Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Venes on 353 täiesti müügil https://www.husqvarna.com/ru/produktsiya/benzopily/
254 toodeti ka veel Venemaal edasi peale tootmise lõppu Rootsis aga täna vist enam mitte.
Kui kellelgi sealpool kontakte võib uurida.
Paar aastat tagasi käis omal ka läbi pakendis 254.Peale ühe vanahärra surma läks suguvõsa
majas inventuuri tegema ja leidsid kuskilt kapist riiete alt.Tõsi pakendi olid nad ise lahti võtnud.
Kuna tegemist oli tehnikakaugete linnainimestega siis tulid uurima mis see maksta võib.
Tegin omapoolse pakkumise ja nii see mulle sai.Juurdlesin pikalt kas jätta niisama pakendis omale
või ära müüa.Aga sellisest pakendis tööristast kasu vähe ja omal saemajandus korras ning raha on
ka tarvilik asi.Muidugi ära onnestus müüa vähe kallimalt kui eespool jutuks olnud 500.-
Aga noh,see on juhus ja täna jääb neid juhuseid järjest vähemaks aga välistada ei saa kunagi.
Vasta

(10-03-2019, 21:55 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  254 toodeti ka veel Venemaal edasi peale tootmise lõppu Rootsis aga täna vist enam mitte...
Rootsis pole saetööstust ´90.-te lõpust, peale Electrolux´le müümist.
2003 jaotati Partner´eid Saksas, kus neid hieroglüüfidega konteinerist välja tõsteti.


Vasta

Kui kellegil peaks seisma kasutult HQ-450  mootorsaag... siis olen huvitatud. Põhimõtteliselt oleks vaja sellist saagi mis on täiesti kokku jooksnud ,põhiliselt on vaja kesta. Puudu võib olla süütepool,silinder,kolb,rõngad,karburaator,ketiratas,starteri sisu.

Tel.56956013
Vasta

(10-03-2019, 15:59 PM)mlsluik Kirjutas:  Kellegil tutikat 254 pole pakkuda?

Ma nägin ükskord unes….

loll on loll olla.
Vasta

Mingi tööstus ikka Rootsis justkui oleks:
https://www.jp.se/article/fabriken-ska-b...utomatisk/
Vasta

(10-03-2019, 20:02 PM)maisalup Kirjutas:  Ma võin anda dolmarit proovida, sama hinna juures on softstart, +20% võimu(2.2kw) ja katalüsaator, vähem tossu ja madalam vibratsioon võrreldes echoga Big Grin

Kõlab põnevalt, Sa mõtled sellist? Kaaluvahe on Dolmari kahjuks, võimu on rohkem paberites ja kett on peenem. Rolleyes Ma tean, et üks suurmüüja suutis konkreetsele Echole ~269€ hinna teha ehk letikast veel -50 maha. Kasvõi siit vaadates on Dolmarit mõtet osta siis, kui on vajadus reaalselt suure ja ropult jõulise pikatalilise sae järele, lihtsam universaalsem ots on natuke ülehinnatud. Makita nime all sama häda. 402€ alghind on ikka selgelt overkill. Ja siis on juba võrdluseks klass kangem Echo, mis on ikka veel kergem. Just see kaal üllatas, nende 5-kilostega + vedelikud on palju tehtud, 6-kilosed saagimiskaalus omal kodus. Ja miskit pole teha, 1,3 vs 1,5 mm kett vahe on ikka ka päris märgatav. Lühema lati ja peenema ketiga saab nõrgukese ka laulma, palgiotsast ketta mahasaagimise aja hinnaga. Nõus - kuhu hobiks kiiret? Aga siis ongi õige ju odav saag osta  Big Grin Dolmaril PS-35C oma 4,4 kiloga letihinnas 299€ tundub juba päris asjalik. Ja kat pole tõesti paha optsioon, kui juba niigi saagimsiel vaid Aspenit kasutada! Seda võiks juba proovida. Olematu kaal oli ikka tõesti nii mõnus...
Vasta

Kui aspenit kasutad, siis katil pole ju erilist mõtet. Kat vähendab sae tööiga ja võimsust.
Vasta

Lugesin natukene internetis ja leitsin sihukese asja, ei ole kindel kas sellest siin räägitud.

mai 2018
-bensiin 95 muutub ja saab tähise 95E5, kus on 5% kogumahust biokütust.
-bensiin 98 jääb samaks
-diislikütus muutub ja saab tähise D B3.5, kus on 3,5% biokütust.

aprill 2019
-bensiin 95E5 muutub ja saab uue tähise 95E10, kus 10% biokütust.
-bensiin 98 jääb samaks


See 'biokütus' on ilmselgelt etanool.

Tuleb vist hakata kasutama 98?
Aspenit ma kindlasti igapäevaselt kasutama ei hakka.
Vasta

Mis mõttes tuleb? Juba praegune kõlbab ainult vahetult tankurist väljastamise järel ära põletamiseks. Soovitavalt suure töömahuga alaforsseeritud mootoris.
Vasta

(11-03-2019, 17:21 PM)v6sa Kirjutas:  Mis mõttes tuleb? Juba praegune kõlbab ainult vahetult tankurist väljastamise järel ära põletamiseks. Soovitavalt suure töömahuga alaforsseeritud mootoris.

Tuleb selles mõttes ,et olen eelnevalt alati 95 kasutanud. Kui tankla bensiini peale jääda siis ongi ainuõige lahendus 98? Eriti pean silmas väikemootoreid: Mootorsaed, võsalõikurid ja 4 taktilised muruniidukid, murutraktorid ja mootorsaan.
Vasta

(11-03-2019, 17:32 PM)Xtreme Kirjutas:  
(11-03-2019, 17:21 PM)v6sa Kirjutas:  Mis mõttes tuleb? Juba praegune kõlbab ainult vahetult tankurist väljastamise järel ära põletamiseks. Soovitavalt suure töömahuga alaforsseeritud mootoris.

Tuleb selles mõttes ,et olen eelnevalt alati 95 kasutanud. Kui tankla bensiini peale jääda siis ongi ainuõige lahendus 98? Eriti pean silmas väikemootoreid: Mootorsaed, võsalõikurid ja 4 taktilised muruniidukid, murutraktorid ja mootorsaan.

Mootorsaele 100% Aspen2, võsakale võib suure hädaga ka kvaliteetsest 98'st ise segu teha. KUI oma tervisest hoolid. Siin ei ole üldiselt teistsugune seisukoht isegi väga aksepteeritav  Toungue sest see lihtsalt pole mõistlik. 
Aspen4 on juba jah selline kergelt ülepingutatud värk aga vähese tarbimise juures näiteks mikrokuluga peravurrides, trimmerites jm miks mitte? Näiteks mul kulutas jahi sabas vurr liitri tunnis. Selle 5 tunni tüütu põristamisega kulub igavusest alksile samapalju, kui Aspenile kuluks. Juhtub veel õrn sõidetamatu taganttuul, on see mürkving "kenasti" kokpitis. Milleks iseennast tappa? Viimane peravurriga Rootsist toodud elus oli samamoodi Aspen2 kankusid täis - rootslane mõtleb iseenda ja Looduse tervisele.
Vasta

Eelnevalt juttu olnud vanast , kes oma pakendis 254 müüb, otsisin üles....tahab 900eur saada, kallivõitu, eriti kui arvestada et km. ei saa ka maha arvata.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Ma olen ka salajas hoidnud oma 254 käkke,sest nendega ei tasu väga liputada. Võtavad käest ära kohe. Big Grin
Kunagi kuulsin pakendis saest ja selle eest küsiti 1000. Lihtsam on vist otsida korras karteritega saag ja vahetada niipalju uute osade vastu välja kui võimalik. Lõpuks ongi pea uus saag olemas.

T.
Vasta

Miks peaks keegi tahtma maksta sellise eest palju raha??? 254 on legend ja 1986 oli tegu suisa ulmega. Aga täna aastal 2019 on oluliselt kergemaid ja paremini tööd tegevaid Husqusid saada. Garantiiga ja maskutagastusega võtad ligi soojade käepidemetega Husqu 543XPG ja saad kilo kergema ja äkilisema sae.
Vasta

(11-03-2019, 18:36 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Miks peaks keegi tahtma maksta sellise eest palju raha???

Kui mees tahab maksta siis on see mehe enda probleem. Aga...

Nädalavahetusel oli mul abis kaks elukutselist,vanad sõbrad. Stihl 261 näpus. Aitasid teha metsakuiva. Õhtul tegime lõket ja mekkisime üht koma teist ning mõlemad õhkasid nagu ühest suust, et saaks veel uue 254 kätte, oi lõikaks. Ma isegi ei küsinud, et miks just 254. Meeste oma traagika.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Pole mulle seda 254 vaja. Võtan echo pagasnikust ja timmin karburaatorit ning elu ilus. Käskisin sae remontijal kell peale panna, et ma poleks 15 000 välja keeranud. Ei olnudki 13000 ainult mis manuaalis täitsa lubatud. Aga asjatundja kurivaim keeras kõik mu lõbu paigast ära. Ainult puus kinni ja iniseb. Jõudu ja pöördeid pole. Sai küll pikemalt paagitäiega inistada, aga no töö ei läinud üldse. Läks jälle kruvikat vaja ja kogu lõbu taastada Big Grin Parem las jookseb suurejooneliselt kinni kui ühe saare kallal terve päeva saen. http://nagi.ee/photos/maisalup/
Tegin konto sinna keskkonda kuna siia ei saa pilti üles normaalselt riputada. Telefoniga see võimatu. Ma ei kujutaks ette kui peaks mingi vaevu iniseva iinlasega seda tööd tegema. Ma olen katsetanud seda echot, võimsuse vahe on ikka korralik dolmari kasuks. 2000 aastal oli dolmaril juba 50 kuubine saag 2.8kw ja kaalus 5.4kg. Kõik nutsid oi kui raske. Husq 545mark2 on jõudnud 50 kuubiga peaaegu järgi. 18 aastat hiljem said 2.7kw kätte ja kaal samuti 5.3...5.4kg erinevatel andmetel. Echo võib kerge olla aga sellest võimsam dolmar(ps35) on ikka kergem....  Kui võrdluse aluseks võtta mootorist välja tulev kw(tegelik pauk mis teeb tööd) siis kergem kaal =samas ka vähem pauku. Minu 4.8kg kaaluv dolmar annab välja sama pauku kui echo 490, või 4510 ja vaata uuesti kaalu ja hinda. Mina sain oma eritellimus sae tehasest 365euroga, lisati langetustähik, vahetati õhufilter ja mingi pisiasi oli veel mille lasin ära vahetada.
Vasta

(11-03-2019, 18:19 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma olen ka salajas hoidnud oma 254 käkke,sest nendega ei tasu väga liputada. Võtavad käest ära kohe. Big Grin
Kunagi kuulsin pakendis saest ja selle eest küsiti 1000. Lihtsam on vist otsida korras karteritega saag ja vahetada niipalju uute osade vastu välja kui võimalik. Lõpuks ongi pea uus saag olemas.

T.
Just tegin ühele kap.remondi.Karter ja käepidemed jäid ainult vanad.Tutika orig.väntvõlli leidmine keeruline sest enam ei toodeta.
Siiski sain aga hind (pikk ettekanne venekeelsetest roppustest).
Vasta

(11-03-2019, 18:56 PM)Daff Kirjutas:  
(11-03-2019, 18:36 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Miks peaks keegi tahtma maksta sellise eest palju raha???

Kui mees tahab maksta siis on see mehe enda probleem. Aga...

Nädalavahetusel oli mul abis kaks elukutselist,vanad sõbrad. Stihl 261 näpus. Aitasid teha metsakuiva. Õhtul tegime lõket ja mekkisime üht koma teist ning mõlemad õhkasid nagu ühest suust, et saaks veel uue 254 kätte, oi lõikaks. Ma isegi ei küsinud, et miks just 254. Meeste oma traagika.

Eks me kõik õhkame W124 järele ja ka W123, või W116 või W126 ja mõned isegi W140 S600 järele... saaks uuena kätte! Aga kas keegi on nõus maksma UUE samaväärse Mersu hinda??? Vaevalt. Paari aasta eest ju leiti Saksas laonurkadest paar W124 300e 4-Matic vagunit ja need läksid 30K€ suurusjärgus hindadega esindusest ja see oli u. 2/3 samaväärse uue hinnast. 
254 samaväärne uus maksab jäme 840 koos maksudega ehk eraisikuna vana müües 2/3 uue hinnast miinus 20%. See teeks tulitera hoitud 254 ausaks hinnaks 450€. Ja see on täpselt uue 545 hind maksudeta. Ainult et kere ise on 600 grammi kergem. Kuna see makita-dolmar jäi ees lahti, siis sealt leiab uuest Husqust kangema, 200 grammi raskema ja odavama moodsa vaste, 115-38 hinnaga 432€+kõm. 
Nostalgia, muuseas, ei maksa midagi! Õigemini maksab täpselt niipalju, kui ollakse nõus maksma. Mina null eurot, mõni äkki siis lisaks 450?

PS: see 20% KÕM raha eraisikuna on puhas 2-aastase garantii "tasu".
Vasta

Mina hetkel 254 ei taha,praegu laua peal laiali hoopis Partner 7000. Jupid hunnikus ja tundub et saan komplekti. Vaat sellest unistan. Mõni aasta tagasi unistasin ka ja tegin isegi teoks. Siis aga tuli venna sünna ja sai talle kingitud. Sain veel ksf. käest paar uut ketti ja Sandviki plaadi mille kaasa andsin.
Sellega võib vabalt igasugu ronte tükeldada,venitab ketid ka pikaks. Raske saag ja ei ole nõrkadele. Aga lõikab vihaselt. Jämme kuuse laseb laraki maha.

T.
Vasta

See nostalgia dolmar oli metsameeste suus 254 järel paremuselt teine saag. Aga vaadates vibratsiooni, siis pea 2x tänapäevastega võrreldes. Uskuge mind, algul ei saa aru, aga kui päevi lasta, siis randmed/sõrmed löövad tuld välja. Minu käed seda vibraatorit ei kannataks. Echo paneb ka pika päeva lõigates kätele korraliku põntsu
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne