K: T40AM ostmise mõttekus ja varuosade kättesaadavus
#81

(22-01-2019, 22:13 PM)pannkook Kirjutas:  ma arvasin, et originaal on fekaal.
Ma särtsust suurt midagi ei jaga, aga seal oleks justkui 170W.
Kas uued mitte kilowati lähedale mitte ei ole? Rolleyes

MISASI seal peal on? 170 W on 170/12=14,2 A - ma ei teagi säärast. 1700 W genekat tean küll. Neil võiks olla peal tavaline 700W ehk 60 A genekas.

Originaal pole just präänik, aga kuna otse asemele ei istu midagi ja sellegi peab ostma, siis võib sama hästi osta juba originaali. Või noh, teisipidi on just präänik, kuna on harjadeta, väliserugutusega mudel. Teoorias töökindel, praktikas sureb ergutusmähis ära ja siis algab keberniit.

Kindel, et kogu rõõmu põhjuseks pole surnud šokolaad?
Vasta
#82

siis läheb vaja veel releeregulatorit vms ja selle ühendamise oskamist.
Lääne genekal ma saan aru, tuleb kohe õige särts välja, kui teist keerutada? Rolleyes
Vasta
#83

(22-01-2019, 22:23 PM)pannkook Kirjutas:  siis läheb vaja veel releeregulatorit vms ja selle ühendamise oskamist.
Lääne genekal ma saan aru, tuleb kohe õige särts välja, kui teist keerutada? Rolleyes

Ilma ergutseta ei tule midagi. Või noh, kunagi hakkab iga ghenekas laadima, kui piisavalt kaua keerutada.

Samas jah, ergutuse ja akule mineva voolujuhtme võib ka kokku ühendada ja loota, et pingeregulaator on ülesannete kõrgusel. Aga kui seal ülepinge tekib, siis hakkab pilpaid lendama ning suitsu tõusma...
Vasta
#84

Vbla mul genekas töötab siis, hetkel pole ühtegi juhet küljes. Mõõtsin testriga ja ühest kohast sain 0.9 V Big Grin
Vasta
#85

Juhtmevaba laadimist ei saanud T-40le isegi raha eest. Sad
Vasta
#86

(22-01-2019, 22:23 PM)pannkook Kirjutas:  siis läheb vaja veel releeregulatorit vms ja selle ühendamise oskamist.
Lääne genekal ma saan aru, tuleb kohe õige särts välja, kui teist keerutada? Rolleyes

 Mitte kõigil aga sellised traktori generaatorid on olemas küll millele tuleb ainult aku + juhe külge panna.
https://www.ebay.co.uk/itm/ALTERNATOR-TR...2866644527
Ma ei tea kas see ilma sobitamata 40le külge läheb aga olemas ta on.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#87

Põhimõtteliselt kõik hetkel müügil olevad traktori genekad ergutavad end ise üle ja piisab vaid ühest juhtmest, mille kaudu siis läbi ampermeetri toimub laadimine. Eelduseks see et pole meeletult tarbijaid järel, kui juba laadima hakkab siis võib tuled-viled peale tõmmata.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#88

On selline võlusõna nagu jääkmagnetism. Selle abiga saab praegu kõigist genekatest voolu kätte. Ehk nad on võimelised ennast ise ergutama ilma välise abita.
Ainult peale remonti kui osad on olnud kokkupuutes metalliga ja demagnetiseerunud siis võib olla aku olemasolu vajalik.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#89

selge. Siis nö originaalid poes on nö kohe kasutusvalmis.
A kuidas ma oma praeguse kindlasks saaks teha, kas töötab?
Aku pealt vean juhtme kuhugile külge? Ja siis vaatan, kas hakkab 14V tulema teisest august?
Või peab vedrudesse ka minema mingeid juhtmeid? Big Grin
Kapoti all on mingi lahtine kolakas, kus kolm vedru küljes.
Vasta
#90

vabandan kui loll küsimus,aga küsin ikka.t40 mis on tagavedu ja t40am mis 4 vedu,et kas käigukastid-sisud samad?tean,et am läheb kardaan kõhu alt välja,aga muus osas?
Vasta
#91

Kõhu alla lisandub AM versioonil esisilla ajam, "jalgrattal" on selle kohapeal luuk ees. Sisu on muidu sama, v.a. ealised iseärasused. Ehk, et vanemate 40te sisusid uuemate omadega miksida ei saa, v.a. tervelt ringi lüües.
Vasta
#92

(23-01-2019, 02:42 AM)Daff Kirjutas:  On selline võlusõna nagu jääkmagnetism. Selle abiga saab praegu kõigist genekatest voolu kätte. Ehk nad on võimelised ennast ise ergutama ilma välise abita.
Ainult peale remonti kui osad on olnud kokkupuutes metalliga ja demagnetiseerunud siis võib olla aku olemasolu vajalik.

Ega jah, ergutusvoolu ots on ju ainult hinna tõstmiseks skeemis ning tegelikult pole seda üldse vaja. See on ju jummalast normaalne, et laadimine tekib alles peale kümneminutist tööd või mootori ajamist gaziljoni pöördeni.
Vasta
#93

(23-01-2019, 08:53 AM)pannkook Kirjutas:  selge. Siis nö originaalid poes on nö kohe kasutusvalmis.
A kuidas ma oma praeguse kindlasks saaks teha, kas töötab?
Aku pealt vean juhtme kuhugile külge? Ja siis vaatan, kas hakkab 14V tulema teisest august?
Või peab vedrudesse ka minema mingeid juhtmeid? Big Grin
Kapoti all on mingi lahtine kolakas, kus kolm vedru küljes.

Võta suvaline nõukaaegne raamat või loe siin foorumis korduvalt kirjutatud juhendeid. Keegi ei hakka seda ennindat korda läbi kirjutama.

Pealegi ei tea keegi, mis Sinu pribooril on üle, puudu või katki. Ikka ise pead multimeetriga mööda skeemi jalutama.
Vasta
#94

(23-01-2019, 11:48 AM)v6sa Kirjutas:  
(23-01-2019, 02:42 AM)Daff Kirjutas:  On selline võlusõna nagu jääkmagnetism. Selle abiga saab praegu kõigist genekatest voolu kätte. Ehk nad on võimelised ennast ise ergutama ilma välise abita.
Ainult peale remonti kui osad on olnud kokkupuutes metalliga ja demagnetiseerunud siis võib olla aku olemasolu vajalik.

Ega jah, ergutusvoolu ots on ju ainult hinna tõstmiseks skeemis ning tegelikult pole seda üldse vaja. See on ju jummalast normaalne, et laadimine tekib alles peale kümneminutist tööd või mootori ajamist gaziljoni pöördeni.
Kümme minutit ja gaziljon pööret on teoorias. Praktikas annab see vaidlusalune gene voolu ilma ergutuseta kohe peale mootori käivitamist. Vanad alalisvoolu genekad tahtsid korraks max pöördeid saada.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#95

Praktikas on laitmatu laadimisega nõukatehnika pigem haruldus Toungue

Aga märkus on muidugi õige - ega töö tegemiseks kõik jupid peagi küljes olema.
Vasta
#96

Räägitagu mida tahes, mulle hakkab just tasapisi tunduma et tasuks üks T40am majapidamisse ligi võtta. Big Grin
Vasta
#97

ma just võtsin ühe  Cool
Vasta
#98

(23-01-2019, 15:15 PM)olli Kirjutas:  Räägitagu mida tahes, mulle hakkab just tasapisi tunduma et tasuks üks T40am majapidamisse ligi võtta. Big Grin

Eriti kui 40 teha selliseks, nagu minu teemas, on temaga lausa lus ttoimetada.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#99

Too on väga viisakas jah. Ma ise ilmselt viskaks kabiini üldse minema. Rohkem nii aiatraktoriks. TZ kipub natuke lahjaks ja väikseks jääma. Oleks kerge edasiminek. Aga ma raha maksta ei raatsi ja raibet ka ei taha, nii et eks näis mis sellest saab. Big Grin

Vahetusvarianti võiks täitsa kaaluda. Mu TZ kellegi T40am vastu.
Vasta

Hüdrovoolikuid saate kust poest Tartus? Big Grin
Neid igasuguse pikkusega? 2.5m vaja umbes.....
Võib panna otsa jagajast saha silindrisse või tuleb mingi vahejulla ka panna? Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne