ja hakkabki just niimoodi paukuma ja madalatel pööretel ainult käib. Algul otsisin ka viga nii pöörete regulaatorist kui magneetost. Aga viga oli hoopis lihtsam-küünal oli tahmane.

Uskumatult lihtne, küünla vahetus aitab tõepoolest. Tänud Tommike.
Eile õhtul veetsin tubli pool tundi raamatust regulaatori hingeelu uurides Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne