(20-04-2013, 15:07 PM)krossifänn Kirjutas: No nii hull see asi ka ei olnd et rublad "sunniviisiliselt"kätte jäid.Infoga oli kõik OK nii ajalehtede,TV kui raadio vahendusel.
Oleks võinud ju siis need 1500 + rublad asjade vastu vahetada ehk osta miskit.Meenub et igasugu nänni sai ostetud(mida muidu ei oleks ostnud) enne seda rahavahetust 1992 jaanipäeva-paiku.
See ikka oma lohakus et sihuke summa kätte jäi...
Eks pigem ikka teadmatus ka mängus. Öeldi ju, et rohkem ei vahetata, aga meil oli plaanimajandus asendunud vaba turuga.
Ametlik vahetuskurss oli 1992 juunis 1:10.
Hiljem vahetati neid päris pikalt, küll mitte ametlikke kanaleid kasutades, aga siiski. Kursid kõikusid, mingist ajas mäletan stabiilselt 1:15-1:20, hiljem 1:40, mis ei oleks ka selle kohvritäie jaoks mitte paha olnud. Teoorias oli vahetus võimalik 1997 aastani, mil peale (Vene) majanduskriisi toimus seal rahareform, vanad osaliselt nõuk.aegsed nominalid ja natuke uuemad (92;93;94 väljalasked), mis tolleks ajaks olid saavutanud kuue nulliga taseme, asendusid uutega, millel seekord korraga lausa 3 nulli ära kustutati. Oli ka piirang sularaha vahetusele.
Uueks kursiks Eesti krooniga sai tollal mälu järele pea 1:1-le, kuid mis kiiresti kukkus tasemele 1rubla=0,40eek, ehk siis 97 aasta vene rahareformi ajal oleks selle kohvritäie väärtus olnud veel mõnikümmend eek...
Minul lõppes rahareformi ajal vanemate sõlmitud elukindlustus, mida oldi maksnud aastaid ikka 8rbl kuus (5% palgast). Väljamaksmise hetkeks oli siis kogunenud meeletud 100 eek, (ehk 20% minu palgast to hetkel) mistõttu ka praegu suhtun väga skeptiliselt meie pensionisammastesse...
sry heietuste pärast vales teemas...
a.