Kõrgepingeliini rajamine minu maale
#1

Saabus postkasti teade, et üks olemasolev kõrgepingeliin soovitakse sügisel tõsta osaliselt uuele trassile, mis minu maalt sööks ära märkimisväärse tüki maad, millel peal praegu ilus põlismets. Esitan küll ka ametliku avalduse selle vastu, kuid kas on siinsete inimeste hulgas äkki neid inimesi, kel on kogemusi või soovitusi, et kuidas enda tagalat varakult õigete asjadega kaitsta, et ma ei jääks hiljem mingisuguse rumala ajasätte või mingi muu paragrahvipügala taha. Tahaksin ikkagi oma maa tervena säilitada. 
Vasta
#2

Mul on siin üks pädev härra hetkel käepärast ja ta küsib, mitme kilovoldi liiniga on tegu? (10-15 kV, 35 kV, 110 kV, 220kV, 330 kV)
Vasta
#3

(15-02-2015, 20:52 PM)donn Kirjutas:  Mul on siin üks pädev härra hetkel käepärast ja ta küsib, mitme kilovoldi liiniga on tegu? (10-15 kV, 35 kV, 110 kV, 220kV, 330 kV)
Kui ma nüüd paberilt õieti aru saan, siis tahetakse panna kokku nii 330KV, kui ka 110KV liin. Märgitud on: 330/110KV.
Vasta
#4

Sain aru, et sisuliselt pole sellest liini ehitamisest pääsu. On olukord, kus pead oskama ennast võimalikult kallilt müüa. Lisainfi panen erasõnumisse.
Vasta
#5

(15-02-2015, 21:15 PM)donn Kirjutas:  Sain aru, et sisuliselt pole sellest liini ehitamisest pääsu. On olukord, kus pead oskama ennast võimalikult kallilt müüa. Lisainfi panen erasõnumisse.

Liini rajamisest saab pääseda ainult suurema grupiviisilise kisaga. Kuidas lähemate naabritega on, neid ka puudutab? 
Kui naabritega ühe mütsi alla saate ronitud, võib isegi asja saada. Vastasel korral tuleb lihtsalt üritada nõuda kompi nii palju kui võimalik.
Vasta
#6

(15-02-2015, 20:45 PM)Jahimees Kirjutas:  Saabus postkasti teade, et üks olemasolev kõrgepingeliin soovitakse sügisel tõsta osaliselt uuele trassile, mis minu maalt sööks ära märkimisväärse tüki maad, millel peal praegu ilus põlismets. Esitan küll ka ametliku avalduse selle vastu, kuid kas on siinsete inimeste hulgas äkki neid inimesi, kel on kogemusi või soovitusi, et kuidas enda tagalat varakult õigete asjadega kaitsta, et ma ei jääks hiljem mingisuguse rumala ajasätte või mingi muu paragrahvipügala taha. Tahaksin ikkagi oma maa tervena säilitada. 

Tere

Kus kandis sul see mure on? Äkki me ühise teema ees?
Vasta
#7

järgmised suuremad liiniehitused peaks olema ikla ja kilingi nõmme ning sindi haapsalu tallinn...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

neilt saab sellistel puhkudel igasugu muid asju ka välja kaubelda.
näituseks tean juhtumit, kus küll veidi väiksemat liini plaaniti ehitada ja maaomanikelt korjati nõusoleku allkirju ja vähemalt üks kodanik küsis hoopis mujal olevale liitumispunktile lisaampreid ja sai kohemaid ja ilma rahata.
hiljem see liiniprojekt jäi üldse tegemata.
Vasta
#9

(15-02-2015, 23:37 PM)diesel Kirjutas:  neilt saab sellistel puhkudel igasugu muid asju ka välja kaubelda.
näituseks tean juhtumit, kus küll veidi väiksemat liini plaaniti ehitada ja maaomanikelt korjati nõusoleku allkirju ja vähemalt üks kodanik küsis hoopis mujal olevale liitumispunktile lisaampreid ja sai kohemaid ja ilma rahata.
hiljem see liiniprojekt jäi üldse tegemata.

JUST!  Saab küsida ka mõne koorma kruusa tee parandamiseks.....mõne lisaposti kurgede jaoks....ja mida iganes mõistus välja mõtleb....
Vasta
#10

Kõrgepingeliin on Rail Baltic`st vajalikum. Ja ei saa ka sinka-vonka mööda soosaari kõigist eemale juhatada. Soodustusi välja kaubelda- see on mõistlik! Aga allkirjadega? Oma kõigest 15 kv liiniga harjunud- masinad terved ja postid sirged.  Moblamasti  kaldus trossid on küll tüütus- vaata ette ja taha aga ikka ripsib.
Vasta
#11

Mõni aasta tagasi oli veel nende taluvustasudega selline jama - http://www.saartehaal.ee/2012/07/03/juht...uhas-nook/
Ega tea, kas nüüdki miskit muutunud on...?
Vasta
#12

(16-02-2015, 01:21 AM)samodelkin Kirjutas:  Mõni aasta tagasi oli veel nende taluvustasudega selline jama - http://www.saartehaal.ee/2012/07/03/juht...uhas-nook/
Ega tea, kas nüüdki miskit muutunud on...?

Artiklit ei lugenud, aga saadav summa on mõtetu endiselt st mõned hädised sendid.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#13

Kunagi omasin sellist maatükki kus liin läbis tüki serva. EE poolt oli mulle 3x20 A majani  ja igavene 50% maamaksu soodustus.
Vasta
#14

(16-02-2015, 09:29 AM)klemm Kirjutas:  Kunagi omasin sellist maatükki kus liin läbis tüki serva. EE poolt oli mulle 3x20 A majani  ja igavene 50% maamaksu soodustus.

...50% maamaksu soodustus. Liinialusel maal või tervel kinnistul?
Vasta
#15

Reaalselt jääb ju puit Sulle, seega kui on vähegi mets ja oidu peas, on see elamiseks päris arvestatav väärtus. Jah, muidu ju seda metsa ei lõikaks aga elektriliini rajamisest pääsu pole. Kuid siis tekib ju selline tükk maad, mille kallal tehakse päris arvestatavalt mullatöid aga mis ei ole kindlasti põllumaa, vähemalt lähiaastatel mitte. Ja kellel seda siilakat põldu üldse nii väga vaja läheb - põllumaa puudust Eestis küll pole. Seega tasub juba ette mõelda, kuidas saaks omale kasulikult ühendada pealesunnitu ja tekkiva maatüki tulevane kasulik tarbimine! Kõrgepingeliin ise ei takista selle all tegutsemist, lihtsalt midagi hoonet ehitada ja midagi isegi ladustada ei tohi, nii tuli kunagisest siinsamas olnud teemast välja. 

Kui kasutajanimi on Jahimees, siis lihtsaim on ju sellest korralik kütiliin koos kantslitega teha. Korralik juurdepääsutee liini hooldamiseks on niigi. Järgmine asi, mis mulle kohe ette tuleb, on kõiksugused krossirajad. Sama asi: juurdepääsuteed on vaja ja liini all sõida kuidas tahad. Liiniehituse käigus teha mõtestatud mullatöid kohale tuleva tehnikaga ja edaspidi võib elu kohe ilusam olla.  Juhtub ksf!Jahimehe mets olema kusagil vähe künklikumal maal kus üldiselt on ka lund, siis tee sinna või suusarajad vms. 
See liinide rajamine on sama teema tuuleparkidega. Tehakse ära metsikuid mullatöid, parkidesse ehitatakse ülikorralikud teed aga neid ei tehta mõtestatult, neid ei ühendata omavahel näiteks võimalikusk ringrajaks ja lõppulemus paratamatusele on veel paratamatum kasutuskõlbmatu maatükk, millega omanik midagi teenida ei saa. Pikaajaliseks viibimiseks need undavad, magnetväljadega ja niisama "õudsad" liikuvate labadega paigad ei sobi aga lühiajaliseks kasutamiseks on need ju igati vinks-vonks kohad. Lihtsalt paratamatus tuleb ette läbi mõelda ja omakasuks keerata. 
PS: metsast on ikkagi kahju!
Vasta
#16

kui minul ee koridori laiendas, siis sain ise määrata, mis mõõdus palke harverimees lõikas ja välja veeti ka osaliselt.
mul oli vaja 7-8 meetriseid toorikuid raamist läbi laskmiseks ja tehti küll.
maha võetav materjal jääb omale küll, aga edaspidi enam mingit erilist tulu sealt ei saa. maksad maamaksu jäätmaa eest.
samas liini all põllumajandust väga ei arenda. kuna mets kahelpool kõrval, siis elukatel hää ligi tulla olukorraga "tutvuma".
jõulukuuski vast kannataks kasvatada.
Vasta
#17

Pead omale kotitäie lendorava pabulaid korjama ning mõned kaitsealused lilled ka.
Vasta
#18

(16-02-2015, 11:00 AM)tõnn Kirjutas:  Pead omale kotitäie lendorava pabulaid korjama ning mõned kaitsealused lilled ka.
5+   Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#19

(16-02-2015, 11:31 AM)Basilio Kirjutas:  
(16-02-2015, 11:00 AM)tõnn Kirjutas:  Pead omale kotitäie lendorava pabulaid korjama ning mõned kaitsealused lilled ka.
5+   Big Grin

Siis oled oma metsast täielikult ima. Vaatad vaid binokliga kaugelt!
Vasta
#20

Meil on nii kõrgepingeliin kui ka omal maal liikumise keeluga ala. Rääkimata metsa majandamisest. Aga võõrad võivad põristada tehnikaga (nemad ju ei tea keelualast, teavad vaid asjaosalised, teada antud tähitud kirjaga) peasi, et mülkasse kinni ei jää.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne