(22-01-2015, 09:38 AM)h2rra Kirjutas: Nutt ja hala paha riigi ja kurjalt maalt pärit ametnike üle...
Ma olen alati imestanud, mis takistab ehitamise plaani pidavat inimest minna KOV ehitusnõuniku jutule ja temalt otse küsida? Või käib küsimine kuidagipidi au pihta?
KOV korraldab oma territooriumil asju. Ka ehitamise asju. Ning igal juhul tuleb varem või hiljem oma toimetamistest aru anda. Kui enne küsida ja siis teha, on päris asjalike tegusid täitsa legaalselt ära tehtud.
Kes enne ehitab ja siis asja uurima tulnud (reeglina küll saadetud) ametmehe inimkeha pimedaimasse nurka saadab, saab põhjusega menetletud. Kui satub olema vähe jäigema selgrooga ametnik tavapärase biskviidihiirekese asemel, siis saab sädemeid ja pikalt. Ajalehtedest loeme siis, kuidas kaks oinast sarved kokku panevad
Kui maatükk on nii suur, et püstipandud mast ei paista, siis pole ka kooskõlastuse saamine probleemiks. Kui see kellelegi just pinnuks silmas pole. Mida jällegi tuleb enne uurida...
Sest ennetav tegevus on alati odavam, kui hilisem kahjude hüvitamine.
Tiheasusutusalal, kus väsimusest nõrkenud mast kolme naabri saunad lömastab, võib loa saamine väga keeruline olla. Ning siinkohal tunnistan, et naabri palvele säärast masti krundi piirile püstitada soovida vaataksin isegi väga kahtleval pilgul, kuniks ta mind ohutuses veenda suudab.
Üldiselt on tuuleenergia siiski lagedate alade (mida tiheasusutusaladel enamasti ei leidu
) privileeg.
Kui eelpool mainitud 24 meetri piir on kõikjal sama, siis metsade vahel tuuleelektrit toota tahtev inimene peab arvestama Lennuameti kooskõlastusega, kuna tiivik peab olema metsast kõrgemal. Ning meie metsad kipuvad ikka sinna 20 meetri kanti olema, tuult rikuvad aga pea kaks korda kõrgemal. Üleüldse on see tuule kvaliteet üks vägadema kahtlane asi.
http://tek.emu.ee/userfiles/taastuvenerg...su_web.pdf
, alates lk. 24.