Mtz 820 ja Metal Fach laadur
#1

Jõudu kõigile kiirel hooajal!
Olgu öeldud et russ on 820 ja aastast 2007 ning peal miski uuema otsa jagaja, samuti on maha visatud positsiooniregulaator. Eelmine aasta sai russile metal fach kun peale pandud. Kõik oli ilus sinnamaani kuni sai töökorda seatud ja proovima hakatud. Mure tekkis kuna kun ei hakkand tõstma, proovisime rõhuklappi reguleerida traktori jagajal(kunil eraldi jagaja), saime kunni liikuma aga siis läks hüdroõli kiirelt kuumaks, reguleerisime klapi maha umbes sellise täpsusega et õli kuumaks ei läinud ning kun tõstis. Samas kadus igasugune jõud traktorijagajal. Ei olnud jõudu, et rippsüsteemi kergitada (näiteks atra) ning jõudu ei jätkunud ka väljavõtetes olevate seadmete liigutamiseks. Kui klappi jälle õrnalt koomale keerata siis tekitab rõhku ning seadmeid saab liigutada aga siis tahab jälle õli kuumaks minna.
Esindusest väga palju tarka abi pole saanud, samas ometi on neid kune siia Eestisse küll müüdud ja ka siinsel rahval vast peaks kogemusi olema.
Äkki oskab keegi nõu anda mida sättima peaks. Süsteem ühendatud nii nagu ette nähtud:    
Vasta
#2

Sul on jagajad valesti ühendatud? Pumbast tulevale voolikule on kolmik vahele pandud? Siis ongi, et õli tõmbab läbi jagaja nah..... tuleb panna nii, et pumbast läheb survetrass kun jagajasse ning sealt edasivool traktori jagajasse.
Võimalus on ka, et ülevool tõstuki jagajast(rõhu klapp) valesti reguleeritud
Vasta
#3

Ei, kolmikut ei ole vahel, õli läheb jäigalt laaduri jagajasse, laaduri jagaja klapi reguleeringust ei tea midagi, pole seda näppinud.
Vasta
#4

samuti on maha visatud positsiooniregulaator. 
Siit hakkab pihta!
Vasta
#5

(11-06-2018, 08:10 AM)Tehnikamees Kirjutas:  Ei, kolmikut ei ole vahel, õli läheb jäigalt laaduri jagajasse, laaduri jagaja klapi reguleeringust ei tea midagi, pole seda näppinud.

See T2 peaks olema surveklapp, kui näiteks rõhk läheb üle 160 siis ülesurve paneb mööda t2 trassi minema, aga kui klapp liiga madala rõhu peale keeratud, siis isegi kasutades traktori jagajat paneb õli mööda T2 trassi minema? Ja nii ongi hüdro jõud väike
Vasta
#6

No t2 all pole klappi, miski klapp t1 alla mõeldud , ka skeemil näidatud ja see ka meil pandud sinna.
Vasta
#7

(11-06-2018, 09:49 AM)Tehnikamees Kirjutas:  No t2 all pole klappi, miski klapp t1 alla mõeldud , ka skeemil näidatud ja see ka meil pandud sinna.

Seal peaks ikka midagi olema (võibolla jagajasse sisse ehitatud?) Aga võta siis t2 alt tulev voolik lahti ja vaata kas sealt jookseb õli. Kui jookseb, siis viga käes - õli paneb valest kohast plehku kuna vastav klapp puudu??
Vasta
#8

Belarusi teemas sai rännatud, proovime nüüd toru mis läks enne pos.regulaatorisse(ilmselt ülevoolu toru) pimeda alt vabaks teha. Praegu sellel peenel torul pime ees. Ehk vähendab lisa ülevool jagaja koormust ega õli ei lähe kuumaks. Kanistri meetodil juba sai proovida, tuli sealt õli küll omajagu. Nüüd linna voolikut tegema, mille nagu öeldud viib pimeda alt otse paaki.
Vasta
#9

Paaki minevaid voolikuid võib tavalise voolikuklambriga ka tila otsa või toru peale kinnitada muidu, need ei pea kõrgsurve presshülssidega olema.
Vasta
#10

Alusta sellest, et selgita välja russi peal oleva jaguri tüüp. Näiteks L201 me ühel traktoril positsioonita käima ei saanudki, panime P80 peale.

Teiseks - Sa ikka saad aru, kuidas rusi jagurisse töörõhk tekib? Milleks te kaitseklappi krutite?
Vasta
#11


Praeguse seisuga tundub et saime korda, paigaldasime korraliku vooliku. Ader järgi ning tundub et toimib, jõudu on, jagajal tekib piisav rõhk et jõuaks õli suruda ilma et kuumeneks. Järelikult oli takistus liiati suur.
Vasta
#12

Millise vooliku te asendasite? Kas asendatud voolikul oli selgeid defekte?
Vasta
#13

Ei, seal ei olnudki voolikut, jagajal endal oli pime ees kust enne oli läinud voolik pos.regulaatorisse. Lasime sinna sobiva vooliku, mis hüdropaaki otse suundub, teha
Vasta
#14

Ehk taastasid põhijaguri normaalse tööolukorra: siibri surveasendisse nihutamisel suletakse surveklapp. Kui see ava on pime, siis surutakse kogu pumbast tulev õli läbi surveklapi.

Aga see ei tohiks kuidagi mõjutada laaduri jaguri paigaldamisega tekkinud efekti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne