Teema on suletud

ksf! kassi kui persooni minevik, olevik ja äkki ka tulevik
#1

Mul pikemat aega kipitab keelel üks isiklik küsimus hr. kassile. Kust on pärit tema filigraanne keeleoskus? Tundub nagu Selma Eindorfi lihv. Millele on lisandunud piisav kogus elutarkust ja omapärane huumorimeel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#2

(01-07-2015, 14:56 PM)aavu Kirjutas:  Mul pikemat aega kipitab keelel üks isiklik küsimus hr. kassile. Kust on pärit tema filigraanne keeleoskus? Tundub nagu Selma Eindorfi lihv. Millele on lisandunud piisav kogus elutarkust ja omapärane huumorimeel.

Jällegi üks tähtis küsimus, mis kõiki kindlasti huvitab, no katsume midagi vastuseks hämada. Millisest keeleoskusest küsimuses jutt käib, sellest ma eriti aru ei saa, on siin saadud ju lausa ladina keeles kirjutada. Aga igal juhul proua Selma Eindorfist kuulen esimest korda ja vaevalt, et ta mind kuidagi lihvinud on. Elutarkuse ja huumorimeele kohta ei julge ka eriti hõisata, eks plõksin niisama natuke oma rõõmuks.
Aga eks ikka töö, töö ja veelkord töö! Olen jällegi siin foorumis juba kirjutanud (vähe on asju, millest veel pole kirjutanud, isegi bellarussi teemasse vist juba olen), et iga postituse taga on tõsine eeltöö ja uuring. Alustan sellega, et käin vannis, pesen hambad ja panen jalga puhtad sokid. (habet ei aja!) Siis valin välja sobiva teema, varemalt mõtlesin neid ka ise välja. Materjali saamiseks kasutan teatmeteoseid paberkandjal, näiteks ENE, Eneke, Väärsõnade- ja Antiigileksikon, Läti - Eesti väike vestlussõnastik jne. Samuti uurin elektroonilisi andmebaase, googeldan, möllan yandexis ja näpin Wikipedet. Valminud postituse saadan Eesti Keele Instituuti
http://keeleabi.eki.ee
ja Kultuuriministeeriumi
http://www.kul.ee/et
spetsialistidele tutvumiseks ja toimetamiseks ning valmis ta ongi, järjekordne pärl ksf!-dele lörtsida.
Umbes nii see mul käib ja tuleb, ise olen pärit ema poolt Lõuna -  Harjumaalt ja isa poolt Ida - Virumaalt.
#3

poolitasin teema - teeme eraldi persooniloo(d).

ülalolev teemaharu tekkis teemas Quo vadis, A-M foorum?

ehk siis AMF paistab liikuvat sõidukite kui tehnika-isendite käsitlemise juurest ka tehnikahuviliste juurde.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
#4

Tegelikult ärge seda kassi uskuge!
Olen teda ise oma silmaga näinud Türil. Käinud isegi tööjuures..... Ta on täitsa inimese nägu ja tegu! Viimati nägin teda Tagadi laadal ja oli täitsa normaalne inimene.  Mul endal oli tol päeval üsna hägune olek ja jõudsin temaga rääkida paar sõna ainult. Ma ei tea kuidas aga see,et ta vahepeal "kassiks" käib siin foorumis.......no ma ei tea.... Big Grin Väga imelik lugu...  Mitte ei saa aru,kuidas inimeseloom järsku päris ära muutub.... Ma kardan,et kõik need targad jutud tulevad tal ainult kassi olekus. Kui muidu kokku juhtume.... täitsa tavaline normaalne vend. Ei paista seda ülevoolavat tarkust kuskilt üle ajamas.... Palderjani ega hundijalavee järgi ka ei lehka.....  Kahtlane.
Andsin talle kunagi isegi mõned tsikli jupid. Ei ajanud küüni vastu ega midagi.
Igaks juhuks ärge selga pöörake.... Big Grin
#5

juba ammu pannakse teiste hulgas ka päevinäinud ja muidu väärtuslikemate tehnikahuviliste sisse igatsugu metallist vidinaid ja suisa elektroonikat. tühipaljastest hambaplommidest ma ei räägigi. ja arvata võib, et lisatud tehnika hulk ajas ainult kasvab.
seega on just äsja alustet tehnikahuviliste teema am foorumis maailmas verstapostiks ajaarvamises ja teed näitavaks sündmuseks kõigile teistele maailma tehnikafoorumitele.
kunagi saabub aeg, kui meie järeltulejad arutavad siin foorumis, kuidas vanaisadel puusaliigest vahetada või millise päiksepaneeliga stimulaatorile voolu toota.
#6

(02-07-2015, 16:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma ei tea kuidas aga see,et ta vahepeal "kassiks" käib siin foorumis.......no ma ei tea....
Libakass? Turbasambla teemast võiks ka ühe joru postitusi siia ümber tõsta. Need kus lahatakse isand Kassi jooksuaega jms. Ta ise tunnistab ka, et jooksuaeg, karv lahti ja katus sõidab jne. Vanasti tehti sellisel puhul üks protseduur... Peale tagasilla reduktori eemaldamist kassid enam kaugsõitu ei kippunud.  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#7

(02-07-2015, 16:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tegelikult ärge seda kassi uskuge!
Olen teda ise oma silmaga näinud Türil. Käinud isegi tööjuures..... Ta on täitsa inimese nägu ja tegu! Viimati nägin teda Tagadi laadal ja oli täitsa normaalne inimene.  Mul endal oli tol päeval üsna hägune olek ja jõudsin temaga rääkida paar sõna ainult. Ma ei tea kuidas aga see,et ta vahepeal "kassiks" käib siin foorumis.......no ma ei tea.... Big Grin Väga imelik lugu...  Mitte ei saa aru,kuidas inimeseloom järsku päris ära muutub.... Ma kardan,et kõik need targad jutud tulevad tal ainult kassi olekus. Kui muidu kokku juhtume.... täitsa tavaline normaalne vend. Ei paista seda ülevoolavat tarkust kuskilt üle ajamas.... Palderjani ega hundijalavee järgi ka ei lehka.....  Kahtlane.
Andsin talle kunagi isegi mõned tsikli jupid. Ei ajanud küüni vastu ega midagi.
Igaks juhuks ärge selga pöörake.... Big Grin

Piinlik lugu tõesti, pean vabandama, aga ksf! Toomas T. Talujaga isiklikult tuttav ei ole, ilmselt ajate mind kellegagi segamini? Täitsa inimese nägu ja tegu, normaalne olek - see ei ole kindlasti mina!
Vb viib veel elu kunagi kokku ka, mine tea, aga loodame siiski paremat!
#8

(02-07-2015, 18:32 PM)Basilio Kirjutas:  Peale tagasilla reduktori eemaldamist kassid enam kaugsõitu ei kippunud.  Big Grin

Lugupeetud Kass, kas on nii?
#9

Käisin mina mõõdunud nädalal Türil ja kassi ei kusagil. No kohe mitte ühtegi ei näinud. Tahtsin kassile elusat hiidlast näidata Big Grin Kassi asemel leidsin eest ühe vahva kaasfoorumlase. Homme lähen jälle Türile. Ehk on kassid peidust välja loivanud. Kuigi kahtlen, sest nii palavaga kassid lesivad varjulistes kohtades.  Cool
#10

Kass kassiks, aga kuipalju siin on Tihemetsas õppimaskäinuid- laupäeval suure palavaga(4 juuli) tehnikumi 90 aasta juubelikokkutulek. Olge siis kell 11 kohal!
#11

(02-07-2015, 23:47 PM)pen.skar Kirjutas:  Kass kassiks, aga kuipalju siin on Tihemetsas õppimaskäinuid- laupäeval suure palavaga(4 juuli) tehnikumi 90 aasta juubelikokkutulek. Olge siis kell 11 kohal!

Mul ema õppis Tihemetsal raamatupidamist 80-te algul. Kasse kaa seal on? Big Grin
#12

(02-07-2015, 23:47 PM)pen.skar Kirjutas:  Kass kassiks, aga kuipalju siin on Tihemetsas õppimaskäinuid- laupäeval suure palavaga(4 juuli) tehnikumi 90 aasta juubelikokkutulek. Olge siis kell 11 kohal!

No selle peale ei oska tõesti enam midagi vastata ega arvata. Aga kuidas oleks : "Nägin täna tehisjärve ääres ühes aias nelja siilipoega" ?
#13

Rapsikasvatus on jagu saamas mesilastest ja hiirtest. Väheks on jäänud  siile, nirke, öökulle, põldpüüsid, varblasi. Polegi sel aastal lapselapsele päris siili näha saanud tuua. Siilipesa leidmine oli nõukaajalgi sündmus. Kassi elu lihtsam- nurub perenaiselt krõbinaid ja elab edasi.
#14

Varblasi on tõesti vähe, aga arvatavasti sellepärast, et üksvahe neid lihtsalt kole palju oli, sest kõik kohad olid inimese lohakusest süüa ja pesapaiku täis, ilma et ise eriti pingutama oleks pidanud. Samamoodi on kokku kuivanud tuvide arv...ja linnas pole nahkhiiri ka enam eriti. Päris kasse ka ei ole nii palju kui võiks arvata - enamuses on kesksoolised ju.

Siili ja öökulli ma alles nägin, rähnil olid pojad ja miski väike hall lind on minu tihasepuuri okupeerinud sigimise otstarbel.
#15

Ja kuna iga veesilm on meil looduskaitse all siis luigel on elu nagu lill...  Toungue Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#16

https://www.youtube.com/watch?v=Vvj8NhHAKv8
Narkopolitsei reid Türil.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#17

Kass meenutab muinasjutte - Kõik on tast kuulnud, aga keegi pole päriselt näinud? Ja võibolla elab ta õnnelikult 9elu lõpuni.
#18

(03-07-2015, 00:25 AM)pen.skar Kirjutas:  Rapsikasvatus on jagu saamas mesilastest ja hiirtest. Väheks on jäänud  siile, nirke, öökulle, põldpüüsid, varblasi. Polegi sel aastal lapselapsele päris siili näha saanud tuua. Siilipesa leidmine oli nõukaajalgi sündmus. Kassi elu lihtsam- nurub perenaiselt krõbinaid ja elab edasi.

Täna juhtusin kuulma, et mammutid olla ka juba välja surnud!
#19

(06-07-2015, 22:30 PM)kass Kirjutas:  Täna juhtusin kuulma, et mammutid olla ka juba välja surnud!
Jep. Said liiga harva paputitega kokku. 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#20

Ah siis ikka ongi tõsi, ma ikka lootsin, et muidu räägivad...
Aga tühja kah, mammut mammutiks, nagu siin on kombeks kirjutada, rääkige parem, palju siis laupäeval Tihemetsa tehnikumi 90-neda aastapäeva pidustustest osavõtjaid ka oli, ise ei saanud kahjuks minna, olin Väätsal muuseumi katusel.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne