(14-07-2013, 10:19 AM)Janka Kirjutas: ...
Seltsimees, ärge lahmige, kui pole ise mujal elanud, eksole.
...
On elatud, lausa aastaid ja mitte ainult Soomes.
Mulle hakkab vastu see meie elu kirumine (just, kirumine, mitte paremakstegemine) ning õhkamine, et küll SEAL on ikka hea.
Eks seal on ikka hea, kus meid ei ole...
Ülereguleerimise kohta käiv on ju omamoodi õigegi: juba praegu on seadused üsna krehvtised. Õnnetus on see, et keegi nende täitmist ei järgi. Ning ühiskonnas on ju ka kõvem mees see, kes rohkematele seadustele kõrges kaares kusta suudab.
Äkki püüaks sellest pseudovabaduse ilmingust üle saada ja lõpuks ka vastutama hakata?
Smasse kasti käib platnoikultuurist pärinev keelekandjahirm. Oleks vast aeg üle saada sellest silmakirjalikkusest, et keegi teine peaks asju tegema. Ei tea ju politsei tulla lällavaid jobusid vaigistama või keskkonnateenistus ülalmainitud peret korrale kutsuma, kui info jamadest nendeni ei jõua...
Eks siit leiab nüüd keegi jälle herne, mida ninna tõmmata ja hakkab vinguma ülesandjate teemal. Autoroolis sigadusi tegevale joodikukambale politsei kutsumine on täiesti põhjendatud, kui oma jõud neist üle ei käi, näiteks.
Selle piiri tõmbamine ongi koduse kasvatuse küsimus. Seda kas on või mitte.
Seadusloomes osalemisest.
Eestis on kõik seaduste eelnõud avalikud. Kes soovib osaleda, peab vaid vaevuma ettepaneku kirjalikult esitama. Tõhusam on muidugi esitada ettepanek mingi juriidilise isiku kaudu (MTÜd on selleks head
).
Mugavam on viriseda selle üle, kuidas riik on paha ja seadusi teevad lollid.
Keskmine palk ja keskmine eestlane.
Milline on keskmine eestlane praegu? Mediaanpalgaga (see on inimeste vähimast suurimani reastatud palganumbrite reas see keskmine number) on lihtne - see on napp 600 brutos. Aga palju saab keskmine eestlane, seda ei tea keegi... Äkki oskab ksf. Maitus selle keskmise eestlase defineerida? Siis saame Konjuktuuriinstituudile "õige" profiili esitada...
Kuid tulles ringiga teemasse tagasi: praegu küpseb tõesti oht, et riigihalduse magistrid koostöös paduroheliste keskkonnahulludega keelavadki eraisikul autolt tükke maha keerata.
Vat selle vastu peame küll ühe kirjatüki treima. Oma tarbeks peab olema lubatud ühelt autolt teisele tükki ümber tõsta. Ning üleliigseid teistele müüa.
Äri on eraldi teema ja selle ohjamiseks on praegukehtivate nõuete järgimine vajalik.
Kuigi ka siin tekib küsimus, kustmaalt on äri...