Tollkeermega poldid
#21

Tartus on paar korda Kruvimaailm hätta jäänud mulle tollimõõdus poltide pakkumisega. See-eest Lasitas on alati kohe võtta olnud. Nüüd viimasel ajal (viimati vist küll ligi aasta tagasi) olengi esmalt sinna läinud ja siiamaani on kõik olemas olnud.
Vasta
#22

Tollkeermeid on igasugu... http://www.gewinde-normen.de/en/index.html

Pole imestada et meie eesti tarnijad jäävad hätta, kui Inglismaal-Ameerikas on palju neid siiamaani mingil määral kasutuses masinatel, siis meil ilmselt ainult uunikumidel.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#23

Kas keegi oskab juhatada Eestis firma, soovitav poe, mis müüb enam-vähem täielikke tollimõõdus keermelõikurite komplekte? Meile ei sobi netist tellimine ...

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#24

Servemet Tartus peaks pakkuma. www.serve.ee

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#25

(22-02-2012, 11:34 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Kas keegi oskab juhatada Eestis firma, soovitav poe, mis müüb enam-vähem täielikke tollimõõdus keermelõikurite komplekte? Meile ei sobi netist tellimine ...

Sellist asja nagu "täielik tollkeermelõikajate komplekt" ei ole olemas. Kui meeterkeermel mõõdetakse keermesammu ümmarguse arvuga millimeetrites, siis tollekeerme korral niiti tollile. St meeterkeermel on väljakujunenud ühtne jämekeerme ja mõne peenkeerme standard üle maailma. Tollkeermel on esindatud kõikvõimalikud niidid tollile, sageli 10-20 eri sammuvarianti (nt 20-30 niiti tollile seast pea kõik valikud). Eri tootjad /-riigid ja ajastud, samuti erinevad tootegrupid (nt jalgrattad) eelistasid sellest paljususest mingit alamosa ja sagfeli erinevaid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta
#26

vähese ühe mõõdu vajadusel ja kui kohalik kaubandus ei aita, siis äkki kiirem-lihtsam treipinki tarvitada? peab muidugi üsna pädev pink olema.
suurema koguse või kompoti korral võiks kaaluda ka meerikast ostmist. näituseks autodele võib osta terve auto keik poldid-mutrid-seibid komplektina või kapotialust eraldi või ...
ja teisipidi võib ka kilokaubana osta. mingil imelikul põhjusel on meerikas seuke kraam arusaamatult odav. nii umbes venemaaga samas hinnas, ainult viisakas teostus ja tsingikiht tulevad kauba peale. kui muidugi kõvemad materjalid teemaks on, siis läevad hinnad kohe kõrgustesse.
edit: pagan, mälu nigu haugil, paari kuu eest olen seie juba sama jutu kirjutand. no, topelt ei pidavat kärisema, ärge pahaks pange.
Vasta
#27

(22-02-2012, 18:41 PM)valdo Kirjutas:  Sellist asja nagu "täielik tollkeermelõikajate komplekt" ei ole olemas....
eks ma seepärast kirjutasingi et enam-vähem täielikku ... noh nt meerikamaa UNC ja UNF oleks juba enam-vähem, igatsugu brittide jms imemõõte ei hakka taga ajama. Aga imeliku asukoha tõttu pole mõistlik äkki tekkinud vajaduse tõttu tööd seisma jätta ja hakata sadu km ringi sõitma, seega on normaalne enamlevinud jubinad soetada, maksavad nad pealegi ilusat raha, aga panna kokku kaotatud aega, küte, autokulu jne jne ja siis ei tea kah, kas ikka see mõõt on poes olemas või tegid tühisõidu. No kui hästi läheb siis ühe sellise vidina ekstra hankimise hinnaks (palk, maksud, auto) kujuneb mu arvutuste järgi Tartus käies min 70€/tk Cool
Aga kui 50 tk saaks tükihinnaga 10€ oleks juba mõistlik. Ikka on nii, et kui tööriist olemas, küll siis selgub, et talle on rakendust rohkem kui esialgu arvasid.
Aga pole näinud tollimõõdus asju komplektina, st ühe standardi kõik pulgad-lõikajad koos, ikka ühekaupa.

OT kindlasti on ka täielik komplekt võimalik komplekteerida aga selle suurust ei oska isegi ette kujutadaBig Grin

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#28

Baltic Bolt poes on kassa juures kirjas, et pakutakse UNC UNF keermelõikureid. Kindlasti on nad nõus kogu oma tollmõõdu nomenklatuurist igast ühe müüma ja saabki komplekti.
Vasta
#29

(23-02-2012, 00:11 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Aga pole näinud tollimõõdus asju komplektina, st ühe standardi kõik pulgad-lõikajad koos, ikka ühekaupa.

Saksa väikestel vanatehnikalaatadel ikka komplekte liigub. Olen endale sealt nii mitmedki (mitme standardi) karbid soetanud, aga ikkagi leian restaureerimistööde käigus pidevalt, et mul seda ja seda mõõtu ei ole...

Ega ma niisama ei kommenteerinud, et neid on lõpmata palju erinevaid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme septembri lõpuni avatud L.P 11-18
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne