(02-10-2016, 09:01 AM)Basilio Kirjutas: (02-10-2016, 00:04 AM)linnuke Kirjutas: Kui el.keevitus olemas ,svaisi kokku,malmielektroode müüakse ka ühekaupa
On sul selline asi ka õnnestunud? Küsin sellepärast, et endal aastatetagune ebaõnnestunud "kondoomilappimine" selja taga. Sai raud enne soojaks lastud nagu soovitatakse jne. Korraks justkui jäi kokku, aga jahtudes tõmbas servadest tükikesi välja ja kargas lahti tagasi. Selle peale ütles keevitaja, et malm nii hõredaks põlenud, et pole teha midagi.
Ah jaa, keevitatud sai roostevaba jaoks mõeldud elektroodiga, mis pidi müüja jutu järgi malmile paremini sobima kui malmi enda elektrood. Pärast mõtlesin, et äkki ta ajas mulle niisama kärbseid pähe. Ma keevitamise saladustega väga kursis ei ole, keevitamises olen iseõppinud pühapäeva-plätsija ja vastutusrikkamad asjad usaldan kogenud mehele.
See väikemehekummiku lappimine pliidiraua kujul on tõesti tõsi, et ei pruugi eriti enam õnnestuda. Räni ja süsiniku osakesed on seal sees kuumuse tõttu oksiidiks muutunud ja malm läheb eriti rabedaks.
Suure vase kogusega saab. Müüjal oli ilmselt sulle vaja midagi müüa, sest kohapeal ei olnud pakkuda vask(tegelikuses vähe keerulisem) elektroodi.
Ettesoendamisel on malmil mõte kui temp on 300-400C* nn pool kuumal keevitusel ja kuumal keevitusel 500-800C*. Jahtuma peab ta väga pikalt.
Üks võimalus on lasta tal koos ettekuumutus ahjuga jahtuda(kui see on kivist ja jahtub kaua). Teine on kuiva liiva sees. Kolmas, mis vanast keevituse õpikust leidsin, on katta keevitus peenikese söetolmuga.
Omal plaan järele proovida pliidiplaati keevitada siis kui tuli all ja peale keevitust kohe liiv peale. Kuna pliit suur kivimürakas, siis ehk jahtub piisavalt kaua.
Vastutusrikastes kohtades on asi veel põnevam, Seal on vaja juba abiks võtta malmi keeratud madala süsiniku sisaldusega tikkpoldid, ankurlatid, keraamilised sula vannid jne.
Seda harjutust ei ole ise proovinud.