Mõistusevastased manöövrid liikluses

Darwini laureaat 2019, kahjuks jäi üritus poolikuks, minu poolt auhinnaks köiejupp. Õnneks valis õige aja, et keegi teine pihta ei saanud.
Kuna auto, juht, aeg, koht ja tegevus on selgelt tuvastatavad, siis võiks riik talle ruudulise päikesega toa pakkuda, seniks kuni autod ilma juhita hakkavad sõitma.


Vasta

(24-05-2019, 09:43 AM)MeelisV Kirjutas:  ...
jalakäijana pole mul selle vastu kui jalgrattur samal teel sõidab AGA võta tempo maha ja KINDLASTI anna kellaga märku, et sa tagant lähened (kell on kohustuslik mida paljudel pole)
mulle on 2 korda selga sõidetud kuna lähenes hääletult ja ei andnud kella, teinud häält või hüüdnud midagi ning vägisi proovis sõita asfaldi ja kraavi vahelt mööda.
...
See kella kasutamine jalakäijate tähelepanu äratamiseks tundus minule siiani selline kahe otsaga asi. Mitme inimese suust on meelde jäänud vaenulik suhtumine, et see kelluke on justkui jalgratturi ülbitsemise vahend. Kõigepealt ehmatab seljatagant ära ning lisaks jutskui samaväärselt autosignaaliga annaks märku mingist jalakäija veast kuigi tegelikult peab ju hoopis rattur ise vaatama kuidas mööda saab. Seetõttu siiani pelgasin kella kasutamist.

Nüüd aga järelemõeldes on see kella helistamine just jalakäia enda turvalisuse huvides mitte ratturi omatahtlik ülbitsemine. Et see inimestele kohale jõuaks tulebki seda kella andmist juurutada ja laialt propageerida, et see normiks muutuks. Eesmärgiks just eespool väljatoodud liiklusohutus.

Eks analoogselt kohustuslik kiivri kandmine alaealistel ratturitel ning helkuri kohustus kõigil jalakäijatel tundus ka alguses mõnitamise ja alavääristamisena paljude arvates kuid nüüdseks on täiesti tunnustatud normiks muutunud. Eks see kellukesega jalakäijale märku andmine ole analoogne, et tuleb seda seni teha kuni arusaadakse, et see on jalakäijate enda truvalisuse huvides mitte nende kiusamiseks või alandamiseks.
Vasta

(04-06-2019, 14:03 PM)mossepower Kirjutas:  
(24-05-2019, 09:43 AM)MeelisV Kirjutas:  ...
jalakäijana pole mul selle vastu kui jalgrattur samal teel sõidab AGA võta tempo maha ja KINDLASTI anna kellaga märku, et sa tagant lähened (kell on kohustuslik mida paljudel pole)
mulle on 2 korda selga sõidetud kuna lähenes hääletult ja ei andnud kella, teinud häält või hüüdnud midagi ning vägisi proovis sõita asfaldi ja kraavi vahelt mööda.
...
See kella kasutamine jalakäijate tähelepanu äratamiseks tundus minule siiani selline kahe otsaga asi. Mitme inimese suust on meelde jäänud vaenulik suhtumine, et see kelluke on justkui jalgratturi ülbitsemise vahend. Kõigepealt ehmatab seljatagant ära ning lisaks jutskui samaväärselt autosignaaliga annaks märku mingist jalakäija veast kuigi tegelikult peab ju hoopis rattur ise vaatama kuidas mööda saab. Seetõttu siiani pelgasin kella kasutamist.

Nüüd aga järelemõeldes on see kella helistamine just jalakäia enda turvalisuse huvides mitte ratturi omatahtlik ülbitsemine. Et see inimestele kohale jõuaks tulebki seda kella andmist juurutada ja laialt propageerida, et see normiks muutuks. Eesmärgiks just eespool väljatoodud liiklusohutus.

Eks analoogselt kohustuslik kiivri kandmine alaealistel ratturitel ning helkuri kohustus kõigil jalakäijatel tundus ka alguses mõnitamise ja alavääristamisena paljude arvates kuid nüüdseks on täiesti tunnustatud normiks muutunud. Eks see kellukesega jalakäijale märku andmine ole analoogne, et tuleb seda seni teha kuni arusaadakse, et see on jalakäijate enda truvalisuse huvides mitte nende kiusamiseks või alandamiseks.
Mina pean seda kellukesega tilistamist üheks heaks asjaks,Saksas puhkamas käies kui kogemata töllerdan ratta tel,antakse kohe tagant märku,et turist kobi eest,hullem oleks kui selga tuleks.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(04-06-2019, 21:52 PM)hundu615 Kirjutas:  Mina pean seda kellukesega tilistamist üheks heaks asjaks,Saksas puhkamas käies kui kogemata töllerdan ratta tel,antakse kohe tagant märku,et turist kobi eest,hullem oleks kui selga tuleks.
Mind kah paar nädalat tagasi ehmatati, sattus maakas üle 10 a linna jala käima (Moskvast tuli ülikoolikaaslanna külla, tuli talle kohalikku ülikoolilinna näidata). Noh endale ka palju uut näha, sh sel kohal, kus vanasti oli ikka normaalne lai kõnnitee osutus lähemal vaatlusel, pärast kellatilistamist, olevat maha joonitud lai rattatee ja kitsas kõnnitee, krrt, ei saa enam rahulikult spatseerida kah. 
Tavaliselt ju tuled kas autofirma esindusse või mõnda suurde ehitus-/tööriistapoodi või jahipoodi ja ruttu autole hääled sisse ning kodupoole.
Vasta

Mereliikluses samuti kõik muutusteta - https://www.ohtuleht.ee/966076/sos-hull-...s-tallinna?
Vasta

https://www.postimees.ee/6703234/pildid-...labi-silla

Tüüp tahtis "vitimi" teha, aga jäi haledalt vahele  Big Grin
Vasta

Läks natuke nihu jah Sad
Vasta

Too bussijuht sõitis liiga aeglaselt - vajumiseks poleks tohtinud aega jääda! Cool

Siin jälle üks käru vedas autot - https://tv.delfi.ee/uudised/krimi/video-...d=86474855
...mõlemat autot vedas!
Vasta

Mul üks tuttav ka sealt möödus ja näitas pilte. Päris omapärane vaatepilt igaljuhul. Aga noh öeldakse ju,et julge hundi rind on rasvane või siis haavleid täis. Seekord olid haavlid. Hea,et keegi kannatada ei saanud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Nii pidigi ju juhtuma ? Auto esiots oleks pidanud ikka ees olema.
Vasta

(10-06-2019, 14:23 PM)wagoneer Kirjutas:  Mul üks tuttav ka sealt möödus ja näitas pilte. Päris omapärane vaatepilt igaljuhul. Aga noh öeldakse ju,et julge hundi rind on rasvane või siis haavleid täis. Seekord olid haavlid. Hea,et keegi kannatada ei saanud.
Vaadake ikka asja positiivset poolt. Vähemalt oli koorem korralikult kinnitatud.
Vasta

(10-06-2019, 20:56 PM)zazik Kirjutas:  
(10-06-2019, 14:23 PM)wagoneer Kirjutas:  Mul üks tuttav ka sealt möödus ja näitas pilte. Päris omapärane vaatepilt igaljuhul. Aga noh öeldakse ju,et julge hundi rind on rasvane või siis haavleid täis. Seekord olid haavlid. Hea,et keegi kannatada ei saanud.
Vaadake ikka asja positiivset poolt. Vähemalt oli koorem korralikult kinnitatud.
Nii on, kaubaveo põhitõde: Koorem peab olema laetud nii, et saaks sõita ka seda kinnitamata. rihmad ja kinnitamine on selleks puhuks, kui midagi valesti läheb, siis ise ja teised terveks jääksid...

Aga pargitud on uhkelt, stiilselt ma ütleks...


Vasta

(10-06-2019, 19:41 PM)ronny25 Kirjutas:  Nii pidigi ju juhtuma ? Auto esiots oleks pidanud ikka ees olema.

Täpselt nii ongi, käru tiisel tehti tõstvaks kaalujaotusega ja tulemus on näha. Kuskil tuubis on video selle kaalujaotuse toimimise kohta. Saab ka negatiivsega sõita, aga eeldab operaatoril aju olemasolu. Rusikareegel on, et ära torma.
Korra panime mingi Hiluxi sugulase sabas oleva neljameetrise kastiga käru sabaotsa umbes tonnise kännu, sai see kilomeeter sõidetud ilma kahjudeta. Inimesed, mõelge järgi, mida te teete. Kui ei suuda, siis küsige googlejumalalt, seal on vajalikku infot ka muide....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

https://www.youtube.com/results?search_q...stribution
Vasta

Oh jah  https://www.delfi.ee/news/paevauudised/k...d=86496627
Vasta

(11-06-2019, 17:56 PM)volvo Kirjutas:  Oh jah  https://www.delfi.ee/news/paevauudised/k...d=86496627
... Info kogumisel selgus veel, et juhi tervislik seisund ei võimalda tal sõidukit juhtida ja ta suunati edasisse kontrolli...

Ilmselgelt on sellise käitumisega isik süüdimatu ja tema vaimne tervis pole piisavalt korras mootorsõiduki juhtimiseks. Küll aga tekitab küsimusi, et kuidas saavad load alles olla isikul, kelle taustakontrolli teostamisel selgus vastav tervislik seisund. Siin on pigem süüdi juba politseini jõudnud infot omanud isik, kes on jätnud sellest perearstile teatamata tervisetõendi (ja ka lubade) tühistamiseks.
Vasta

Ma ka ei saa kohati aru mismoodi tervisetõendeid saadakse.Meiekandis paar seniilset vanurit liikleb ka täitsa vabalt.
Kohalikud kõik teavad juba,hoiavad eemale.Parklas nähtud kus vanuri auto lähedale pole keegi parkinud sest teatakse kellega tegu ja pole
teada mis käigu lükkab ja kus suunas minema sööstab.Talvel Viljandi mnt. ring Tartus võttis ühel auto ära,ise oli ka haiglas päris kaua aga vähemalt
enam ei ole uut ostnud ja liikleb jalgsi.
Vasta

(11-06-2019, 20:28 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma ka ei saa kohati aru mismoodi tervisetõendeid saadakse.

Tervisetõendeid väljastab kahjuks perearst e. tõendite saamise asjaolud võivad olla kõike muud kui meditsiinilised. Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(12-06-2019, 08:29 AM)Walter Kirjutas:  Tervisetõendeid väljastab kahjuks perearst e. tõendite saamise asjaolud võivad olla kõike muud kui meditsiinilised. Toungue

Sinu perearst on mingi kloun või lukksepp? Ise vabatahtlikult valisid.
Vasta

(12-06-2019, 08:29 AM)Walter Kirjutas:  
(11-06-2019, 20:28 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma ka ei saa kohati aru mismoodi tervisetõendeid saadakse.

Tervisetõendeid väljastab kahjuks perearst e. tõendite saamise asjaolud võivad olla kõike muud kui meditsiinilised. Toungue

Ma olen võib-olla ajast maha jäänud, aga arstitõendi väljastab nüüd põhimõtteliselt igaüks iseendale ise. St. täida lehekülgede kaupa mingit deklaratsiooni, kus kinnitad, et oled terve, tubli, ilus jne. Perearst kaeb üle, mõõdab olulisemad parameetrid ja kui papp makstud, paneb allkirjad alla.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne