Metsategu ja -vedu. ATVd, ruunad ja russid

No selle pärast ma praegu kõik vaba aja kraavil mauran mootorsaega, et kõik mis jämmem läheb kütteks ja peenema tuleb korjab giljotiin koos raiejäätmetega. Ning sujuvalt lisaks hakkele veetakse välja ka minu küttematerjal +vastavalt kokkuleppele juuritakse mõned kännud välja. Ja nii teenus teenuse vastu saab kõige rohkem kasumit sest riik teenuse eest veel õnneks maksu ei küsi kui eurosid ei liigu...
Vasta

(02-03-2019, 21:51 PM)maisalup Kirjutas:  Ja nii teenus teenuse vastu saab kõige rohkem kasumit sest riik teenuse eest veel õnneks maksu ei küsi kui eurosid ei liigu...

Bartertehingule kehtivad samad sisendid kui müügitehingule. See tähendab, et tegelikult peavad mõlemad osapooled oma töö/kauba eest arve või ostu-müügi lepingu kirjutama mille maksumusele lisatakse käive kui on tegemist km kohustlasega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(02-03-2019, 11:24 AM)raulp Kirjutas:  Kas kellelgi on siin kogemust raieõiguse müümisega, kui metsa natuke rohkem käes on kui ise ära majandada jõuaks. Ise võtsin metsamajanduskava ja lõin mahud excelisse kokku , vaatasin palgi hinda ning summa tuli kokku päris ilus. Kõige parem pakkumine tuli aga sellest hinnast ca 4 korda odavam. Kui sealt tulumaks ära maksta  ja hilisem metsaistutamise teenus ka veel sisse arvestada, siis kuivas summa üldse kokku. Laias laastus võiks öelda, et raieõiguse müügist parima pakkumise korral oleks saanud keskmiselt 10 euri puhast tihult, mis metsamajanduskavas kirjas oli. See oli aga parim pakkumine, mis teistest oli mäekõrguselt üle. Ülejäänud korrutasid kava mahu 10 euriga tihult. Nii võttes tasuks isegi palk küttepuuks teha ja maha müüa ja tuleks kokkuvõttes rohkem raha.


Tere, kuna olen metsatööstusega ise seotud, siis ei soovita kasvava metsana müüa, sest raieõiguse ostja teeb 90% sulle tünga sellega, kui sul on metsamajanduskavas raiemahuks märgitud näiteks 1790(või mis iganes muu number) tihumeetrit, kuid raiudes on väljatulek 1890 tihumeetrit, siis seda 100 tihumeetrit nad sulle ei maksa. Et sa ei saaks asjadest täit pilti ette, siis algab palkide ära vedu veokaga kohe, kui midagi on tee äärde välja veetud langilt.  Sinu jaoks kõige parem variant; metsamajanduskava on, võta ise raieluba, otsi harvester ja väljavedaja kes selle töö ära teevad, harvesterilt saad täpsed kogused paberil või meilile, mis palki su metsast tuli, kui palgid välja veetud metsast, siis kõne metsafirmadele ja saad tõenäoliselt parima hinna. Kui keegi üritab kogustega "tillitada", siis on sul mida ette näitata ehk harvesterilt saadud tihumeetrid.
Vasta

Ma olen tähele pannud et niimoodi kõike ise tehes ja ja siis helistades metsafirmadesse ja üritada seda sortimenti ära müüa ,saadetakse pikalt.Ei osteta lihtsalt ,kui kõik tegid siis realisseeri ka ise,tee või mööbliks ja ehita oma pood ja müü ära.Muidugi ilmselt ostetakse ka lõpuks ära ,aga ostjad võivad olla vabalt ilusa jutuga tünnimeistrid.See kasvavana ost müük käib minu arust hoopis huvitavalt,pakutakse palju rohkem tagavaraks kui tegelikult on.Pärast välja ei tule.Olen lõiganud kus loa peal on 450tm aga sain vaevalt 200.Päris suur vahe,lihtsalt ei ole seda metsa.ma ei tea kes või kuidas takseeris ja hindas.Olen näinud ka olukorda kus läks lihtsalt lambist ülepakkumiseks.Firma hindas koguse ära,vähem tuli välja pärast,pakkusid no ütleme 15 tuhat € .Teine pakkuja kes isegi ei vaadanud mis kasvab tahtis kohe 18tuhhi ära maksta.Mis siis pärast oleks saanud?Isegi seda 15 tuhandet ei tulnud välja.Kas teine pakkuja oleks endale siis 5 tuhandega külma teinud?Ei usu hästi,mingi kuradi trikk oleks välja mõeldud.
Vasta

Eks ta kipub nii olema jah et igasuguste kavaluste pärast ongi raieõiguse müügil hinnad nii madalad.
Teiseks võib müüja ka rahast ilma jääda kas osaliselt või täielikult.
Näiteks kui leping on tehtud 5000 peale tuleb ostja firma esindaja inimese juurde ja paneb ta fakti ette, et firmal raha ei ole ja pakkumine on 4000 kohe või firma läheb pankrotti ja siis pole lootust sedagi saada ja päris paljud võtavad ka selle pakkumise vastu.
Alati annab vaielda mingi punkti tegelikkusele vastavuse üle nagu näiteks väljaveotee ei vasta lepingus lubatule või kokkuleppel naabriga meelega rikutakse naabri tee et see keelaks edasi tegutsemise ja siis läheb lahti vaidlus lepingutingimuste rikkumise üle mida võidakse ka kohtus jätkata päris pikalt ning lõpuks saab inimesel lihtsalt villand ja ta sõlmib kokkuleppe mingi väiksema summa peale.
Muidugi võidakse ka lihtsalt nii teha et ostjafirmal pole muud kui nimi ja kontor ning siis tellitakse tööde teostajalt lõikamise ja väljaveoteenus ning finaaliks jääb kas omanikule või ka töö tegijale maksmata.
Seega igasuguste asjade müügil on kaval eelistada firmasid mis on vähemalt 5 aastat tegutsenud ja omavad ka mingit vara peale kontori töö teostamiseks või ei alga töö enne kui raha on laekunud.
Vasta

Jajah, jälle kalmistu ja valge lina - mingid kuradi tünnimeistrid ainult ümberringiSad
Vasta

Noo mehed ma ei tea. Mulle pakuti ka lambi hindu keegi metsas vaatamas ei käinud. Üks firma esindaja ja metsnik käis metsa risti-rästi läbi ja lajatas 30% teistest rohkem ja lepingus oli ilusti kirjas, et ennem ühtegi oksa ka pole lubatud metsas puutuda kui viimnegi sent on minu arvel. Ja väga head tööd tegid mehed. Ma poleks ise paremini suutnud teha. Kõik jäi puhas ja korda
Vasta

Nii ta käibki,enne ei toimu midagi kui raha on arvel.Aga head rääkijad ja lubajad räägivad ära.Muidugi üldiselt makstakse ikka väljatuleku pealt.Selle kohe saamisega võib tekkidagi see lugu et kui rohkem välja annab siis seda teada ei saa.
Vasta

(02-03-2019, 11:24 AM)raulp Kirjutas:  Kas kellelgi on siin kogemust raieõiguse müümisega, kui metsa natuke rohkem käes on kui ise ära majandada jõuaks. Ise võtsin metsamajanduskava ja lõin mahud excelisse kokku , vaatasin palgi hinda ning summa tuli kokku päris ilus. Kõige parem pakkumine tuli aga sellest hinnast ca 4 korda odavam. Kui sealt tulumaks ära maksta  ja hilisem metsaistutamise teenus ka veel sisse arvestada, siis kuivas summa üldse kokku. Laias laastus võiks öelda, et raieõiguse müügist parima pakkumise korral oleks saanud keskmiselt 10 euri puhast tihult, mis metsamajanduskavas kirjas oli. See oli aga parim pakkumine, mis teistest oli mäekõrguselt üle. Ülejäänud korrutasid kava mahu 10 euriga tihult. Nii võttes tasuks isegi palk küttepuuks teha ja maha müüa ja tuleks kokkuvõttes rohkem raha.

Milline oli ostja poolne pakkumine eur/tm, võttes arvesse eraldise(eraldiste) tagavara ja pakutud hinna?
Vasta

Ma mõtlesin jagada... 
Võiks ju ka ise kandideerida, õigemini äkki suisa peaks, "tünnimeheks" ja petturiks ei tahaks aga hakata ja loodaks, et teised automotolased ei taha ka seda teha! kuid - eks selline amet on ju alati kompromisside küsimus Rolleyes
Vasta

(03-03-2019, 20:34 PM)uko Kirjutas:  Nii ta käibki,enne ei toimu midagi kui raha on arvel.Aga head rääkijad ja lubajad räägivad ära.Muidugi üldiselt makstakse ikka väljatuleku pealt.Selle kohe saamisega võib tekkidagi see lugu et kui rohkem välja annab siis seda teada ei saa.

Kas sama kahtlus on igal tehinguga või ainult metsamüügil? Äkki on liitrisises jogurtipakis ka tegelikult 997 ml?

Kui on kahtlus, et ostja varastab, siis võib ju lepingusse sisse panna ainuisikulise ülekluppimise. Ei tasu väga imestada, kui keegi säärase putsukarvalõhestaja käest osta ei soovi.

Metsamüük ei erine kuidagi muudest tehingutest.  Aga kuna keegi ei viitsi iga tikku üle mõõta, sest tunnihind kujuneb väga madalaks, usaldatakse tükeldavat harverit.

Ma julgen küll öelda, et minu metsa ostes Grundar üle ei maksnud, kuna mitmed väljast palgina paistnud kuused olid siiski küttepuu. Halba sõna nende tööle öelda ei saa, kuid eks tuli neile nii lepingu sõlmimisel kui esmestel kohtumistel meelde tuletada, et ma müüsin neile õiguse minu maal toimetada, mitte täisõigust maa kasutusele. Jäin toona kokkuvõtteks rahule, senini pole mingeid jamasid välja ujunud.

Samuti soovitan kõigil metsaühistu liikmeks astuda - saate tugevama seljataguse, kui üksi tünnimeistrite vastu astudes. Ning ühismüügil on nii mõnigi kord lisa€ saadud.
Vasta

Isetegijatele selline pakkumine näoraamatus:

Tsitaat:OÜ Kroonipuu ostab Tartumaal Alatskivil kasepaberipuud ning 3m küttepuud. 
Täpsem info: 5061114
Oleme info jagamise eest tänulikud.
Sellist ostu-müüki on kogu aeg. Ja väheke müügitööd tehes ostetakse ka palki jms, lihtsalt vedu tuleb välja mõelda! Veokulu on nii või teisiti, ainult kõrvalkinnistul asuva searaamiga pole.  Cool 
Info sai jagatud...
Vasta

Midagi Soomest: metsatehnikaks kohandatud keskliigend-laadur ehk GM320 Forest koos lintide, haaratsi ja käruga. Hind 39K€ + lisad ja maksud ehk ei midagi ulmekallist. Aga lahedad mõtted kohandamaks ehitustööriistu metsa. 
Reaalselt avandi-laadsele roomikud alla ja tõstuk ette ning seegi masin tundub juba jumekas all-season töövahend. Neid pisemaid igatsuguseid on tekkinud ju kui seeni peale vihma, massin.ee müüb juba mitut erinevat, aasiast ja euroopast. UTVle kuni 800-kilosele massile roomikud poehinnas 4450€. Näiteks. Ja traktor on ikka traktor kood oma hüdraulika ja korraliku paksu rauaga...vs plastist/torudest "atekas". 

Vasta

Nende lintide peal kannatab ainult platsil tööd teha, või väga kuivaga metsas. Vaata kui kitsad need on, kummilint üldse metsa ei kõlba tegelikult. Raskuskese on kõrgel, ümber läheb ka lihtsalt. Maa alla sama hästi.
Ehitada võib kõiki asju nii nullist kui ka ümber, aga metsas töötavad vaid lahendused, mis on spetsiifiliselt selleks tarbeks loodud. See Frontaal ei ole.
Vasta

(07-03-2019, 23:13 PM)huvi5 Kirjutas:  Nende lintide peal kannatab ainult platsil tööd teha, või väga kuivaga metsas. Vaata kui kitsad need on, kummilint üldse metsa ei kõlba tegelikult. Raskuskese on kõrgel, ümber läheb ka lihtsalt. Maa alla sama hästi.
Ehitada võib kõiki asju nii nullist kui ka ümber, aga metsas töötavad vaid lahendused, mis on spetsiifiliselt selleks tarbeks loodud. See Frontaal ei ole.

Plähvid pildi alusel või oled reaalselt selle kaaluga asjaga proovinud? Ma ei julgeks küll puusalt laibaks tunnistada.

Ainus murekoht on kummilindi vähene kestvus pohhuisti tagumiku all. See on õige. Aga Mõistusega mehe käes, kes metsaalist vähe kahjuatda soovib,  võiks päris kaua kesta.

Nojah, kui rullikute laagrid on kaitsmata, nagu siin ühe teise aretise puhul väideti, siis ka see lahendus pole pikaealine.
Vasta

(07-03-2019, 23:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(07-03-2019, 23:13 PM)huvi5 Kirjutas:  Nende lintide peal kannatab ainult platsil tööd teha, või väga kuivaga metsas. Vaata kui kitsad need on, kummilint üldse metsa ei kõlba tegelikult. Raskuskese on kõrgel, ümber läheb ka lihtsalt. Maa alla sama hästi.
Ehitada võib kõiki asju nii nullist kui ka ümber, aga metsas töötavad vaid lahendused, mis on spetsiifiliselt selleks tarbeks loodud. See Frontaal ei ole.

Plähvid pildi alusel või oled reaalselt selle kaaluga asjaga proovinud? Ma ei julgeks küll puusalt laibaks tunnistada.

Ainus murekoht on kummilindi vähene kestvus pohhuisti tagumiku all. See on õige. Aga Mõistusega mehe käes, kes metsaalist vähe kahjuatda soovib,  võiks päris kaua kesta.

Nojah, kui rullikute laagrid on kaitsmata, nagu siin ühe teise aretise puhul väideti, siis ka see lahendus pole pikaealine.

Selleks ei pea sitta proovima, et veenduda, et see sõnnik on. 
Vaataks esiteks, mis on toorikuks võetud? Tavaline hiina frontaal, kui keegi teeks teema sellest, et kas tasub osta, siis kaasa kiitjaid väga ei oleks. Jah tegelt frontaalina töötaks, kui töö on platsi põhine ja suhteliselt vähenõudev, tean ühte sellist.
Nii, sellele on pandud roomikud alla, aetud rööbe vähemalt 1m laiemaks, mis mõjub sillale laastavalt, kukile on tõstetud tõstuk, mis on kangutab seal peal ilma, et tugikäppasid pruugitaks 4,6m kauguselt. Okei tänu madalale kaalule ja suurele kandepinnale püsib kauem pinnal, aga 6tonnine käru jätab taga ikka jäljed, kui üldse pehmel vedada jõuab. Kui pealispind juba lõhutud läheb see kitsas roomik kah maasse.
Vasta

Ma saaks aru, kui TPI haridusega mehhaanikaInsener, kes on loonud traktoritehase vms, teeb igapäevaselt inseneeriat rasketehnikale ja metsandusele etc seda ütleks, et on jama. Siis usuks! Ja selliseid Mehi ju on Eestis! Aga see selleks. 

Asi on ju mõeldud kergelt "lisavarustusena" esilaaduri töövõime tõstmiseks. See, kas Hiina toode kestab või ei, kas see on odav või kallis, see pole küsimus! IDEE ise on küsimus.
Needsinased lindid elik roomikud, mis teevad kliirensi ja toetuspinna metsa sobivaks, panna alla pisikesele keskliigendile, kus on juba ka võimas hüdro peal, mis suudab lõdvalt haaratseid toita.  Ehk needsinased Avandid ja teised samalaadsed, mis talvel ja pehmes jäävad hätta, muus osas on aga ülikõvad aparaadid. Too hollandlaste AllCat on hinna ka arusaavasse suurusjärku toonud, kui saaks selle veel Avant 200-seeria kombel LPG peale, oleks jumet omajagu. Kui saaks sellise roomikutele, võib ATV talumajapidamises suhteliselt ära unustada. 
Jah, Avandil on hinnale vastavalt ka 42l/min hüdraulika vs AllCat 30l/min. Aga toorhinnas on juba julm vahe: Avant ju salatseb kõigi hindadega (vist on häbi...) aga Soomest ikka hinnataseme leiab - proovisõidetud 225LPG 14,8K€+maksud. Uue AllCat 180HB alghind 5K€ vähem! Päris tulitera Avant on veel kallim...
Vasta

Siin on mitu korda läbi käinud kummilindi mittesobivus metsa, et lõhub ära. Pool maailma kasutab ekskavaatorite, BV206 taoliste ja paljude muude aparaatide all kummilinti edukalt. Seda nii ehitusplatsidel, kaevandustes, metsas ja mujal kus maapind on täis igasugu raua kola, teravaid kive, purustatud betooni, turnitakse kõige selle otsas, BV taolised müttavad mööda metsi ja rägastikke, krutivad ja keerutavad ennast kõikvõimaliku materjali peal. Kummilindid peavad vastu nende all kuni ükskord siledaks sõidetuna pensile lähevad. Ma arvan, et seda kummilinti ei peaks nii väga kartma. Kaks plussi on neil veel. Kui maha tuleb, jõuad üksi paika ajada. Metall lindiga oleks palju raskem. Ja teiseks on need odavamad kui tegemist on mingi laiatarbe toodanguga. Metall lint maksab mitu korda rohkem kui lõpuks ära kulub.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(08-03-2019, 11:53 AM)viplala Kirjutas:  Siin on mitu korda läbi käinud kummilindi mittesobivus metsa, et lõhub ära. Pool maailma kasutab ekskavaatorite, BV206 taoliste ja paljude muude aparaatide all kummilinti edukalt. 

Just-just! Ja ega siis USA Mattracks kui üks suurimaid OEM kui lisavarustuse roomikutootjaid on ju ka "lollid". Ja kõik need kasutajad samamoodi. See ongi eestlaste problem ,et me kohe kuidagi ei usu muu arenenud ja palju rohkearvulisema maailma KOGEMUST! Kummilint ku iselline on ikak ni iröögatult arenenud koos kõige muu materjaliteadusega, et ei tasu enam mõelda kunagiste Jarsolavli või Kohtla-Nõmme rehvitehaste jamale... rääkimata nendest nõuaaegsetest transportöörlintidest. 
See on nüüd kõige odavama otsa 3,9K$ komplekti andmed, kus peamine on kogukaalu max.1134kg. UTV-versioon on paarsada "doltsi" kallim aga kaal 1590kg. Kliirens 432milli! Mehkas müüdavad Camsod on natuke "kehvemad" ja ka kehvemad. Camso tõste on 5 tolli ehk 170 milli. Mõnel puhul hea, metsamasinale on kõrgemal põhi parem. Ja  max.kaal on väiksem.

Edit: britid on Avandi juba roomikutele pannud! Ja see on muljetavaldav, sest ma olin korra "sunnitud" samasugusest august renti-masinat välja koukima. Päriselt-päriselt samasugusest...


Ja teine väike keskliigend-masin roomikutel ka, seega pole mingi "heureka!"  Toungue :
Vasta

huvitav, miks ma ei leia netist sarnaseid metsa väljavedajaid?
kas olen kehv otsija või ...?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne