Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(16-04-2017, 21:53 PM)diesel Kirjutas:  paluks mind ka napakate roheliste hulka liigitada.
palju aastaid on olemine korralikuma saagimise või muruniitmise järel kehv olnud ja asi muudkui süvenes.
miskise paari aasta eest mõtsi aspenit proovida. pealt seda pole enam saagide-trimmerite-muruniidukite sees autobenssu pruukind. mõnus kohe tööd teha, kui asi tervise peale ei hakka.

raamatupidajad võivad kalkuleerida paremat käivitumist ja väiksemat küttekulu ja 2t versioonil juba hinna sisse kuuluvat ketiõli ja misiganes muid asju.
ma ostan aspenit vaid ja ainult oma enesetunde pärast. parema tervisega ja muidu kõvemad mehed võivad loomulikult omale meelepäraseid kütuseid pruukida.

pole kunagi täheldanud mingit enesetunde muutust saagimise-trimmerdamise järel tanklabensuga,  samas olen ma üsna tuim tükk, ei tunne peenemaid lõhnu ja kõrvalmaitseid, pesen rahumeeli käsi bensiinis jm lahustites ning allergiat ei oma ...
Seda spetsbensiini olen olnud sunnitud ostma, kuna 4-T trimmer pipardab tavabensiiniga, enesetunde osas ei mingit vahet.
Vasta

(16-04-2017, 22:56 PM)honkomees Kirjutas:   pesen rahumeeli käsi bensiinis jm lahustites ning allergiat ei oma ...


Kui vana oled?
Ma tegin aastakümneid sedasama, nüüd on tervisega....

Teemasse - kui ehk 98 ja spetssodi pooleks panna?
Hundid söönud, lambad terved (loodetavasti) .

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul muutus ka enesetunna halvaks ja tuju läks nulli trimmerdades. Peale trimmerdamisest loobumist läks tuju jälle rõõmsaks ja enesetunne heaks. Enam ma ei trimmerda mitte kunagi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

aitüma! kahtlemata olen ma ka jutupaunik.
ja ma vabandan, et mul tervis kõvade meestega võrdlust ei kannata.
loodetavasti mu kolme pulga pühapäevane saagimine siiski väga ei häiri.
Vasta

Kuidas võtta.Kui mul on vaja liiter segubensiini , miks ma peaks Aspeni valmis segubensiini aseme ostma 5l bensiini + 13eur maksva seguõli tanklast?Kui saed rohkem siis suht kulukas tõesti see Aspen.Ilma peab valima töötamiseks.Kui on vaja teha valgustusraiet kuusikus siis ikka tuulise jahedama ilmaga.Kui lähed päikse ja tuulevaikse ilmaga siis seda suitsu on kuusik täis ja see ajab pea valutama ja lõpuks öökima ka.Kas see Aspen sellistes tingimustes ka parem on ei tea ei ole testinud nii.
Päris tihti jääb mulje,et siin foorumis tahetakse teineteist ära süüa läheb kismaks kui kellegil on oma arvamus ja erineb teise arvamusest.

Miks peaks kõrgema oktaanarvuga kütust kasutama ?
Vasta

Nagu Delfi foorum, üks ütleb, et Edgar on loll ja teine ütleb, et ei ole. Sellised kahjud kuhjuvad aastatega(kümnetega), kes järgmine päev tajub, et miski jama on, see on õnnega koos.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Alkülaatbensiiniga (nagu Aspen) on küll parem tööd teha kui räägime summutist väljuvatest gaasidest. Enesetundest ei ole seni midagi aru saanud, aga üldiselt ega peale CO muud mürgid ei annagi kohe tunda, võibolla aastakümnete pärast alles. Või siis lõpuks elu finisis (olles elanud justkui normaalse eani) lihtsalt oleneb kuidas sured, kas vähki vms või siis veidi valutumalt.

Selles suhtes pole siin midagi vaielda, alkülaatbensiiniga on tagatud, et sael ei juhtu mingeid kütuse kvaliteediga seotud anomaaliaid (sh. pikemaajaline seismine, karburaatori jamad, kummist simmerite kiire riknemine) ning heitgaas on tervisele tunduvalt vähem ohtlik. Ainuke miinus on hind.

Tervist sellega vist eriti ei säästa (võrreldes alkülaatbensiiniga), aga sae töökindluse suhtes on 95 asemel parem mõte kasutada 98-t.
Vasta

Oktaanarvuega seoses asjad on huvitavad.Mina mäletan nõuka ajast, et mingid bensiinid olid 76  83 91?Plokikaante vahel olid vaskplaadid lehed ja suht paksud.Surveaste toodi nendega madalamale.
Druzbale 98 oleks sisse pannud siis ilmselt oleks pilbasteks lendanud?
Vasta

(17-04-2017, 00:37 AM)Ants80 Kirjutas:  Oktaanarvuega seoses asjad on huvitavad.Mina mäletan nõuka ajast, et mingid bensiinid olid 76  83 91?Plokikaante vahel olid vaskplaadid lehed ja suht paksud.Surveaste toodi nendega madalamale.
Druzbale 98 oleks sisse pannud siis ilmselt oleks pilbasteks lendanud?

Härra pinnib siin laagrite ja elektroodide temperatuure välja aga seda ei tea, et surveastet vähendada on vaja ainult madalamale oktaanarvule üleminekul?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei saa mainimata jätta, et tänapäevaste 95 ja 98 puhul lihtsalt oktaanarvu näitaja (detonatsioonikindlus) on üks tühisem ja vähem tähtsam asi mis neid reaalse kasutamise korral eristab. 98 on (praegu veel) bensiin, 95 on pooleldi solk.
Vasta

Marko.Mootorsae laagrite temp. süüteküünla temp. ma näen stendis ja näen ka heitgaaside temp ja näen ka seda mida heitgaas sisaldab.Punnvõrridega ei tegele huvi pärast küsisin.Kui ma ei eksi siis vanasti oli see probl. et 93 polnud saada ja tehti mootorid ringi 76 peale.Mingi periood oli kui polnud saada mingit liiki kütust.Vanemad mehed teavad paremini.

Millega see druzba käivitamine 98-ga lõppeb?
Vasta

(16-04-2017, 23:06 PM)Marko Kirjutas:  
(16-04-2017, 22:56 PM)honkomees Kirjutas:   pesen rahumeeli käsi bensiinis jm lahustites ning allergiat ei oma ...


Kui vana oled?
Ma tegin aastakümneid sedasama, nüüd on tervisega....

Teemasse - kui ehk 98 ja spetssodi pooleks panna?
Hundid söönud, lambad terved (loodetavasti) .
Veel noor, 56 a. Tervis muidugi vilets, aga selja jm liigesehädasid ning koliiti või vererõhku vaevalt keemia süüks saab ajada ....
Vasta

(17-04-2017, 01:37 AM)Ants80 Kirjutas:  Millega see druzba käivitamine 98-ga lõppeb?

Kui õli vähe-1:50-le siis jämme puu saagimise järel jookseb keps kokku. Kui paned õli rohkem siis on lootust. Kui aga aega saad siis süüde tuleb ka varasemaks panna.
Vasta

(16-04-2017, 23:21 PM)Ants80 Kirjutas:  ...Ilma peab valima töötamiseks. Kui on vaja teha valgustusraiet kuusikus siis ikka tuulise jahedama ilmaga.Kui lähed päikse ja tuulevaikse ilmaga siis seda suitsu on kuusik täis ja see ajab pea valutama ja lõpuks öökima ka. Kas see Aspen sellistes tingimustes ka parem on ei tea ei ole testinud nii.
Kuidas saab saemees tööpäeval ilma valida? Hobisaemees saab küll, nõus. 
Sellest on tehtud ka uuringuid, kuigi mitte liiga palju! Teatud tingimustes tõuseb hemoglobiini seotud vingugaasi (CO) hulk kogu organismi hapnikuvaegusesse jäämise mõistes kriitilise piirini, mis tähendab, et vingugaasi hingatakse sisse peaaegu igasuguste ilmadega! Lihtsalt tuuliste ilmadega kordades vähem. Squatting on siin mõistes kükitav-kummardab koduse hobisaemehe tavaline tööpositsioon maas lebava küttepuu tükeldamisel!!! 

Tsitaat:When workers were paid on a piecework basis, carboxyhemoglobinemia increased to its maximum level in the first 2-3 hours of the shift and then declined. After 8 hours carboxyhemoglobin levels were 20-30% lower compared with the maximum. Increased exhaust inhalation with short-term exposures to carbon monoxide up to 400 ppm was observed in the following conditions: (1) felling operations, (2) other operations performed in a leaning of squatting position, (3) limbing in thick tops of coniferous trees, (4) working at low wind velocity, and (5) working in thick forest stands. Maximum allowable blood concentrations for carboxyhemoglobin are exceeded in chain saw operators in logging operations. Blood sampling at the end of the workday is not always suitable for determining the highest carboxyhemoglobin levels in loggers during the shift. The exposure of chain saw operators to exhaust increases under certain conditions.

30 PPM Permissible Averaged over 8 hours (lubatud keskmine 8-tunni jooksul)
200 PPM Maximum for acute exposure (norm "elus püsimiseks", mida saemeestel ületatakse KAKS korda!!!)
800 PPM Lethal < 2 hour exposure (laibamats!)
Aspeni ja ka Statoili või teistegi spetsiaalbensiinide puhul vingugaasist pole pääsu, küll pääseb muudest ülimürgistest ja kahjulikest ainetest! Aga selge on ka see ,et KORRALIKU ülitäpselt tembitud segu ei jäta korras sae puhul metsa mingit nähtavat vingupilve!!!! See viimane on nüüd see koht, kus ma väldiks võimalusel igasuguseid läbiaetud vanu saastasid, olgu neid kuitahes palju remonditud! Kulunud saag ja suvalisest tanklasolgist veel suvalisemalt kokku segatud õlikogusega põlev pask ongi kokku mürgine ja eluohtlik PASK! 

Et ÕIGE asi on kallis??? Kallis on siis, kui enne kaane sulgemist "kallis" katte näopeale tõmbab...
Vasta

Tsitaat:Kui ma ei eksi siis vanasti oli see probl. et 93 polnud saada ja tehti mootorid ringi 76 peale.
93 peal sõitvaid riigiautosid oli vähe. 76 sai veoauto paagist omale ümber valatud, selles oli asi.
Mürgitusest. Traktoriga mürki pritsides tuli suuga umbes pihusteid lahti puhuda. Oli küll nõuded maski kanda jne aga kes sellest hoolis. Hiljem etüülbensuga käsi pestes hakkas pea valutama kui kohe seebi ja veega üle ei pesnud. Järgmisel päeval tõusis palavik. Eks see ka mürkide koosmõju olnud.
CO-st. CO seob end verega palju kindlamalt kui hapnik. Sellest tekib hapnikunälg. Lahkub veres väga aeglaselt, mõju kestab kaua.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(17-04-2017, 09:47 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:CO-st. CO seob end verega palju kindlamalt kui hapnik. Sellest tekib hapnikunälg. Lahkub veres väga aeglaselt, mõju kestab kaua.
Eks see asi kergelt "usuna" paistab aga CO on üks kuratlikult ohtlik tegelane ja sae sumps otse Inimese nina all on ohtlikemaid paiku püsiva mürgistuse tekitamiseks, kui palju saega metsas käia! 
Ega ilmaasjata EPA ja ka EL ei ole saastenorme radikaalsemaks keeranud! Stihl tegi esimese katiga sae, täna on katid peal paljudel. Või Husqy uus X-Torq, mis ka vähendab väga olulisel määral just saastet. jne. Lisame siia juurde siis ka puhta spetsiaalse kütusesegu ja saame tihedale mootorsae kasutajale:
1. viska oma vana saast vanarauahunnikusse,
2. osta UUS kaasaegne tööriist,
3. kasuta vaid ÕIGEID kütuseid töö tegemisel ja bensujaama torust tastavat põlevpläga ära kasuta,
4. JA SA ELAD RÕÕMSAMALT!!!!

Tavalise profima ja aktiivsema metsas saagija sae puhul räägime hinnast 350-850 eurot MOODSA hea sae eest! Tegelikult peaks siia panema kindlasti ka selle, et "kasuta kaitsevahendeid", sest olgu muuga, kuidas on, siis MÜRA on ka metsik terviserisk-rikkuja! 
Täna, anno 2017, mitte keegi täiearuline, kes keevitab, ei pea isetumenevat keevitusmaski "lolluseks"!!! Endast ja oma töötajatest lugu pidavas äris tehakse tööd suisa sellistega! Samas nii paljud väldivad aktiivkõrvaklappe. Kui raadioga ei taha ja pole vajadust metsas olles iga kõne peale tõmmelda, siis on ka niisama odavamad aktiivklapid olemas. Mul on jah raadioga, sest trakatsi peal saab tunde veeta ja siis on hää "vihkamise tundi" või Juur/Kivirähka kuulata Wink Aga niisama, vaid saagimiseks, peakski sellised soetama, sest passiivklapid käivad "ajudele" Big Grin Need on jälle 21.sajandi tehnilised võimalused iseenda heaolu töö tegemisel pisikese raha eest parendada...
Vasta

Propageerite kõrvaklappe..... Sad
Ma kasutasin palavaga kõrvaklappe ja kõrvapunne. Traktoriga palavaga 25-30 kraadi väljas. Nüüd ei kannata enam üle 10-15 min. neid peas hoida,kuna sisekõrv ei kannata..... Arvan,et liigsest kuumusest ja muudest jamadest..... tuli see häda kaela. Müra ka ei taha enam. Olge ettevaatlikud! Tööpäeval panin vahest 4-5 tundi jutti traktori peal. Kabiini polnud,varikatus ainult. Õhk ka liikus. Pea ei taha enam kuuma. Süda läheb pahaks.
T.
Vasta

Eks see töö tegemine on üldse ohtlik asi ja ei sobigi igaühele,  füüsiline töö seda enam. Saksamaal aaria rassi esindajad saega naljalt metsas ei käi, selliste tööde jaoks olid seal vanasti türklased ja nüüd muud pagulased. Eks ka meieni hakkab see arusaamine jõudma vaikselt, et ülemus olla on palju parem, kui lihttööline. Eks ohud on natuke teised ,aga ikkagi, ei pea küürutama ja CO2  sisse hingama. Igaühest ülemust ei saa ja mõni peab jääma töömeheks elu lõpuni. Ainult juhendite järgi tööd tehes kaugele ei jõua, kui endal mõistust napib. Kui kõike seda eelnevat diskussiooni lugeda, siis küll enam saagi käima ei taha tõmmata, aga töö vajab tegemist. Keegi siin korra mainis gaasile ülemineku vajalikkust, huvitav mõte muidugi, ei kujuta hästi ette, kui raske saag siis olema hakkab..... koos gaasipaagiga .... või võtad ballooni rihmadega selga ja voolikust läheb gaas saeni ....
Vasta

(17-04-2017, 14:03 PM)Raudpats Kirjutas:  Keegi siin korra mainis gaasile ülemineku vajalikkust, huvitav mõte muidugi, ei kujuta hästi ette, kui raske saag siis olema hakkab..... koos gaasipaagiga .... või võtad ballooni rihmadega selga ja voolikust läheb gaas saeni ....

No sii saab ka prussakatest lahti. Kaks ühes ... Big Grin
Vasta

Aga tagasi mootorsae juurde. Pakk jõudis kenasti kulleriga koju kohale ja nägi välja selline Big Grin 

Et siis sai süda kõvaks tehtud ja päris odavate nonamede ning kõlavanimeliste hiinlaste asemel kuldne keskmik tšehhide Hecht 45 Box. Maksis 99 raha koos kastiga ja peamised parameetrid raamatust:
45 kuubikut; 2,1kW/2,7Hj @ 10000 rpm; 1,7kW/2,3Hj @ 7500 rpm; max.11500 rpm mootorile; ketikiirus max.kiirusel 23,1 m/s; koormuseta tühikäik 3200rpm; latt 16 tolli/40 cm; kett 7 X 0.325 X 0.058, 66 lüli, kaal koos lati ja ketiga 5,4 kg. Bensupaak 0,55 l ja õlipaak 0,26 l. 
Raamatu või manuaali soovitus õlikogusele: esimesed 20 tundi 33:1 ja hiljem 40:1. Seda asja veel vaatab Wink 

Hecht ei ole enam päris noname kaubamärk ja et esindus on olemas, siis väga ei põe. Tegelikult ei põe üldse, sest 99 raha + 12 lisakett on ikkagi imeodav. Garantii on 24 kuud ehk kui saag kestabki vaid selle aja ja teeb metsas ära kõik selle, mis vaja, on iga kuu kulu 4.12!!! Wink Wink Wink 
Aga miks ei peaks saag kestma? Eks ma natuke google-tõkija abil tegin uurimist ka ja tšehhide sõbrad endised sotsmaad aga ka Taani ja Norra täiesti on rahul saagidega. Ma ei hakanud ise karbist välja enam tegema, sugulased-madjarid on selle ära teinud. Variant oli ka sama tootja kallimad/võimsamad/"edevamad" isendid, näiteks 956, ligi võtta aga leidsin, et pole vaja ja et kandekast on ka mõnus featuur! Et kui tuleb välja, et on ikkagi ilgeim saast, siis pole kahju ja kast ning ketid võiks paremale kerele ka sobida Big Grin 

Edit: sai ka käima pandud ja esimesed pöörded põhja lastud. Täitsa käib.


Nüüd edasi saab "nalja" ja eks varsti on selge, kuidas asi lõikab. Kas töötab või sai ~75 euri (99-10kast-12kett-võti) lihtsalt "maha visatud". Metsakuivad ootavad nii omal kui Alwaro juures Wink Lisaks siis muud metsad...
[Pilt: R-aBzXeIVRPko5dNodkJ-WFdvb6Mkm9ug_uqrlD7...36-h920-no]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 11 külali(st)ne