(Seda postitust muudeti viimati: 14-11-2016, 19:46 PM ja muutjaks oli Talupoeg taluja.)
Tere!
Mingi aeg tagasi üks ksf. otsis vanaaegsele puurmasinale puure. Olen kahjuks unustanud kellega tegu. Oli veel mingi ümberehitamise teema jne.... Ehk märkad ise....:
(Seda postitust muudeti viimati: 14-11-2016, 17:45 PM ja muutjaks oli tarmo400.)
(03-11-2016, 18:20 PM)Henry Kirjutas: Need on Ural-Avto 2'ed.
Otsin ikka seda esimest.
Selline raadio oli eile müügis Balti-Jaama turu ühes antiigipoes teiste vanade raadiotega koos.( ei olnud mitte eraldi putka vaid asus suurema hoone küljes, niiet sisse sai nii kusagilt juuksuri kõrvalt hoone seest kui ka otse õuest.
(03-11-2016, 18:20 PM)Henry Kirjutas: Need on Ural-Avto 2'ed.
Otsin ikka seda esimest.
Selline raadio oli eile müügis Balti-Jaama turu ühes antiigipoes teiste vanade raadiotega koos.( ei olnud mitte eraldi putka vaid asus suurema hoone küljes, niiet sisse sai nii kusagilt juuksuri kõrvalt hoone seest kui ka otse õuest.
Oli oli... vbla on isegi praegu. Tean seda müüjat, nüüd on ta depoo turul suuremal pinnal ning veelrohkem erinevat mudru riiulitel.
Paraku me hinnas kaubale ei ole saanud
(Seda postitust muudeti viimati: 17-11-2016, 11:39 AM ja muutjaks oli mossepower.)
(17-11-2016, 11:08 AM)motamees Kirjutas:
(17-11-2016, 11:01 AM)Sm.Autojuht Kirjutas: No kui suur see hind saab olla et väga vajaliku asja osta ei kannata ?
Vahel ei ole hind numbrites suur, vaid põhimõtteliselt suur. Liig suur hind võib olla ka näiteks 3 euri.
Selline põhimõte täiesti töötab kui aega on. Palju kordi olnud nii et vajalikku varuosa või ka kirjandust (vana vene tehnika korral) esimest mis silma hakkab (üldjuhul poe-müügihinnaga) ei rutta ära ostma ning aastate jooksul kukub sama detail teinekord 10 x odavamalt või ka täitsa tasuta kätte. Seda muidugi võimalik praktiseerida siis kui on aega varuosi kokku ajada. Tellimuse või kuupäeva peale tehes selline suhtumine muidugi ei tööta.
Ja teine aspekt lisaks ajale on ka muidugi mõne asja suur harulduse faktor (natuke ka see raadio võrreldes Ural-Avto-2-ga, viimast ju kõik kohad täis) et seda õige hinnaga asja oodates võib enne vanadusse surra v. dementseks jääda (ja vajadus ära unustada) kui enda jaoks sobiva hinnaga asja jõuad ära oodata.
(17-11-2016, 12:45 PM)wax Kirjutas: ... kui ei raatsi küsitavat raha välja käia, siis järelikult seda vidinat niiväga vaja polegi
...või on olemas ka teisi lahendusi...või muutub asi sellise summa eest mõttetuks.
Vajasin just ühet simmerit. Vajamineva mõõdu hinnaks pakuti 60euri. 1mm välismõõdus väiksem maksab 1,2euri. No minu käsi ei kerki seda kuutekümmet välja andma. Ennem annan selle raha kohalikule treialile, kes vaherõnga treib ja tegelikult on veel teisigi lahendusi olemas.
http://nagi.ee/photos/messilane/24831693/ Näituseks seesamune Woehrmann & Sohn Riga siseuksel. Mõningail andmeil oli see Baltimaade esimene malmivalutööstus, mille Riias Mühlenhofi mõisas Punase Düüni kaldal avas baltisakslane Johann Christoph Wöhrmann. Wöhrmannidel oli üldse hulganisti toimetamist, lisaks saeveskid, pank, kaubandus jms. Esmalt pidid malmitööstusest tulema tarvilikud vahendid just Sindi vabrikusse, kuid hiljem laiendati toodangut ning Wöhrmannid rääkisid kaasa põllumajandustehnika ja laevadele erinevate osade valmistamisel. Pärast tema surma võttis mitmed senised kohustused üle vanem poeg Christian Heinrich Wöhrmann (1814-1874), keda eriti huvitaski just Sindi tekstiilivabrik. Tema ajal kahekordistati tootmismahtusid, suurenes töötajate arv, tööliste tingimused jäid aga endisteks - nt samas asulas tasuta elamine ja väike aiamaa, hoolduskassa töövõimetuse korral abistamiseks.
Christian Heinrich suri aga Prantsusmaal Mentonis ravil olles. Lihtlabane kopsupõletik nagu tollal ikka ette tuli. Uhkele matusele tuli Sindistki umbkaudu 500 vabrikutöölist. Olid ajad...
Eesti keeles ei leia seesuguste ahjuuste kohta aga suurt midagi. Ainult kultuurimälestiste registrist tuleb üks Hiiumaa Suuremõisa lossi kuulunud kahhelahi. Kel huvi siis vahetan või müün .