Keevitus

Kas neid 6kg baloone ka renditakse? Omal on tööl tulnud ette palju traadiga keevitust ja jube hea kui ei pea slakki toksima. Mingi 200a kombimasin mis mma ja mig keevitab kuluks ära küll. Varem kui polnud proovinud oli elektrood hea küll, aga nüüd maitse suus?
Vasta

(27-06-2018, 19:40 PM)meli666 Kirjutas:  
(26-06-2018, 23:29 PM)viplala Kirjutas:  Airok, AGA, Messer, sinna kanti peaks vaatama ja hindu võrdlema. mul endal ka tulevikus taoline ost ees. Kui tegeled keevitusega tiba rohkem kui lihtsalt niisama, siis peaks vaatama normaalse ballooni lõpuks.

Mis poolest see enda balloon normaalsem on, kui rendi oma? Vahetama minnes seda enda oma ikka ju tagasi ei saa. Suurusi saab ka rentides valida.
Kui keevitamist natuke rohkem, siis just ei ole see rendihind probleem. Hullem lugu kodunokitsejatega, kes ühe ballooniga 4-5 aastat läbi saavad. Vat siis, kui rendile kulub tuntavalt rohkem kui gaasile, tekib tahe oma ballooni omada.
Kuskil teemas kirjutasin vist ka. Aga mõni aeg tagasi enne Pii märgistuse euroilmutust pakkus Airok välja samuti ballooni niiöelda uuendamise.
Viisid veneaegse kraaniga ballooni Airokisse. Seal paigaldati tänapäevane kraan ja kaitsekuppel. Maksis see lõbu miski alla 100.-
Ja oli siis niiöelda enda balloon, mida sai vahetamas käia ilma renti maksmata. 
Sai argooni, segugaasi ja hapniku balloonid uuendatud ja oli ka mõte, et nüüd hea rendivabalt majandada.
Läks poolteist aastat kuskil mööda, kui tuli miskine eurodirektiiv ja Pii märgistus.
Kuna neil balloonidel see puudus, siis oligi hea aeg läbi ja raha tuulde lastud.
Mul paregune Airoki segugaasi balloon rendil 5aastaks ja ei olnud see mäletamist mööda üldse hull, äkki natuke üle 2.- kuus.
Kes liisingute, laenude ja rentide põhimõtteline pooldaja pole, siis asi käib nagunii ettemaksuga ja ei ole hirmu, et mingil ajal pomm plahvatab ja pole seda raha kohe võtta.
Väljaostmise teed enam mingil juhul ei lähe. Kes garanteerib, et see väljakäidud 200.- balloon jälle paari aasta pärast nõuetele vastab?
Lisaks peab tegema ka balloonidele teatud aja järgi surveproovi.
Veel on üldse küsimus tänapäevase ballooni eluiga? Vene omasid kasutati jah ka 50 aastat. Näiteks aga tänapäevast tulekustuti 10 aasta möödumisel enam ei kontrollita, osta uus.
Seega, agarad euroametnikud tegutsevad usinasti ja ei ole küll miski kindel.
Jah, kui on kodustatud inimene kuskil kustutifirmas, siis ehk paneb vooliku külge ja täidab ballooni ära. Kuna aga järelvalve järjest kasvab, siis lõpuks ei hakka keegi riskima mingi suvalise teadmata ballooni täitmisega ja endale jama kaela tõmbamisega.

Sai isegi sama tee läbikäidud. Nüüd rendi balloon ja vahetasin väiksemaks. Lihtsam koos keevitusega liigutada.
Vasta

Kord läinud Kurat juudipoisi juurde ja sõnanud: "müü oma hing mulle", juudipoiss vastanud: "aga sa võta parem rendile".
Vasta

Spetsialistid jagage kogemusi kuidas 2mm roostevaba plekki nii keevitada, et see kokku ei tõmbaks hiljem. Tehu sius toruga kus pool ringi vaja keevitada, aga tõmbab voldi sisse. Enne mind on kogenud keevitaja 2x proovinud, mõlemad korrad läks perse. Nüüd ülemus ütles, et kuna ma ka keevitan väga hästi, siis prooviks, ehk saan paremini asja tehtud.
Minu mõte oli, et ei tohi materjali nii palju kuumitada, punkti haaval ja mingi jutt on meelde jäänud, et kui käpas poolused ära vahetada, siis ka kuumeneb elektrood mitte plekk. Siis oleks vast hilisem termokahanemine väiksem? Või kumbaga parem tulemus jääb traat vs elektrood? Tig ärge soovitage see võimekus ja oskused puuduvad
Vasta

(11-07-2018, 14:36 PM)maisalup Kirjutas:  Minu mõte oli, et ei tohi materjali nii palju kuumitada, punkti haaval

Amatöörina, hobi korras keevitan ja õppisin youtubest leitud triki kus MIG keevitusega lasta punkt-punkti haaval keeviseid pinnale ning peale iga punkti see kompressoriga või märja svammiga maha jahutada. Jätkad erinevate kauguste vahelt nii kuni kogu keevise pind on täppe täis keevitatud - hiljem võib maha lihvida ja jääb sile ilus pind. Kasutatakse antud trikki palju auto kere taastamise juures. 

Endal olen proovinud. On toiminud. 
Ei tea samas mida mõni päris spetsialist ütleks siin.
Vasta

Õhukese materjaliga ehk on selline väikeste punktide haaval keevitamine ok, paksema materjali ja vastutusrikkama töö puhul soovitati sellest hoiduda.
Vasta

Hetkel käibki jutt õhukesest 2mm paksusest plekist tigukonveieri seinast. Seal on oluline et asi jääks sirge. Proovisime ka jupi vahele panna ja vastaspoolele kõveruse jätta, et veab sirgeks aga siga tõmbas lõpus ikka kõveraks ja jõhkra voldi sisse. Nüüd tuleb see jama kuidagi ära klaarida, sest see tigu maksis pea 5kohalise summa. Pakkusin variandi, et teeme 3mm seinaga 150mm torust s352 terasest uued, kesta viskame minema, sisu ja mootorid kasutame ära. Tava terast saab iga kell igas asendis keevitada paremini kui roostevaba, aga ei taheta vedu võtta  Big Grin
Vasta

Üks korralik pilt asjast ütleks päris palju.
Vasta

Järgmine nädal kraamin asja tuhast puhtaks vast ja teen pilti, see nädal hakkasin infot koguma kuidas teha tuleks.
Vasta

Kas tervet ringi ei saa peale keevitada?
Vasta

Pakuks välja esimese asjana kutsuda keegi kohale kellel on TIG võimekus ja oskused.

Kui see ei ole varinat siis tuleb ise asi korda ajada, pigem poolautomaadiga, täpsemate soovituste andmiseks oleks hea mõni pilt saada kohast, aga põhi nipid on ikka temperatuuri mõju kontrolli all hoidmine ja konstruktsiooni eelpingestamine. Hea soojusjuhtivusega juuretugi peaks kindlasti olemas olema, sõltuvalt positsioonist saad lasta selle treialil (kui ise ei oska ega taha) täis alumiiniumist tehavõi võid paksemast lehtmetallist painutada. Ja ikkagi miks ainult pool ringi? Ja pilti ka palun?
Vasta

Tegu on bredal k105 väetiselaotaja lubja ja tuha laotamise toruga. All on siibrid ja tuha laotamise avad. Pealt on katki. Siibtite juurest ei saa keevitada ja seal pole ka pragu. 
Homme hommikul teen pildi täpsemalt remonti vajavast kohast ja torust. Toru peale on keevitatud risti toru kandev kronstein ja keevituse kõrvalt on puruks murdunud toru.
Vasta

Ehk hoopis mingi lukksepalahendus? Needid, poldid, hülsid ja muud sarnased asjad. Roostevaba keevitamine on paras jant Sad

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kuidas leek-õgvendamisega oleks?
Vasta

ka liimid on välja mõeldud.
Vasta

Kui kellegil on asja Viljandi Dekora kaupluse teisele korrale, võiks müüjale edasi öelda, et keevitusinverter Stratus 205E on oma hinda väärt. Võtku julgelt rohkem neid müüki. Ostsin ainueksemblari ära ja piinasin teda korralikult. Puudustest: 1.kuna on väga väike, siis tuleb taburetile panna või varna riputada, et ventilaator põrandalt tolmu sisse ei ulatuks võtma. 2. Juhtmed on kõik vaid kahemeetrised, aga kogu kremplit oma kohvrisse uuesti ära  pakkida kunsttükk. 3. Õmbluse lõpus kipub elektroodi eemaleviimisel pikeneva kaarega korraks auku põletama. Aitab lõpetamisel elektroodiotsa niuhti õmbluse poole toomine.
Eelised: 1. Lisaks MMA`le Tig võimekus 90 voldil süütega. 2.Hind u 10 pakki elektroode e. penskarile 175 euri. Ja kaalub samapalju kui pakk elektroode. Polnud 5mm elektroode käepärast, neljastega sai hästi hakkama- seega lubatud 200 A  nagu olemas. 3.Tabloo näiduga saab amprid eelnevalt paika keerata. Ilmselt mõõtmise aluseks  pinge või potensomeetri takistus. Vähemalt pakitud Poolas.
Vasta

Eks need amprid on nii ja naa.
Omal ka 180a hiina keevitus. Oma keevitusega 3mm elektood sulatab normaalselt 130A juures, 4x kallim lincoln sulatab aga sama elektroodi 70A juures, 85A juures juba lõikab rauda mitte ei keevita. Ja lõpp tulemus ka jääb justkui parem. Hiina hotstart ja antistic pole võrreldavad lincolni omaga. Aga samas kodukasutajale hiinlasest maa ja ilm väiksemateks töödeks
Vasta

(12-07-2018, 14:43 PM)maisalup Kirjutas:  Eks need amprid on nii ja naa.
Omal ka 180a hiina keevitus. Oma keevitusega 3mm elektood sulatab normaalselt 130A juures, 4x kallim lincoln sulatab aga sama elektroodi 70A juures, 85A juures juba lõikab rauda mitte ei keevita. Ja lõpp tulemus ka jääb justkui parem. Hiina hotstart ja antistic pole võrreldavad lincolni omaga. Aga samas kodukasutajale hiinlasest maa ja ilm väiksemateks töödeks

Ma pigem arvan, et amprid ühte auku mõlemal, vahe on amprite keeramisnupu kirjade erinevsel korpusel.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(11-07-2018, 22:23 PM)maisalup Kirjutas:  Tegu on bredal k105 väetiselaotaja lubja ja tuha laotamise toruga.
...

Kui palju maksab uus sukk otse valmistajalt? Või on nii vana mudel, et enam pole laos ühtegi?

Kõnealuse sõlme puhul ilmselt keevitamine väga ei toida, kui just sündinud keevitajat ei palka. Pigem lapid muude meetmetega. Kondoomilappimine niikuinii.
Vasta

Midagi on saada küll nii vana mudel pole. 
Aga see vana keevitaja käis sai asja kolmandal korral enamvähem timmi. Omal polnud sugugi aega. Meil tekkis varem plaan, et vinklid tugevduseks kõigepealt külgedele pikki toru kinni keevitada, need hoiavad sirgena ja alles siis toru keevitada. Varasemalt tegime vastupidi. Kuna mul keevitaja sertifikaati pole siis võisin elektroode ainult kätte anda Big Grin
Eks pinge jäi sisse ja võibolla varsti jälle katki aga eks näis. 
Mul üks peavalu vähem mida vaja teha, varasemad kokkupuuted roostevabaga on kõike muud kui meeldivad
Erinevate polt ja muude liidete osas olen skeptiline
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 38 külali(st)ne