Mõistusevastased manöövrid liikluses

(01-08-2017, 14:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(01-08-2017, 11:34 AM)Daff Kirjutas:  Stopp märk ei ole enam jumal, et selle juures peatada. Nüüd võib peatuse teha kas enne või pärast märki, kui avaneb vaade ristmikule.
Sorry,kui eelnevaid postitusi valesti mõistsin.

Mina saan aru,et tuleb ikka enne märki peatuda. Kui peale seda siis pole ju mõtet sellel märgil.
märk 222
«Peatu ja anna teed»
kohustab juhti peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees...

Kas kõnealusel majaga ristmikul kui ksf. TALUPOEG TALUJA elamise poolt tulla ja Viljandi poole keerata stopp-joon ka on vot see ei meenu. Stopp märk tuli seal küll uue üllatusena ca. kuu aega tagasi, aga peatusin ikka tee ääres kuna muidu maja ju varjab paremalt tulijaid. Kuna see märk selle konkreetse maja pärast on üldsegi anna teest stopiks muudetud siis peatusin ka kohas kus maja tagant välja näeb.
Vasta

(01-08-2017, 15:21 PM)mossepower Kirjutas:  kui ksf. TALUPOEG TALUJA elamise poolt tulla ja Viljandi poole keerata stopp-joon ka on vot see ei meenu. Stopp märk tuli seal küll uue üllatusena ca. kuu aega tagasi, aga peatusin ikka tee ääres kuna muidu maja ju varjab paremalt tulijaid. Kuna see märk selle konkreetse maja pärast on üldsegi anna teest stopiks muudetud siis peatusin ka kohas kus maja tagant välja näeb.

Eks see asi vast veel päris valmis pole,postimehed muudkui puurivad auke.... kuulda oli ka,et mingi kilomeetrite pikkune valguskaabel olla puru läinud... tööd kestavad järelikult.
T.

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

Jõgeval kah tehti nalja - raudteed ületavaval viaduktil tehti ringteed pisemaks aga kiirus tõsteti nüüd hoops 70 peale. Vanasti oli 50 ja ega enamus sõidab siiani seal max 50ga. Ma koguaeg mõtlen, et kui saaks mõne ralliässaga video teha, et kas suudab need ringid reaalselt 70ga ära võtta  Big Grin

Samas suur lai Piibe maantee, mis läheb linna külje alt mööda, seal viidi 50 ala veel mitusada meetrit Rakvere poole. Seal aga enamus nagunii paneb 70-90, eriti mittekohalikud.
Vasta

Ekseko mäest veel minu väike tähelepanek. Kui enne oli kurv mäe otsa ja all,siis nüüd on terve mäes alla tulek üks pikk kurv.Huvitav miss esimese libedaga juhtuma hakkab.Krt peab vist Holstre,Paistu,Loodi kaudu linnas käima hakkama.
Vasta

Ekseko ligiduses oleks piisanud isegi meetri jagu tee tõstmisest ja oleks kärand küll. Raisati tohutud rahad selle jama peale ära ja ise veel nutavad ka,et raha pole. Kui raha pole siis pole ka mõtet sellist läbu korraldada. Tüüpiline süsteem meil riigis. Raha pole aga kraave kaevame nii et tolmab. Big Grin Miski siin ei klapi.

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

(01-08-2017, 17:44 PM)Romka Kirjutas:  Jõgeval kah tehti nalja - raudteed ületavaval viaduktil tehti ringteed pisemaks aga kiirus tõsteti nüüd hoops 70 peale. Vanasti oli 50 ja ega enamus sõidab siiani seal max 50ga. Ma koguaeg mõtlen, et kui saaks mõne ralliässaga video teha, et kas suudab need ringid reaalselt 70ga ära võtta  Big Grin

Samas suur lai Piibe maantee, mis läheb linna külje alt mööda, seal viidi 50 ala veel mitusada meetrit Rakvere poole. Seal aga enamus nagunii paneb 70-90, eriti mittekohalikud.

Ah need ringteed seal, täielik lollus. Ise kah sõidan ja kirun iga kord. 30nega on paras neid teravnurki ehk ringile pealesõite teha. Jõgeval on koledaid tänavaid piisavalt, oleks siis mõne neist korda teinud. Teehooldus meestel on nüüd hea seal lund ka lükata, kui tõesti peaks lumega õnnistama ükskord, siis ei tea kuhu see kõik pannakse. Pealegi see asi valmis kevadel, aga kas haljastus on korda saanud lõpuks või vohab vana ringtee kohapeal ikka malts!?
Vasta

Kellegi peas on midagi kokku jooksnud ...
Tallinnas on terve Kalamaja ka Pelgulinn künniseid täis tehtud!
Nende eesmärk peaks olema kokkuvõttes ikkaagi see ,et sa saad sõiduautoga rahulikult ettenähtud kiirusega (näiteks 30km/h) või veidi aeglasemalt neist üle sõita mitte peaaegu seistes ...
Kalamajas on ka iga künnis erinev aga üldiselt sõidetav ... ei tea kes need valmis nikerdas , aga pealesõidud on sujuvad.
ja osade puhul pole ka oluline kuidas neist ratastooliga üle sõita - enne äärekivi langeb ka serv
Eile sai aga sõidetud mööda Vabaõhumuuseumi teed, kus NORDECON on ehitanud analoogsed asjandused, aga need on lihtsalt tehtud uue afaldi peale ja pealesõit on astmega ... ja tuleb veel aeglasemalt ületada kui Kalamajas
Tundub, et siiski pole EV mingit normi või ettekirjutusT millised need künnised peavad olema. Muidu nad poleks nii erinevad.

Kunagi tehti Rakveresse, praeguse  Krooni keskuse esisele tänavale (Kroonikskuse asemel oli siis veel puidust putka) korralikud hüpekad ... mida korrigeeriti suht kiiresti.
need olid siis vist linnas esimesed taolised ...
Vasta

Sõitsin kunagi aastaid tagasi esimest korda Hollandis väiksematel teedel, külavahel ja linnades. Vandusin neid krdi ringristmikke.
Nädalavahetusel sõitsin üle mitme aasta Tallinn-Keila-Rapla-Türi-Viljandi...
Igatsen tagasi Hollandi sirgetele teedele Toungue
Vasta

(10-08-2017, 16:45 PM)hulgus Kirjutas:  Sõitsin kunagi aastaid tagasi esimest korda Hollandis väiksematel teedel, külavahel ja linnades. Vandusin neid krdi ringristmikke.
Nädalavahetusel sõitsin üle mitme aasta Tallinn-Keila-Rapla-Türi-Viljandi...
Igatsen tagasi Hollandi sirgetele teedele Toungue

Need Keila ringid ei olegi nii hullud (veokate kohta ei oska sõna võtta), kehvaks teeb asja autojuhid, kes ei oska ringil lihtsalt liigelda. Kes sõidab terve ringi vasaku suunaga ja väga paljud ei taha ringilt väljudes suunda näidata. Aegajalt juhtub ka mõni vastu ringi vastu tulema (neid õnneks harva).
Vasta

(10-08-2017, 16:57 PM)Margusk Kirjutas:  
(10-08-2017, 16:45 PM)hulgus Kirjutas:  ...
Igatsen tagasi Hollandi sirgetele teedele Toungue

Need Keila ringid ei olegi nii hullud (veokate kohta ei oska sõna võtta), kehvaks teeb asja autojuhid, kes ei oska ringil lihtsalt liigelda.
...

Aamen.

Veokad mahuvad Keila ringidele ära küll. Eks kruttimist muidugi on üksjagu transiitliikluse jaoks mõeldud tee kohta...

Samas hommikusel tipptunnil Tutermaa poolt vasakule Tallinna ringteele keerajad peaks oskama rääkida, ons nüüd halvem või parem liigelda.
Vasta

Kisun vana sõnavahetuse uuesti ülesse.

hundu615 kirjutas 31-07-2017, 18:54 PM :
Tsitaat:Mina tahaks näha seda meest kes selle ristmiku projekteeris ja las jääb ise kunagi seal ühe reka ette,siis kui olid asjad vanaviisi oli mööda põikamise võimalus,nüüd see puudub mingisuguste ohutusaarte pärast. Sel ristmikul hakkab veel laipu ka saama kuna Mustla poolt tulles ja Viiratsi keerates paned maanteel praktiliselt liikluse seisma,tagant tulijatel pole mingit muud võimalust kui sul selga sõita kui peaks nt.must jää olema. Ja kui alt ringilt tulla siis madala autoga vaskpööret Viiratsi oodata jäävad teatud kaugusel vasta tulevad autod märgi taha.

Tänases "Sakalas" on hundu viimase lause tõesust imiteeriv katsevideo kenasti ära toodud.
http://sakala.postimees.ee/4207691/video...-on-ohtlik


Tsitaat:Laupäevases Sakalas avaldab asja kohta arvamust Viljandi politseijaoskonna patrullitalituse juht Alar Sadam, kelle sõnul analüüsis politsei avarii põhjusi koos maanteeametiga ning ristmikul tehakse juba lähipäevil vajalik muudatus, et ohutust suurendada.
Sakala aga pani täna kaamera autosse ning sõitis maanteed mööda Viiratsi mäest üles. Veendusime, et halbade asjaolude kokkulangemise korral võib liiklusmärgi külge kinnitatud sinivalge lisatahvel tõepoolest vastu tuleva auto vasakpöörde sooritaja eest peitu jätta.
Vasta

Eriline komöödia on vastavatud Kopli-Erika ristmik Tallinnas. Kui tulla Ristiku tänava poolt raudteeviadukti alt läbi, siis kõige pealt näitab märk, et 1. rida teeb parempööret ja 2. rida läheb otse ja vasakule. Natuke edasi selgub asfaldile joonistatud nooltest, et otse saab sõita hoopis 1. reast. Lisaks on see rida Erika tänava suhtes paremale nihutatud, nii et tuleb teha päris kõva jõnks ning igaks juhuks jälgida vasakust silmanurgast, ega keegi sinust vasakul samuti otse ei sõida.

3D CAD, laserlõikus, CNC freesimine, 3D-printimine ja palju ägedaid tööriistu
Teosta oma projekt Kultuurikatla MakerLabis
Vasta

Elasin ka ühe suhteliselt mõistusevastase olukorra üle, napilt.

Müün nimelt ühte suurt saksa universaali. Olin nõus Tartusse huvilisele näitama minema. Tüüp olla rekkamees, mistõttu alateadvusesse istus automaatselt arusaam, et ta oskab sõita. Kolmanda ristmiku peal aga otsustas taat gaasi põhja vajutada, kuna ta ise sõitis mingi 1.8 audi 80 junniga siis see 470 väänet vist lõi ta täiesti pahviks, sest paremalt ette keeranud takso peale mingit pidurdust ei järgnenud. Jõudsin talle korra otsa veel vaadata, täiesti kangestunud. Taga istus veel ta oma naine ja väike laps. Igatahes ma olin juba kindel, et mina saan kõrvalistujana esimesena väga haiget, niipalju au ja kiitust, et mööda ta sealt igatahes laveeris kuidagi. Kuid mina värisesin adrenaliinist veel pool tundi järgi.

Autot see tont muidugi ära ei ostnud. Minujaoks leidis kinnitust kaasfoorumlase v6sa käibel olev mõttetera - "Eeldamine ON kõigi perssekeeramiste ema!"
Vasta

(13-08-2017, 11:38 AM)otipoiss Kirjutas:  ...
Tüüp olla rekkamees, mistõttu alateadvusesse istus automaatselt arusaam, et ta oskab sõita.
...


Elu on näidanud, et mida kõvemini kodanik endast kui rekkamehest räägib, seda vähem on ta rooli keerata jõudnud ja seda sitm sõidumees ta reeglina on.

Päriselt austusväärvivad sohvrid reeglina ei kelgi oma oskustega. Rolleyes
Vasta

Peale seda kui üks potentsiaalne ostja kurtis, et 130km/h juures, avalduvad vead, proovisõit  toimus Järvevana teel ja hiljem tel.vestluses avaldas, et alles omandab teadmisi juhiloa saamiseks, tahaks (ja soovitaks) iga kodaniku dokumente kontrollida, kes rooli tükib.
Vasta

(13-08-2017, 22:43 PM)hulgus Kirjutas:  tahaks (ja soovitaks) iga kodaniku dokumente kontrollida, kes rooli tükib.

No kuidas seda kindlaks siis teha. Lube ei kanta enam kaasas.... ja ma ei tea kuidas siis teada saaks kindlalt. Tuleb sell õue ja tahab proovida autut..... Big Grin  Midagi näidata pole ette. No jah...... Pärast süüdi ka veel.

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

Enne raha maksmist juhid ise, pärast on pohh.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(13-08-2017, 23:19 PM)Marko Kirjutas:  Enne raha maksmist juhid ise, pärast on pohh.

Peale ostu-müügi lepingut koos kellaajaga ....vaat siis on pohlad.... Big Grin

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

Laupäeval sai külastatud Eesti üht populaarseimat rahvaspordiüritust Antslas.
Et välistada eelmisel aastal tekkinud olukord, kus tühjade kätega koju naasesin, sest kella 13. paiku jõudes olid juba kõik paremad-defitsiitsemad asjad vist otsas, saabusime seekord juba 10 ajal.
Parkisin rahulikult teeveerde ja suundusime ostumaratonile.
Päältlõunat naastes, oli ikka veel käimas spordiürituse teine ala, võidusõit asulasse sissepääsemise nimel. Kahjuks olid korraldajad hädas päevakavaga, sest samal ajal algas ka juba järgmine võistlus asulast väljapääsemise nimel...
Et huvitavam oleks, suutis meeskond kes saabus Valge liinibussiga, ennast ümber kaasvõistleja stange mähkida, mis omakorda tekitas saabujate seas väidetavalt 200+ ühikulise ummiku. See ahelreaktsioonina tekitas väljujates pettekujutluse, et saabujad on otsa saanud ja kiiremad võistlejad tekitasid kohe 2. lisarea, ... vastassuunavööndisse Big Grin , mis tuleb tunnistada igati määrustepäraseks võtteks, sest sellega elimineeriti ausalt ja koheselt suure võistkonna "USA massinad"  ligipääs võistluspaika. Muidugi ka kõigi teiste saabujate sisenemine.
Selle kohapeal tuleb au anda korraldajate määratud kohtunikele kollastes vestides, kes suutsid olla erapooletud ja ei seganud end ausa võistluse vahele, vaid vaatasid neutraalsete vaatlejatena kõrvalt.
Võistlus jätkus uue planeerimata alaga, kus osalejad üritasid verbaalselt tekkinud umbsõlme lahendada. Kolmest küljest T kujulisele ristmikule saabumas 2 realine võistlejate mass Toungue , lisaks 3. reana parkivad pealtvaatajate masinad. Kahjuks rikkus järgneva saabunud riigivõimu esindaja sinistes tööriietes, muidu oleks ehk ka segamaadluses medaleid jagatud.
Ebaõiglaselt suunas antud võistlusväline isik, kõik sajad saabujad areenilt vasakule, ehk siis diskvalifitseeris ja napilt tund peale shõu algust oligi pidu läbi.
Pisut pettununa tulin ära, et aus olla, siis ikkagi tühjalt, peab vist veel varem minema, et miskit dehvitsiiti saada... Sad
Vasta

Tsitaat:ERR-i korrespondendi sõnul hakkas Tallinna suunast tulnud Opel tegema vasakpööret. Opeli taga sõitnud veoki juhi sõnul paistis talle päike silma, mistõttu ta ei märganud enda ees pöördeks peatunud Opelit ning sõitis autole tagant sisse. Selle tulemusel sattus Opel laupkokkupõrkesse vastassuunast tulnud Mazdaga.
http://www.err.ee/617053/parnumaa-raskes...lm-inimest
Mulle räägiti mingi 45-50 aastat tagasi vasakpöörde ootamisest. Ära mingil juhul keera rattaid välja pöörde suunas! Aga näe see juht ilmselt keeras rattad vasakule ja jäi tagant tulevat pauku ootama. Nagu näide õpikust. Kes õppida tahab.

Инвалид информационной воины.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne