1976 Fiat 127 uuele ringile

Mõni mees vaatab kojamehe harjade asendi järgi lausa läbisõitu Big Grin
Vasta

(02-08-2016, 16:34 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Mõni mees vaatab kojamehe harjade asendi järgi lausa läbisõitu Big Grin

Suurbritanniast see mees vist autot ei osta... Big Grin


Aga see kõllane Fiat on äge ;Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Tänud julgustavate sõnade eest. Nali naljaks, aga kui vaid teaks antud auto reaalselt läbisõitu.. Praeguse seisuga vist küll kõik osad, mis auto ressurssi määravad, välja vahetatud.
Vasta

(05-08-2016, 16:24 PM)karpaadid Kirjutas:  Tänud julgustavate sõnade eest. Nali naljaks, aga kui vaid teaks antud auto reaalselt läbisõitu.. Praeguse seisuga vist küll kõik osad, mis auto ressurssi määravad, välja vahetatud.

Üks õpetus auto ostjale vene ajal kõlas nii: juhiukse avamisel vaata kui palju uks lukust avamise järel vajub. Kui uksehinged on liiga kulunud, ära usu vähest läbisõitu. Tänapäeval mõned (garantiiajal) ikka määrivad uksehingi ja kulub vähem.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta

Jätkub auto murevaba ekspluateerimine. Miks mitte ka üks pilt siia lisada tänasest. Päris igapäevaautona ei ole veel kasutanud, pigem ikkagi kenamatel õhtutel ja nädalavahetustel sõidud, paljuski eesmärgita lõbusõidud niisama. Aga eks ta selleks olegi.

[Pilt: 3163x90.jpg]
Vasta

(15-08-2016, 00:58 AM)karpaadid Kirjutas:  Jätkub auto murevaba ekspluateerimine. Miks mitte ka üks pilt siia lisada tänasest. Päris igapäevaautona ei ole veel kasutanud, pigem ikkagi kenamatel õhtutel ja nädalavahetustel sõidud, paljuski eesmärgita lõbusõidud niisama. Aga eks ta selleks olegi.

Ma soovitan võimalikult palju sõita -- selle auto nägemine mõjub (vähemalt autohuviliste) kaaskodanike tujule väga kergitavalt.
Vasta

(02-08-2016, 16:34 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Mõni mees vaatab kojamehe harjade asendi järgi lausa läbisõitu Big Grin

Kui kojamehed alla tulles vastu tihendit peksavad ja siis seisma jäädes veel pisut ülespoole liiguvad, on kojameeste mootori pisike hoob paar kraadi vales asendis. See on suht lihtsalt regullitav asi.
Kuidas ta valeks läheb? - kui omanik mootori lahti võtab, vana määrde välja peseb ja uuega uuesti kokku paneb.
(mul läheb ta pea iga kord valeks ja peab üle regullima... Cool)
(05-08-2016, 18:45 PM)aavu Kirjutas:  Üks õpetus auto ostjale vene ajal kõlas nii: juhiukse avamisel vaata kui palju uks lukust avamise järel vajub. Kui uksehinged on liiga kulunud, ära usu vähest läbisõitu. Tänapäeval mõned (garantiiajal) ikka määrivad uksehingi ja kulub vähem.

Kõik, kes käivad täna pädevas kohas hoolduses, garantii või mitte, neil määritakse selle käigus ka uksehingi. Ja see on juba 100 aastat nii olnud, muideks. (NLiidust ma ei räägi, seal oli kõik pohh)
2-30ndatel olid hingedel määrdeniplid, praegu lastakse lihtsalt õli vahele.

Ka kõige lihtsam õlivahetushooldus täna suvalisel automargil koosneb miinimum (umbes) 20st punktist (sealhulgas ka varuratta rõhukontroll, muidugi juhul, kui see ratas on) ja üks neist on uksehingede määrimine.
Inimesed ei tea seda ja lihtsalt kiruvad kalleid hindasid.

Põhjakate maha-peale, õli sisse-välja + filter vahetada + õlikorgi tihend vahetada on ainult 1 punkt.
Kõikide pirnide (ja neid on ju palju) kontroll + vajadusel vahetus on kaa vaid 1 punkt.

P.S. Täna lasevad autotehased diilerite juures teha ka nö. salajasi kontrollhooldusi. Ehk siis tekitatakse autole enne mingi kunstlik "viga" ntx. lõigatakse läbi pidurivooliku kinnitusvits (no see plastikust), lastakse varurattast pool atti maha jne ja kui pärast hooldust uut vitsa küljes ei ole või varuratas normis ei ole, on diileril puuks. Trahvid asjad kaelas jne.
Kui uksehing ilma värske määrdeta on, no siis on vabsee jama ja võid üldse litsentsist ilma jääda.

Sessuhtes see väide, et mõned määrivad, ei pea paika.
(jah, ainult siis, kui sa ainult ise ja kodus seda kohustuslikku hooldust teed ja garantiile sülitad, aga noh, neid on vast max. 0,5% uue auto ostjatest)

(15-08-2016, 10:06 AM)olevtoom Kirjutas:  Ma soovitan võimalikult palju sõita -- selle auto nägemine mõjub (vähemalt autohuviliste) kaaskodanike tujule väga kergitavalt.

Seekord küll Oleviga 200% nõus. Väga kift punn ja eriti kift on ta mitte pildil, vaid elusast peast su kõrval... Toungue Toungue Toungue
Ta ju nii tilluke.
Vasta

Ning see Simpsonikollane sobib autole nagu valatud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Viimasel ajal päris palju kasutanud seda autot, ja hea meel on tõdeda, et jällegi seni probleemideta. Palju kasutanud, peab tunnistama et seda ka teiste hobisõidukite sõiduaja arvelt, just seetõttu, et Fiat kõige lahedama ja lõbusama sõiduelamuse pakub. Maanteeotsi pole vist ühekorraga üle 45km teinud, kuid sealgi on mulje pigem positiivne.
[Pilt: 2utrkts.jpg]

[Pilt: 2r5c5r8.jpg]


Eile sai mootor ka õige väljalaskekollektori paika. Algne valatud on ilge raske kolakas ning tootmisel vast vaid odavust silmas peetud. Uued torud pärinevad jällegi A112 Abarthilt. Siiamaani tähelepanekud, et madalatel ja kõrgetel pööretel tuntavalt parem mootori töö ning koostöös Simonsi summutiga tekkis hääletämber, mis Itaalia autole palju kohasem.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Siiamaani vaid kalla ja talla, nagu öeldakse. Muidugi meeldiv on ka kallata kui 25 euroga saab paagi täis ning jälle tükk aega muretult sõita. Kuna hooaeg on lõppemas ja sõiduhimu on suur, siis kasutan viimasel ajal igapäevaautona suhteliselt igal pool.


[Pilt: 28atbf8.jpg]
Metsaradadel. Viis väga edukalt kohale, tegelikult peab ütlema, et auto ronis liivastel auklikel tõusudel üle ootuste hästi. Mõnele neist poleks linnamaasturigagi hakkand minema.


[Pilt: 1255qwp.jpg]


Üldine mulje jätkuvalt väga positiivne ning iga sõidukord pakub omaette elamuse. Auto on korralikult sisse sõidetud ning toimib järjest paremini.
Vasta

Vasak udulatern näitab liiga üles. Või vähemalt mõni päev tagasi näitas.
Vasta

Tänud, korrigeeritud.
Vasta

Heh, öelge veel, et läbi foorumi ei saa autot parandada! Saab küll Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kuna täna siinkandis korralik sopp maha sadas, on vist vaikselt aeg hakata Fiati hooaja lõpetamisele ning möödunud suve seikadele mõtlema hakata. Kuna see on minu jaoks esimene auto n-ö taastamine, siis on huvitav mõelda, mida sai tehtud ning mida teeks teisiti. Sai ju auto sisuliselt mittevalmis kujul kohe varakevadel teedele aetud. Sellest tulenevalt oli ka sisuliselt kogu suve alguse poole tagasilööke ja omajagu pettumusi. Kuid lõpp hea, kõik hea – kuskil juuli lõpu poole (alles?) sai auto nii tehniliselt kui ka visuaalselt lõpuks selliseks, nagu aastat viis tagasi sai loodetud ning "lastehaigused" vähehaaval kõrvaldatud.  Kokku seni läbitud ca 4300km.
Kui just ilm järjekordselt kannapööret ei tee, siis ootab Fiati ees pikk talvekuur, mis aga tähendab, et minul hakkavad ümber selle käies ideed mõlkuma ja näpud sügelema. 

Üks pilt ka hiljutisest sõidust.
[Pilt: wqvepf.jpg]
Vasta

Väga äge aparaat ikka, jälgin huviga teemat.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

Veidike on siin nokitseda saadud, kuid täna tegin esimese pikema sõidu. Mis tehtud on hiljuti.. Tagasilla harkidesse uued kummipuksid pressitud ning harkidele endile uueväärne väljanägemine antud eelnevalt. Lisaks on tehtud uus korralik väljalase, asendamaks seda sisuliselt ajutist lahendust, millega siiski kogu eelnev hooaeg sõidetud sai. See tähendab eelkõige, et summuti on korralikult kõrgel ning torud ja pütt on seal, kus peavad. Pütiks sai motoneti mingi pisike universaalne, kuid hääletämber täitsa meeldib. Väikse videonäidise leiab siit. Lisaks tavahooldusele on lõpuks tehtud ka metallist numbrialused. Poldipead tuleks vist küll helkurvärviga üle teha. 

[Pilt: 21n0gv8.jpg]

[Pilt: 4ljewj.jpg]

[Pilt: 2ibnjw8.jpg]
Vasta

Väga tuus putukas, nii mõnigi on kindlasti seda nähes saanud motivatsiooni ka ise mõne projekti kallal jätkata  Smile

Argo
Vasta

Loodame, et see nii on. kalendrisse vaadates on see sedamõõtu projektika kohta ikka päris kaua kestnud. Oli perioode, kus polnud kuude kaupa võimalust isegi auto juurde garaaži minna, kuid selle asemel oli võimalik koguda uusi varuosi, teadmisi, kirjandust jms autosse puutuvat. Ajapuuduse probleemi taha ei saa vanatehnikahobi puhul varjuda, kõigil meil on päevas 24 tundi. Pole midagi tobedamat kui hurraaga alustatud ja seejärel pooleli jäetud projektisõiduk.
Vasta

Õnneks otsustasin õlivahetusel ka karteri maha võtta. Avastasin sealt mootoriketi ühe lüli. Uus kett tuleb koos kõige vajaminevaga ning saabus Itaaliast nädalaga. Vahetus käis rattakoopa kaudu.

[Pilt: muyiau.jpg]
Vana kett.


[Pilt: aeobxi.jpg]
Kogu uus sats peale. Vahetus on küllaltki lihtne kui hammastratas väntvõllilt kergelt ära tuleb, tõmmits sinna ei mahu. Lisandus ka klappide reguleerimine. 

[Pilt: 2cdvg5k.jpg]

Sel puhul sai ka lühike sõit linna peal tehtud. Mõnus müravaba mootor. Ahjaa, samal sõidul purunes ka siduritross, mis veel orginaal oli. Kuna selle vahetamine oli kavas, siis pagasiruumis oli õnneks uus võtta ning mõne minutiga tee serval vahetatud.
Vasta

Tsitaat:Õnneks otsustasin õlivahetusel ka karteri maha võtta.

Tagantjärgi ülihea valik Smile kui kett pooldund oleks siis nii lihtsa remondiga ei oleks piirdunud.
Väga hea välimusega putukas Wink
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne