Mõistusevastased manöövrid liikluses

(18-01-2019, 14:45 PM)motamees Kirjutas:  
(18-01-2019, 14:38 PM)alfredo Kirjutas:  ... et tegu on ilmselt lihtlabase kütuse kokkuhoiuga, ei muud.

Ikka muud ka. Keskonnahoid on tänapäeval väga aktuaalne.

On veel võimalus, et peale majanduslike ja loodushoidlike põhjuste tekib vastupandamatu soov hingematvalt kauni trassiäärse maastikuga tutvuda.

Või kui nüüd eriti halvasti mõelda, siis ehk nad soovivad lihtsalt kauem vabas maailmas viibida, enne kui diktatuuririiki tagasi pöörduma peab : )
Vasta

Eile sai kohatud Tallinnas vabaduse pst ja Pärnu mnt sõitmas ühte "kaubikut"
miks "kaubik" - noh kaupa ma sinna sisse ei julgeks küll panna ka seistes ja veelvähem veel sõita.
kahjuks pilti ei saanud teha aga ...
oli auto VW LT35 aastast 1999 nr. 441tdt avalik info näitab et ls. läheneb miljonile - tubli
aga miks kirjutan
polnud ühtegi roostevaba plekki samuti polnud kuudil ühtegi plekki mis kohe kohe teepeale ei ähvarda kukkuda
küljeplekid kõik irvitasid alt servast, paneelide vertikaalvuugid olid julmalt kokku keevitatud aga jälle roostest puretud,
tagumine viimane vuuk oli nii hull et varsti kukuvad tagumised uksed koos nn. raamiga ja tagumitse nurkadeg küljest ära
rehvid olid kunagi talverehvid täna olid nad slikid millel oli näha veel mustri mälestus

mida annab mnt päring ? tehno ülevaatus puudub alates mai kuust 2018 s.t. 9 kuud !
samas liikluskindlustus oli olemas s.t. oli teadlik ja tahtlik valik sellega rohkem sõita ringi mitte ükskord oli hädasti vaja
ülevaatuse puudumise põhjused: raam, kere ja sellele kinnituvad osad, tuled helkurid ja elektriseadmed, juhtimisseade, pidurisüsteem,
ilmselgelt see auto ei läbi enam kunagi ülevaatust aga kuidas tuleb pähe veel sellisega liigelda ?

saan aru mõnest veast või unustamisest aga see

kõrvalistmel liigeldes toksin telefonis aeg ajalt huvi pärast mnt.ameti e-teenindusse huvitavamate liikurite numbreid ja sealt leiab ikka midagi huvitavat
vahel mõtleme paarimehega mitu kw sellel on või mis aasta mudel see on, veokatel ja bussidel on huvitav vaadata ülevaatusel märgitud läbisõite.
Vasta

(22-02-2019, 11:12 AM)MeelisV Kirjutas:  tehno ülevaatus puudub alates mai kuust 2018 s.t. 9 kuud !
samas liikluskindlustus oli olemas s.t. oli teadlik ja tahtlik valik sellega rohkem sõita ringi mitte ükskord oli hädasti vaja

Ma siin välistavat tingimust ei näe.
Juriidiliselt korrektne oleks ilmselt öelda: sõitis lähimasse remonditöökotta.

Samas kahtlustan, et pealinnas vähendab selliste liikurite vahelejäämise võimalust mupo olemasolu!?
Vasta

(22-02-2019, 11:12 AM)MeelisV Kirjutas:  küljeplekid kõik irvitasid alt servast, paneelide vertikaalvuugid olid julmalt kokku keevitatud aga jälle roostest puretud,
tagumine viimane vuuk oli nii hull et varsti kukuvad tagumised uksed koos nn. raamiga ja tagumitse nurkadeg küljest ära
rehvid olid kunagi talverehvid täna olid nad slikid millel oli näha veel mustri mälestus

mida annab mnt päring ? tehno ülevaatus puudub alates mai kuust 2018 s.t. 9 kuud !
Üldiselt ei tasu sihukest LT-d karta,kartke uuemaid mudeleid. Need vanad rondid on nii kõvad,et ei juhtu nendega midagi ja nagu ise pildilt nägid,ei takista isegi ÜV. Mitte et ma selle kõik heaks kiidan aga vanemad mudelid lihtsalt kannatavad rohkem välja. Narmendav kere,ärakukkuvad uksed,see on kõik jama. Autol all kõva raam,talaga esisild jne. ehk õnnestunud masin.Kestab heasti.
Vasta

Tehnoülevaatus on Eestis soovitav ja selle puudumise avastamine on maksuline.

Muus osas aitab:
[Pilt: 12472806_587793241380351_541492681835690...e=62B42C50]

Mitte, et risuga pealinna liikluses pusklemine kuidagi OK oleks, aga kuniks sääraseid oinaid leidub, on meil vaja nii seadusi kui nende järgmist malakaga valvavat politseid.
Vasta

Ülalmainitud ravim asub apteegis Pizdalgini ja Fakidooli vahel.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

ei tea mitu korda ta vahele on jäänud või siis mitte
aga üks tuttav rääkis just hiljuti kuidas poole aasta jooksul teda korduvalt kinni peeti erinevate autodega kus oli kasutajaks ka üks teine mees kes ajutiselt ei omanud juhtimisõigust s.t. kontroll oli päris tihe. tuli välja ehk keskmiselt korra kuus kindlasti
omal on paarimees jäänud vahele 2 päeva peale tehno lõppemist - sai märkuse

siin aga sõidab selline auto ringi mille kohta saab kaugelt öelda ilma kontrollimata, et pole tehnilisel korras.

Talupoeg - mis on uuem mis vanem kelle mõttes aga kere oli selline
ehk just see vana vw/mersu kahepeale tehtud roostebuss
https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen...i_2002.jpg
Vasta

Ma protesteerin otsustavalt: nimetada seda kaubikutööstuse häbiplekki "vanaks ell-teeks" on antud foorumi kontekstis etiketirikkumine.

Vana LT on ikka see külilikukkund kapp:
[Pilt: reimo-newsprings-blog.jpg]
Vasta

(22-02-2019, 13:08 PM)v6sa Kirjutas:  Ma protesteerin otsustavalt: nimetada seda kaubikutööstuse häbiplekki "vanaks ell-teeks" on antud foorumi kontekstis etiketirikkumine.

Andestust,sain midagi valesti aru. Võite jätta minu eelnevalt kirjutatu tähelepanuta. Ajasin aastaarvu sassi.
Aga sellegipoolest on kurb kuulda,et tsipa uuem mudel ja väga hästi sellest ei räägita. Kas tõesti peame järjest uuemaid mudeleid vaatama sellise pilguga-kehvem kui vanem.

T.
Vasta

(06-12-2018, 09:39 AM)MeelisV Kirjutas:  Kui paljud teist oleks teed andnud selles olukorras ?

http://m.kasulik.delfi.ee/article.php?id=84667797

Nendest liikuritest ei leidnud päris omaette teemat?

Täna kella kahe ajal päeval nähtud pakirobotite grupiviisilist liikumist Saue linnas.
Kaks tükki ajasid teineteist vilkurite saatel mööda kõnniteed taga, kolmas seisis ülekäigu ees ja ei julgenud ka siis üle tee sõita, kui ma juba mööda olin sõitnud.
Kas need elukad on nüüd Mustamäelt lahti lastud ja neid võib igal pool ettearvamatult kohata?
Vasta

Kadaka tee ümbruses toimus täna sarnane pakirobotite ralli.

Suht kaootiliselt liikusid.
Vasta

kadaka teel Selveri ümbruses on neid pidevalt näha
täna nägin kuidas isegi sinna kaupa sisse pandi Selveri ukse juures
ja üle tee minekuga on nad jah üpris ettevaatlikud
Vasta

Õõvastav. Filmija sõitis kindlasti aeglasemalt, kui lubatud, kindlasti vilkus parem suunatuli jne. Tekitas enda järgi kolonni, ning saigi filmile "hullunud rekkajuhi" ja teised, st. valge kaubik + Audi + LC.
https://jarvateataja.postimees.ee/654971...1553021450
Vasta

Video alla on kirjutatud:
Tsitaat:Pärnu–Rakvere maantee lõigul Paide Maksimarketist Türi poole kihutab sõidukaameraga varustatud mopeedautost mööda reka.
Seega on vale väita, et filmija sõitis aeglasemalt. Ta sõitis tõenäoliselt maksimaalse lubatud kiirusega - 45 km/h.  Cool

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Õnneks on meil mopeedautojute kes reageerivad täie teravusega igale seaduserikkumisele...

Ohutussaar muidugi on paha, aga parandagu kohalikud mind - kas mainitud kohas mitte pole ristuv tee pikalt näha?

Ehk ma ei näe küll põhjust, miks peaks parimal juhul kümneid tonne kaaluv krusa pidurdama ja kiirendama ainult seepärast, et liikuv šikaan tühjal teel eraldussaare kohal ette jäi.

EDIT: valeinfo eemaldatud ja asendatud sarkasmiga.
Vasta

Pealegi -- mopedist seda muidugi ei tea, aga -- on olemas Liiklusseaduse § 53 lõige 4:

"Kui sõidutee laius, kulg või seisund koos tiheda vastassuunaliiklusega ei võimalda ohutult mööda sõita aeglasest, suurest või piiratud sõidukiirusega sõidukist, peab sellise sõiduki juht vähendama kiirust ning vajaduse korral hoidma esimesel võimalusel võimalikult tee äärde, et tema taha kogunenud sõidukid pääseksid ohutult mööda".

Kõige nõmedam tegelane selles asjas on momeelest kodanik ajakirjanik Kuido Saarpuu, kes klikihimus sihukese pealkirja välja mõtles.
Vasta

Sellest videooperaatori mainitud kiilasjääst ei tea ka keegi midagi. Ise olin samal ajajärgul samas kohas valge kaubikuga, mis tõsi küll ei ole videosse jäänud..
Vasta

Ühistranspordi rada Gonsiori tänava l suunaga Laagna tee - Kadriorg. Kas ma võin seda kasutada esimese parempöördeni Vilmsi tänavale?
Siiani teadsin, et tohin muutuvsuunalisel teel bus rida kasutada esimese parempöördeni .???
Vasta

Võid reastuda pöördeks/pöördelt vahetult manöövriks.

Kaalumisõigus on kordnikul: kas oli ikka "vahetu" või oli vahe liiga pikk...
Vasta

Justnimelt see kordnik üksinda pühapäeval otsustas kinni pidada kõik autod ja käskis tagasipöörata .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne