Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(20-02-2015, 00:36 AM)zazik Kirjutas:  Ei nõustu. 

Oravad on selle kesikutele vastandumise najal liiga kaua saanud liugu lasta. Isegi president ise on nüüd selle vankri ette pandud.

Kui kesikud võidaks, poleks see maailmalõpp, kuigi väga olulist rolli mängiks siis kommunistide (puuduv) selgroog. Kõigi eelduste kohaselt moodustab uue koalisatsiooni siiski kesikutevastane gäng. Oravatele kuluks ära vahelduseks väike reaalse koostöö vajadus, et õpitaks hindama oma partnereid ja valijaid. Praegune seis on selline, et lüpstakse üht ja siis visatakse üle parda, võetakse järgmine.

Selles suhtes olen deville-ga nõus, et mida rohkem "segavat elementi" üle künnise pääseb, seda parem meile kõigile.

Reaalseid valitsuseloojaid peale oravate ei paista kuskilt, oluline on seda neile mitte mugavaks teha.

Ma olen sinuga nõus kohe peale savipätsi surma.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(20-02-2015, 00:43 AM)viplala Kirjutas:  
(20-02-2015, 00:36 AM)zazik Kirjutas:  Ei nõustu. 

Oravad on selle kesikutele vastandumise najal liiga kaua saanud liugu lasta. Isegi president ise on nüüd selle vankri ette pandud.

Kui kesikud võidaks, poleks see maailmalõpp, kuigi väga olulist rolli mängiks siis kommunistide (puuduv) selgroog. Kõigi eelduste kohaselt moodustab uue koalisatsiooni siiski kesikutevastane gäng. Oravatele kuluks ära vahelduseks väike reaalse koostöö vajadus, et õpitaks hindama oma partnereid ja valijaid. Praegune seis on selline, et lüpstakse üht ja siis visatakse üle parda, võetakse järgmine.

Selles suhtes olen deville-ga nõus, et mida rohkem "segavat elementi" üle künnise pääseb, seda parem meile kõigile.

Reaalseid valitsuseloojaid peale oravate ei paista kuskilt, oluline on seda neile mitte mugavaks teha.

Ma olen sinuga nõus kohe peale savipätsi surma.

Kui savikas kõrvad pea alla paneb, võivad oravad ka oma poe kinni panna. Siis tekib uutel tulijatel võimalus ja küllap neid tulijaid saab palju olema. Aga me ilmselt ei jaksa seda aega ära oodata vanaviisi.

Zazikul on tõesti head mõtted ja mees kahe jalaga maa peal. Nende valimiste loosungiks võikski olla "Ora p***e!"  Big Grin
Sotsid ei ole minu arust iseenesest pahasoovlikud tegelased, aga nad pole kunagi aru saanud ega hakkagi saama, et raha ühest taskust teise tõstmisel ei teki seda juurde... Jagavad kõik laiali ära ja edasi on asi sealsamuses.
Vabaerakonnast küll vaimustuses ei ole, aga paremat valikut ei ole enda jaoks leidnud kah. Vanad olijad on ennast näidata saanud küll ja küll, mida head nad teinud on? Kõik peesse keeranud ja oma võimu kinnistanud. Aitab neile küll!
Minu kaheksakümneseks saav ema peab valimiste ajal kahjuks haiglas olema, aga eile käskis ennast autoga eelhääletamisele viia "et Savipätsil tiibu kärpida". Nii sündis. Isegi Savipätsi üks sihtgrupp, penskarid, vihkab teda juba!  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(20-02-2015, 00:00 AM)viplala Kirjutas:  
(19-02-2015, 23:56 PM)v6sa Kirjutas:  Vasakpoolsed on ohtlik valik: nende platvorm lõpetab selle riigi, millega me harjunud oleme. Ning ma kaldun arvama, et asemele pakutavat võime hommikukaarest näha. Loodetavasti ei ole selle ora valijaid liiga palju. Üks või kaks vastasranna kiiska teeb muidu nii korrektsele Riigikogule parajasti natuke elu sisse. Aga enamate sissesaamine oleks halb.
Kellest jutt käib?

Ainus end otseselt vasakpoolsena määratlenud erakond on Eestimaa Ühendatud Vasakpartei, kes end ka kunagiste kompartei järeltulijaks peab.  Ma sain aru, et protestihääl neile läheb?

Sotsiaaldemokraadid on siiski vasakule kalduvad tsentristid. Kes neid päris vasakpoolseks peab, sel tasuks natuke silmaringi laiendadaWink

EKRE häda on selles, et nad on küll aastaid siin ja seal võimu lähedal toimetanud (erinevalt tõepoolest "toorest" Vabaerakonnast), kuid sellest hoolimata ei suuda mõistlikke ja elluviidavaid ideid välja käia. Rääkisin eelmisel nädalal ühe kandidaadiga. Ei tulnud sealt ühtegi asjalikku vastust, vaid üldine mula. Täpselt oravasõnniku haisuga, lihtsalt värv oli teine...

Mis mind ennast kohutavalt häirib, on erakondade selgrootus. Kolm aastat ollakse amööb ja siis neljandal algab meeletu rabelemine ja seni tegemata töö eest vastutavate süüdlaste otsimine konkurentide ridadest. Selmet ajada kõik aastad ausalt oma rida. Rohelised on vast ainsad, kel selles mõttes on selgroogu olnud. Sad

Kui kõik erakonnad oma põhimõtetele kindlaks jääks, poleks ka kogu valimispropagandapalagani vaja. Südame ajab pahaks ja käe rusikasse, kui järjekordne valimindmees ajalehe vahelt välja ronib. Sad
https://www.youtube.com/watch?v=a_thybwHQtg

Cyber kirjutas siin nii:
odott, kuidas rikutud sedel kellegi vastu on? See tunnistatakse kehtetuks ja keegi ei saagi seda häält. Thats it... Täpselt sama, kui poleks käinud...

Kuniks meie valimissüsteemis puudub võimalus anda vastuhääl kõigile, on sedeli rikkumine sellele lähim. Valimistele mitteilmumist võib ju ka sellena tõlgendada, kuid mina pean seda siiski tahtmatuse ja ignorantsuse ilminguks. Haiguse või muu vääramatu jõu tõttu eemalolek on iseasi. Aga jälle, arvamusi on erinevaid ja oluline on, et igaüks oma valiku teeks endale põhjendatult. Aga valimas mittekäinutel ei ole õigust kehtivat korda kritiseerida, kuna nad ei ole ise teinud midagi selle muutmiseks!

Tähelepanuta jääb see haiges ja pohhuistlikus ühiskonnas, kus keegi ei vaevugi asjade sisu üle mõtisklema. Suur roll on siin meedial: nemad, kui ühiskonna valvekoerad peaks säärase kondi üles korjama.

Vanemates ühiskondades on sõnumiga rikutud sedel selge signaal kodaniku vastuhäälest. Siin on päris suur vahe, kas vastupanu osutatakse aktiivselt, osaledes valmistel ja andes seaduslikult vastuhääl või ollakse lihtsalt nurgas solvunud.

Samas võin ma ju aru saada neist kodanikest, kelle arvates on kõige tõhusam vastupanu "teha üheksa aastat ei midagi". Hea ja lihtne, alati leidub mõni aktivist, kes asjad ära teeb. Aga kas see ongi elu mõte? Lihtsalt olla ja kaasa minna? Kui jah, siis pole nagu mõtet viriseda, kui teiste valitud suund oma sooviga ei kattu.

Annan endale aru, et "elu mõte" on üks vääääga hell ja mitmemiljarditahuline teema (või palju meid praegu täpselt kosmosesõidukil "Maa" parajasti ringi tatsubki). Aga just sellele enamus sääraseid vaidlusi taandubki.

Kas vegeteerida või elada.

Ning kui elada, siis millisel viisil...

Antud hetkel jääb mulle arusaamatuks, miks peaks kellegi vastu hääletama. Mida see annaks? Kogu asi ongi üles ehitatud sellele, et hääletatakse ja antakse oma hääl kellegi POOLT. Sa ju valid enda esindajat RK-sse..Smile Ehk kellegi POOLT. 
Herr v6sa ise ka kirjutas natuke eespool:
"Kui jätad valima minemata, oled nõus sellega, mida iganes ülejäänud valivad. Ühelt poolt jube mugav: mina pole süüdi. Teiselt poolt on see kodanikukohuse täitmata jätmine. Ning kohe kindlasti ei ole siis õigust viriseda kehva riigi üle, kui pole viitsinud isegi seda kõige lihtsamat asja teha.
Kuidas siia siis veel see vastuhääletamine sobib? Mis me siis peale hakkame, kui kõik VASTU hoopis hääletavad? Teeme uued valimised? Aga keda me seal valime? Jõuame sinna jällegi, et kui need ei sobi, keda valida antakse, siis peab ise valituks osutuma... Aga jällegi peab siis sinu POOLT hääletatama..Smile

(20-02-2015, 12:16 PM)cyber Kirjutas:  Antud hetkel jääb mulle arusaamatuks, miks peaks kellegi vastu hääletama. Mida see annaks? Kogu asi ongi üles ehitatud sellele, et hääletatakse ja antakse oma hääl kellegi POOLT. Sa ju valid enda esindajat RK-sse..Smile Ehk kellegi POOLT. 
Herr v6sa ise ka kirjutas natuke eespool:
"Kui jätad valima minemata, oled nõus sellega, mida iganes ülejäänud valivad. Ühelt poolt jube mugav: mina pole süüdi. Teiselt poolt on see kodanikukohuse täitmata jätmine. Ning kohe kindlasti ei ole siis õigust viriseda kehva riigi üle, kui pole viitsinud isegi seda kõige lihtsamat asja teha.
Kuidas siia siis veel see vastuhääletamine sobib? Mis me siis peale hakkame, kui kõik VASTU hoopis hääletavad? Teeme uued valimised? Aga keda me seal valime? Jõuame sinna jällegi, et kui need ei sobi, keda valida antakse, siis peab ise valituks osutuma... Aga jällegi peab siis sinu POOLT hääletatama..Smile

Hääletadki kogu hetkeltoimuva vastu. Ehk ütledki: mulle ei meeldi, mida te teete, aga ma ei viitsi/taha/jaksa ka sinna minna, kus on parem.

On õige, et süsteem on üles ehitatud kellegi poolt hääletamisele. Aga kui pole kedagi, kelle poolt hääletada+ Kui tõepoolest inimesel ongi nii jäigad tõekspidamised, et vat ei saa amööbi ennast esindama saata. Siis on võimalus oma sõna öelda ja hääletada "vabal teemal".

Muidugi on enam kasu sellest, kui siiski valitakse keegi, keda kannatab end esindama saata.

Kõige tähtsam on, et igaüks läheks valima ja teeks valiku ENDA tõekspidamiste alusel. Mitte  poes libedalt ligiujunud "valimindmehe"  või äkitselt üle nelja aasta taas küllatulnud lapselapse soovi alusel.

Pealegi tähendab puhta lehe väljavõtmine valimisjaoskonnas täpselt ühe võrra võimalust, et see sedel ebaausa komisjoniliikme tõttu hääletab kellegi kolmanda poolt.

(20-02-2015, 12:27 PM)v6sa Kirjutas:  Pealegi tähendab puhta lehe väljavõtmine valimisjaoskonnas täpselt ühe võrra võimalust, et see sedel ebaausa komisjoniliikme tõttu hääletab kellegi kolmanda poolt.
Vat selles väites ma küll kahtlen..Smile Kui juba seda kahtlustada, et tulemust manipuleeritakse, siis ei aita see väljavõetud ja rikutud sedel mitte midagi. Manipuleerijal on sellest savi. Ta asendab talle vajaliku hulga ükskõik milliseid sedeleid.

Minu arusaamist pidi on praeguse süsteemi juures iga andmata hääl (k.a. rikutud sedel) vesi just nende veskile keda sa EI TAHA valitud saada. Kui tõesti ei leia varianti, kelle ideoloogia poolt oma häält anda (sa ju tegelikult valid parteid, mitte inimest), siis võiks võtta seda asja vähemalt niipidi, et anda hääl neile, kes sulle vähem kahju teevad..Smile

(20-02-2015, 14:46 PM)cyber Kirjutas:  ...
sa ju tegelikult valid parteid, mitte inimest
...

Ehk sotse Toungue . Sest vaid selle partei liikmed on viimase paari valimistsükli jooksul käinud ideoloogia järgi. Vasakpartei ja osa rohelisi ka, kuid nemad pole jälle valitseda saanud.

Ülejäänud bande on oma põhimõtteid valitsemise nimel vahetanud tihemini, kui mina voodipesu.

Osa keskerakondlasi on ka üritanud jääda tsentristiks, kuid seda on edukalt seganud seniilne (või ülirafineeritud kombinaatporist) parteijuht.

Tunnistan küll, et nii sedeli rikkumine kui valimata jätmine on mõlemad jonni ajamine. Rolleyes  Lihtsalt minu jaoks on üks siiski tegu ja teine teost hoidumine. Mõni nimetab seda arguseks.

Nii rikutud sedel kui kodusistumine annab hääle suurima häältesaagiga erakonnale. Süsteem on küll keeruline aga põhimõtet on võimalik hoomata ja tegelikult toimib ka talupojamõistus samas suunas. Suurte kõigutamiseks on ainus võimalus valida väiksemaid.
Edgari loobumise ajaks on jüngrid kõik vigurid selgeks saanud, tegelikult juba praeguseks. Kas rahulolematutel on jõudu, et seal midagi muuta?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(20-02-2015, 15:19 PM)Marko Kirjutas:  Nii rikutud sedel kui kodusistumine annab hääle suurima häältesaagiga erakonnale. Süsteem on küll keeruline aga põhimõtet on võimalik hoomata ja tegelikult toimib ka talupojamõistus samas suunas. Suurte kõigutamiseks on ainus võimalus valida väiksemaid.
Edgari loobumise ajaks on jüngrid kõik vigurid selgeks saanud, tegelikult juba praeguseks. Kas rahulolematutel on jõudu, et seal midagi muuta?

Just samal põhjusel on mul juba valik tehtud ning Vabaerakonna poolt ka e-hääletatud. Hommikuse info kohaselt pidavat nad küsitluste järgi koos EKRE-ga ka Riigikogus suht kindlalt sees olema. Saab natuke värsket verd ja mõtlemist ja põhimõtteid. Kasvõi korrakski, sest eks aeg ole näidanud, et ega uutel seda värskust kauaks jätku. Loodan Vabaerakonnast midagi omaaegse Isamaaliidu (enne kui respublikaanid selle ära rikkusid) sarnast tekkivat.

(20-02-2015, 12:27 PM)v6sa Kirjutas:  Aga kui pole kedagi, kelle poolt hääletada+ Kui tõepoolest inimesel ongi nii jäigad tõekspidamised, et vat ei saa amööbi ennast esindama saata. Siis on võimalus oma sõna öelda ja hääletada "vabal teemal".
Sellist varianti ei ole, et kohe mittekellegi poolt pole hääletada! Probleem võib olla, et ei saa hääletada, sobilik on teises ringkonnas, sobiv isik on vales parteis jne aga vähegi ajudega inimene peab alati olema kellegi poolt. 
Jah, kogu probleem on värdjalikus valimissüsteemis aga vähemalt mina olen kül laastast 1998 alates leidnud kellegi, kellele oma hääl anda. Ja ma julgen väita, et pole pidanud pettuma. Ka Kuningriiklased täitsid täiesti minu ootuseid Big Grin Lauri Vahtre on ka ootuseid täitnud, küll rohkem ajaloolase ja stsenaristina aga sellekski on andnud ju töö ja palk Riigikogus võimalust. Aga näed, kupatati nõmmekas Vahtre Harjumaale kandideerima juba mitmendamat korda...  
Samas ma saan Võsast täiesti aru: võtan lahti kõik Nõmme-Mustamäe kandidaadid ja kogu nimekiri on ju liiga vanadest koosnev! Paar nooremat on ja naisterahvastest on menetlusvanuselisi vaid kaks: orav-mamuulja Pillak ja kesik-võõratõuline Embrich ja roosastunud võõratõuline ekskesik Sõtnik! On veel roheline Maigi Käige aga andku mulle andeks, roheline võib tõesti trimestrikaupa jala käia... 

Seega eheda retroseksuaalina keda šovinistlikuks seaks nimetatakse, oleks puhtalt välimuse, naiselikkuse ja ka teatud mõistuse pealt esimene valik Sõtnik! Hulluks läinud või? 
Siis on Martin-poiss, kelle teatud vaated ju sobivad aga... kas EKRE ikka on see päris õige võimupartei? Jääb Vabaerakond, kus on ka üks muhe habemikust nõmmekast bioloog, pole loll jne. Näitleja pole teema, verinoor fanatist abiment samamoodi, muldasid ka ei taha... näed ÜHE tegelase ikkagi leidsin. Sellise, kellega oleks ka niisama koos olla HUVITAV, kel on oma elust ja kogemustest ka midagi reaalselt rääkida ja teisi õpetada. 
Kindlasti on teisest ringkondades valik parem aga seekord on ringkonnas nr.3 ikka tõsine ikaldus! Isegi ei taha enam IRLi ja kõige vähem Reinsalu... ja veel vähem Brüsseli Sardelli... ehk ma mõistan vastuhääletamise soovi või isegi sedeli rikkumise soovi. Aga ikkagi on alati keegi, kes oleks Sinu või minu häält VÄÄRT. 

(20-02-2015, 15:19 PM)Marko Kirjutas:  Nii rikutud sedel kui kodusistumine annab hääle suurima häältesaagiga erakonnale.
...

Kuidas annab rikutud sedel hääle võitjale? Kodusistuja oma võib küll minna, me kõik oleme ostetavad.

Ply kirjutatu on muidugi parem variant, kuna nii tõesti kellegi sansud suurenevad. Ning just väiksemale on iga hääl oluline. Suuremad saavad oma saagi niigi täis.

Peaasi, et mindaks valima!

Loe valimisseadus läbi otsi kommentaare! Valmistu tundidepikkuseks tööks!
Tegelikult vastasid juba ise.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(20-02-2015, 14:46 PM)cyber Kirjutas:  Vat selles väites ma küll kahtlen..Smile Kui juba seda kahtlustada, et tulemust manipuleeritakse, siis ei aita see väljavõetud ja rikutud sedel mitte midagi. Manipuleerijal on sellest savi. Ta asendab talle vajaliku hulga ükskõik milliseid sedeleid.
On näha, et ei olda vist kursis Eesti valimiste ja häälte lugemise sisteemiga. Selle vastu aitaks see, kui panna end vaatlejana kuhugi kirja ja see protsess läbi teha. Olles otseselt allikalt kuulnud neid tegevuste kirjeldusi jaoskonnakomisjoni tööst ja seda nii kümnekonnalt valimiselt, julgen ma väita, et meil peab ikka väga kõva vandenõu asja taga olema, et midagi mõjutada.

Mina ei häbene ka välja öelda, et minu häält läheb ilma väga suurte lootusteta Vabaerakonnale: RE ja KE on niikuinii "võta üks ja viska teist" (kesikutel on veel boonuseks idasuhted), SDE-l on märksõnadeks "paindlikkus" ja kooseluseadus, IRLis on valdav see Res Publica, mitte Isamaa vaib. EKREt ei vali mina tema juhi pärast ja jääbki VE järgi. Tõsi, EKREt tuleb tunnustada siitki läbi jooksnud MilNeti küsitluse vastuste eest: kõige asjalikumad ja konkreetsemad vastused mo meelest.

Aga üks asi teeb küll natuke muret: ühiskonnas tundub olema hetkel võimulolijate suhtes nii suur rahulolematus, et on põhjust peljata Kreeka kordumist, st mingite populistide suuredu. Mitte praegustel valimistel, aga tulevikus. Tegelikult on ka VE ja EKRE parajad populistid, seetõttu ma loodangi, et neist justnimelt see eespool viidatud ora tagapalges saab, ei rohkem ega vähem.

A siinkohal on veel vist paslik teha kummardus kõigile senistele valitsusjuhtidele ja teistele tegelastele, kes on Eesti toonud sellesse kohta, kus me parajasti oleme. Tühja koha pealt 23 aasta kohta pole minu meelest paha, vähemalt mulle sobib küll Smile Aga ei tohi enda naba imetlema jääda, edasi tuleb toimetada...

(20-02-2015, 17:14 PM)41Degree Kirjutas:  A siinkohal on veel vist paslik teha kummardus kõigile senistele valitsusjuhtidele ja teistele tegelastele, kes on Eesti toonud sellesse kohta, kus me parajasti oleme. Tühja koha pealt 23 aasta kohta pole minu meelest paha, vähemalt mulle sobib küll Smile Aga ei tohi enda naba imetlema jääda, edasi tuleb toimetada...
Olen ülalöelduga igati nõus, ja kui keegi vastupidist arvab, võib ta proovida natuke aega elada seal kuskil ida pool ... mõnisada või mõni tuhat kilomeetrit.
Senistel valimistel olen tüüpiliselt reformi poolt hääletanud, kuid pärast seda, kui IRL koalitsioonis asendati sotsidega, on hakanud igasugu veidraid asju juhtuma, ja seekord nad minu häält ei saanud.
Vabaerakonda on keegi siin juba hipierakonnaks nimetanud, ma väga kardan, et nad ei oska oma paari tõenäolise parlamendikohaga tuhkagi peale hakata (eriti olles näinud-kuulnud hr Talvikut Valimisstuudios). Ongi valik tehtud... Ma väga loodan, et senisele neljale riigikoguparteile lisanduvad kaks väikeparteid suudavad ora osa edukalt täita.

   Ärge muretsege , kõik saab korda ja täpselt nii nagu on vaja võimulolevatele erakondadele , väikeste mööndustega , kuidas küll ei tahaks nad lasta parlamenti pisikesi erakondi kes võivad tekitada ebamugavust , aga analüütikud ja avaliku arvamuse uuringud kinnitavad , et vabaerakond ja ekre saavad " mäele " , seega tuleb olukorraga leppida . Kas keegi oskab öelda , mis põhjusel on valimiskomisjonis valimissedelitel antud häälte kokkulugemise ja e hääletuse tulemuse teatamise vahe poolteist tundi ? Kas " põhjamaade tiiger " on it alal nii mannetu , või on selline " loks " millegi manipuleerimiseks vajalik , küll tahaks teada. See poolteise tunnine vahe on kuskilt kuuldud , väite esitajat ei suuda meenutada , kui tõene see on ei tea , ise ei taha sellist jama uskuda.

(20-02-2015, 15:41 PM)Coger Kirjutas:  
(20-02-2015, 15:19 PM)Marko Kirjutas:  Nii rikutud sedel kui kodusistumine annab hääle suurima häältesaagiga erakonnale. Süsteem on küll keeruline aga põhimõtet on võimalik hoomata ja tegelikult toimib ka talupojamõistus samas suunas. Suurte kõigutamiseks on ainus võimalus valida väiksemaid.

Just samal põhjusel on mul juba valik tehtud ning Vabaerakonna poolt ka e-hääletatud. Hommikuse info kohaselt pidavat nad küsitluste järgi koos EKRE-ga ka Riigikogus suht kindlalt sees olema. Saab natuke värsket verd ja mõtlemist ja põhimõtteid. Kasvõi korrakski, sest eks aeg ole näidanud, et ega uutel seda värskust kauaks jätku. Loodan Vabaerakonnast midagi omaaegse Isamaaliidu (enne kui respublikaanid selle ära rikkusid) sarnast tekkivat.

 Samuti hääl juba antud Vabaerakonna poolt ja üldjoontes kaalutlused samad.
Kõige olulisem ongi, et tuleks värsket verd juurde, ja sellist verd, mis sunniks pikalt võimul olnuid ka teistsugust arvamust kuulda võtma.

Primaarne on see, et iga sissepääsenud pisierakondlane on etableerunud poliitgrupeeringutele hunnik kadunud raha. Ja sellepärast need pätid seal ju laamendavad. Pole vahet, kas anda oma hääl EKRE-le või Vabaerakonnale, niisamuti pole vahet mis konkreetsele isikule see anda. Kuna meie perversne valimisseadus on endiselt partei valimine, siis tulebki lihtsalt leida see partei, mis ajab tervikuna kõigevähem öökima ja anda oma hääl sinna. Mina näiteks võtsin enda ringkonna nimekirjas viimasel kohal oleva Vabaerakondlase numbri ja klõbistasin selle läbi valimisrakenduse.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

Valimisabi.

http://nihilist.fm/lihtne-valijakompass/

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne