Pildi proov
#41

(31-12-2016, 23:12 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Ei näe ikkagi, kasutan 99% juhtudest chromet ja antud foorum on ikka massiliselt täis mitteavanevaid pilte, antud juhul hall keelumärk. Paljudel juhtudel on pildi asemel pisike roheline ruuduke.
Normaalne oleks, et lisad pildi otse arvutist ja foorumi soft vähendab automaatselt pildi nõutud suurusesse ja kellele vaja suurt detailvaadet, siis saab lingi panna, aga netis vaatamiseks pole seda enamikul juhtudel  ju vaja.

Tundub, et teema ka pildi suurusega.
Kohitud pilte näitab, juba siit läbikäinud ja 371Kb?
[Pilt: Ek0fcPDC3SuA0l8PqNgfsixz-4RCX1ZDdrP63wuO...55-h649-no]


Suuri 2,3 Mb, ei näita...
Googli pakutud link:
[Pilt: ECNnonEFmK132Z2K9]
otse pildilt võetud aadressiga:
[Pilt: nIBLcmgdtiZkfeib2NkmPvcIudHQwitGWcoL_MaG...66-h649-no]

Sama pilt kohitsetuna ~700kb peale, otse AM-manusena:
   
Minu huvi on leida hea ja mugav võimalus piltide netis salvestamiseks ja avaldamiseks, sh ka otse juurdepääs, slideshow, linkimine jms.
Nagi on kuidagi ajale jalgu jäänud, samas linkimine toimub suurepäraselt, (foto)album.ee jms kohad on pmst sama teenus, kliki pilte ühekaupa ja läbi lukuaugu, järjest vaatamist suure formaadi puhul pole. Picasa sai googliks, flickr pole minu tase, imageshack peitis pildid ära, ütles et trial period läbi ja s--u pappi. On veel variante?
Ja ongi jäänud suur vend, kes lahkelt pilte tasuta, reklaamivabalt ja suht mugava kasutajaliidesega majutab.
Eks paistab kauaks ja mis tingimustel...


Vasta
#42

(01-01-2017, 12:52 PM)hulgus Kirjutas:  Tundub, et teema ka pildi suurusega.
Kohitud pilte näitab, juba siit läbikäinud ja 371Kb?
...
Suuri 2,3 Mb, ei näita...
Googli pakutud link:
[Pilt: ECNnonEFmK132Z2K9]

mulle kah tundub nii, aga pole viitsimist hakata uurima, kus mis seadeid saaks näppida (osadel ju näitab neid suuri pilte vms). Aga väga suur osa automoto pildimanuseid näevad arvutis välja nii
[Pilt: orig_29644015_88SB.jpg]
Vasta
#43

(01-01-2017, 12:52 PM)hulgus Kirjutas:  imageshack peitis pildid ära, ütles et trial period läbi ja s--u pappi. On veel variante?


Ükskõik millist tasuta kohta kasutama hakata, ühel "heal" päeval võib seal sama lugu juhtuda, keegi ei garanteeri et tasuta kasutatavasse pildiruumi laetud pildid seal ka säilima peavad. Tihti topitakse pildi lehele igasugust reklaami ka. Parem on kohe papp välja köhida ja probleemid sel teemal unustada ning pildid on alati kättesaadavad. Minu jaoks http://www.imageshack.com/ on igati hea koht, saab määrata kas pildid on avalikult leitavad, ainult spetsiaalset linki kasutades nähtavad või ainult endale nähtavad (kui sisse logid), mugav on albumeid koostada, näiteks tegin mootorsae varuosadest: https://imageshack.com/a/ecHM jne, igatahes ma ei pidanud seda 3 eur/kuus paljuks. Rolleyes
Vasta
#44

Krt vanemaid teemasid sirvides just imageshacki pildi lingile üldjuhul pole mõtet vajutada kuna pilti nagunii enam pole

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#45

See on sellepärast, et kunagi oli tasuta keskkond ja siis mingil ajal tasuliseks minnes enamik endiseid kasutajaid lasid oma kontol hääbuda. Ma ei välistaks võimalust, et kui nad nüüd konto kasutusele võtaksid, siis oleks nende pildid alles. Ma ise niimoodi tegin paar aastat tagasi ja on küll mõningate eranditega isegi 8-9 aastat vanad pildid alles. Samas vist sai pilte üles laadida ka ilma (tasuta) kontot omamata ja sisse logimata, sel juhul neid pilte küll päästa ei saa enam.
Vasta
#46

soovitaks soojalt siinse foorumi peremeestele teha sisteem, kus foorum ise ja automaagiliselt mudiks pildid sobilikuks.

kui nii ei saa, siis soovitan ikka eestimaistes kohtades pilta hoida. igasugi imagesakkide ja muude peente väljamaa kohtade promojatest ma aru ei saa. paremal juhul neid ei näe ja asi tahe. halvemal juhul nõutakse igasugu sisse logimisi ja regamisi ja pealt kogu kepi läbi tegemist selgub, et pilta ikka ei näe.

nett muidugi areneb mühinal. kiirust tuleb ka kogu aeg juure. praegast juba peris hää:
[Pilt: 24873963f90fbd_t.jpg]
[url=http://nagi.ee/photos/diesel/24873963/][/url]
see siis nagis ripub. näitab kiirust. mõnus. valgeid servi kahjuks ei osanud ää kõrvaldada.
nii ja testiks pakutet postimeest proovisin ka. kümmekond minutit ootasin, rohkem ei viitsind.
üht-teist oli, aga liivakell muidugi keerutas ikka veel. tobe leht, kolmveerand ekraanist on mingid sinist riba täis ja siis selle all vast ehk tollise riba peal pead suutma miskit vaadata. palju õnne. saan ilma pm-ita hakkama nigu senigi.
Vasta
#47

(01-01-2017, 19:57 PM)diesel Kirjutas:  ... soovitan ikka eestimaistes kohtades pilta hoida. igasugi imagesakkide ja muude peente väljamaa kohtade promojatest ma aru ei saa. paremal juhul neid ei näe ja asi tahe. halvemal juhul nõutakse igasugu sisse logimisi ja regamisi ja pealt kogu kepi läbi tegemist selgub, et pilta ikka ei näe...

Kui võrrelda nagi ja google teenust, siis on ikka suur vahe mugavuses ja kiiruses sees.
Mitu klikki vaja teha, et üles saada?
Kuidas vaadata suurt albumit max resolutsioonis või täisekraanil? Nagis polegi vist võimalik, ilma valgete (reklaam)servadeta ja edasi-tagasi plõksimiseta. Kuuglis võtad albumi, slideshow+ F11 ja anna minna, kui tahad kiirendada, siis klikk pildi servas ja ok. Eesti teenusepakkujad on hetkel pikalt maas, linkimise jaoks pole vahet.
Või on keegi parema serveri välja pakkunud?


Vasta
#48

http://static3.nagi.ee/i/p/994/95/24873963f90fbd_l.jpg
Pole ju keeruline, et muud soga kaasa ei tuleks või mis?

Prooviks  soovitan seda
(juhuks kui oled ennemalt tarvitanud mõnd teist lehitsejat arvates et ta on kiire).
Ise ei viitsi juba kümmekond aastat oodata igas't firefokside või hoidku taevas (!) eksploreri mökutamise taga. Kroom on samuti aeg luubis.
Vasta
#49

(01-01-2017, 19:57 PM)diesel Kirjutas:  soovitaks soojalt siinse foorumi peremeestele teha sisteem, kus foorum ise ja automaagiliselt mudiks pildid sobilikuks.

Mõte pole paha, aga ma ei ole kindel kas see on kõige lihtsam lahendus. Ma küll ei tea kõiki võimalusi, aga sotsiaalmeedia pildivähendajatega on see tavaliseks probleemiks, et pildivähendaja ei oska seda teha sedasi, et pildi sisu hea jääks. Kipub tihti häirivalt uduseks minema. Selle vastu on rohtu ja tuleb endiselt oma arvutis piltidega tegeleda ning panna pildi külje pikkused enne üles laadimist paika. Siis suudab robot pilti rikkumata selle suurust muuta. Need mõõdud on kukeldades leitavad( social media photo dimensions ).

Head uut aastat!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#50

(01-01-2017, 23:18 PM)Janka Kirjutas:  http://static3.nagi.ee/i/p/994/95/24873963f90fbd_l.jpg
Pole ju keeruline, et muud soga kaasa ei tuleks või mis?
...

Ilu pilt ja must taust (kuidas Sa seda tegid?), aga kuidas oleks võimalik kiirelt albumit lapata? Näiteks nagu siin. Paned pildirea täisekraanil jooksma (paremal üll kolme täpi all) või kerid nooltega.

ps. mul aega küll, peale seda kui FF,  ebavajalikud lisad kinni keerata, siis ei jõua näppe nii kiiresti liigutada, kui asjad liiguvad.


Vasta
#51

No teeme siis proovi...

Slaidivaade dieseli nagi fotodest.

Töötab. Ka telefonis töötab. Tõsi, ise peab käivitama stardi nupust, aga nii laisk liigutus ei tohiks ära tappa.
Vasta
#52

kosmos, täitsa kosmos.
janka on ikka osav.
au ja kiitus!
Smile
Vasta
#53

Selles asi ongi peamiselt Big Grin
Kas automaatne pildi vähendamine või suurem maht, erilist vahet polegi ju?
Kusjuures tore on vaadata, kuda asjaosalised (adminnid/IT mehed) järjekindlalt ignoreerivad seda teemat. Mis sellest, et nad mujal kirjutavad. Oleks soliidne, isegi siis kui soove täita pole võimalik mingil arusaamatul põhjusel, ikkagi natuke selgitada. Vaatan oma kasutamata pildipanka, ikka on lõpmatus järel Big Grin
Kas ma pean mittekoosseisulise adminnina teavituse saatma või kellelegi helistama?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#54

Õnneseened tegelikult.
Ladaklubi foorumis on üleslaetava faili maht kohitsetud max
107 kilobaidini. Selleks, et kvaliteetset pilti foorumisse laadida, peab eelnevalt päris kõvasti klahvide-hiirega võimlema.

Loodan, et ei andnud nüüd adminnidele "head" ideed.
Vasta
#55

(02-01-2017, 13:21 PM)Janka Kirjutas:  No teeme siis proovi...

Slaidivaade dieseli nagi fotodest.

Töötab. Ka telefonis töötab. Tõsi, ise peab käivitama stardi nupust, aga nii laisk liigutus ei tohiks ära tappa.

Ma nüüd lähen ja häbenen nurgas.
Ma olen seda nuppu isegi kunagi näind, aga ju see väljamaa värk ikka ägedam tundus.
Ma enam ei urise...
Ma... kiidaks siiski veel AM manuste värki. Selgus, et see on üks vähestest kohtadest netis, kus 12 aasta tagused pildid alles on. Ilma pappi küsimata.


Vasta
#56

Veidi naljakas tundub jah, et "manuste" mahulimiit on piiramata, aga failide suurus on. 700kB tundub tänapäeva tehnika (telefonid, digikad, kaamerad jne.) juures ikka väga väike maht, sellise suurusega pilte tegid omaaegsed 2-3 megapixlise kaameraga telefonid ja digikad. Üsna tüütu kui pildi üles laadimiseks pean pildist koopia tegema, selle siis nö. sobivasse mõõtu kärpima ja pärast selle koopia jälle ära kustutama. Saan aru jah, et suuri pilte tasub kärpida, toimetab kiiremini jne. 
Ise arvan, et kui pildi/faili limiidiks sättida miski 2-2,5MB, siis ega see lehitsemiskiirus nüüd nii palju ka ei kannata, ei ole nüüd selle lugemisega nii kiire ka. Saaks rahulikult enamike telefonidega tehtud pildid ilma kärpimata üles laadida, digikatega tõenäoliselt tulevad siiski vähe suuremad pildid. Ei oma ka just kõige kiiremat netti (Telia miski standardpakett, 5Mbit/s), aga foorumis käiku see nüüd küll kuidagi ei häiri.
Muidugi jah, tasub õnnelik olla, et siin üldse selline võimalus on, enamikes foorumites pole sedagi. Suur pluss, kui 10 aastat vanas teemas veel pildid alles, teinekord ikka väga kasulikuks osutunud.
Albumitest rääkides olen ise jäänud kasutama Snap.ee teenuseid, sain digikat ostes kunagi sinna mingi paar giga lisaruumi ja see sai määravaks. Üsna kvaliteetne ja lihtne, pildi jagamiseks saab kasutada pildi linki, kus on kolm varianti - link, väike pilt, suur pilt. Pildil klikkides avab albumi, kust vajadusel saab kätte ka originaalmõõdus pildi.

Näide väike pilt
[Pilt: t260_scan0072.jpg]
Suur pilt
[Pilt: t760_scan0071.jpg]
Vasta
#57

vahi, mis arutelu siin peidus Smile

Igatahes .jpg maht on tõesti 700kb per pilt, mis peaks olema rohkem kui piisav esmaste vajaduste rahuldamiseks. Minu arvates. Tänapäeval on nii, et kui serveri paketis on kettal ruumi kõvasti siis lõpuks esitatakse ikka lisaarve nn. läbisõidu järgi, mida just väga palju vaikimisi kaasa ei anta. Hetkel on kasutusel selline kuldne kesktee. Oma pildipanga ideed käisin ka siin mõniaeg välja... Mõte, et meil on oma arhiiv väärtuslikuma kraamiga oleks hea, aga kas sinna just igapäeva klõpse ka nüüd vaja on...
Selleks on olemas piisavalt tasuta teenuseid. Flickr, Google lahendused ja Dropbox ei kao ilmselt lähiajal mitte kuskile ning on juba aastaid ka (tasuta versioonina)olemas olnud.
Teine põhjus ehk selles, et kuna piltide tegemine on tänapäeval liigagi lihtne, siis ehk see 700kb toimib ka teatud pasafiltrina. Teed küll hunniku pilte vaikimisi (suure)resoga valmis, aga vot siis pead pildid üle käima ja parimad välja valima Smile


Võimalik, et foorumis on mingi kala, mis ei suuda kuvada vanu attachmente, aga ilmselt on võimalik see korda teha. Samuti peaks olema võimalik automaatselt üles leida nn. "surnud lingid/pildid" väljapoolt ja sinna asemele midagi adekvaatset selgituseks kirjutada.
Vasta
#58

Poliitikuks ei taha hakata ? Big Grin
ruumi ju on, miks mitte lubada siia panna natu suuremaid pilte?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#59

(03-01-2017, 00:38 AM)Marko Kirjutas:  Poliitikuks ei taha hakata ? Big Grin
ruumi ju on, miks mitte lubada siia panna natu suuremaid pilte?

Sest facebook on juba leiutatud  Big Grin Rolleyes Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#60

(03-01-2017, 00:48 AM)mlsluik Kirjutas:  
(03-01-2017, 00:38 AM)Marko Kirjutas:  Poliitikuks ei taha hakata ? Big Grin
ruumi ju on, miks mitte lubada siia panna natu suuremaid pilte?

Sest facebook on juba leiutatud  Big Grin Rolleyes Toungue

haahaaa
luik mine p...
meil siin tõsine arutelu kuda paremini saaks/mõistlik oleks ja sina oma kohatute naljadega...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne