Soovin nõuandeid rollerautode kohta.
#21

Vaatan, et mootori töömahuga on ikka haledalt pange pandud: http://www.mototehnika.ee/kasutatud/nimekiri.php?a=64

See peaks olema mitte 0,5 L ega ka 500 cm3, vaid 0,05 L ehk 50 cm3. Cool

Ise arvan, et kui nii tilluke mootor pidevalt 400-500 kg vedama peab, siis mingist vastupidavusest ei saa küll rääkida võrreldes automootoritega kui räägime läbisõitudest.
Vasta
#22

Ei tea, palju meil siin Mornas sõiduautosid on, aga lükkama-pukseerima pole ammu ühtki pidanud. Noid plärisevaid kaste on ehk ühe käe sõrmede jagu ja 60% neist olen pidanud kas lükkama, või tõmbama. Ühel läks mootor keema, teistel jäi mootor seisku.
Selles osas on hea massin, hea kerge üksi lükata...


Vasta
#23

Need ongi 500kuubikulised, mille võimsus on piiratud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

Olles rohkem kui ühega sellistest õnnetustest kokku puutunud siis selle omamist ei soovita isegi vaenlasele.
Kuigi pealtvaates oleks tegemist justkui autokujulise esemega osutub see lähemal vaatlusel kirjeldamatuks pornograafiateoseks.
Esiteks juba koostekvaliteet on omaette nähtus ja kui mingi välispaneel on kleebitud kerele 3cm paksu liimikihiga ja teisel küljel on seda sama paneeli õhemaks lõigatud et ta natukenegi viisakam vaadata oleks on täiesti normaalne.
Samuti on normaalne kui ühe poole uks läheb kinni ainult tohutu pauguga, pressides tihendi vahelt välja on teisel uksel tihendi vahel pilu kust valgus läbi paistab.
Samuti on kohati ikka väga naljakaid konstruktsioonilisi möödalaskmisi.
Näiteks esiklaas on külgedelt liimitud raami torude külge aga alt vaid polüetüleenist esiseina külge mis on õhukene ja pehme nagu B-varuosa logar täismõõdus autole ja kuna seal küljes on kapotihinged ja kojamehemootor(!) liigutavad need seda paneeli senikaua kui see klaasiküljest liimist lahti tuleb.
Pärast on tore vaadata kuis auto nina sügab kui klaasi pühid ja vastutuulega vesi sisse tuleb.
Niisamuti on esimesed rattakoopad tehtud vildisarnasest pehmest materjalist ja see on ka ainus mis on armatuuri all nurkades rattakoopa ja salongi vahel.
Seega porise ilmaga on tore jälgida kuis porine vesi salongis alla jookseb ja kuivaga tolmu sisse ajab.
Ääretult viletsalt valgustavad ka tuled sest võimsust ju ei ole ja kasutusel on erilised 25+30W pirnid mida poest ei saa ja mis valgust rohkem ei anna kui 25-30m auto ette.
Kindlasti tuleb tõsiselt võtta pagassipõhja kandejõudu 35kg sest raskem asi kukub sealt läbi ja lõhub ka kütusepaagi ära mis on ka põhjaga sama koost.
Soojenduse olemasolu ei maksa väga tõsiselt võtta sest soojendusradikas on pm torulook mis on ventilatsioonitorusse topitud ja miinuskraadiga klaasi puhtana hoida ja sooja salongi teha ta ei suuda, nagu ka miniatuurne ventilaator õhku puhuda.
Omaette fenomen on selle aparaadi kütusekulu, mis on 6-8 liitrit sajale ületades sellega peaaegu igat keskmist pärisautot pakkumata vastu mingeid eeliseid.
Eelnev jutt siis sellise mudeli põhjal kirjutatud.
https://www.nettimoto.com/ligier/js50/2159569
Igatahes omanik kahetseb seda ostu väga tõsiselt.
Vasta
#25

(02-07-2017, 20:11 PM)Marko Kirjutas:  Need ongi 500kuubikulised, mille võimsus on piiratud.

Sa mõtlesid ikka 50 cm kuubis
Vasta
#26

(02-07-2017, 20:35 PM)_rein_ Kirjutas:  
(02-07-2017, 20:11 PM)Marko Kirjutas:  Need ongi 500kuubikulised, mille võimsus on piiratud.

Sa mõtlesid ikka 50 cm kuubis

Kindlasti mitte.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#27

Ma paialdaksin ratastoolile kas sellist ratast alla www.aliexpress.com/item Maanteel peaks lõdvalt 100km/h kätte saama, poleks seda mopeedi ikaldust vajagi. Mees peab muidugi koju jääma, kui just kahte istet pole plaanis installida.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#28

Ma nüüd ei saa aru kas viplala on pisut tarvitanud või ei ole sünnilt võimeline olukorda mõistma.
Jättes lugemata eelkirjutajate suured egod ja mõttetu pläma, siis taasta päris load ja osta päris auto, seda mõnel lihtsal põhjusel:
1. Liiklusseadusega pead ikka kursis olema, juhul kui kardad eksami sooritamist.
2. On tunduvalt turvalisem endal ja teistel.
3. Oli teemaks sisse-välja saamine, selleks avanevad pärisauto uksed paremini ja on pisut suuremad ka.
4. Kohandatud juhtimine on mõlemal vajalik, päris autol jälle rohkem ruumi selleks (olen paigaldanud tehase oma ja ka ise teinud asja valmis).
5. Kui sõidad üksi, kuhu sa siis ratastooli paned? Harilikult kõrval istmele, ka see on päris autol suurem ja paigutamine lihtsam.
6. Sõitva päris auto saad odavamalt kätte.

Kindlasti on veel palju eeliseid päris auto kasuks.

Kui elad Pärnus, siis võin juhtimise kohandamisega aidata (loe: teen tasuta), saada siis privaatsõnum, vahel ikka vaatan.

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#29

(02-07-2017, 21:06 PM)viplala Kirjutas:  Ma paialdaksin ratastoolile kas sellist ratast alla www.aliexpress.com/item Maanteel peaks lõdvalt 100km/h kätte saama, poleks seda mopeedi ikaldust vajagi. Mees peab muidugi koju jääma, kui just kahte istet pole plaanis installida.

Sad
Eks sa paigalda siis, kui vaja. Loodan, et sa siiski seda ei pea ellu viima. Mõliseda aga võiksid küll veidi vähem.
Vasta
#30

Loen seda arutelu mis siin on.Ja olen ikka täiesti õnneseen,et mu tütar neid mopeedi eksameid ära ei teinud ja seda
aparaati eriti ei tahtnud kah,(olgu lisatud,et mitte lollusest ei sanud eksameid tehtud ,vaid oktoobris eksamite tegemise aeg sai otsa ja loobusime.Kiitlemiseks võiks mainida,et sõidab autodega viisakalt.Kuid automaati ma teda eriti veel ei lase,las harjutab manuaaliga).Meil siin maal nimelt need bussid eriti ei taha liikuda sellistel kellaaegadel ,kui vaja oleks.
Nii,et kui keski selleisest mopeedist juttu teeb oskan soovitada nüüd,et parem jäta ostamata.
Mina olen saanud küll sellele ammendava vastuse.
Kuid teema algatajale.
Ma ei oskagi kohe mida soovitada.Olen neid liikumas näinud tõesti.
Kuid tõsi.Kui Sul vaja veel ka kaasa võtta lihtsamgi liikumis hõlbustus vahend .Lükatavad rattad,Siis jääb ruumi ikka tugevasti vajaka.
Talvel maal sellega liikumine jube keeruline.
Katsu ikka oma kaasaga kaubale saada,et vahel välja viib.
Pole  kursis kõikide faktidega,Kuid head paranemist .
Loodan,et mõttes haiget ei tee.
Tervitustega.
Roland
Vasta
#31

Selle teema algatasingi selleks et mees  loeks ja loobuks, mina veenda ei suuda liiati kui ta hea sõber seda plaani tal takka kiidab. Mul käed-jalad töötavad, mõistus arvatavasti ka, asi vaid tasakaalu puudumises. Minu enda plaan oli soetada inva -elektriroller, neid 3-me ja 4 rattalisi, sõita saab paraku üksi, kuid mis sellest. See on mõõtudelt väike et paras mõõda kõnniteid vudada. Soetaksin esimesel võimalusel kui elutingimused muutuvad ja saan seda kasvõi korteri uksetaga hoiustada.

http://www.eluratastel.ee/shoprider-889sl/

Selle hinnast tuleks omal maksta 20-30%, või hoopis rendile võtta.
Vasta
#32

Aga AM mehed.Kas Te pole selle peale tulnud ,et võiks kamba peale aidata tüdrukut.Kes nõuga ,jõuga ,papiga.Meid siin ju palju.Krt. kõik lehed alailma sellist teemat täis ....ja mõnelgi juhul asi laabub.Tüdruk selles foorumis ju suht haruldane külaline.Oleks nüüd Kodumail mõni asjalik mees ,kes asja ette võtaks.Võin ka ise avada läbipaistva A arve.Mida arvate. Smile
PS:
Loomulikult saaksid kõigi annetajate nimed ,summad ,ja muud heateod siin mainitud.
Kui leidub kaasmõtlejaid ,pistan AA nr.foorumisse.
Vasta
#33

Pole ju hull idee.Mina astun kampa,kui asi nii kaugele läheb.
Kuid mnjah.Äkki ikka miski parem soovituse idee,kui see õnnetu mopeed......
Vasta
#34

(02-07-2017, 22:04 PM)Annely20 Kirjutas:   mina veenda ei suuda liiati kui ta hea sõber seda plaani tal takka kiidab. 

See sõber kindlasti veel ise müüb ka sellist asja kindlasti?

Aga kui Sul asi vaid tasakaalu puudumises, siis osta kindlasti auto. Siis seda pole vaja isegi ümber ehitada ja roolist saad ju kinni hoida. Turvavööd veel lisaks.
Selle shoprideri peal külmud talvel ära ja mis põhiline: kallid on nad saadanad ka.
Ja mehega koos ei saa kuskil kaugemal käia.

.
Vasta
#35

tööle-koju sõites kohtan suht igapäevaselt üht sarnast aparaati. vahel jääb veidi ootamatult jalgu, aga üldiselt ei sega vähemalt maanteel liikumist küll. kohtumise sagedusega arvestades ei vaja ta vähemalt pikaajalisi remondipause.
muidu aga ratastooliga liikujad pigem kasutavad pisemaid busse. hiljuti just vaatsi kuis juhi tagusest küljeuksest tõstis tõstuk koos tooliga inimese autosse ja juhiistet bussis polnud. sama ratastooliga ta rooli taha läkski. tasuks ehk ikka proovida load teha ja päris auto vaadata.
Vasta
#36

(02-07-2017, 22:04 PM)Annely20 Kirjutas:   asi vaid tasakaalu puudumises...

Mul ka kergekujuline tiira-taara isegi ilma õlleta Big Grin
Perearst arvas, et järgmine arstitõend lubade jaux pole probleem.
Seega - tee load korda ja sõida millegagi, mis ka tegelikult on auto!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#37

(02-07-2017, 22:40 PM)diesel Kirjutas:  tööle-koju sõites kohtan suht igapäevaselt üht  sarnast aparaati. vahel jääb veidi ootamatult jalgu, aga üldiselt ei sega vähemalt maanteel liikumist küll.  kohtumise sagedusega arvestades ei vaja ta vähemalt pikaajalisi remondipause.
muidu aga ratastooliga liikujad pigem kasutavad pisemaid busse. hiljuti just vaatsi kuis juhi tagusest küljeuksest tõstis tõstuk koos tooliga inimese autosse ja juhiistet bussis polnud. sama ratastooliga ta rooli taha läkski. tasuks ehk ikka proovida load teha ja päris auto vaadata.

Selline bussimoodi  tõstukiga oleks ju tore kuid pole veel kohanud et keegi müüks, pole ka tegelikult uurinud. Kardan et see käiks ülejõu, mees samuti töövõimetu. Hea kui load saaks tehtud, see ka maksab.  Esimesed load tegin eksternina ja esimese matsuga ära. Teeks ehk nüüdki kui arstid läbi lasevad.
Vasta
#38

Annely20 ,mis kandi tüdruk oled kah.
Vasta
#39

Alusta perearstist, tema otsustab,kes kõlbab rooli taha. Kui ksf Linnuke oma mõtet realiseerima asub, leidub ka teisi toetajaid.

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#40

(02-07-2017, 23:55 PM)linnuke Kirjutas:  Annely20 ,mis kandi tüdruk oled kah.

Tartu ikka Smile
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne