Vanaraua hind

(13-06-2017, 17:36 PM)Naabrivana Kirjutas:  Oskab keegi öelda kuidas oleks mõistlik viia elektrimootor vanametalli?
Kui mootor on alumiinium korpusega, kas viia ühestüksi, lammutada alumiinium eraldi ja siis viia.
Kui mootor on malmkorpusega, kas viia ühestükis või lammutada osadeks.

Kui on vaba aega palju, siis kisu kõik juppideks.  Al. on kerge ja hinda vähe vask on kõige väärtuslikum ju. Vanemad suurema gabariidiga malmist mootoreid on kasulikum tervena viia.   rootor ja staator lähevad plekki   Samas aeg on meie kõige kallim vara.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Mõned aastad tagasi sai kah mõeldud, et kisun mootorist vase välja ja olen jubemaru rikas kutt kohe.
Tutkit, brat! 
On mootoreid, mis oma kogult ja kaalult igavesti mürakad, aga vaske seal sees vaid näpuotsatäis. Mulle juhtus just selline  Big Grin . 
Pool päeva nussi raisa kallal ja tulemust nigu polnudki.
Vasta

Pigem oli plaan alumiiniumist korpus eemaldada ja siis ülejäänud nö elektrimootorihinnakirja järgi ära viia. Peale vaadates tundus, et korpust on ehk lihtne eemaldada. Aga jah pärast tund jebimisst ja kasu mitte pudelitki Cool

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

kes te viite autoromu metanex-i siis teadke,et puhastamine on sellesse putkasse viimisel täiesti tühi töö,kuusakoskis eri hind puhastatud rondil,aga seal uks kompott kõik ja saate korraliku dünamo.
Vasta

(28-06-2017, 18:31 PM)muska71 Kirjutas:  kes te viite autoromu metanex-i siis teadke,et puhastamine on sellesse putkasse viimisel täiesti tühi töö,kuusakoskis eri hind puhastatud rondil,aga seal uks kompott kõik ja saate korraliku dünamo.

Kas Kuusakoski siis võtab puhtakspõletatud autokere arvelt maha ka? Mingil ajal oli jutt, et vaid romuina toodud asjad saab arvelt maha, autopleki eest enam ei saavat.

Mulle Metanexi suhtumine üldiselt meeldib: nad ei küsi, kui komplektne on ja üleliigsete istmete-stangede pärast väga ei vingu. Natuke moepärast ikkaWink
Vasta

(28-06-2017, 19:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(28-06-2017, 18:31 PM)muska71 Kirjutas:  kes te viite autoromu metanex-i siis teadke,et puhastamine on sellesse putkasse viimisel täiesti tühi töö,kuusakoskis eri hind puhastatud rondil,aga seal uks kompott kõik ja saate korraliku dünamo.

Kas Kuusakoski siis võtab puhtakspõletatud autokere arvelt maha ka? Mingil ajal oli jutt, et vaid romuina toodud asjad saab arvelt maha, autopleki eest enam ei saavat.

Mulle Metanexi suhtumine üldiselt meeldib: nad ei küsi, kui komplektne on ja üleliigsete istmete-stangede pärast väga ei vingu. Natuke moepärast ikkaWink
täna pealik rääkis,et mittekompleksel autol läheb kaalust 100 kg maha prügiks,kuusakoski pidi 200 maha võtma.taaskasutad mootorit sildasi siis saad karistada.
Vasta

(30-06-2017, 11:42 AM)muska71 Kirjutas:  täna pealik rääkis,et mittekompleksel autol läheb kaalust 100 kg maha prügiks,kuusakoski pidi 200 maha võtma.taaskasutad mootorit sildasi siis saad karistada.

Kui 200.- maha võetakse, pead väravas koorma eest peale maksma. Tegelikult ma soovitan helistada ja küsida Kuusakoskist. Mina enne oma koorma viimist seda tegin, sain kõikidele küsimustele vastused, ning kui lõpuks koormad olid viidud, said kõik romud kenasti arvelt maha ja pappi rohkem kui alguses arvasin või arvutasin. Seega Helistage ja küsige järgi mida ja kuidas tegutseda.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-06-2017, 11:52 AM)viplala Kirjutas:  ...
Seega Helistage ja küsige järgi mida ja kuidas tegutseda.

Väga õige soovitus!
Vasta

(30-06-2017, 11:42 AM)muska71 Kirjutas:  täna pealik rääkis,et mittekompleksel autol läheb kaalust 100 kg maha prügiks,kuusakoski pidi 200 maha võtma.taaskasutad mootorit sildasi siis saad karistada.
Mis mõttes karistada? Et võtab rohkem kilosid saagist maha? Loomulikult - maksvat gabariitset on ju vähem. Business as usual.

Minu jaoks on suur vahe, kas sõita polutorkaga vaid 7 km lisaks tavapärasele tööle-koju kulgemisele või 60... Pealegi on Tutermaa poisid mõistlikumad, kui Paldiski seltskond, pealinna ülikutest rääkimata.
Vasta

(30-06-2017, 11:59 AM)v6sa Kirjutas:  .. Pealegi on Tutermaa poisid mõistlikumad, kui Paldiski seltskond, pealinna ülikutest rääkimata.

OT, aga on Nissi valla ümbruses veel vanaraua vastuvõtu punkte? Mulle on Tutermaa kui ka Paldiski umbes sama kaugel, aga mis Paldiski omadel viga?
Vasta

(30-06-2017, 16:47 PM)raul Kirjutas:  ...
Mulle on Tutermaa kui ka Paldiski umbes sama kaugel, aga mis Paldiski omadel viga?

Paldiskis on kolhoos. Metanex sihuke perefirma. Koos oma heade ja vigadega. Kogenud metallistile on ilmselt KK kolhoosis parem.
Vasta

(30-06-2017, 17:00 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-06-2017, 16:47 PM)raul Kirjutas:  ...
Mulle on Tutermaa kui ka Paldiski umbes sama kaugel, aga mis Paldiski omadel viga?

Paldiskis on kolhoos. Metanex sihuke perefirma. Koos oma heade ja vigadega. Kogenud metallistile on ilmselt KK kolhoosis parem.
olen korra või paar ka paldiskisse viinud kunagi ja palju meeldivam oli.kaalusid ära ja vii kalla kuhugi sinna maha ja tule tagasi ja oligi asi korras,keegi ei tuhninud mis ja palju tõid.tutermaal on inspektor kogu aeg kõrval,et mis tõid.
Vasta

(30-06-2017, 17:11 PM)muska71 Kirjutas:  olen korra või paar ka paldiskisse viinud kunagi ja palju meeldivam oli.kaalusid ära ja vii kalla kuhugi sinna maha ja tule tagasi ja oligi asi korras,keegi ei tuhninud mis ja palju tõid.tutermaal on inspektor kogu aeg kõrval,et mis tõid.

Kuna ma pole üritanud neid üle lasta sodi ja betooniga, pole mul küll miskit selle vastu, kui mul aidatakse koorem maha tõsta. Big Grin Seni on üsna usinasti minema kantud.

Paldiski kolhoosis oli jutt lühike: prahi% säärane, võta või jäta. No ma jätsin, kui sorditud pleki koormast leiti väidetavalt 30% sodi. Huvitav, et sama koorem Metanexis läks ilma mahaarvamiseta ja kallimalt, kui Paldiskis. Mulle sellest piisas.

Samuti on hea, et on erinevaid ettevõtteid: igaüks leiab oma.
Vasta

Tänasel päeval on kõige parem autoostja Refonda, ei kauple hinda alla, ei nurise kooruva värvi pärast ja maksab hästi. Paremini kui Kuusakoski.
Aga varakevadega võrreldes on hinnad kukkunud, parimatel päevadel oli auto 110€/tn ja vist isegi rohkem mingil hetkel.
Ka muud read on kahanenud 10-30€/tn, räägivad,et septembris kerkib jälle.


Vasta

Koski hind kevadega võrreldes siiski on langenud 5€ tonni pealt pleki puhul. Aga puhastatud autokere võeti küll arvelt maha eelmisel kevadel veel ilma mingi probleemita.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Ma olen viinud nii tükkideks lõigatud dokumentideta keret plekina kui samasugust seibitatud keret autona ja kole kordagi keegi virisenud. Puhta pleki korral ei arvatud sealt midagi maha ka. Ja dokumendid läksid kiirelt arvelt maha, erinevalt eraisikutest, kes ei saa auto vormistamisega hakkama.

Ainus mis võtmata jäeti, oli põlenud laudade küljest korjatud elektrijuhtmete vask. Põletamine pidavat ebaseaduslik olema. No olgu peale, seal oli nii väike kogus, et ei tasunud vaidlemist.
Vasta

Põletatud vask jah kahjuks ebaseaduslik. Ei teagi, miks nii tehti. Eeldan et varguste pärast. Kuid natukese bensuga peaks tahma maha saama. Samas kas see asja väärt sest raha kulub ka pesu bensu ja kohale sõitmise peale. Nii jäävadki alles vaid kopikad

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

(08-07-2017, 15:56 PM)52mees Kirjutas:  Põletatud vask jah kahjuks ebaseaduslik.

Viska kohe prügimäele nagu kõik seadusekuulekad inimesed teevad. Seal muutub kohe asi seaduslikuks. Big Grin  Muidugi peale ülesnoppimist......
Vasta

https://www.err.ee/858455/turgi-majandus...tele-muret
Vasta

(03-09-2018, 20:31 PM)mellpoiss Kirjutas:  https://www.err.ee/858455/turgi-majandus...tele-muret
Praeguste hindade juures tasuks nii ehk naa metall kokkuostu viia. Samas, sellised uudised ei teki õhust. Mingi suvaline ajakirjanik sellist jura üles ei korja. Tegemist on otseselt pressitud/makstud uudisega vastavast valdkonnast. Ja nüüd tekib küsimus...miks? Tänase seisuga on Kuusakoski hinnad veel kõrgel. Kas äkki on tulemas hoopis hinnatõus ja tahetakse odavat metalli enda õuele või on teemaks mingid muud nüansid... kurat seda teab. Taolist meediat, mille tagant kellegi kõrvad paistavad, ei saa väga usaldada, sest kunagi ei tea mille pärast vastav nupuke on üles laetud ja kõrvade omanikud säutsuvad alati omakasu pärast, mitte klientide rahakotist lähtuvalt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne