Plasmalõikur.
#21

(28-10-2012, 10:41 AM)muska71 Kirjutas:  Ammu uuritud,hinnad miski 400€ kantiSad

Soovitad ehk kust tuleks neid uurida,Mis ikka kestax kah?
On ju kohtu igasuguseid!
Ette tänades!
Vasta
#22

Kõigepealt ostsin ostast uue veeeraldi,värvida sellisega ei saanud.Tööriistamarketist uurisin ja pakuvad sama mis olemas ja soovitati kompressorikeskusesse pöörduda.Uurisin ka sealt ja hinnaskaala sama.Kodukasutuse sellist osta ei jõua ja jääb üle ise leiutada.
Võtsin omal tolle lekkiva settepoti lahti ja silmaga näha,et kompressorist tulev augu ümbrus märg,väljund kuiv.Enne seda Paar korda lasin surve üles ja tühjaks kompressoril.Sain tolle poti lõpuks pidama ja nädala pärast saab uuesti proovida.Mul neid kolm tükki vedelemas.
Vasta
#23

(26-10-2012, 20:20 PM)muska71 Kirjutas:  Pane automaatika peale mis vahepeal kui rõhk üleval kompressori seiskab.

Olen seda varianti kaalunud, aga pole eriti mõtet. See kompressor on juba päris vana ja hõre. Plasma vajab minimaalselt 6,5 Bar-i rõhku ja rohkemaks see kompressor võimeline enam pole ka. Tootlikust jääb lihtsalt väheks. Samas paksema materjali lõikamiseks võiks rõhku rohkem olla.
Teiseks on eelmine omanik sinna vist mingi nõrgema mootori peale pannud ja kui rõhk on üleval, siis kompressorit käima ei jaksa vedada.
Vasta
#24

(28-10-2012, 17:59 PM)runts Kirjutas:  kui rõhk on üleval, siis kompressorit käima ei jaksa vedada.
Selleks on spets klapp, mis kompressori rõhust vabastab.
Osa rõhulüliteid on ka vist sellise klapiga varustet.
Vasta
#25

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=21739
Üks vana teema kus koduseks kasutuseks toimivad veeeraldid saab teha.
Vasta
#26

Kellelgi on kogemusi, kust tasuks hankida plasmalõikurile sirklit (magnetiga) ning tugirullikuid? Ligi 100 eurot ei tahaks maksta ka..
Vasta
#27

(29-06-2014, 12:37 PM)olli Kirjutas:  Kellelgi on kogemusi, kust tasuks hankida plasmalõikurile sirklit (magnetiga) ning tugirullikuid? Ligi 100 eurot ei tahaks maksta ka..
100 eureka eest teed ise mitu tk valmis
Vasta
#28

(29-06-2014, 12:53 PM)muska71 Kirjutas:  
(29-06-2014, 12:37 PM)olli Kirjutas:  Kellelgi on kogemusi, kust tasuks hankida plasmalõikurile sirklit (magnetiga) ning tugirullikuid? Ligi 100 eurot ei tahaks maksta ka..
100 eureka eest teed ise mitu tk valmis

Jah, seda minagi. Seepärast mõtlengi, et ehk keegi nt hiinlaste toodangust midagi leidnud.
Vasta
#29

Kunagi kui metallitöödega sai tegeletud,tegime neid lõikamise abivahendeid ise,nii plasma kui gaasi lõikuse jaoks,ei tihkand keegi neid osta.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#30

Kas keegi on endale vahepeal muretsenud mõne uue lõikuri? Plaan osta ka too Stahlwerk. Rääkige kogemustest, kui neid on.

Muide, rullikud on mõtetu hinna eest saadaval ka ebays.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=pla...e&_sacat=0

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

(27-09-2014, 00:36 AM)viplala Kirjutas:  Kas keegi on endale vahepeal muretsenud mõne uue lõikuri? Plaan osta ka too Stahlwerk. Rääkige kogemustest, kui neid on.

Muide, rullikud on mõtetu hinna eest saadaval ka ebays.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=pla...e&_sacat=0

Kui mõtled Cut50-nd osta siis paras saast on, korraliku gaasipitsiga lõikad kiiremini, ilusamalt ja lõppkokkuvõttes ka odavamalt.

Cut 120 oli endal vahepeal, käis küll kuna sain lätist 200€-ga, letihinnaga poleks ostnud. Päris rahule siiski masinaga ei jäänud seega müüsin maha, enamus lõikeid tuleb mul kuskil metsas teha seega eelistan senini gaasilõikajat... Hetkel hoian Telwin 160HF silma peal, sellise isendiga lõikand palju ja igati hea mulje jätnud, ainult et hea asi ka maksab, pea 3500€ on letihind. Kui kuskilt hea hinnaga leian siis isegi ehk mõtleks selle peale.

Alla 1000€ aparaatide peale raha ei kulutaks, ega koonerdamine pole kokkuhoid ja sitast aparaadist kasu pole nagunii, enne soovitaks korraliku gaasilõikaja peale mõelda, lõikad kus tahad ning voolutugevus majapidamises pole ka määrav.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#32

Ma mõtlesin rohkem cut70s peale. Start on nupust, mitte kontakt tüüpi ja võimsam kui cut50. Gaas on mul ka täna olemas, kuid ei kasuta seda, kuna ebamugav on garaažis sellega toimetada. Just igasugu pleki ja muu taolise jura jaoks oleks lõikurit vaja. 1-5mm materjalipaksuse jaoks. Gaas ei ole kohe kindlasti lahendus minu jaoks. Rellakaga saab aga jube nüri on lasta.

cut70s on müügis saksas. Meil veel ei ole. http://www.stahlwerk-schweissgeraete.de/...-70-s.html
Cut120 peale hammas ei hakka, kallimatest rääkimata.

Teine võimalus oleks S-PLASMA 85H http://www.expondo.de/products/en/Weldin...A-85H.html

Mõlemad aparaadid on kolme faasilised. Cut50 on ühe faasi pealt. Ma ei usalda ühe faasilisi seadmeid. Nagu ka keevitused jne.
Saatmiskulud jäävad 20-30 euri piiresse. Seega tuleb odavam kui siit osta.


Aeglane lõikus on suhteline mõiste. Juba cut50 lõikab rellakast 10x kiiremini, cut70'nest ja 120'nest rääkimata. Minule sellest piisab täiesti. Muide, palju 50'ne ja 120'ne kiiruse vahe oli umbes?

Räägitakse ka düüside kulumisest. Kui kiiresti nad kuluvad?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

Düüside kulumine otseses seoses lõigatava materjali paksusega.
Vasta
#34

Ostsin eespool postituses viidatud saksa lehelt Stamos S-Plasma 80 amprise lõikuri.
Maksis koos saatmisega 550.- On kontakt tüüpi,lõikab 15mm roostes I-tala nigu vihin.Kompressori õhuliini lõppu enne lõikurit panin lisaks vahele 50L propaaniballoonist
tehtud survepaagi.Jahutab õhku lisaks,lõkuri surveregulaatori vee-eraldajasse praktiliselt vett ei tule,peale töö lõppu keeran balloonil alt kraani lahti ja lasen veetilgad
välja.Relakaga ei ole midagi võrrelda,gaasist kordi ohutum.Kui majapidamises traktor ja
oled potipõllumees(nagu mina),siis on asjal jumet kõvasti.Pooled haakeriistad ise ratsitud.
Vasta
#35

(27-10-2012, 23:44 PM)Roland Kirjutas:  nu jah tegelikult see hea küsimus kas vett eraldavad.
Kuid olen kuulnud,et viisakas kaup!
www.aircom.ee
Uuri,ehk saad abi.Mul sama tee ees.Idee kah plasmalõikur soetada ja siis ama filter vajalik.Kui siis annad ehk meilegi teada.Ex.


Veeeraldaja eraldab vaid tilga kujul vett so juba kondenseerunud vett.
Veeauru need ei eralda. Veeauru saab kätte kuivatiga.
Kuivatiks on siis, kas adsorbentkuivati, mille kastepunkt on kuskil -60 kuni -80 celsiust.
see on väga kuiv õhk või siis jahutuskuivati, mille kastepunkt on kuskil +5 kuni +10 kraadi. See on enamasti tööriistadedele piisav kuivusaste. Kui on ainult see nn veeeraldaja siis kui peale veeeraldajat õhk veel jahtub tekib uuesti vesi. Jahtumine tekib teatavasti rõhu alanedes. Loomulikult on veekogus, mis tekib peale veeeraldajat oluliselt väiksem kui ilma veeeraldajata.
Madlobster @ 10 aastat antud alal tegelenud ja vastab teie küsimustele meeleldi
Vasta
#36

(27-09-2014, 12:32 PM)viplala Kirjutas:  Räägitakse ka düüside kulumisest. Kui kiiresti nad kuluvad?

Mul alguses kulus ikka ohtralt, seda siiski oskamatu käsitlemise tõttu. Wink   Hiljem läks olukord tunduvalt paremaks.  Rolleyes

Aga Cut120 oleks tõesti juba suht hää relv, letihinnad on ainult meeletud. Lähiajal lähen lätti, ehk sealt garaasiturgudelt leiab miskit mõistlikuma hinnaga. 

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#37

Nonii, ma tunnen end suisa jumalana garaažis. Cut70s käes. Nägu on tahmane aga õnnelik. Ma poleks eales uskunud, et sellega nii kiiresti ja kergelt lõigata saab. 3mm pleki tükeldab käeviipega ära, nii möödaminnes lihtsalt. Umbes sama kiiresti nagu silitaks koera. Viuh ja valmis. Esimesest düüsikomplektist sain ka juba lahti, ikka viuh ja valmis. Lõikasin nurkrauda seest poolt (mingi x kraadi all ja vastikus kohas) ja lõi kõrvale üle nii, et kilde lendas.

Tänane päev enamjaolt nii mööduski, et tipa-tapa emeksi hunniku juurde, erinevad tükid kätte ja vut-vut tükeldama. Seejärel tükeldatud tükid jälle emexisse, ning uued kaasa. Ahvivaimustus raisk. Vahepeal ei viitsinud hunniku juurde minna, siis vaatasin garaažist midagi lõigata. Hiljem jälle mõtlesin, et nahui mul nüüd see oli vaja juppideks lõigata Big Grin

Ma väga aparaadi max võimeid ei proovinud aga 20mm metall läks nigu ludin juppideks. Ega mul üldiselt üle 10mm ette ei tule eriti. Tavaliselt jäävad metalli paksused ikka 1-5mm.  

Plasma istutasin keevitusele selga ja tekitasin talle pistiku ka sinna. Nüüd rullib mul mööda garaaži koos keevitusega ringi. Pane ainult voolik sappa ja hakka tööle. Päris mugav on peaks mainima. 

Pikalt muidugi kinnises ruumis lõigata ei saa. Viskab ruumi tomu nii täis, et pole hingata enam midagi. Töösaapad tuleb ka nahksed vaadata. Sulametall tuli täna, läbi turvajalatsi ja soki, varbavahele külla. Pisemad piisad kannatab ära aga suuremate puhul võtab juba endal piisad lahti. 

See mitte kontakt süütamine on ka hea asi. Kui mask ees ja täpselt ei näe ka veel, siis vajutad aga päästikut ja viid käpa metalli poole. Mingi hetk käib plaks ja lõige toimub. Düüsiga metalli puudutama ei pea, seega peaks düüsile hästi mõjuma...vist. Ega ma tegelikult pole veel aru saanud täpselt, kust kohast need düüsid kuluvad, aga eks see kohale jõuab varsti  Smile .

Stahlwerk'i valisin selleks, et tal on kuluosad kõige odavamad ja neid on ka siit saada. 10x düüside komplekt maksab 35 euri, mis on vist üpris mõistlik hind. Uus käpa komplekt, koos vooliku ja muu juraga, maksab 54 euri. Kah nagu päris ok hind. Palju neid ikka kulub? 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Loe osta.ee komme stalwergi kohta,tundub,et see firma hingusele läinud.Düüsidel kulub auk suureks ja õhukulu seoses suurema avaga suureneb jatundub,et lõikab ka veidi paksemat paremini suure avaga.Sees elektroodid kuluvad lühemaks ja mingist x pikkusest allapoole enam ei sütti ja ei lõika.Vahest tuleb elektrood sees lahti ja loksub tilla tölla ja jälle ei lõika,duüüs maha pingutad ja lõikab taas.Too portselan kübar tuleb pritsmete vastase spreiga üle lasta siis kestab kauem ja tagasi lööv sulam ei lõhu
Vasta
#39

Vajadusel saab alati osta kvaliteetse käpa aparaadile. Ma ise ostsin lõikuri Saksast. Seal on firma täiesti olemas ja töötab. Natuke aega klaviatuuri taga, ning toodi koju ukse taha ära. Varuosad saab ka sealt vajadusel. 

Mis puutub aga pritsmete vastasesse spreisse, siis mul on kavas osta see Anapolist. Kallis aga hea. Suudab kuumale vastu panna terve päeva. Mul on praegu kasutuses selline kaitse, kuid seda peab keevitusel umbes iga tunni takka värskendama. Plasma puhul veelgi kiiremini.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#40

Seisan probleemi ees - on vaja "miljon" jooksvat meetrit nelikanttoru piki pooleks lõigata. Endal jäi ka silma Stahlwerk just hinna tõttu, kvaliteedist ei tea midagi. Vaatasin ka Telwini omi ja kui hinnani jõudsin tõmbusid silmad peas vastutahtmist erisuunas kuvarist eemale. [Pilt: invertedsquint.png] Tundub liigsuure investeeringuna see kaubamärgi soetamine.

Stahlwerk'i leht stahlwerk.ee on veel üleval, ei tea, kas neil veel tooteid ka laos on ja sealt välja annavad... Või siis lähen ka isetellimise teed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne