Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Natu abi oleks tarvis. Kui kellelgi on vaateulatuses Husquvarna 254(XP), siis vaadake palun, millisest materjalist on tehtud gaasilingi telg. Täna metsas hullates tundsin järsku, et sael ei ole jõudu. Jõudsin juba igasugu võimalikke vigu peast läbi lasta, kui avastasin, et eelmainitud telg/tift/pulk/polt, misiganes, oli lahkunud. Kuna jõukaotuse koht oli enamvähem teada, sai sammalt ja saepuru näppude vahelt päris palju läbi lastud, aga sobilikku pulgakest ei leidnud. Kui nüüd keegi ütleks, et antud detail on metallist, lähen homme metalliotsijaga sündmuspaigale, kui aga plastist, siis on küll finito. Ehk siis tee ise, või mine poodi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(24-09-2016, 20:38 PM)Wiki432 Kirjutas:  Natu abi oleks tarvis. Kui kellelgi on vaateulatuses Husquvarna 254(XP), siis vaadake palun, millisest materjalist on tehtud gaasilingi telg. Täna metsas hullates tundsin järsku, et sael ei ole jõudu. Jõudsin juba igasugu võimalikke vigu peast läbi lasta, kui avastasin, et eelmainitud telg/tift/pulk/polt, misiganes, oli lahkunud. Kuna jõukaotuse koht oli enamvähem teada, sai sammalt ja saepuru näppude vahelt päris palju läbi lastud, aga sobilikku pulgakest ei leidnud. Kui nüüd keegi ütleks, et antud detail on metallist, lähen homme metalliotsijaga sündmuspaigale, kui aga plastist, siis on küll finito. Ehk siis tee ise, või mine poodi.

Vabandust!!  Sa mõtled seda mis gaasitriklit (päästikut) kinnihoiab

Veel pole maha löödud
Vasta

Lisan selgitava pildi, kuigi tundub, et asi on (oli) plastikust ja üles seda sambla-saepuru miksist enam ei leia. Pildil nähtava külje pealt on ava suurus 5,5, seejärel aheneb ja edasi triklist läbi ja lõpuni välja 5mm. Mis teda seal kinni peaks hoidma, sellest ma küll aru ei saanud. Lihtsalt ist? Tilk liimi? Või on tehtud kahest osast ja omavahel klõpsuga ühenduvad? Igatahes metsas torkasin sinna raudnaela ja hetkel leidsin parimaks lahenduseks veomasina keskmäärde plastikvooliku. Seda tuleb kuidagi nüüd mõjutada, et ta sinna kuidagi kinni ka jääks.
   
Pilt ei ole minu saest, pätsasin selgituse tegemiseks netist. Nool on küll minu oma.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Minuarust oli seal kasutusel miskit sellist- https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=8992&category_id=657&option=com_virtuemart&Itemid=20&lang=et
Vähemalt hq55 sae puhul
Vasta

Seal sees oli (vähemalt minu saagidel) metallist pulk, millel kaks ringjat soont (mitte päris otstes) Välja sai kruvika ja vasaraga koputades ja tagasi samuti. Ju need sooned seal selleks hoidjaks olid.
Vasta

vedlemas  üks  analoogilise  husku  korjus  , kus lahenduseks  on  prosta  sobiva  läbimõõduga  splint ,  esteetiline  pole  , kuid  tundub  toimivat .
Vasta

kuna uusi HQ 254 xp osi sadas sülle kapaga siis otsin ( ostan ) mõne korjuse mida lähenevate pikkade õhtute jooksul putitada-muterdada.

Veel pole maha löödud
Vasta

Vast on sobilik teema, et muret kurta.

Tegelikult küll võõras mure ja pole hetkel enam aktuaalne ka, aga mind siiski huvitab.

Peategelaseks AL-KO trimmer. Täpsemat mudelit ei tea, sest pole teda ihusilmaga näinud. Telefonijutt + minu kätte jõudnud karbuss.

2 aastat töötas probleemideta. Sel kevadel käivitus laitmatult, aga gaasi vajutamisel suri välja. Ülddiagnoos seega näljahäda. Soovitasin omanikul telefoni teel alustada lihtsamatest/odavamatest/süütumatest asjadest: vahetada kütusefilter ja panna sisse uus bensiin. Ei miskit. Siis soovitasin karbussi läbi puhuda. Aga selgus, et polegi kuskilt puhuda. Karbussi mark Walbro 389 343.
               
Nagu teiselt pildilt näha, kanalitel korgid ees, ei mingeid vanakooli kruvisid. Ainus kruvi siibri mõjutamiseks, et tühikäiku reguleerida (kolmandal pildil paremal).

Lõpuks läks omanik ikkagi teenindusse. Seal väideti, et selle karbussiga miskit teha ei saa ja pandi uus. Läks mingi 50+ ruublit.

Puhtsportlikust huvist küsin: kas mingi (ime)keemiaga on võimalik seda karbussi tööle saada?

Peale selle väideti omanikule, et kasutab vale bensiini. Et kohane olevat ainult spetsiaalne kahetakti oma. Olen siit foorumist selle imebensu kohta lugenud, aga kas tõesti on see karbuss nii hell, et "solki" ei kannata? Minu 20+ aastane kogemus ütleb, et kehv bensiin (vanasti müüdi ikka tõesti ilget solki) avaldub esmalt küünla tahmumises kuni ülelöökideni välja.

Ja ei ole kuulnud-näinud, et profid spetsbentsu kasutaks, minu arvates ongi rohkem "õrnahingeliste" hobikasutajate nišitoode. Ja andkem nüüd sõna matemaatikale: kui kuus läheb läbi kahetaktilise 50...60 liitrit, siis kes selle spetsbensu kinni maksab? Kas klient on nõus teenuse eest kõrgemat hinda maksma? Või peab tegija abstraktse idee nimel lapsed nälga jätma?

Ok, see selleks, aga kas tõesti tavabenss võib karbussi ära ummistada?
Vasta

(27-10-2016, 12:15 PM)oltsberg Kirjutas:  Ok, see selleks, aga kas tõesti tavabenss võib karbussi ära ummistada?
Tundmatu koostisega solkbensiin on võimeline mõndagi üles sulatama, eeskätt igasugu õhukesed membraanid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tsitaat:Ok, see selleks, aga kas tõesti tavabenss võib karbussi ära ummistada?

Mul on samasuguse karbussi käitamise kogemust Partner B522M peal 7a. Ütleks, et töökindel asi, senimaani kõik Alexela bentsud välja kannatanud.

Oma trimmerit olen lahti võtnud korduvalt, karbussi olen aga vaid välispidiselt puhastanud, seega otseselt midagi väita ei saa. Aga prooviks kruvid lahti kerida ja vaadata, mis seal sees on? Teeninduses öeldakse mõnikord "ei saa" ka selliste asjade kohta, mida tegelikult saab küll, aga ei ole teeninduse jaoks majanduslikult otstarbekas teha.
Vasta

(27-10-2016, 12:58 PM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Ok, see selleks, aga kas tõesti tavabenss võib karbussi ära ummistada?
Teeninduses öeldakse mõnikord "ei saa" ka selliste asjade kohta, mida tegelikult saab küll, aga ei ole teeninduse jaoks majanduslikult otstarbekas teha.
No vot, seda ma kahtlustangi.

Kahjuks puuduvad täpsed andmed, millist benssu ja õli omanik kasutas. Aga tänapäeval laussolki nagu enam ei liigu.

Veidi OT, aga mõned kogemused varasemast ajast.

Kunagi sain sellist benssu, mis haises nagu SR lahusti (vanemad "taadid" peaks mäletama). Aga tanklas mölisemas käies väideti, et paperde järgi kõik ok Sad

Too solk oli tööandja kulul, enda uuele saele läks sisse 98. Ja ükskord saag tossab ja pidevalt pidi küünlaid vahetama (tahmusid ära). Tõde selgus mitu kuud hiljem. Tollal müüdi veel 76 bensiini (või oli juba 80). Toodi tanklasse uus ports ja kogemata pumbati 76 (80) 98 pütti. Poole pealt saadi küll apsakast aru, aga solk oli juba moodustunud Sad  Häädel tuttavatel soovitati 98t mitte tankida. Mina nende hulka kahjuks ei kuulunud Sad
Vasta

oli  juttu  stati onuga  , või  nüüd  cirkel  või  mis pagan . ühesõnanaga  vanasti  tuli  98 sealt  põhjapoolt  ,  täna  kõik  üks    lõunamaa  solk  ehk  leedu .  
  töötaval  pillil  ei  peaks  midagi  ummistuma , kui  koguaeg   värsket  peale  kallad  ja  vana  läbilased .  asjad  hakkavad  juhtuma  siis  , kui  bensud ületalve  sisse  jätta .  tänasepäeva  bena  vist  ongi  atsetooni  või  lahustipõhine   ,  ning  võibolla  käib  kõvemini  isegi  sellega  , aga   kummiosad  , isegi  simmerlingid    , kipuvad  otsi  andma .
  aia/metsatehnikal  ikka  esimese  asjana  membraani  vahetus ,  selle  käigus  pead  niiehknaa  koore  poolitama  ja  saad  ka  võimalikele  võõrliikidele  jälile .    vot  selline  amatööri  arvamus .
Vasta

Ajaga kiire käes, kui keegi soovib sthil 170 hooldusmehaanikuks saada siis võtke ühendust. Neid saage kümmekond mis pidevalt hooldust tahavad saada, hetkel alustuseks kohe üks isend seisab, käima enam ei lähe - säde on. Eks vända tihendid, paagi imetoru jne. Saed asuvad tartu lähedal, peamiselt lõunaosariikides tööd.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(27-10-2016, 12:39 PM)Basilio Kirjutas:  
(27-10-2016, 12:15 PM)oltsberg Kirjutas:  Ok, see selleks, aga kas tõesti tavabenss võib karbussi ära ummistada?
Tundmatu koostisega solkbensiin on võimeline mõndagi üles sulatama, eeskätt igasugu õhukesed membraanid.
Põhjusmõtteliselt nõus, kuigi ei ole oma praktikas saagidel-võsalõikajatel seda kohanud. Vanad metsapeerud pole kah nagu kurtnud. Nüanss muidugi selles, et kõne all profitehnika. Hobikasutajale mõeldust eristab seda lisaks hinnale vankumatu töökindlus (on oma hinda väärt). Probleemid tekivad alles kõrge vanuse ja suure "läbisõidu" korral.

Offtopicuna mainin, et bensu/membraani konflikti olen kohanud muruniidukil. Kallasin paaki süüdimatult Petšorskaja Pravdat (Vene 92) ja häda ei miskit. Siis hakkas südametunnistus piinama: ma olen pätt ja varas, kasutan "salakütust", ei hooli oma kodumaast, kus minu tõttu teed ehitamata jäävad ja pensionärid näljasurma piiril vegeteerivad Sad  Hakkasin siis ausaks ja panin niidukisse Eesti 95t. Ja varsti hakkas musta tossu ajama ja parbatama, nagu lõuna pool öeldakse. Oligi membraan õhtal. Vot, ole veel "aus".
Vasta

Harutasin tolle õnnetu karbussi siis lahti...

Enne jäi markeeringust ära märkimata tähekombinatsioon WYK. Peaks olema midagi sellist

kuigi sääl paistab miskine reguleerkruvi siiski olevat. 

Karbussi oli mingit valkjat-kollakat ollust sadestunud, mis ka alumiiniumile veidi  korrodeerivalt mõjunud. Ok, tuleks uued membraanid/tihendid hankida. Ja läbi pesta/leotada. Aga millega? Kas mõne üldotstarbelise lahustiga või kasutada spetsiaalset ainet (ei ole nondega kogemusi)?

Mõtlesin järele, et too õnnetu trimmer veedab ju aastas 7...8 kuud riiulis ja selle aja jooksul võib jah bensiin "hapuks" minna. Nii et kui aastane bensuvajadus piirdub näiteks kümne liitriga, siis oleks hobikasutajal tõesti mõistlik imebentsu osta. Ja tegelikult põhjalikult järele mõelda, kas üldse tasub aparaatust omada...

Aga saeteemaga seoses kummitab mul peas paar rääkimata lugu Smile

Lasin endale kilohinnaga pähe määrida aparaadi, mille identifitseerimise tulemuseks sain Husqvarna 162
Eksisteerib lego kujul, vajab silindri ja kolvi vahetust, pidurikäepide kah katki + iluvead. Aga äkki on kellelgi vaja, olen nõus loobuma.

Mõned aastad tagasi jäi mulle ühes vanakraamipoes silma sõjaväesaag. Pealtnäha vanakooli H 254 (starteri nöör väljub otse üles, mitte nurga all nagu uuematel), aga militaarvärvi ning stopplüliti mõjus räige demaskeeriva kontrastina. Hinnaks küsiti üle 300 ruubli. Teoreetiliselt hinda väärt, ilmselt vähe töötanud, vaevalt et soldatid sellega iga kuu mitusada tihu läbi närisid.

Kas keegi on sellise asjaga kokku puutunud? Kas lisaks värvile võib sellisel asjal tavasaega võrreldes veel erinevusi olla?


[url=https://www.google.ee/search?q=husqvarna+162&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfg6r6gYLQAhVEEiwKHdaXBWwQ_AUICCgB&biw=1920&bih=946][/url]
Vasta

Õhtust!

Juba pikemat aega seisis siin üks Partner millel olid plaadi kinnituse poldid plastmassi seest välja kakutud. Lahendasin asja paari poldi treimisega. Natuke tuli peitliga ja noaga plastmassi lõigata ja valmis saigi. Paar pilti ka,järsku kellegile abiks sama häda likvideerimisel:

[Pilt: 2482197318d6d2_l.jpg]

[Pilt: 24821975b18c22_l.jpg]

Saag- Partner 20X

T.
Vasta

Kuram oleks tagasi andnud selle 20x-i Mul ka oli analoogne asi paarkümmend postitust tagasi.

Ikka ootan Hiina sae vrakke. Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

(10-11-2016, 12:46 PM)JaakH Kirjutas:  Kuram oleks tagasi andnud selle 20x-i Mul ka oli analoogne asi paarkümmend postitust tagasi.

Ikka ootan Hiina sae vrakke. Big Grin

Sõbral oli teine samasugune saag varuosadeks kaasas. Arvasin,et lihtsam need poldid treida,kui teine saag ümber lapata....
Vasta

(10-11-2016, 15:01 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(10-11-2016, 12:46 PM)JaakH Kirjutas:  Kuram oleks tagasi andnud selle 20x-i Mul ka oli analoogne asi paarkümmend postitust tagasi.

Ikka ootan Hiina sae vrakke. Big Grin

Sõbral oli teine samasugune saag varuosadeks kaasas. Arvasin,et lihtsam need poldid treida,kui teine saag ümber lapata....

Nu siis küll!

Veel pole maha löödud
Vasta

Milliseid Hiinaka vrakke vaja on? Üks minu saadetud arusaamatu veaga Mac 3200 peaks varsti Talupoja kätte jõudma, ehk arutate neid asju temaga?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 19 külali(st)ne