Plasmalõikur.
#1

Kas oskab keegi antud teemal midagi rääkida? Ei viitsi enam relakaga nüsida ja kohati oleks vajadus kumeraid lõikeid ka teha. Üldiselt oleks see masin ikka oma tarbeks ja põhiline lõikamine 10 mm ja alla selle. Muidugi oleks hea, kui saaks veidi paksema materjaliga ka hakkama.
Vasta
#2

Krõbe hind. Tänuväärt tööriist. Lihtne kasutada. juhe voolupistikusse, kompressorist õhk taha ja juba jookseb. Kui raha olemas sea sammud poodi ja olemasSmile Nimetad materjali paksuse mis lõigata soovid ja vastava võimuga masin ka pakutakse.
Vasta
#3

Olen nüüd seda teemat veidi uurinud ja täna tellisin endale sellise masina. http://www.stahlwerk.ee/component/virtue...l?Itemid=0 Homme peaks käes olema. Tegelikult pole need hinnad enam nii väga krõbedad midagi. See ju põhimõtteliselt kolme suure relaka hind, aga ma loodaks sellelt veidi pikemat eluiga, kui relakatel on. Samas ülalpidamine peaks plasmal oluliselt odavam tulema. Võimalik, et cut-50 oleks ka piisav olnud, aga väike varu ei tee ju paha. Smile
Vasta
#4

Masin käes juba ammu, aga enne tänast polnud aega proovida. Üldiselt olen päris rahul. Käsi tahab muidugi natuke harjumist saada. Esimesed kaks düüsi olen osanud ka juba nässu lasta. Big Grin See oht on just paksema materjaliga. Ei tohi kiiremini liigutada, kui masin läbi jaksab lõigata. Kui lõikamiseks mingit šablooni kasutada, siis saab päris ilusa lõike. Praegu ei oska rohkem midagi lisada, aga kui ise juba targem olen ja kellelegi huvi pakub, siis võin oma tähelepanekuid jagada.
Vasta
#5

Niipalju veel et metall peab olema ideaalselt puhas.
Kui pole ei teki kaarleeki otsa ja detaili vahel ja plasmajuga võib üles tagasi keerata.
Õli ja värv on kõige hullemad ja ka rooste on tark maha lasta.
Eeldatavasti olid kaasas sirkel tugirulliga ja vaba käega lõikamiseks rullidega tugi, mis jookseb mööda detaili.
Ilma selleta ka rikub otsi palju.
Vasta
#6

Ma siin lõikasin küll roostes ja värviga rauda. Mingi erinevus võib muidugi olla, aga suurt vahet ei olnud ja sai lõigata ilusti. Aga seda, et plasmajuga ennast kuhugi keeraks, ma küll ei täheldanud.
Kui ma seda teemat enne uurisin, siis sellist masinat ma tegelikult ei kohanud, millel oleks sirkel kaasas olnud. See on üldiselt lisavarustus ja päris kallis. Cut-120 on rullidega tugi tegelikult olemas küll, aga see masin jäi minu jaoks veidi kalliks. Samas on sellised jubinad päris lihtne ise teha. Minu masinal on selleks traadist tugi, mis aitab õiget vahet hoida.
Vasta
#7

Soovitan teha 2 rulliga toe.
Sellega on ka vaba käega võimalik väga ilusat tööd teha sest rullid veerevad mööda detaili ja saab ka sirgelt joont pidi minna.
Sirkel ka lihtne teha kui on vaja kettaid lõigata ja saab ilus tulemus.
Vasta
#8

...kuidas siis see aparaat töötab...
oled juba selle selgeks saanud?
Ehk on nii hea,et ei raatsi enam jagada teemat?
Või ehk nii jama asi,et parem vait olla?
Kuda siis on?
Vasta
#9

Äkki oleks ka mõned pildid võimalikud? Oleks huvitav vaadata...

M.

ZAZ965A 1968
Vasta
#10

Tegemist hea masinaga,aukude puurimine ajalugu kui just väga täpset vaja pole.Juutubis piisavalt vaatamist mida masin võimaldab.Igaljuhul tasub soetamist.
Vasta
#11

...siis peaks hakkama uurima,kus ja mida ja kui palju!
Vasta
#12

Ma olen enda masinaga täitsa rahul. Lõikab kenasti. Ega selle kasutamine tegelikult midagi keerulist pole, lihtsalt tunnetus on vaja kätte saada. See tuleb päris kiiresti.
Probleem on praegu selles, et minu nõukaaegne kompressor sellele masinale eriti ei sobi. Lööb liiga palju vett sisse ja see rikub düüse ning elektroode. Sellepärast üritan praegu võimalikult vähe masinat kasutada. Vaja enne uus kompressor osta.

Maukar, mis pildid sind täpsemalt huvitavad?
Vasta
#13

(26-10-2012, 12:28 PM)runts Kirjutas:  Ma olen enda masinaga täitsa rahul. Lõikab kenasti. Ega selle kasutamine tegelikult midagi keerulist pole, lihtsalt tunnetus on vaja kätte saada. See tuleb päris kiiresti.
Probleem on praegu selles, et minu nõukaaegne kompressor sellele masinale eriti ei sobi. Lööb liiga palju vett sisse ja see rikub düüse ning elektroode. Sellepärast üritan praegu võimalikult vähe masinat kasutada. Vaja enne uus kompressor osta.

Maukar, mis pildid sind täpsemalt huvitavad?

Ega kompressorist vee sisaldus õhus ei sõltu - ikka õhuniiskusest ning kondensvesi tekib samamoodi ka uue kompressoriga. Vee eraldamiseks süsteemist käib väljundile vahele veeeraldusfilter(sel juhul oleks hää koos surveregulaatoriga.
Omal selline pisike vigur vahel ning vee probleemi pole.

Ats.
Vasta
#14

Huvitav, missugust voolu ja millise pingega plasmakäppa toidetakse. Olemas jäik ja langeva kar. inverterid e. elektrood ja traatkeevitusele. Patune mõte- kui hangiks ainult käpa juurde? Läheb muidu seadmeid paljuks ka, tassi nagu kass poegi..
Vasta
#15

(26-10-2012, 13:22 PM)ats97 Kirjutas:  [quote='runts' pid='292696' dateline='1351243717']



Omal selline pisike vigur vahel ning vee probleemi pole.

Ats.

Sama vigur ka masinal küljes kuid kasu tast midagi,isegi mitu tk ei aita.
Vasta
#16

Vene kompressoriga on see probleem, et töötab pidevalt. See aeg kui plasma tegelikult õhku ei vaja töötab kompressor ikkagi ja "toodab" vett ka juurde. Minul oli 10 minutiga plasmalõikuri veeeraldaja vett täis.
Vasta
#17

Pane automaatika peale mis vahepeal kui rõhk üleval kompressori seiskab.

(26-10-2012, 17:27 PM)meli666 Kirjutas:  Vana hea kalts Gazi õlifiltri sees hoidis veepiisad palju paremini ära.

Mõtled 53 filtrit?Tollel oli vist tsentrifuug kui hästi mäletan,uazi ja volga mootoril ju tavaline plekkpurk.Gazidel on peal mingid settepotid või mis iganes nimetus neil on.Sees plekist seibid kust küte läbi käib,kaltsu natuke sisse ja peaks kärama küll.Toda settepotti 10bar surve all raske tihedaks saada,proovisin silikooniga panna,aga jäi ikka lekkima.
Vasta
#18

Vee eraldeid pea igas poes,kas need ka tõesti vett eraldavad teab vaid taevaisa.Äkki oskad lingi panna filtrist mis tõesti ka vett eraldab.
Vasta
#19

nu jah tegelikult see hea küsimus kas vett eraldavad.
Kuid olen kuulnud,et viisakas kaup!
www.aircom.ee
Uuri,ehk saad abi.Mul sama tee ees.Idee kah plasmalõikur soetada ja siis ama filter vajalik.Kui siis annad ehk meilegi teada.Ex.
Vasta
#20

Ammu uuritud,hinnad miski 400€ kantiSad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne