Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu

(13-04-2018, 11:51 AM)Janka Kirjutas:  Mis selles mustas aknas erilist?
Paljud lehed kasutavad seda, et inimene end kõrvaliste asjadega tegelema ei unustaks.

Kui see aken avaneb kohe peale "tasumine" lingi avanemist  ja iga kursori-klahvi liigutuse peale uuesti ette hüppab, siis on ülimalt keeruline lehele andmeid sisestada.
Teetasu infoliin soovitab arvutit vahetada... Käisin teises kohas-arvutis, pilt sama. Aga kuna päälinna kontoris seda jama pole, siis on järelikult kõik korras.
Vasta

Rootsis täidad paberkandjal teemaksu ära aga juhtub, et terminaal ei tööta. Teepeal politsei saab aru ja trahvi ei tee. Eestis tehakse kindlasti trahvi ja max määraga...
Vasta

(13-04-2018, 15:02 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Rootsis täidad paberkandjal teemaksu ära aga juhtub, et terminaal ei tööta. Teepeal politsei saab aru ja trahvi ei tee. Eestis tehakse kindlasti trahvi ja max määraga...

See ühtib täielikult meie riikliku karistuspoliitikaga. Kõik inimesed peavad olema natuke karistatud (soovitavalt krim.), aga karistused ei muutu kuriteoga proportsionaalselt raskemaks. Retsidiivseid "päris" kurjategijaid karistatakse raskete kuritegude eest samamoodi nagu mõne pisirikkumise toime pannud korralikke inimesi.
Vasta

(13-04-2018, 10:55 AM)hulgus Kirjutas:  Kui numbrit vaja, siis EST 725BJD E0 ja -3silda.

nende andmetega saan mina asja ostukorvi küll panna. maksma ma ei tahtnud esialgu hakata.
kuni selleni ühtegi pildil näidatud jura küll ette ei tulnud.
Vasta

(13-04-2018, 10:55 AM)hulgus Kirjutas:  Kuna I kvartali teetasu sai kasutatud vaid pooles ulatuses, siis edaspidi maksan päeva kaupa.
st maksaks, aga...
Netis teetasu.ee lehel viskab kohe maksma asudes ette pop-up akna "Teie sessioon aegub 60sek pärast" ja mistahes liigutus aktiveerib selle uuesti.
Viitsib keegi proovida, kas Teile avaneb sama pilt?
Kui numbrit vaja, siis EST 725BJD E0 ja -3silda.

 Nojah. Rohkem infot oleks vaja.
Windows mis versioon?
Veebibrauseriks on Kroom, nagu ma aru saan. Mis lisad küljes on? Kas mõne teise veebisirvijaga on proovitud?
Mõne teise opratsioonisüsteemiga? Big Grin
Vasta

(13-04-2018, 20:44 PM)tcumen Kirjutas:  
(13-04-2018, 10:55 AM)hulgus Kirjutas:  ...
Netis teetasu.ee lehel viskab kohe maksma asudes ette pop-up akna "Teie sessioon aegub 60sek pärast" ja mistahes liigutus aktiveerib selle uuesti.
...

 Nojah. Rohkem infot oleks vaja.
Windows mis versioon?
Veebibrauseriks on Kroom, nagu ma aru saan. Mis lisad küljes on? Kas mõne teise veebisirvijaga on proovitud?
Mõne teise opratsioonisüsteemiga? Big Grin

w8, Kroom, mozilla, IE, restarditud, küpsised, puhvrid ajalugu jm koristatud. Teises masinas IE ja tegi sama.
 Proovisin praegu uuesti, kõik ok. Eks ma kirjutasin neile kah, ju siis toimis.
Vasta

e-riigi kohta ütles pr president tabavalt aastavahetusel - enda kiitmine tuleb meil palju paremini välja kui süsteemi toimimine Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Eile oli jah mingi jama vahepeal, ei saanud emta'sse ega panka id-kaardiga sisse...
Vasta

Testisin ka oma Sisu teekasutustasu. Veokit ei kasuta teenuse osutamisel, vaid isiklikuks otstarbeks.
Arusaamatuks jääb ainult asjaolu, kuidas lühema perioodi kasutus on kallim kui pikema perioodi oma? Üks päev sõites on hävituslikum meie teedele kui aasta otsa vurades.
Siit kokkuvõte:  1päev   -   12.-
                       7päeva - ca 6.50päevas
                      30päeva-     3.-   päevas
                      90päeva -    2,50 päevas
                      aasta     -    ca 2,40 päevas
Tuleb välja, et kõige otstarbekam on võtta kuu kuni kolm kuud. Riskifaktor vaid pikema perioodiga suureneb, sest vana auto remonti minemisel vist teekasutustasu tagasi pole võimalik nõuda.
Üldiselt on asjal s..a maik juures, sest järjekordne maks (lausa topelt maksustamine lisaks raskeveoki maksule), mis ei lähe sihtotstarbeliselt vaid  eelarveaukude ja poliitikute suurte lubaduste täitmiseks.

Teenuse osutaja lisab järjekordse maksu oma kuludesse ja tõstab teenuse hinda, mille lõpptulemusena tõuseb nt. leivapätsi hind kaupluses. Uue maksu kehtestamisega tõuseb nt. väikese sissetulekuga isiku / pere sissetulek (tulumaksu min. level tõstise määr). Samas  peab ostma kallinenud toitu ja esmatarbekaupu.  Kas ikka jääb rohkem raha kätte madalapalgalisele? See on küsitav???
Kõigil on kallim ja osad saavad natuke raha juurde. Numbrid suurenevad ning k.a. käibemaksu protsent on suurem, mis laekub riigikassasse. Raske pole arvata, kes sellest tõusust kõige rohkem võidab?

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta

Teekasutustasu võiks olla ikka nii, et ostad 30. päeva pileti ja reg. enda sõidupäevad, mitte ei peaks tasuma julmalt terve kuu eest, nv. naguinii ei sõida enamus veokaid ja rem. päevad jne.
See ca. 2.50- oleks ikka ok. hind mitte 12- päev.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

Meie tarkpead räägivad küll kogu aeg, et õpime teistelt kuidas teha paemini aga kui on vaja midagi ära teha siis ei suudeta midagi isegi maha kopeerida.
Meile sobiks väga hästi BENELUXI süsteemi laadne lahendus kuhu küll on kahjuks alles jäänud vaid kolm riiki aga süsteem on lihtne ja mugav ja ostmine ei valmista mingeid probleeme. Ise ostan seda maksu tihti ja telefoniga ning nii pikaks ajaks kui ise tahad. Üks päev näiteks on 8  € , nädal aga 33 €. Mida pikem periood seda odavam. Ostmine on tehtud nii mugavaks, et seda saab teha lausa sõidu ajal. Meie IT eesti aga ei saa hakkama IT lahendustega nagu näha. Raha tahame aga maksta ei ole võimalik.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Küsimus ei ole maksu maksmise lihtsuses, vaid maksu suuruses. 
Minul küll jookseb netis kõik ilusti ja maksu ära maksta pole probleem. Miks aga lühikese perioodi eest 12 euri päev küsitakse jääb arusaamatuks. Amenikku ju pole, kes menetleb ja tõstab pabereid, vaatab läbi. Teed ju ise netipõhiselt asja ära. samas asi ei ole paindlik, miskit tagasi ei saa, kui nt. sõiduk remondis.
Kõik jällegi tarbimise peale ülesse ehitatud. Mida rohkem kasutad/kulutad seda odavamalt saad. Kus siis on kokkuhoid. Miski ei soodustagi kokku hoidma. Ostad aastase ,,pileti" ja laksad nt. teenuse osutamisel 100% -lt otsa. 
Süsteem on ülese ehitatud mitte sihtotstarbeliselt raha kokku korjata, vaid lihtsalt mingi puuduolev summa (eelarvepuudujäägi mingis osas lappimine) kätte saada.
Jään arvamuse juurde, et ajame summad suureks ja kasseerime käibemaksu.

Autoplekksepa- ja keevitustööd,  värvimine, avariijärgne taastamine ning vanasõidukite renoveerimine. http://www.hmp.ee/
Vasta

http://m.maaleht.delfi.ee/article.php?id=82902701
Vasta

Ehk nüüd outojuht "ostab" kauba ja siis ise müüb sinna kuhu vaja...  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Nojah,põllumeeste kottimine hakkas pihta juba ammu,nüüd siis vaja veel kõrist puua,raisad polegi veel kärvanud. Big Grin 

T.

Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta

(16-07-2018, 15:36 PM)mlsluik Kirjutas:  Ehk nüüd outojuht "ostab" kauba ja siis ise müüb sinna kuhu vaja...  Big Grin
Täitsa tavaline nähtus. Ostetakse kalatehasest koorem lõhet. Kala pannakse oksjonile. Auto hakkab Põhja-Norrast Euroopa poole liikuma. Kala müüdud ja auto läheb võtab koorma maha etteantud aadressil.
Vasta

[/url]
ühes teises foorumis tuli selline mõttelõng jutuks

[url=http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47841&spid=364240#364240]http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47841&spid=364240#364240
Tsitaat:Hellborn: Ei tahaks ennustamisega tegeleda ... aga lähiaastatel (loe ... peale valimisi ja EU komisjoni nõudel) tuleb teekasutustasu laadne maks kõikidele sõidukitele ... tsiteerin:
"Teekasutustasu objekti valikul tuleb samuti arvestada Rahandusministeeriumi poolt koostamisel oleva mootorsõidukite keskkonnalõigualgatusega, mille kohaselt on kavas kehtestada lõiv sõiduautodele ning veoautodele täismassiga kuni 3500 kilogrammi."

 lk 5 ... https://www.koda.ee/.../Seaduse_eelnou_seletuskiri.pdf
Vasta

proovin uuesti

link foorumisse

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=47841&spid=364242#364242
Vasta

ja parandatud link ka dokumendile sealt


https://www.koda.ee/sites/default/files/...ZbQ9QLleO4
Vasta

Kui mõne värskema lugemise leiaks kui kahe aasta tagune eelnõuhakatis, siis võib-olla viitsiks isegi süveneda... Rolleyes
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne