Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kui trimmeripea kaitse üle võib veel vaielda siis vot ketipidur on teema mis ei anna vaidluseks mingeid variante. See PEAB olema.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(26-02-2019, 20:31 PM)Daff Kirjutas:  Kui trimmeripea kaitse üle võib veel vaielda siis vot ketipidur on teema mis ei anna vaidluseks mingeid variante. See PEAB olema.

100% nõus! 
See võsasae väike kaitse pidi olema pigem isegi ohtlikum, kuna sinan pidi igasugust kraami kinni jääma ja Inimene on ju leidlik! Ta hakkab igasuguseid imeliigutusi tegema vahele kiilunud võsast/rohust vabanemiseks. See jälle profi igapäevaselt just ja vaid võsasaega töötavata Naise mõte. Kui sul on õiged kaitseriided ja muu turvavarustus, siis ei olevat ilma kettakaitseta töö kuidagi ohtlik. 
Ketipidur kettsael - kes üldse ilma selleta julgeb tööd teha? Selge, et me enamasti ei taaskäivita ketipidur peal jne, mis on riiklikul eksamil nõutud ja kasutusjuhendites kirjas. Tõmbad sae käevahelt laksust käima... Aga täna on ju Husqil triobrake, kus isegi paremal käel gaasi juures on samasugune pidur. Kui viskab käest üles, reageerib veel kiiremini.
Vasta

(26-02-2019, 21:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga täna on ju Husqil triobrake, kus isegi paremal käel gaasi juures on samasugune pidur. Kui viskab käest üles, reageerib veel kiiremini.

Ma olen mitu korda mõelnud, et miks sae taha poole pole taolist asja leiutatud. Ma vist kunagi kirjutasin ka siia kuidas mul pukis leppasid saagides viskas sae käest minema nii, et saag lendas üles poole õhku ja tegi täistuuridel näo ees tiiru ära ja kukkus kahe jala vahele maha. Kindad olid veits märjad ja kui pauk käis, ei saanud enam midagi teha, vist ainult jõudsin ennast taha poole painutada kui kett nina eest vuhisedes läbi pani. Selline pidur oleks sae kinni võtnud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Proovi selle TrioBrakega laasida korralikku okslikku kuuske ja siis räägime edasi.

Kuskiltmaalt hakkab tuvalisus töö tegemist liiga palju segama.

Järkamisel on omal kohal, ei salga.
Vasta

(26-02-2019, 22:07 PM)v6sa Kirjutas:  Proovi selle TrioBrakega laasida korralikku okslikku kuuske ja siis räägime edasi.
Kuskiltmaalt hakkab tuvalisus töö tegemist liiga palju segama.
Järkamisel on omal kohal, ei salga.

Tegelikult on triobrake õppesaag ÕIGETE töövõtete ja töö ASENDITE jaoks. 
Päris metsatööd sellega muidugi ei tee. Aga jälle sama: tolle oksliku kuuse laasimiseks ongi ohutuks tööks kaitsevarustus. Õige turvapüks on olulisemgi, kui seesinane pidur, sest saag liigub halbade asjade kokkulangemisel selliselt et isegi triobrake ei pidurdaks ketti...
Vasta

Saag jõuab isegi enne ketipiduri rakendumist palju paha teha. Minu viskas kunagi puu juurest minema ja enne kui kett seisma jäi jõudis puruks rebida metall kellarihma ja suruda kaks hammast kätte. Ma ei kujuta pilti kui ketipidurit poleks olnud. 
Aga õpetust andis küll. Enam tsirkuseartisti moodi maa ja taeva vahel kõõludes saega ei vehi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ma sain ka aru, kui ohtlik kett ikka on. Nosis kummikut murdosa sekundiga, kuigi napilt puudutas. Pani mõtlema küll.
Kust neid pükse ostetakse ka? Rolleyes
Vasta

(26-02-2019, 21:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ketipidur kettsael - kes üldse ilma selleta julgeb tööd teha?

Mina julgen. Kui tead,et pole ketipidur korras,pead lihtsalt sellega arvestama. Kui oled ettevaatlik siis ei juhtu midagi. Ärge arvake,et ma nüüd siin propageerin ilma asja,hoopis kui mõnele vanemale mudelile pole neid pulki saada siis pole midagi teha. Sellepärast ei jää veel talvepuud tegemata. Ja saag on selline riistapuu,et ei tohi sellega väga vehkida,õnnetusi võib tulla nii ja naa. Kes pidevalt asjaga tegeleb,sellega ei pruugi ka õnnetusi juhtuda. 

Ärge järgi tehke! Big Grin
Vasta

(26-02-2019, 22:44 PM)pannkook Kirjutas:  Ma sain ka aru, kui ohtlik kett ikka on. Nosis kummikut murdosa sekundiga, kuigi napilt puudutas. Pani mõtlema küll.
Kust neid pükse ostetakse ka? Rolleyes

Poest! 80-100 eurosed on juba täiesti pädevad talumajapidamises. Spetsialistid väidavad, et need odavamad säärised hakkavad segama, kuigi omal oli ka nende mõte. Sai soetatud Oregoni stretsid, taskute ja traksidega venivad salopetid. Meeldis see, et pükstel endil on 2 kiilutaskut jms mõnud, ei pea vööle panema. Hetkel Oregonis endas soodukas ka, 112 raha. No ja saabas ka Oregon, seuhke "komplekti värk". 
Kahe kuulsama, Stihli Function ja Husqvarna Classic kodukasutuse madalad/traksita 90-eurosed püksid on vähe lihtsamad aga teevad raudselt oma töö ära. Ma lihtsalt pika merekogemuse pealt tean, et igasuguseks "võimlemiseks" on punnkõhtsel kõrged traksikad õigemad  Big Grin ehk mu ilma näinud tormipüksid on samasugused, isegi sama värvi hallid.
Vasta

(26-02-2019, 22:44 PM)pannkook Kirjutas:  Ma sain ka aru, kui ohtlik kett ikka on. Nosis kummikut murdosa sekundiga, kuigi napilt puudutas. Pani mõtlema küll.

Nooremana sai ka proovitud kuidas kett lõikab. Uued kollased metsamehe kummikud said kohe ristitud. Kuidas asi juhtus?
Häda nimelt selles,et kui suur kuusk on koos juurtega ennast üles murdnud,katsu sa maast teda risu sees laasida,teinekord väga vaevaline. No ja siis oli lihtsam mööda palki liikuda ja vähemalt ülevaltpoolt ja külgedelt oksi maha lasta. Aga mõne peenema oksa lõikab kiiremini läbi ja saeplaadi ots ju jalgade juures.... tsirr ja kummikus jäljed sees. Ei midagi hullu,lihtsalt iluvead.  Aga edaspidi sai hoolikam oldud. Eks elu õpetab kenasti ehk siis Talupoja Ülikooli tunnid.... Big Grin

T.
Vasta

Masin on nagu koer, lööb sulle hambad perse kahel juhul enamasti, siis kui sa kardad ja siis kui ülbeks lähed.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(27-02-2019, 00:12 AM)viplala Kirjutas:  Masin on nagu koer, lööb sulle hambad perse kahel juhul enamasti, siis kui sa kardad ja siis kui ülbeks lähed.

Täiesti nõus!
 Lisan veel. Vanad kalad võivad küll olla aga lähevad pikapeale hooletuks. Smile
Vasta

Põhi reegel laasimisel on see, et kui lõikad oksa enda poolt puud siis edasi ei liigu. Liikumine toimub ainult siis kui lõikad oksa teiselt poolt puud...
Vasta

(27-02-2019, 00:12 AM)viplala Kirjutas:  Masin on nagu koer, lööb sulle hambad perse kahel juhul enamasti, siis kui sa kardad ja siis kui ülbeks lähed.

Tänud taaskord siinkohal ksf viplala'le,  selle kuldse rahvatarkusega on kohe hea päeva alustada, võttis näo muigele küll.  Big Grin Big Grin

Mis seal salata, eks isegi korra jalga näksanud, kohe läbi saapa ja kondini välja, aga see oli 7ndas klassis kevadvaheaja esimesel päeval enda esimese mootorsaega. Lõikasin palgivirna otsas miskit ja saag hakkas maha libisema, sain veel kratist kinni ja tõmbasin tagasi, ühtlasi läks ka törts gaasi peale ja lehe ots jooksis üle saapa... Korras oligi, nädal aega vaheaega automaatselt lörris... :Big Grin    Hakkasin nüüd mõtlema et pole ju Taigal ei ketilukku ega muud ohutusvarustust ja sai omal ajal kõik lõigatud, miks nüüd ei peaks saama? Mugavad oleme raisad, sitavaresed pealekauba...  Toungue Big Grin Big Grin Big Grin

Ega oma pojale ausalt öeldes küll Taigat kätte ei annaks...  Toungue Rolleyes Big Grin Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ilma turvavarustuseta on ka võimalik töötada ja elada kõrge vanuseni aga kindlam on ikkagi kui mingigi turvatase on täidetud. 
Kui ma metskonnas töötasin siis sai nähtud palju " huvitavat". Pauk võib tulla sealt kus elus ei oska oodata ja ette näha.
Mina jääks ennem sinna hädavareste klassi ja nokitseks vaikselt kui et oksad laiali Matrossovit mängiks. 
Mul on omal kaks haava ette näidata. Üks vasakul  käel veenide kohal ja teine vasakul jalal põlve kohal. Mõlema korral rakendus ketipidur aga enne jõudis tatoo ära teha.

Aquila captas non muscas.
Vasta

ma olen nii s.tt saemees, et lõikamise ajal seisan paigal.
mõlemad jalad ilusti maas.
Vasta

Mul on korra kummikust mõni mm ära hamsanud ja korra olen kuidagi komistanud toominga risus nii, et saag hammustas jopesse küljelt roietekõrguselt, kuid jopest kaugemale õnneks reaktsiooni tõttu ei jõudnud. Tol ajal oli ka katkise ketipiduriga rootsist toodud ja hooratud hq40. Tal õnneks eriti jõudu polnud, et hammustada. Praegu ei tahaks ette kujutadagi kui oleks praegune suurem saag nii hammustanud. See hammustab suure haava loetud sekunditega läbi...
Vasta

jah oma paarkümmend aastat on saagedega majandatud ja otseselt hullu vigastust pole olnud õnneks. Sülitan 3X üle õla aga pisemaid riivamisi on paar tükki ette tulnud ja on piisanud vaid plaastrist. Lahedam asi oli see et ostsin kallid Nokiani säärikud ja suutsin teisel päeval pool säärt maha lõigata ülevalt kuni tallani!!! Raisk nutu maitse oli suur aga olukorra päästis see et mul hea sõber oli rehvtöökojas ja vulkaniseeris ilusti sääriku ära. Kutsun siiani teda kingsepaks

Veel pole maha löödud
Vasta

Palju päästab ka see kui on metall ninaga saapad/kummikud. Ei sae vähemalt varbaid kohe maha.
Omalgi oksahunnikus juhtus nii, et nüüd saapal korralik vagu sees, kuni metallini. Ja seda ise arusaamata, et oleks midagi juhtunud, alles kodus avastasin, et saapal imelik vagu sees.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

Kas te üldse ei tunne huvi, kuhu te töötava sae sisse vajutate?
Seda ma veel suudan mõista, kui sõbra varbad maha saete, aga et enda omade sae trajektoorile ette jäämist ei tuvasta .......
Pole sõnu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne