Pooltelje laagri tööpinna taastamine ?
#21

(08-11-2018, 12:44 PM)Walter Kirjutas:  Siis tuleb uus rullide tööpind ka pindkarastada/tsementeerida vms. e. viia see algsesse konditsiooni mis tehasest (kas seda muidugi teab ka mis tehnoloogia tehases oli) muidu tapavad rullid selle uue tööpinna kiiresti ära.

Seda muidugi. Minu lahendus ei pruugi sobida tänapäeva.... 20-nda aasta Ford TT tagasilla puhul kui liikumiskiirused jäävad 50 km h alla,ei ole miski probleem. Big Grin  Pooltelge saab tavalise viiliga ihuda,üsna pehmeke.

Pindkarastuse paksus muidugi on tähtis,vast mingi 1 mm. võll peenemaks,järsku ei sega?  Ilmselt näeb seda alles siis kui võll pingis ja lihvimine käib.
T.
Vasta
#22

(08-11-2018, 09:57 AM)2715 Kirjutas:  Kõik variandid on vist ära pakutud ja neid analüüsides ei olegi väga head lahendust.
Esiteks pulbermetalliga mässamine ei tundu toimiv lahendus olema sest see eeldab detaili kuumutamist sest muidu ei toimu nakkumist alusmetalliga ja kate tuleb maha.
...

Ammustel aegadel, nii umbes 1998 vms, oli Scania väntvõlli ots, (millele kinnitub jaotushammasratas) kapitaalselt p----s, sinine, sooned sees ja mitu mm õhem.
Pöördusin TPI ehk Tehnikaülikooli metallitarkade poole. Leidus meister, kes tuli 2 suure kohvriga. Treipink ja keevitusgaasid olid kohapeal, lihvpink ka.
Tunnikese paariga keevitati sinna selline kiht, mis kestis ja kestab ehk veelgi, kui just vahepeal katki pole läinud.
Meister mainis muuseas, et kui vaja, siis teevad ka nii tugeva pinna katte, et lihvimisega ka jänni jääd


Vasta
#23

Mina isiklikult prooviks sellisega täis keevitada ja siis uuesti mõõtu pingis
http://www.keevitus.ee/product.php?prod=1407&batch=0&page=0&sort=0&back=0&menu=311&keywords=
Vasta
#24

Te ikka ise ka aru saate, et pakute kandva pooltelje loomuliku pingekontsentraatori ülekeevitamist? Jaapani autol?

See pole siin Soome seppade raskest rauast taotud väntvõlli koormamata ots, vaid see punkt, millele staatiliselt toetub üks neljandik auto massist ja dünaamiliselt kuni auto kümnekordne mass...

Aga kui on tahtmine eksperimenteerida, siis ei ole mõtet üle mõelda. Puksi seina ei jätku. Korraliku vooluga rehvi-või treipingis üle keevitada (peaasi, et pöörleks ühtlaselt ja keevitaja käsi ei väriseks), lihvpingis mõõtu, ahjus noolutamisega pinged maha, mõõtulihv ning seejärel elektriga pindkarastus laagrialusele pinnale.

Endiselt kaldun arvama, et need, kes OSKAVAD ja SUUDAVAD selle ära teha, ei hakka kahekohalise hinnanumbriga isegi mitte mõtlema.

Pakun, et hästi tehtud keevitus ei löö pindelt kilde lahti, vaid ratas murdub keevituse kõrvalt ära. Toungue

Mina oma kaarikul panustaks kasutatud võllile. Pealekeevitamiseks on liiga raske auto ja peenike võll.
Vasta
#25

Enne keevitamist peaks soojendama kuhugi noolutustemperatuuri lähedale. On tibake turvalisem. Ja keevitusvoolu ja pöörlemiskiiruse seaded tuleb paika panna enne võlli pinki panekut mingi suvalise ümmarguse rauajupi peal, mitte detaili endaga eksperimenteerida. Need elektroodid tunduvad huvitavad....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#26

Keevitame, pindkarastame, lihvime...
Aga algset materjali keegi ei tea.
Aga see teadmine on vajaline keevitustraadi/elektroodi valikul, pindkarastamise rezhiimide valikul, lihvimisel käia valikul...
Keevitustraati ei müü keegi meetri kaupa, ikka 15 kg rull korraga. Elektoodi saab vast tükikaubana. Mis maksab ka mõnikümmend /sada eurot.
Siis oleks tarvilik ka keevitaja leida kes oskab materjaliga ümber käia. Jälle mitukümmend eurot
Algse materjali spektraalanalüüs on suurusjärgus 50-100 euri ja see eeldab tüki väljalõikamist poolteljest kuna pooltelg tervena ei mahuks spektromeetrisse.
Edasi vast ei ole vaja hinnapoliitikat arutada, surnud teema.
Olen 99,9 protsenti kindel, et kasutatud ja korras pooltelg on odav lahendus võrreldes kõige muuga.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#27

(07-11-2018, 00:45 AM)daloc Kirjutas:  Palun jagage kogemusi, soovitusi - kes selle tööga hakkama saaks ?  Netist otsides leiab ettevõtteid, kes võiks sellise asjaga tegeleda kuid
soovitused puuduvad.. 

Aga mis selle soovitusega peale hakata?
Pigem on otseselt eluliselt tähtsam garantii julgeda andmine tööle. Sellest sõltub otseselt laudade vahele minek kehvemal juhul. Kõige hullemal juhul võib ka kaaskodaniku(d) kaasa võtta.
Nüüd need, kes siin tsiu virr ja valmis mõtlevad ära teha, mõelge, kas olete valmis ka garantii andma ja vajadusel oma ikkagi mitteõnnestunud töö eest vastutama mittetahtliku tapmise eest?
Osa asju lihtsalt ei parandatagi turvalisuskaalutlustel või kui tehaksegi, siis on selle taga vastav tehnika ja teadmised, et saaks ka garantii oma tööle anda.  Kindlasti ei käi see nii, et kuule sörtsa kõvasulamelektroodiga peale ja pingis siledaks, seda kõike ala kasti bocki eest.
Kui teemaalgataja on vastavaid firmasid juba leidnud, kes võiks teha. Siis polegi muud, kui uurida garantii ja hinna kohta.
Vasta
#28

(08-11-2018, 21:21 PM)meli666 Kirjutas:   mõelge, kas olete valmis ka garantii andma ja vajadusel oma ikkagi mitteõnnestunud töö eest vastutama mittetahtliku tapmise eest?
Osa asju lihtsalt ei parandatagi turvalisuskaalutlustel
Hea point! Sellisele asjale garantii andja peab endas ikka väga kindel olema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#29

Aga autoomanik kes sellise poolteljega ringi sõidab,kas paneme vangi? Omanik ju vist ei teadnudki selle pooltelje seisukorrast varemalt... ehk siis alles hiljuti kui häda tekkis. Sellisele asjale ja selle parandamisele ei saagi suurt garantiid anda. Keegi ilmselt ei suuda isegi seda aega prognoosida kunas selle pooltelje pärast avarii juhtuks. Kas see asi on uus või vana,ei ole teada kunagi millal asi ära laguneb. Seega hoidke aga rool kõvasti peos,kohe iga hetk võib midagi juhtuda.
Kui ma ise peaksin sellise pooltelje kellegile korda tegema siis asja üle andes julgeksin öelda küll,et mina ei tea kuidas asi vastu peab ja ei oska ka öelda mis  ja kunas midagi juhtub..... Seega-omanik ise vastutab.
T.
Vasta
#30

(08-11-2018, 22:05 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Aga autoomanik kes sellise poolteljega ringi sõidab,kas paneme vangi? Omanik ju vist ei teadnudki selle pooltelje seisukorrast varemalt... ehk siis alles hiljuti kui häda tekkis. 

Kui ma ise peaksin sellise pooltelje kellegile korda tegema siis asja üle andes julgeksin öelda küll,et mina ei tea kuidas asi vastu peab ja ei oska ka öelda mis  ja kunas midagi juhtub..... Seega-omanik ise vastutab.
T.

Aed ja aiaauk. Jutt ei ole ju üldse sellises olukorras poolteljega ringi sõitmisest ja ei ole ka uuritud, kas sellega kannataks edasi sõita.
Ilmselt nähtav õlileke ja kolin on ilusti olukorra tõsidusest märku andnud ja nüüd ju soovitakse asi korda saada. Muidu poleks seda teemat tehtudki.
Kolm korda üle õla, aga kui see sinu keevitutud pooltelg peaks järgi andma ja juhuslikult näiteks mõne lähedase laudade vahele saatma, küll siis painab ka elu lõpuni see jutt. Et ise ka ei tea, mis tegin ja millal midagi juhtub.
Ei taha tüli kiskuda, aga inimelu hind on kindlasti kõrgem, kui mingi ehku peale pooltelje parandamine. Kui tegija ei ole suuteline vastutama oma töö eest, siis tellijale peaks olema see antud olukorras tõsine mõttekoht.
Eelnev minu arvamus selle pooltelje paranduse kohta, küll aga jagan ka seisukohta, et tõesti on olemas ka parandustöid, mida võib ehku peale teha ja kestab kaua kestab. Aga need ei tohi tekitada kripeldavat mõtlemist, et kas...
Teemaalgatajal oli juttu ka 30Km otsadest, siis ilmselt ta ikka liikluses osaleb ka sellega. Kuskil põllupeal tõesti ei ole jätkusuutlikus nii tähtis.
Vasta
#31

(08-11-2018, 23:01 PM)meli666 Kirjutas:  Kolm korda üle õla, aga kui see sinu keevitutud pooltelg peaks järgi andma ja juhuslikult näiteks mõne lähedase laudade vahele saatma, küll siis painab ka elu lõpuni see jutt. Et ise ka ei tea, mis tegin ja millal midagi juhtub.
Ei taha tüli kiskuda, aga inimelu hind on kindlasti kõrgem, kui mingi ehku peale pooltelje parandamine.

Igaljuhul viimase lausega päri.
Võin näitena tuua,et VW LT-28 tagasillas on koonus-rull laagrid ja seda kompotti hoiab koos imepeenike rõngas.... mis võib ka igal ajal juppideks lennata.... aga näe ei lenda. Kas peaksin kartma?
Läheb teemast välja,neid näiteid oleks veel. Aga eks omanik ise otsustab,mis on õige ja mis pole ja kuidas ta asja lahendab. Kui see pooltelg pole haruldus siis tasuks lihtsalt järgmine võtta. Ja sedasi pildi pealt on ka raske aru saada tegelikust olukorrast. Oleks asjad nina all siis saaks iga spetsialist oma arvamuse öelda,et kas on võimalik nii taastada et peaks või ei tasu asi ennast ära. Ja kas on ohtlik. Igaljuhul hetkel see pooltelg ohtlik ei ole. Big Grin
Vasta
#32

(08-11-2018, 23:46 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ...
Igaljuhul hetkel see pooltelg ohtlik ei ole. Big Grin

Auto all lapiti tõstukil peesitades näib ohutna küll. Kui just alla ei veere ja varbale ei kuku. Big Grin

Sa saad ju ise ka aru, et üks asi on tehase termikaga võll ja teine asi tundmatut sulamit (no OK, ilmselt on legeeritud teras, aga millega legeeritud) keevitama minna pinge kontsentratsiooni piirkonnas.

Samas igaüks ise teab, kuidas oma vara kasutab. Lihtsalt järelmid võivad olla väga kurvad. Aga ei pruugi olla, eksole. Mõtlemise koht.
Vasta
#33

Pakuks ka ühe idee mida olen vahel kasutanud.Muuta laagrit,välis mõõt ideealis sama,sisemõõt suurem.Siis saaks pealepressitava tööpinna paksema.
  Ps.keevitusega samuti kallale ei läheks.
Vasta
#34

Töötav lahendus, kui laagri välisläbimõõt on piisav. Siin vist vihjati, et pole.
Vasta
#35

Tsitaat:Варить нельзя,рано или поздно сломается.У нас напыляют,потом шлифуют,порблем с востановленной полуосью еще не было.
https://www.land-cruiser.ru/index.php?/t...y-poluosi/

Tsitaat:Решил рассказать о том, как банальная замена задней ступицы 120-го, может принести немало хлопот. Началось все с того, что на Прадо 07-го года выпуска, R-1 комплектации, появился гул, сравнимый с гулом самолета. Гудеть начинало километров с 40, на 80-ти гул был ужасным, после 120-ти он сливался с общим шумом.При помощи вращения руля из стороны в сторону на скорости около 80-ти, удалось выяснить, что гул усиливается когда нагружается правая сторона. Подозрение пало на передний правый подшипник. Вывешиваю переднее правое колесо, люфт отсутствует, при вращении колеса ничего подозрительного не слышу и не ощущаю. Вывешиваю переднее левое, все абсолютно так же как на правом. Перебрался к задним колесам. И вот тут-то выясняется, что при вращении заднего правого колеса, ощущается что-то не то. Его не слышно ухом, его чувствуешь руками. Замечу, что на люфт не было даже намека. Но, я же отчетливо слышал при езде, что гудит спереди. Беру с собой очень даже не плохого специалиста по ремонту авто, выезжаем на дорогу, и начинаем тестить. Разгоняемся, тормозим, активно рулюем, пассажир перелазит то вперед, то назад, и в багажнике проехал. Вердикт - 99% передний правый подшипник. Снимаю переднюю ступицу, на подшипнике много грязи, так как сальник поворотного кулака излохмачен вдрызг. Поверхность, по которой работает сальник, на приводе вся проржавела. А вот сам подшипник крутится очень хорошо, ровненько, гладенько, тихо, вот тебе и диагностика на слух. Не собирая переднюю ступицу, принялся за заднее правое колесо, то, которое вызвало подозрение при проворачивании колес руками. Вынимаю полуось, со ступицей, пытаюсь крутить ступицу на полуоси, и понимаю, что вот он, виновник гула. Подшипник местами подклинивал. При помощи пресса, болгарки,кувалды зубила освобождаю полуось от ступицы. Подшипник конечно же разваливается, и вот тут я вижу причину, по которой он заголосил. Нарушилась цементация, наружней обоймы подшипника, и на этом месте появились раковины. Неисправность выявлена, надо заказывать запчасти. По каталогу подобрал ступицу, шайбу, втулку, взял сальник полуоси, а заодно и сальник поворотного кулака на перед. Все ОРИГИНАЛ!!! Запрессовал ступицу на полуось. Поменял сальник. Все собрал на место. Настало время испытательного выезда. Пока ездил по двору, поворачивал из стороны в сторону, проверял тормоза, все было в порядке. Но как выехал на дорогу, тут-то и началось...... Выехал я на прямой участок дороги. Разгоняюсь до 60-тишина, 80-тишина, 90-100-120-тишина. НО ЧТО ЭТО? Панель приборов засияла желто красным. Начинаю анализировать произошедшее: до ремонта такой проблемы не возникало, разбирал переднюю и заднюю ступицы правой стороны, неисправность возникла непосредственно после этого ремонта, значит можно почти с полной уверенностью предполагать, что контрольные лампы ручника, ABS, VSC/TRC, контрольная лампа скольжения Slip, контрольная лампа выключения VSC, загорелись по причине неправильного монтажа либо повреждения во время ремонта датчика ABS, его проводки или ротора( магнитного кольца, с которого датчик ABS считывает показания о скорости вращения колеса). Чек двигателя не горит, значит ошибка не связана с неправильной работой двигателя. Открываю мануал, раздел диагностика. Почему бы и не попробовать самому выявить неисправность. Изготавливаю мудреное приспособление SST ( распрямляю канцелярскую скребку, и сгибаю ее буквой П ). Перемыкаю этим прибором клеммы диагностического разъема, который находится в салоне, слева под рулевой колонкой, 4 и 13. По количеству миганий лампы ABS вычесляю код ошибки под номером 38 - посторонний предмет между датчиком ABS и задающим ротором заднего правого колеса. Стираю ошибки, нажимая на педаль тормоза с интервалом быстрее чем раз в секунду(это совсем не сложно), пока не потухнет красная лампа ручника, а лампа ABS начнет мигать быстро и равномерно, вынимаю скребку, выключаю зажигание. Завожу двигатель, контрольные лампы потухли. Провожу контрольную поездку, на предмет подтверждения ошибки, а то мало ли что - электрика, глюк какой, все может быть. Выезжаю на дорогу и только скорость достигла 60-ти, вся гирлянда засветилась в прежней красе. Провожу считывание кодов, та же 38-я ошибка. Провожу визуальный осмотр, все на месте, при разборке и сборке, помню, что обращался с датчиком и проводкой аккуратно, не дергал, не перегибал. Все собиралось в чистоте, моясь и продуваясь сжатым воздухом. Ну делать нечего, надо разбирать заднюю правую сторону снова. Во время разборки, рождаю в голове различные версии, откуда и что могло взяться между датчиком и ротором. Самая правдоподобная версия - во время запрессовки втулки, которая следует за подшипником и шайбой, она(втулка) задрала полуось и сняла с нее стружку, вот эта стружка и могла примагнититься к ротору, мешая датчику корректно считывать показания. Разборка длилась не долго. Водружаю полуось на верстак, все внимательно осматриваю, и действительно обнаруживаю парочку небольших стружечек на роторе, а в остальном чистота стерильная. Все вычищаю, выдуваю, все собираю на место и, предварительно стерев старые ошибки, выезжаю на дорогу. Начинаю ровный разгон, 20, 40, 60 и тут краем глаза улавливаю до боли знакомое желтое свечение в районе панели приборов. КРАСОТА!!!- А главное, что делать дальше - ума не приложу. Не ужели придется ехать в сервис? Пока возвращаюсь в гараж, окончательно для себя решаю, что должен разобрать во всем сам, и ни в какой сервис не поеду. Считываю ошибки - 38. Берусь за мануал и нахожу раздел - тест в режиме активной диагностики. Надо попробовать. Выезжаю из гаража, глушу двигатель, перемыкаю клеммы диагностического разъема 5 и 13, завожусь и проделываю ряд манипуляций, которые подробно описаны в мануале: останавливаюсь, отпускаю тормоз, и резко нажимаю его снова, при этом должна загореться лампа ABS на три секунды, включаю и выключаю блокировку межосевого дифференциала, включаю и выключаю пониженную передачу в раздатке, двигаюсь задним ходом со скоростью примерно 3 км.ч. не менее одной секунды, затем вперед со скоростью не менее 45 км.ч. несколько секунд, я ехал около минуты, главное что бы при этом рулевое колесо оставалось в положение прямо, и не меняло его. Останавливаюсь, не глуша двигатель вытаскиваю перемычку из разъема и тут же перемыкаю клеммы 4 и 13, и снова подсчитываю количество миганий лампы ABS. На этот раз кодов высветилось намного больше, выяснилось, что у меня не работает датчик раздатки, были коды, описание которых я вообще не нашел (94,95). А вот ошибка 77 меня заинтересовала, и указывает она на то, что неисправен непосредственно задающий ротор правого заднего колеса. Вот тут меня впервые за все это время и посетила мысль, что причиной всех бед может быть дефект в новой ступице, ОРИГИНАЛЬНОЙ!!! Полез я снова в мануал, и что же я вижу - при неисправности задающего ротора заменить ступицу в сборе. Она же стоит семь с лишним т.р.!!! Пошел по каталогам запчастей, отдельно ротора нет и в помине. Далее снова извлек полуось из заднего моста. Полез в мусорное ведро, нашел там внутреннюю обойму старого загудевшего подшипника. На обойме было старое, а главное - рабочее, магнитное кольцо. Правда, при демантаже ступицы с полуоси оно немного пострадало, было кривое. Сразу бросилось в глаза, что на старом подшипнике магнитное кольцо сидело вровень с внутренней обоймой, тогда как на новом оно было недосажено примерно на пол миллиметра. Попробовал отделить старое кольцо от обоймы - получилось. Взялся за новое. Аккуратно, через отверстие под датчик ABS, тоненькой отверткой поддел колечко и проворачивая ступицу на полуоси, приподнял его со всех сторон до отделения от узла. По диаметру старого кольца подобрал оправку, положил его на нее и маленьким молоточком, выпрямил поврежденную ранее деталь. Затем сравнил старое и новое кольцо. По размеру они были абсолютно одинаковы, отличались только цветом (новое было заметно светлее), и степенью намагниченности. При касании отвертки старого кольца, она к нему прилипала и могла поднять его со стола, к новому же она лишь слегка примагничивалась, и не могла приподнять даже один его край. Еще в двух местах на магнитной поверхности нового кольца имели место быть небольшие потертости, как будто оно соприкасалось с датчиком во время вращения колеса. Может быть именно эти касания, если они конечно же имели место, и порождали ошибку под номером 38 (посторонний предмет между датчиком и задающим ротором заднего правого колеса), ведь кольцо было недосажено и находилось к датчику ближе чем надо. Все же, принимая во внимание так же и степень намагниченности, было решено ставить задающий ротор от старого подшипника. При помощи оправки, на которой я выпрямлял старое кольцо, потихоньку постукивая все тем же маленьким молоточком, старый задающий ротор был одет на внутреннюю обойму нового подшипника. Все получилось. Далее воткнул я полуось на место, собрал в кучу колодки стояночного тормоза, а это самое муторненькое, водрузил колесо, сбросил ранее записанные ошибки. Еду. 40, 50, 60 - все хорошо, 80, 90- полет нормальный. Выезжаю на трассу - 120, 140, 160 -все работает!!! И вот тут.....НАСТУПАЕТ.... СЧАСТЬЕ!!! Прошла неделя, все работает, все в норме. Вот такой,изначально вроде бы не сложный, а в итоге принесший немало хлопот, разочарований, ремонт случился у меня. Какие выводы я сделал для себя: оригинальные запчасти еще не есть залог успешного ремонта, разбираться, вникать, если разбираешь какой либо узел, осматриваешь и изучаешь его всесторонне, стараясь не пропустить ни одной мелочи, и не спешишь его ставить на место (велика вероятность, что опять придется снимать).

Источник: http://prado-club.ru/threads/problema-posle-zameny-zadnego-podshipnika.7028/ © prado-club.ru
http://prado-club.ru/threads/problema-po...nika.7028/ 

No-vot, originaal ei ole alati parim. Sellise asja peale sattusin seda laagrilugu uurides.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#36

Ühest asjast ei saa aru.Tänapäeva lõiketerad on nii head, et saab pinnakarduse teraga ka kätte milleks lihvida.Kui probleemi saad lahendatud -0.15mm saab ehk analoogse laagri asendada nö remontlaagriga.

Pane laagri andmed siia
Vasta
#37

(12-11-2018, 02:45 AM)Ants80 Kirjutas:  Ühest asjast ei saa aru.Tänapäeva lõiketerad on nii head, et saab pinnakarduse teraga ka kätte milleks lihvida.Kui probleemi saad lahendatud -0.15mm saab ehk analoogse laagri asendada nö remontlaagriga.

Pane laagri andmed siia

Terad on ikka tõesti heaks läinud, kui juba ka karastatud / tsementeeritud pinnaga materjali lõikavad.

Minu poolt ka üks võhiklik uitmõte:
Lihvida pooltelge minimaalselt, ainult nii palju, et see muutuks uuesti silindriliseks. Vahetada välimine saale ja lihvida mingitest jämedamatest välja sobivas mõõdus rullid. Ma küll ei tea, kui teostatav on nii pisikeste detailide lihvimine.

 Seda siis juhul, kui sobivat valmis laagrit, mille sisemine saale oleks paar kümnendikku pooltelje algsest mõõdust peenem ja mille mõõtu saaks pooltelje lihvida ei leidu.
Vasta
#38

Tera millega tugevaimat kiirlõike terast (67 Rockwell C) sai lõigata oli olemas juba sügaval vene ajal. CBN materjali nimeks. Hind on muidugi magus.
Vasta
#39

See teema sihuke põrsa kotis ostmise lugu tikub olema. Ei julge teema autor nimetada siin teemas auto marki, rääkimata silla andmetest. See oli sissejuhatus.
Teemast ka natuke: ehk aitab tõesti lihvimine, sest on olemas niinimetaud remontmõõdus laagrid, ei pea olema selle mudeli omad; teiseks on laagritootjatel ikka sitaks lai valik, seda nii ühe, kui kahe saalega või lihtsalt rulle. 
Kahjustus tundub olevat tekkinud kahel põhjusel: vähe määret ja palju koormust, ehk on mõtekas asendada sild tükkis täiega millegi toekama vastu, millel koormamata poolteljed????
Samas teemas kirjeldatud väntvõlli taastamine võib kesta kindlasti, sest seal rullid ei töötle taastatud pinda.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#40

metsakohin, ehk nimetad mõne tootja/müüja kes tegeleb "remontmõõdus" laagritega?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne