Postitused: 129
Teemad: 0
Liitus: Apr 2017
Maine:
4
Törts rohkem õlist sai liiga palju õli.Temperatuuridest ja põlemisjääkidest ei taha keegi mitte midagi rääkida.Süüteküünal jätab vahele nii lahja segu, rikka seguga kui ka törst rohkem õliga.Miks süütesüsteem kuumeneb üle ja hakkab vahele jätma?Miks süüteküünal jätab vahele lahja seguga?
Palju kodukasutaja sael pöördeid võib olla umb. 60cm.läbimõõduga haava järkamisel laasimisel?Paganama hea kõrvakuulmine ikka kui kuuled seda, et umb. 130 pööret teeb mootor sekundis ja 3 korda jätab vahele.
Postitused: 2,687
Teemad: 268
Liitus: Mar 2004
Maine:
31
Kunagi ammu sain endale kasutamiseks sae Husqvarna 254, ilma XP-ta. Koos kasti ja juhendiga. Otsisin juhendit aga ei leidnud praegu. Aga seal oli kirjas üks tore lause, mis eesti keelde pandult kõlab umbes nii, et süüteküünla eemaldamiseks kasutage ainilt Husqvarna "special tool" võtit. Vale võtme kasutamisel firma ei vastuta tagajärgede eest või midagi umbes sellist. Ei pööranud sellele lausele tookord tähelepanu eriti ja kasutasin tihti ka Partneri küünlavõtit ja võibolla isegi mõnikord Jonseredi oma. Ja mida rohkem ma loen Ants80 postitusi, seda selgemaks mulle saab, et kasutusjuhend on ikkagi tarkade inimeste poolt tehtud ja sellest tuleb kinni pidada. Oleks ma õiget küünlavõtit kasutanud, käiks saag ehk tänase päevani, aga vale võtme tõttu pidas ainult 25 aastat vastu. Õli doseerimisest ei hakka ma siinkohal üldse rääkima, mis sest õlist enam jahuda, kui special tool-i ei kasutanud.
Postitused: 2,374
Teemad: 9
Liitus: Feb 2010
Maine:
13
Ega ikka pole suva küll. Näiteks Echo cs-600p ei ulatu hästi husq võtmega keerama kuna sae konstrui selline, või tuleks eemaldada mootori kate mis on paras keberniit. Dolmar ps420c puhul on sama lugu- küünlavõti on omajagu pikem ja tavalise suva saevõtmega ligi ei pääse, samas spets küünlapadruniga mis padrunikomplektis leidub ei ole probleemi...
Postitused: 129
Teemad: 0
Liitus: Apr 2017
Maine:
4
JaakH saele paneks puusalt diagnoosi ülekuumenenud isend.Segu tundub olevat lahja mingil põhjusel.Näha on , et põlemiskambri temperatuur on olnud liiga kõrge.
Postitused: 129
Teemad: 0
Liitus: Apr 2017
Maine:
4
Vale küünlavõtmega võib rikkuda tõesti küünlakeerme ja keerajast endast oleneb ka muidugi palju kuidas keeratakse.
Raudpatsiga nõus, et manuaale tasub ikka lugeda, mis kirjas.Oma tarkusest võib korraliku jama kokku keerata kui puuduvad teadmised või arvatakse seda, et oldakse targemad teistest ja manuaalidest.
Milleks rohkem õli kui see lendab lihtsalt silindrist välja?Mille pagana pärast seda sinna rohkem vaja panna on?Siis peaksid süüdet ka varasemaks panema, et see soust ära põleks.
Kui manuaalis on kirjas tühikäik 2800p/min. Miks on vaja see tühikäik keerata 1500 peale või otsida seda piiri kus saag sisuliselt sureb välja?
Postitused: 129
Teemad: 0
Liitus: Apr 2017
Maine:
4
Jääb arusaamatuks see Stihli jutt ausalt.Varasemas postituses kirjutasin selgelt, et ei tegele ühe brändi kritiseerimise ja teise kiitmisega turundus eesmärkidel vaid olen nagu iga teinegi tehnikahuviline õiges foorumis ja kui asjad juhtuvad huvitab põhjus miks mitte pohh paneme uue varuosa ja laseme edasi.
Postitused: 2,687
Teemad: 268
Liitus: Mar 2004
Maine:
31
14-04-2017, 07:03 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 14-04-2017, 07:04 AM ja muutjaks oli
Raudpats.)
Ma siiski arvan, et kõigest, mis on juhendis kirjas, ei pea nii piinliku täpsusega kinni pidama, tööd on ka vaja teha. Kui lugeda Ants80 postitusi, siis ainuvõimalik variant tundub olema segubensiini ostmine tanklast, sest vastasel juhul võib ju mõni gramm õli olla rohkem kui vaja . Või siis vähem. Ja mõlemad variandid viivad sae vältimatu hukuni, kui uskuda Ants80 sõnu. Ei juhtu selle seaga midagi, kui tiba rohkem läheb õli. Ja kui ka on tiba vähem, isegi siis ei juhtu mõistliku kasutamisega midagi, pigem siiski eksida + poolele, et siis natuke rohkem panna, kui ei õnnestu apteegikaaludega kaaluda. Laboritingimustes me keegi ei tööta, ei ole metsas võimalusi seda segu milligrammi täpsusega paika panna, tööd tuleb taha. Ja ega see tanklast ostetud valmissegu on hea ainult värskena, seistes tekivad igasugused anomaaliad. Jah, juhendid on vajalikud asjad ja neid peab lugema, kuid endal peab ka mõistus peas olema. Ma siin eelnevalt üritasin natuke huumorit teha oma küünlavõtme jutuga, aga sellest ma sain ainult ise aru vist. 25 ja natuke rohkem aastat pidas see saag vastu vaatamata sellele, et kasutasin vale võtit ja enamuse ajast tegin ka segu "silma järgi". Kui tulid õli-dosaatoriga 1-liitrised kanistrid, siis hakkasin neid kasutama ja minule sellisest täpsusest piisab, enamusele saagidele tõenäoliselt ka. Ei ole mõtet lihtsaid asju raketiteaduseks ajada, siis tööd enam ei saagi teha. Karburaatori oskamatu timmimine viib sae kordades rutem vanarauda, kui tilk liigset õli bensiini sees.
Postitused: 7,003
Teemad: 58
Liitus: Jul 2012
Maine:
99
Mingit laborit pole vaja, mõõtudega süstlad igas apteegis vabamüügis. Dosaatoriga liitrine kanku on muidugi parim/mugavaim.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 3,312
Teemad: 44
Liitus: Sep 2009
Maine:
38
puhas inseneriteadus.
iga loll saemees peaks ise aru saama, et parem on saagimine üldse harverimeestele jätta või siis väga äärmisel juhul tuleb palgata kõrgelt koolitet tehnoloog segu parajaks timmima. mõistagi tuleb segu teha spets anumasse ja spets kalibreeritud ja taadeldud mõõteriistadega mõõtes.
ja iga paagitäie järel tuleb saag stendi panna ja õppind motoristil lasta korralik diagnostika ja peenhäälestus teha.
alternatiivina võib muidugi ka uuesti kahe jalaga maa peale tagasi tulla.
Postitused: 3,290
Teemad: 16
Liitus: Feb 2010
Maine:
60
14-04-2017, 12:45 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 14-04-2017, 12:47 PM ja muutjaks oli
Daff.)
Kas mingi saemeeste naljanurk?
Kui küsid mingi konkreetse küsimuse on kõik vait aga filosofeerijatest on lausa järjekord.
Ise ka metsas töötatud ja lõigatud nii vene kui lääne tehnikaga ja võin väita täie vastutustundega, et kui segu on vahemikus 1:40- 1:55/60 ei juhtu mitte kui midagi.
Ja NB- suvel segud kõik Husqu XP-ga.
Muidugi segu eelduseks on korralik õli mitte mingi nurgatagune "hüpersuper" odav moos.
Aquila captas non muscas.