Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

(18-03-2019, 13:33 PM)muska71 Kirjutas:  
(18-03-2019, 13:25 PM)saarrand Kirjutas:  Igal juhul pane 13 pin pistik! Näiteks juba seepärast, et kui kärul ka samasugune, on sul ka tagurpidikäigu tuled haagisel, mis on ülioluline.  Vajadusel võtad ülemineku, saad ka teist edasi kasutada.

pole veel näinud tagurdustuledega haagist,pimedas aitab udutuli ja ohud põlema ja valgus olemas.ilmselt tulevad ajad kus tüv kontrollib ka haagisepistikut ja siis 13 juhtmega hädasi lisaks ja veel enam kui reaalselt ei kasuta.mina omal ei pane.
Tule, ma näitan Teile siis tagurdus tuledega haagist. 
Sōidan väga väga palju haagisega ja pimedas on ikka täitsa ikaldus kui taguridi käigu tulesid pole. 
Haagiseks Respo ühesillaline kinnine furgoon ja teine kahesillaline kaanega. Toodetud 2018 mōlemad ja LED tuledega. Ja omavad tagurpidikäigu tulesid vabrikust peale. Ostetud ise uuena. Vanadel neid tōepoolest ei ole.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

Kas keegi siin olijatest telefone ka remondib?
Nimelt 2 aastat tagasi sõitsin oma kuu vanast telefonist autoga üle. Toona oleks remont maksnud täpselt uue telefoni hinna. Nüüd aga saab uue ekraani juba 30 euroga kätte ja paigaldus tööriistad on komplektis. Meeldib selle metall raam ia veekindlus mis tänapäeval tähendab telefoni hinnaklassi alates 500eur. Oleks hea kui keegi asjatundja võtaks asja ette ja teeks ära.
Youtube vahendusel tundub ka täitsa ise tehtav poole tunniga, aga eelistaks ikkagi kui seda teeb asja tundev ja varem teinud inimene.
Telefon ise on siis Samsung A3 2017 ip68

olemas selline generaator https://www.elancar.cz/alternator-valeo-...53144.html  ja sellel regulaator selline https://www.ebay.com/itm/HUCO-Alternator...2545054769 niipalju vahet,et mõlemil juhtmeotsal mamma king,sinine juhe läheb keset dioodsilda mingi mutri alla ja kollane juhe ripakil.küsimus on ergutuse ots läheb kollasele?regulaatori peal ka 2 papa otsa,aga need äkki tahhokale ja lihtsalt laadimiseks mittevajalikud?oli kunagi töös ja toimis,aga vot ära unustanud ja mõistus ei hakka elektrile peale.

Lahendatud. Keda huvitab, tulemus ka all.
Majapidamises kasutatavate 12V halogeenide trafo kärssas läbi. Ostsin poest uue. Mitte samasuguse kuid võimsuse järgi sobiva. Laes on 3 lampi, igaüks 25W. Trafo peal kirjas 35-105W. Nüüd voolu sisse lülitades ei juhtu justkui midagi, paari sekundi pärast hakkavad lambid väga vaikselt hõõguma ja lõpuks, ehk ~10 sekundi pärast lähevad põlema. Kui välja lülitada ja kohe sisse tagasi, siis lähevad kohe põlema, pikema pausi järel jälle koguvad. On kellelgi ideid asja tööle saamiseks nagu vaja? Uus trafo on Kanlux SET105-K.
Soovitati laua peal ring kokku panna. Hakkasin tegema, siis selgus, et lambid pole kõik 25W vaid olid suuremad. Seega koormust rohkem, kui ette nähtud.

Do'nt panic

Tehnikaväline küsimus. Vaja oleks maakodusse võtta koer, kuna metsloomad on liiga ülbeks läinud. Ise öösiti seal ka ei viibi talveperioodil. Kumb variant siis parem tuleks,  kas steriliseeritud emane või kastreeritud isane.

emased püsivad paremini kodus.
aga metsloomi võid särtsukarjusega eemal hoida.

Mis need on? Metskitsed? Kährikud? Hundid? 

Esimestega toimub harjumine. Teistega shitemal juhul sõbrunemine, kui vaid üks koer on ja kolmandad... Söövad ta mingi hetk ära. Kaks koera on mõistlikum, siis nad ei pea ise seal poolüksinduses sõbrunema hakkama peletatavate metsloomadega. 


Mul on endal sama asi, et igasugu loomi hulgub ümber maja ja üks koer ilmselgelt ei muuda midagi. Pigem muutub ta ise kartlikuks, kui hundid kahe kaupa aias käivad ja hunt käib seal, kus teised metsloomad end juba poolkoduselt tunnevad. Kui kaks aktiivset koera oli, siis loodus toa ette ei pressinud.

Koer majapidamisse, mille/kelle jaoks peremehel aega pole?
Siis võta pigem kass. Oma linnakorterisse.

Hunte vast ei ole, aga üks rebane on väga ülbeks läinud, nii et käib juba õue peal patseerimas päise päeva ajal. Kardan kanade pärast, sest eelmisel aastal jäin mitmest ilma. Nüüd hoian ainult aedikus, aga suvel tahaks lasta vabakäigule. Naabrimees on ka kohe kõrval ja hakkab koera toitma, nii et üksindusse koer ei jää.

kordan.
pane karjus.

otsi jahimees või püss ja tina sellele rebasele.see aasta kohe palju neid,vähemalt mul siin.

Mul kaks malamuuti, emane ja ja isane. Need saavad küll kõikide metsloomadega sõbralikult läbi, kitsed jalutavad ümber maja, postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. Vahest täiskuuga pahandavad miskit.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(23-03-2019, 09:38 AM)mlsluik Kirjutas:  Mul kaks malamuuti, emane ja ja isane. Need saavad küll kõikide metsloomadega sõbralikult läbi, kitsed jalutavad ümber maja, postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. Vahest täiskuuga pahandavad miskit.

Malamuut ja Samojeed liputab saba ka siis kui varas telekaga majast välja jalutab.

Aquila captas non muscas.

(23-03-2019, 09:38 AM)mlsluik Kirjutas:  ...postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. 

Vaata igaks juhuks, äkki on surnud Big Grin  Mul hauguvad postiljoni peale kassid ka, koertest rääkimata.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(23-03-2019, 10:04 AM)Daff Kirjutas:  
(23-03-2019, 09:38 AM)mlsluik Kirjutas:  Mul kaks malamuuti, emane ja ja isane. Need saavad küll kõikide metsloomadega sõbralikult läbi, kitsed jalutavad ümber maja, postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. Vahest täiskuuga pahandavad miskit.

Malamuut ja Samojeed liputab saba ka siis kui varas telekaga majast välja jalutab.

labrador niisamuti ja neid tõuge vast veel.

(23-03-2019, 12:35 PM)muska71 Kirjutas:  
(23-03-2019, 10:04 AM)Daff Kirjutas:  
(23-03-2019, 09:38 AM)mlsluik Kirjutas:  Mul kaks malamuuti, emane ja ja isane. Need saavad küll kõikide metsloomadega sõbralikult läbi, kitsed jalutavad ümber maja, postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. Vahest täiskuuga pahandavad miskit.

Malamuut ja Samojeed liputab saba ka siis kui varas telekaga majast välja jalutab.

labrador niisamuti ja neid tõuge vast veel.

Ämmal on Bernikas suur nagu elevant. 180 pikal mehel on jalad vaevalt vastu maad kui kaksi raksi selga ronida. Aga noh haukuda ei oska ja mängib kõigiga kes iganes aeda sisse astub.

(23-03-2019, 12:57 PM)MeelisV Kirjutas:  
(23-03-2019, 12:35 PM)muska71 Kirjutas:  
(23-03-2019, 10:04 AM)Daff Kirjutas:  
(23-03-2019, 09:38 AM)mlsluik Kirjutas:  Mul kaks malamuuti, emane ja ja isane. Need saavad küll kõikide metsloomadega sõbralikult läbi, kitsed jalutavad ümber maja, postiljoni peale ei haugu ja üldse maru vaiksed. Vahest täiskuuga pahandavad miskit.

Malamuut ja Samojeed liputab saba ka siis kui varas telekaga majast välja jalutab.

labrador niisamuti ja neid tõuge vast veel.

Ämmal on Bernikas suur nagu elevant. 180 pikal mehel on jalad vaevalt vastu maad kui kaksi raksi selga ronida. Aga noh haukuda ei oska ja mängib kõigiga kes iganes aeda sisse astub.
Meie pere Njuufa kuuti ukse kõrval kardtakse ka 28 aastat hiljem Big Grin  
Olles ise siis väga suuri koeri nooruses dresseerinud, siis ma ikka naeran nende väidete üle, kuidas üksik koer midagi valvab... See samatark jutt, et "õpetasin kassi". 
Jah, valvab - metsahundi geenidega jõhkard! Aga kas keegi sellist päriselt ka omale tahab? Ma olin sunnitud 25 aastat tagasi ühe jõhkardi, musta Taani dogi!, koduukse ees paari lasuga hukkama. Ehk ma ei arva halbadest koertest mitte midagi... 

Koer ehk Canis lupus familiaris  on arenenud ja Homo Sapiensi poolt aretatud nii, et ellu jäeti vaid kõige viksimad ja viisakamad isendid. Need, kes vastasid aretaja ootustele kõige paremini ja EI HAMMUSTANUD Peremeest. Osad valiti välja võitluseks, kaitseks jne aga 21.sajandiks on ka need tõutunnused oluliselt hääbunud, kuna arenenud maailmas ei ole selline käitumine loomadele enam lubatav. Mingi kurja leiad kolmandast maailmast sealsete tõugude seast aga see maksab palju ja on ikkagi ka endale probleemne.

Mul jooksevad hoovis neli tiibetlast ringi. Valvavad küll. 


   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(23-03-2019, 13:53 PM)viplala Kirjutas:  Mul jooksevad hoovis neli tiibetlast ringi. Valvavad küll. 

Neli ja hoovis ehk vabal jooksul. Vägev. "Nunnud" ka Toungue Aga see juba tiibetlased ehk valvekoerad ja kari - see on täitsa teine teema. See on loll, kes sinna võõrana sisse ronib. Hunt on ka targem - ei roni  Big Grin See pole vahkvihas räuskav üksik ketikoer...

(23-03-2019, 14:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Neli ja hoovis ehk vabal jooksul. 
Hoovil on karjus ümber, see on ka ainuke asi mis neid peab, vastasel juhul oleks kõik külaelanikud vabal jooksul.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne