Küsitlus: Kas müügikuulutuses peaks sisalduma hind? - You do not have permission to vote in this poll.
Jah
85.58%
89
85.58%
Ei
11.54%
12
11.54%
Kui ei ole, siis moderaatorid ühendavad müügi ühe koondteemaga või kustutavad
2.88%
3
2.88%
* Hääletasite antud valiku poolt. Näita tulemusi


Turuplats: kas pakutavat peaks kindlasti iseloomustama ka hind?
#81

(17-12-2017, 10:04 AM)TeeTL Kirjutas:  Kui hind kohustuslikuks panna, algavad huvilistel uued hädad:
1) suur pettumus, kui kuulutuse avamisel selgub, et hind on liiga kõrge
2)kerge viha,  et idiootset hinda kommenteerida ei saa
3)raske viha, kui sellised kuulutused korduvad
Smile

kohe kindlasti mitte,seega volna.

viha tekitab just hinna ja muude andmete puudumine ja arvan,et pole ainuke selline.
Vasta
#82

(17-12-2017, 10:04 AM)TeeTL Kirjutas:  Kui hind kohustuslikuks panna, algavad huvilistel uued hädad:
1) suur pettumus, kui kuulutuse avamisel selgub, et hind on liiga kõrge
2)kerge viha,  et idiootset hinda kommenteerida ei saa
3)raske viha, kui sellised kuulutused korduvad
Smile
4) huviline, kes jõuetus vihas likviidsete vahendite puudumise tõttu (rüppe)raali, nutiseadme puruks peksab ja ehk jääks seetõttu nii mõnigi sapine ja halvustav postitus kirjutamata...?
Vasta
#83

Veelgi parem oleks teha ostu-müügi osakond vaatamiseks sisselogimist nõudvaks, kohustuseks kõik kuulutused ilma hinnata, ilma pildita ja kindlasti ilma muude andmeteta. Ära võiks keelata veel esimesele kolmele sõnumile vastamise ja üleüldse lubada vastamine ainult hommikul kell 04.00-04.30
Ehk oleks siis kõik, kellel tööajal muud teha pole, kui nettis istuda ja telefoniga lobiseda rahul.

Sai eelmisel nädalal ühe kaasfoorumlasega el.mootor vahetatud mõne punase raha vastu. Tehing kiire ja korralik: hind sobis, kätte Pärnu piires ka, sest mees pidi päeval tööl olema ja tööd tegema, minul tekkis vaba moment. Täpsustamist vajas ainult võlli mõõt - minu viga kuulutuses.

Mida siin kaubelda on, kui ei meeldi piirangud, pole vaja. Kui hinda pole, on asi muidu saada. Sõnum töötab, kes tahab laiemale seltskonnale pakkuda - paneb numbri ka või e-posti. Nii postkastile kui telefonile saab rakendada filtri, ehk tüütud kirjad-kõned blokeerida Cool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#84

(17-12-2017, 11:01 AM)hulgus Kirjutas:  
(17-12-2017, 10:04 AM)TeeTL Kirjutas:  Kui hind kohustuslikuks panna, algavad huvilistel uued hädad:
1) suur pettumus, kui kuulutuse avamisel selgub, et hind on liiga kõrge
2)kerge viha,  et idiootset hinda kommenteerida ei saa
3)raske viha, kui sellised kuulutused korduvad
Smile
4) huviline, kes jõuetus vihas likviidsete vahendite puudumise tõttu (rüppe)raali, nutiseadme puruks peksab ja ehk jääks seetõttu nii mõnigi sapine ja halvustav postitus kirjutamata...?

punkt 4 selise käitumise juures ravile vaja pöörduda.
Vasta
#85

Oksjonil VAZ-i uued kolvirõngad 76.8mm. Asukoht Viljandi ligidal. Hetke hind 1€ :


https://osta-ee.postimees.ee/index.php?f...rc=desktop

Tel.56 95 60 13


Kas selline kuulutus sobiks näiteks?
Kas see on normaalne ja aus,kui panen ka oma kuulutuse juurde tel. numbri. Ostas tavaliselt ei lubata panna oma kontaktandmeid. Kui siin oma tel. nr. reklaamin,see ei tohiks ju paha teha,sest teinekord tahetakse otse suhelda ja meeldiva kauba puhul kiiresti ostu teha. Tehakse ka igasugu pakkumisi vahetusteks ja kaubeldakse ka hinda soodsamaks.
Mida arvate?

T.
Vasta
#86

(24-12-2017, 16:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Oksjonil VAZ-i uued kolvirõngad. Hetke hind 1€ :


https://osta-ee.postimees.ee/index.php?f...rc=desktop

Tel.56 95 60 13


Kas selline kuulutus sobiks näiteks?
Kas see on normaalne ja aus,kui panen ka oma kuulutuse juurde tel. numbri. Ostas tavaliselt ei lubata panna oma kontaktandmeid. Kui siin oma tel. nr. reklaamin,see ei tohiks ju paha teha,sest teinekord tahetakse otse suhelda ja meeldiva kauba puhul kiiresti ostu teha. Tehakse ka igasugu pakkumisi vahetusteks ja kaubeldakse ka hinda soodsamaks.
Mida arvate?

T.

Minu nägemuses võib oksjoni kuulutusi sellisel kujul siin edastada küll. Kolvirõngaste mõõt ja remont annavad teavet juurde ning kui asukoht ka panna, siis on igati korralik kuulutus.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#87

Parandasin veidi kuulutust. Nüüd peaks sobima näidiseks. Kõik loetav ja kes aru saab ja kellel suurem huvi see klõpsab veel lingil ja vaatab täpsemalt. Kellel huvi puudub,liigub lihtsalt edasi. Wink Peaks olema lihtne.

T.
Vasta
#88

(24-12-2017, 16:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Oksjonil VAZ-i uued kolvirõngad 76.8mm. Asukoht Viljandi ligidal. Hetke hind 1€ :


https://osta-ee.postimees.ee/index.php?f...rc=desktop

Tel.56 95 60 13


Kas selline kuulutus sobiks näiteks?
Kas see on normaalne ja aus,kui panen ka oma kuulutuse juurde tel. numbri. Ostas tavaliselt ei lubata panna oma kontaktandmeid. Kui siin oma tel. nr. reklaamin,see ei tohiks ju paha teha,sest teinekord tahetakse otse suhelda ja meeldiva kauba puhul kiiresti ostu teha. Tehakse ka igasugu pakkumisi vahetusteks ja kaubeldakse ka hinda soodsamaks.
Mida arvate?

T.

Tipptopp. Mulle meeldib.
Vasta
#89

Arvan nii nagu enamuski, et kuulutusest peaks ikka täpselt selguma, et mida ja mis seisus müüakse, kus asub, hind ja ka kontakt.  
  Millega ma aga nõus ei ole, on see, et ilmtingimata peaks kontakt sisaldama telefoni numbrit. Mul on kurbi kogemusi öiste helistajatega ja muidu jobudega, kes tüütama hakkavad. Samahästi kui tel. numbrit, samahästi võiks juba ka täpset kodust aadressi nõuda. Kui mõni tahab lisada oma tel. nr-i, siis on see vabatahtlik aga peaks piisama ka meiliaadressist, sest kui inimene leiab siinse lehekülje internetist, siis on ka loogiline, et tal on ka mingi enda meiliaadress Smile. Registreeritud liikmed näevad mu tel. numbrit niikuinii, aga ma ei oleks huvitatud nö suurele ringile seda avaldama. Kui selline reegel siin tuleb, et tel.nr on kohustuslik, siis eks ma pean seda täitma, aga see oleks mulle väga vastumeelne.
Vasta
#90

Seda muret pole,et keegi väga tüütama hakkab. Mul ka koguaeg igasuguseid kuulutusi olnud ja telefonile helistavad vähesed kellel tõesti on huvi asja vastu. Selliseid lollitajaid nagu vanasti oli,enam pole. Kõigil oma tegemised ja vaevalt nüüd keegi helistab ja tahab pidevalt muliseda.

Igasugused metsaostjad ja kaubapakkujad helistavad nagunii....  Neile tuleb lihtsalt öelda,et raha ei ole ja raha ei tule. Jalg kange ja keel pehme,ei oska aidata. Nii ütledki. Big Grin

T.
Vasta
#91

(26-12-2017, 15:21 PM)maitus Kirjutas:  nõus ei ole, on see, et ilmtingimata peaks kontakt sisaldama telefoni numbrit. Mul on kurbi kogemusi öiste helistajatega ja muidu jobudega

+1
siit keskonnastki kustutasin numbri maha. kuna mölamihklid tikkusid igasugu ärisid kokkuleppima mille läbiviimiseks neil vahendid puudusid (kasutan mitmes keskonnas sama nime ja kui inimene on ka nende keskondade kasutaja siis profiilist sai numbri)
Vasta
#92

Kas sellel teemal on mingid tagajärjed ka või on see lihtsalt teema teema pärast?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#93

aitäh meenutamast - kuigi päris ununenud see ei ole ja loodetavasti näeb hääletustulemusi peagi ka turuplatsi reeglites või täiendavates (nt "mul on osta.ee-s selline oksjon") teemades Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#94

aga miks siis endiselt pooletoobised postitavad hindadeta müügikuulutusi?tegelased tahavad sõrmi klahvidel sügada ja juttu ajada.kurat mingu ravile teraapiasse kus saavad suhtlusvaeguse välja ravitud!
Vasta
#95

(08-03-2018, 09:10 AM)muska71 Kirjutas:  aga miks siis endiselt pooletoobised postitavad hindadeta müügikuulutusi?tegelased tahavad sõrmi klahvidel sügada ja juttu ajada.kurat mingu ravile teraapiasse kus saavad suhtlusvaeguse välja ravitud!

Tead,muska! Inimesed on ära hirmutatud ja üsna arad. Pole seda julgust. Värisevad isegi oma nime öeldes. Seda on terves ühiskonnas näha. Ma ei tea kas see on veel vene võimu jäänuk või lausa uue aja märk. Aga ikkagi jääb asi selle taha,et kõik värisevad ja kardavad hinda mainida. Osad kindlasti sellepärast,et järsku teevad omale kahju.... rahaliselt. No aga järsku oleks rohkem saanud? Kindlasti keegi pakub rohkem ja lakki saad nagunii. Selle õige ostja otsimine ongi kõva töö. Ja tuleb ka mõni asi odavamalt maha müüa. Lohutada võite isegi sellega end,et isegi teinekord tasuta mõne asja äraandmine on suur võit ja õnn saajale. Kui ma tean,et asi läheb õige inimese kätte ja sellest saab midagi,see on suurim rahulolu üldse. 10 min. inimesega juttu ja minujaoks on asi selge. Big Grin  Kui kõrva tulevad valed noodid siis on jutt kiire ja konkreetne. Big Grin 

T.
Vasta
#96

(08-03-2018, 10:21 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(08-03-2018, 09:10 AM)muska71 Kirjutas:  aga miks siis endiselt pooletoobised postitavad hindadeta müügikuulutusi?tegelased tahavad sõrmi klahvidel sügada ja juttu ajada.kurat mingu ravile teraapiasse kus saavad suhtlusvaeguse välja ravitud!

Tead,muska! Inimesed on ära hirmutatud ja üsna arad. Pole seda julgust. Värisevad isegi oma nime öeldes. Seda on terves ühiskonnas näha. Ma ei tea kas see on veel vene võimu jäänuk või lausa uue aja märk. Aga ikkagi jääb asi selle taha,et kõik värisevad ja kardavad hinda mainida. Osad kindlasti sellepärast,et järsku teevad omale kahju.... rahaliselt. No aga järsku oleks rohkem saanud? Kindlasti keegi pakub rohkem ja lakki saad nagunii. Selle õige ostja otsimine ongi kõva töö. Ja tuleb ka mõni asi odavamalt maha müüa. Lohutada võite isegi sellega end,et isegi teinekord tasuta mõne asja äraandmine on suur võit ja õnn saajale. Kui ma tean,et asi läheb õige inimese kätte ja sellest saab midagi,see on suurim rahulolu üldse. 10 min. inimesega juttu ja minujaoks on asi selge. Big Grin  Kui kõrva tulevad valed noodid siis on jutt kiire ja konkreetne. Big Grin 

T.
võtame netist suva kodulehed kus pole hindasi ja põhjuseks tuuakse konkurendi eest oma hinda varjata.no mida debiilne tekst!!konkurent ei saa siis päringut tehes sinu hinda teada?no on lastesõim,vot mulle meeldivad arvutimängud  ja kepin ostjaid.

pärnus keegi valts maksab kuulutuste eest börsis ja müütab traktori juppe,ka neid mida mul vaja oli ja pood ei paku,aga hindasi pole,no las olla loll ja maksab kuulutuste eest.minul asjad olemas netist kuulutustelt ostetud sealt kus hinnad juures ja olen mina rahul ja müüjal kaup lännu.

majal vaja uut katust ja bestoris olid vanasti kodukal hinnad üleval,nüüd mitte ja põlvili maas roomama ei hakka ja olin eterniidi usku.täna kahjuks kerja hinda,no minge sinna samma!toode.ee lehel pidevalt saada uued katused poolmuidu kuna müügimehed lasknud usinusest ühe asemel kaks tellimust toota ja üleliigne soodsalt turgu.minul uus soodne katus olemas ja bestor suunas potensiaalse kunde konkurendi juurde kuna müügioskus on suur ümar null.need n haritud ja õppind müügimehed ja müüa ei oska.
Vasta
#97

Pooldan ka hindade juurde lisamist ning seda,et müüdava eseme kuulutus on täpne.
Küll aga on hakanud silma,et paljud müüjad ei lisa kontakt andmeid? Kas see mitte kohustuslik ei peaks olema?
Erasõnumid on üks kontakt vorm aga kui kodanik ei käi foorumis nädalate kaupa. Tekib küsimus,et kas ta üldse oma asju müüa sooviski?
Vasta
#98

Võtaks ikkagi eelduseks, et enamus osalejad on täiemõistuslikud inimesed ja kuulutused pannaksegi selleks, et midagi osta või müüa. Mersuniidukimehi on ka, aga neid pole enamus ja seetõttu ei pea normaalsed inimesed poolearuste jaoks tehtud reeglite järgi käima.

On normaalne, et oleks mõistlik kirjeldus, mida ostetakse või müüakse ja kaubal oleks reaalne hind. Kui keegi tahab oma rooste eest miljonit, siis see on tema vaba valik. Tehing ei toimu nagunii ennem, kui ostja ja müüa tingimustes sh hinnas kokku leppida suudavad. Mind see närvi ei aja. Lõppude lõpuks pole hinnad kõrged, vaid mina vaene Smile

See "paku hinda" tuletab mulle meelde üheksakümnendaid, kus oli veel popp sõnapaar "võimalikud variandid" Smile

Pika jutu kokkuvõtteks - peaksime nõudma kolmainsust: kauba kirjeldus - kauba hind - omaniku kontakt.
Vasta
#99

Annan ka kindla hääle hinna kirjapanemise nõude osas. Jah, mõned räägivad, et pole raske helistada.
Aga kui hind konkreetselt kirjas, siis pole ju vaja hakata teineteise aega raiskama. Seda enam, et ilma hinnata kuulutuste osas on enda kogemusel olnud hind ikka rohkematel kordadel mittevastuvõetav kui üllatav, et nii soodsalt saabki asja kätte.
Vasta

(08-03-2018, 21:48 PM)meli666 Kirjutas:  Annan ka kindla hääle hinna kirjapanemise nõude osas. Jah, mõned räägivad, et pole raske helistada.
Aga kui hind konkreetselt kirjas, siis pole ju vaja hakata teineteise aega raiskama. Seda enam, et ilma hinnata kuulutuste osas on enda kogemusel olnud hind ikka rohkematel kordadel mittevastuvõetav kui üllatav, et nii soodsalt saabki asja kätte.

Ja kui hind kirjas siis ei keela ju ka keegi helistada ja küsida,et kuule mees,sul see asi maksab liiga palju aga järsku annad odavamalt. Kaubelda saab ju alati. Vahest olen ka mõne inimese pilvedelt alla toonud ja rääkinud asjade õigest hinnast... kuna müüja arvab hinnaks ulmelise numbri. Ühise vestluse käigus saadakse aru asja õiglasest hinnast. Kõik kokkuleppe küsimus ju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne