K:kompressor

Siis tegelikult ju ainuke asi, mida vaatama peab on maksimaalne rõhk? Selle asemel et osta 300eurone kompressor on ju lihtsam osta 60 eest pisikese paagi ja mootoriga ja lükata külge ütleme 60l paak. Siis saab ju suure kompressori parameetrid kätte. Arvestades et värvimiseks vaja 2-3 bari ja 60l paagis oleks 7 bari (regulaator loomulikult vahel) siis peaks ju jõudma väiksema auto värvitud selle ajaga kui paakides rõhk kukub.

Ülaltoodust järeldan, et mootori tootlikus ei mängi rolli juhul, kui suured paagid küljes ja viitsid paakide täitmist pausidega teha. Olen ma asjast õigesti aru saanud?
Vasta

nojah. sul on peaaegu õigus, aga päris täpne oleks, kui ütleks, et tegelikult sul eriti üldse õigus ei ole. mingi mõnekümne liitrine paak saab sul enne tühjaks kui mõeldagi jõuad. paned kantmeetrise paagi, siis nõksukese saad värvida ja kui otsa saab, siis ootad pool tundi, et sinna jälle miskit sisse koguneks. vahepeal kuivab värv ka püstolisse ää.

ma kordan ennast veelkord. osta seuke kompressor, mis numbrite järgi annab kaks korda rohkem toodangut, kui tarbib sinu kõige jänusem riist. siis saad häda pärast tööd tehtud.
Vasta

Pildil siis näha, et mootor on neil sama, 24 lidrasel on tootlikus 210 ja sama mootoriga 50 lidrasel 230.
Püstol, mida plaan kasutatada tarbib 210 l/min, kui 24L panna otsa 50 liitrine paak(saab ka suurema) tuleks tootlikus ca 240-250. Arvestades seda, et tegelen põhiliselt kaherattalistega ja autode yksikute detailide värvimisega, kõike seda hobi korras, ei näe põhjust osta 1000 eurone kompressor mis toodaks 420 l/min. Ei võta see täitmine nüüd nii meeletult ka aega et 3kw kompressori soetamine muutuks hädavajalikuks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

mingi ütlus oli tarkade ja veidi vähem tarkade õppimisvõime kohta.

teisipidi, kui sa nii kindel oled, et see kompressorilaadne toode sinu vajadustele vastab, siis polegi ju miskit targutada siin.
no ja kui ikka selgub, et kipub väheks jääma ja hädasti on suutlikumat vaja, siis võib ju kõike eelnevat nimetada koolirahaks.

edu!
Vasta

See lugemisvara siin on ikka puhas rõõm Big Grin 

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Tekkis 1 huvitav küsimus.  Seisab mul nurgas 2 odavat kompressorit. Ütleme et mõlemad toodavad ca. 200 l min.
Kui ma nüüd ühendan nad mõlemad kolmikuga ühe 100 liitrise  paagi järgi.  Kas ma saan siis ühe 400 liitrise tootlikusega kompressori ?   Ärge päris maha tehke sellise küsimuse eest :
Vasta

Masinad võivad olla ju samad, aga kas kuskil on välja toodud mootori pöörded? Just imestasin börsis, et 2 ühesugust masinat, kuid üks toodab poole rohkem peaaegu sama raha eest. Lõpuks uurisin välja, et sel viimasel oli võrreldes esimesega 1400 asemel 2800 mootori pöördeid. 
Tootlikusega oli seal nii, et kui on tootlikus 210l/min siis 8atm surve alla lööb minutiga 110liitrit ja väljastada paagist minuti jooksul suudab aparaat 97liitrit/minutis 50liitrise paagiga.. 
Kui sul püstol vajab 240liitrit minutis, siis jääb see pressor maru jõuetuks. Pead panema 1000liitrise mahuti vahele. saad järjest 0,5l värvi peale lasta ja siis on suitsupaus kuni uuesti rõhu üles lööb.  Rolleyes
Vasta

Siin ongi vahe mida paljud ei tea, et palju lööb teatud atini, Kui tootlikus 250 ja seda 170L/min siis on ju vähe aga kui tootlikus 170L/min 8 atini siis piisab.
Kõik tootjad hämavad nende numbritega !!! (nagu mina) Smile
Kui selle teema algataja arvab, et ostab mingi 200€ asja ja sellega saab värvida, lihvida jne. siis eksib vähe!!! Keegi eelpool mainis, et kui paigaldada 1000L mahuti siis tõesti saab mingi 5 min. midagi teha.'
Minu lahja kärakas maksis uuene mingi 600€ rubla ja sellest ka vähe ja otsin Rolleyes sellist 1200€ maksvat kasutatud asja odavalt aga keegi ju ei müü asja mis on kasulik Big Grin
Vasta

Selle pärast mul veel polegi kompressorit, et mõistlikud asjad kodukasutusse millest kunagi väheks ei jää algavad 1000 eurost, ei taha mitu korda üht asja ostma hakata, kui juba, siis juba. Seni kui väga vaja, siis pigem võtan rendist korraliku asja.
Vasta

(13-09-2015, 21:51 PM)maisalup Kirjutas:  Selle pärast mul veel polegi kompressorit, et mõistlikud asjad kodukasutusse millest kunagi väheks ei jää algavad 1000 eurost, ei taha mitu korda üht asja ostma hakata, kui juba, siis juba. Seni kui väga vaja, siis pigem võtan rendist korraliku asja.

Seda minagi kui rentida siis juba kruvi kompa millest tavaliselt puudu ei jäe.
Kruvide hinnad kasutatudud kujul jäevad sinna 3000+€ kanti.
Tegelikult see on ju kõikide tööriistadega nii, et 10€ eest saad mingi mutrikeeramise võtme mis venib välja peale esimest öksudeerinud mutri/poldi keeramist aga 50+€ antakse eluaegne garantii !
Need olid suht arvud ja neid ei saa tõepähe võtta !!!!
Vasta

(13-09-2015, 21:51 PM)maisalup Kirjutas:  Selle pärast mul veel polegi kompressorit, et mõistlikud asjad kodukasutusse millest kunagi väheks ei jää algavad 1000 eurost, ei taha mitu korda üht asja ostma hakata, kui juba, siis juba. Seni kui väga vaja, siis pigem võtan rendist korraliku asja.

Ca 1 kuu tagasi nägin kruvikompressori kuulutust interneeduses. Hind oli kuidagi kahtlaselt odav aga piltide järgi ju ei näe mis asi see tegelikult oo. Hinnaks oli 1k eur
Vasta

eks neid kruvisid on ka mitut mõõtu ja tõugu. nõksukese üle tuhande on juba tutikaid saada. mõistagi vennalikus pilusilmses rahvavabariigis valmistet, aga siiski sellised, mis sihtotstarbelist kasutamist võimaldavad.
Vasta

(13-09-2015, 22:12 PM)Dexter Kirjutas:  
(13-09-2015, 21:51 PM)maisalup Kirjutas:  Selle pärast mul veel polegi kompressorit, et mõistlikud asjad kodukasutusse millest kunagi väheks ei jää algavad 1000 eurost, ei taha mitu korda üht asja ostma hakata, kui juba, siis juba. Seni kui väga vaja, siis pigem võtan rendist korraliku asja.

Ca 1 kuu tagasi nägin kruvikompressori kuulutust interneeduses. Hind oli kuidagi kahtlaselt odav aga piltide järgi ju ei näe mis asi see tegelikult oo. Hinnaks oli 1k eur

Kui mõtled seda kompat mis oli müügis Kuldsesbörsis siis see oligi liba kuulutus ja isegi nägin ja helistasin aga keegi ei vastanud ja järgmiseks päevaks oli kustutatud.
Kui kasutaud kruvika saab juba 2000€ ja tootlikusega 3 kanti on juba kahtlane.
Vasta

Ei saa mitte vait olla, eelnevaid postitusi lugedes meenus kunagise töökaaslase lahendus kodugaraazi suruõhuga varustamisel.
Garaazis oli ainult 220 V, 380 toodi kaabliga üle hoovi.
Garaazis oli väike ühesilindriline otseveoga kompressor(midagi sarnast nagu siin mõned postid ülalpool teemaks) 220 V pealt ja selle järele ühendatud kahe nõukaaegse suure töökojakompressori 250-300 l paagid + läbi kraani õues mingi jurakas balloon. Selle konfiguratsiooniga tehti siis väiksemaid töid.
Kui janu suurem oli, veeti üle hoovi 380  V pikendus ja käivitati lisaks üks neist suurtest kompressoritest.
Ja kui isu veel suurem oli, pandi õues ka veoauto mürisema ja ühendati süsteemiga kokku. Wink
Reaalselt on tõesti nii, et enamus suruõhutööriistu nende 220V pealt käivituvate kompressorihakatiste taga nõuavad tõsisel töötegemisel ohtralt tervist ja närve kahjustavaid suitsupause...
Kunagi sai miskisuguse äkki 140l/min kompressori järel Dnepri raami ja muid detaile värvitud. Tõsine hirm oli et ega püstolisse värv ära ei kuiva. Big Grin
Vasta

Ise olen seda nippi kasutanud, et 50l kompressori laadse toote paagi alt ventiil natuke lahti, et vahetpidamata õhku toodaks ega seisma ei jääks ja siis püstolil ka rõhu regulaator ees 2,2atti peale regullitud kuskil. Rõhk kompressori paagis püsis 5-6 atti ümber võibolla langes vahepeal neljani.
Vasta

Elu on näidanud, et töömehe garaaži sobib kenasti 350l/min kompressor. Alla selle muutuvad igasugu õhuriistad mõttetuks, ning üle selle tuleb mängu juba elukutse või tavasüsteemist väljuv hobi, mis elab garaažis koos kahjuks lahutamatu $$$. Kui tahetakse liivapritsi, siis on vaja enivei teisi seadmeid, aga kui tegemist on lihtsalt tõsisema hobiga, mitte ainult kummipumpamisega, siis 350 on igati ok valik. Kahjuks aga vajalik kolm faasi särtsu.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

CP 2,2 / 90:
320/260 l/min - 10 bar - 2,2 kW - 400 V - 1350 p/min rihm. - 90 l - 69 kg
CP 3,0 / 90:
486/390 l/min - 10 bar - 3 kW - 400 V - 1250 p/min rihm. - 90 l - 136 kg

Miskit sellist toidaks kodukasutuses ära küll kuid õnneks seal lehel hindasid pole mis ära hirmutaks  Big Grin
Pärit masinad siis selliselt lehelt- http://varustaja24.ee/kolbkompressorid/


Või kui rahaga tõsiselt kitsas käes teeb miskit ära ka sellega- 
Kolbkompressor GS15E/50/CAR/M

Tootlikus 356 l/min

Surve max 8 bar

Paak 50 l

Toitevool 230 V/50 Hz

Võimsus 2,2 kW
Kaal 40 kg

Pärit siis Soov.ee lehelt- http://www.soov.ee/tartumaa/Kolbkompress...m?ca=1&w=3
Aga vastupidavuse kohalt on need 1200 pöördelised masinad kindlasti pikaealisemad kui 2800 pöördega käivad pumbad.
Vasta

Keegi on võimeline seda kompressorit tuvastama? Pildi järgi otsides leiab vaid aegunud kuulutusi, kus ei ole nimetust mainitud. Nii palju teada, et ta on ühesilindriline.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Küsin siis ka targematelt.
Tuttav pakkub hea hinnaga kruvikompressorit aga mind teeb murelikuks väike töörõhk oli ainult 4 bar. Aga tootlikus oli hea 1500l/min.
Kui täna vaatasin oma tööriistasid siis enamus on nõus töötama 200-450l/min aga paljudel on märgitud 4-6,8 bar.
Kas töötaksid asjad ka väiksema töörõhuga või saab kuidagi kruvikompat paremaks muuta ?
Ise pole kruvikompressorite hingeeluga väga (mitte üldse) kursis.
Vasta

Tsitaat:Keegi on võimeline seda kompressorit tuvastama?
See mootor seal paistab väga pesumasina mootorina. Vaevalt tehas niimoodi komplekteeris.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne