Uued kütused!!!

Mida siin vastuolulist on?
Iga kiiruse jaoks on olemas optimaalne ülekanne, ka ökonoomsuse ja väikese tuuletakistuse suhteks on olemas optimaalne ülekanne, kuid kiirustel alla 50, ei ole seda ülekannet enam võimalik kasutada, kuna viiks mootori pöörded liiga alla.
Auto ongi kõige ökonomsem 50-70 juures kasutades selle kiiruse juures õiget käiku.
Ka 90 km/h jaoks on olemas õige ülekanne, aga endiselt ei saavuta sa nii head kütusekulu, kui 70ga sõites, õige ülekandega või lausa 60ga, sest tuuletakistus on suurem 90ga.
Mootori kasutegur ei ole sellistes oludes nii muutuv, et see mingit erilist vahet teeks.
Seda kõike saab just nimelt üldistada, kuna füüsikaseadused kehtivad absoluutselt kõigile autodele, isegi elektriautodele.
Jätame siinkohal ralliautod välja, kuna nemad on ehitatud kiirendama ja kütusekulu pole oluline.
Lisan veel seda, et alla 50 sõites ei mängi ka tuuletakistus enam nii suurt rolli.
Loomulikult võib leiduda auto, millel on 70 vs 90 kütusekulu vahe 0,2L, kuid see ei muuda endiselt fakti, et 70 on ökonoomsem.

Autod on jah ehitatud ökonoomsemaks, aga väiksel kiirusel on need ökonoomsed autod veelgi ökonoomsemad, ka rekkad võtavad 70ga vähem kütust, kui 90ga.
Sinu väide, et autod on optimeeritud sõitma 90ga, on väljamõeldis, tegelikkuses on üleüldse muudetud autod ökonoomsemaks, aga füüsika vastu ei saa ning 70 on ökonoomsem kiirus, kui 90 ja see kehtib 99% autode kohta, ütlesin 99%, kuna on ka autosid, mis on väga valesti ehitatud ja selle tulemusel väga ebaeffektiivsed igal kiirusel.

Kui sa ei saa aru, miks hetkenäit midagi ei näita, siis ei ole rohkem sinuga kütusekulu teemal mõtet vaielda, sest ilmselgelt sa asjaga korralikult ei tegele.
Üritan korra muidugi veel, kui sa jälgid hetkenäitu, siis iga tee langus või tõus mõjutab seda, iga gaasipedaali liigutus mõjutab seda või siis püsikiirusehoidja liigutus.
Olen näinud, kuidas pika teekonnavältel üldkeskmine näit, mille just sõidu alguses nullisin muutub ja kujuneb alles näiteks 50km peale välja, olenevalt, kui ühtlane tee on ja liiklus.

Sellepärast ainus viis, millega kompuutri puhul saab kütusekulu mõõta on keskmine ja hiljem tanklas kontrollid täispaak trip nulli meetodil.
Selle tulemusel ma tean, et näiteks minu autol näitab kompuuter 0,3L väiksemaks kulu.
Nullin seda ka tihti erinevatel lõikudel, et mõõta ära näiteks 50km kütusekulu, saan ka sedasi palju infot.
Kõige kindlam on muidugi paak täis trip null ja pärast jälle paak täis.


Auto aastaarv ei muuda füüsikaseadusi, su uus arendatud auto võib 90ga sõites kasvõi 3 sajale võtta, aga 70ga sõites võtab, siis näiteks 2,5 või mis iganes taoline number.
Nagu ka sulle välja tõin, pole autode tuuletakistus kuhugi kadunud, see on paranenud, aga sellest enamus on alles.
Lisaks on uued mootorid optimeeritud palju universaalsemalt, kui vanad, ehk siis saavad nad effektiivselt hakkama igal kiirusel, kuid väiksema kiiruse väiksem tuuletakistus, vähendab ka nende kütusekulu.

Räägid, et oled 30 aastase juhistaazi ajal näinud palju autosid, aga nagu näha, siis füüsikast pole sa endiselt aru saanud, ega õigesti autode kütusekulu mõõtnud, mis ei üllata.
Mis sellest siis on, kui veokite kütusekulu on alla 20 saadud? Kui sõita selle veokiga 60ga, saad kütusekulu veel rohkem alla.
Veokitel on vahed eriti suured, kuna tuuletakistus on suur, leidub lausa firmasid, kes lasevad oma autodel 80ga sõita, et kütust kokku hoida.
Konkurents on tihe, kuskilt peab raha leidma.
Tean ka ühte ühemehe kaubikufirmat, kes väga odava raha eest teenust tegi ja seetõttu öösel 70km
kaugusele laadima sõitis 60ga, et kütust kokku hoida.


Rääkides veel aerodünaamika mõjust kütusekulule, siis Müüdimurdjad tegid kunagi katse.
Nad tegid auto pinna lohuliseks nagu golfipall ja saavutasid sellega 11% kütuse kokkuhoiu ja nemad mõõtsid kütusekulu ikka väga täpselt ja teaduslikult.
Väike jupp sellest saatest. https://www.youtube.com/watch?v=VUiGhyHC-1A

Aga ma ilmselt rohkem ei viitsi vaielda, sest kui inimene lihtsalt eirab füüsikaseadusi ja reaalsust ning ei vaevu korralikult auto kütusekulu mõõtma, mõtleb asju välja ning ajab oma joru, siis ei tee talle mitte midagi selgeks.
Ilmselt võiksime me koos teha kütusekulu mõõtmise testi ja näeksid ise kütusekulu vahet, aga sa endiselt vaidleksid vastu ja mõtleksid asju välja, üritades väita vastupidist.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta

12:26 09.12.2012
solksolk_ (registreerimata)
Re: Miks inimesed valetavad oma auto kütusekulu kohta?
Sul endal on väike aju.

Ei ole mõtet neis mootori pöörertes nii kinni olla, kui asi on õigesti ehitatud pole 3000 pööret midagi halba.
Näiteks Opel Astra G 1998a jne 1,6 74kw sõidab 90-ga mingi ligi 3000 pööret.
Ometi on kütusekulu maanteel miski 6 sajale.

See, et suur mootor sõidab madalate pööretega, mida ta alti ei tee, ei tähenda veel väikest kütusekulu.
TÕepoolest, madalad pöörded on üks kütusekulu eeldus, et see alla saada, kuid suur mootor võtab sellest hoolimata rohkem kütust.

See on ka tõsi, et liiga väike mootor ülekoormates hakkab rohkem võtma, aga õige mootor võtab ikkagi vähem, kui suur mootor.
Hea näide on honda civic 1,4 66kw, auto kaalub mingi tonni ja maanteekulu on 6 sajale ja seda täiesti reaalselt.


kuid corvettega 7,8 jutt on lihtsalt öeldes möga.
Kõige ökonoomsemad on 1,4-2 mootorid, sõltub, mis kere neil peal on.
ja see corvette võtab linnas vähemalt 15 mitte 12 sajale.
6 liitriste mootorite omapära.

Näiteks BMW 520 E34 võtab maanteel hästi natuke rohkem, kui 525 vahe oli paarsada milli liitrit.
Seda ilmselt põhjusel, et ta pöörded on 500 pööret kõrgemad, kui 525.
Samas linnavahel võtab 525 rohkem, kui 520, vahe oli miski 0,5-0,8l täpselt ei mäleta.
Ehk siis hea näide, kuidas suurem mootor rohkem võtab linna peal.
Tegelikult vanade bemmide puhul võtab 520 110kw maanteel vähem, kui 525 141kw, reaalselt, aga uuest peast on vahe natukene 525 kasuks.
Kuid kui 520 pöörded viia 2500 peale nagu 525-l siis võtab 520 tsipa vähem, kui 525.
Muidugi kui see 520 täis koormata, siis ta võib hakata rohkem võtma kui 525.

Ehk siis iga veose jaoks eraldi mootor.

Samas, kui teha ikkagi kergem kere ja väiksem mootor, võtab see igal juhul vähem, kui suur mootor kerge või raske kere peal.

Ja üldiselt palun ärge tulge oma 6 liitriste mootorite puhul rääkima alla 8 kulust.
6 litiriste mootorite kütusekulu algab 9 liitrist ja peale.



Kopeerisin auto24-st
väsimatu mees   Big GrinBig GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Üks asi on see, mis on ideaalne ülekanne, et tühi auto oleks kõige ökonoomsem, teine asi see, mis on ehitatud selleks, et auto jõuaks ka koormat vedada ja mootor kestaks.
Väiksed mootorid kannatabki panna natuke kõrgemate pöörete peale tööle, kuna nende ringi ajamine on kerge.
Kindlasti, see Opel Astra tühjalt sõites ja ülekanne 90ga 2000 pöörde peal, langetaks kütusekulu.

Kuid ka 3000 pöörde peal sõites 90ga võtab see Astra vähe kütust kuna mootor on ökonomne ja need pöörded talle sobivad, lihtsalt 2000ga võtaks veel vähem.

Ainult pööretes ei tasu sellepärast kinni olla, kuna need ei saa füüsikaseaduste vastu, nagu suur janune mootor ja tuuletakistuse tõus.
Tõsi, tänapäeval on ka suured mootorid ehitatud ökonoomsemaks, kui vanasti, kasutatakse osalist mootori töös hoidmist jne, aga endiselt pole nad nii ökonoomsed, kui 1,4-2L mootorid(eeldusel, et kere liiga raske pole), eriti, kui neil mootoritel on õigesti paigaldatud turbo, mis kasutegurit tõstab.
Isegi kaubikud sõidavad 2-2,4L diislitega, Mersul on väga levinud 2,1 ja 2,2 mootorid ja kütusekulul pole häda midagi, arvestades, millist koormat veetakse.

Muideks, isegi 7 seeria BMW on oma mootoreid tagasi tõmmanud, Eestis pakuvad ainult diisleid ja kõik 3 liitrised, erineva võimsusega, kuid hübriid on lausa 2 liitrine.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta

Pöörded ei ole asi, mille üle pead vaevata. Üldiselt kõik sõiduautod on nii ehitatud, et maanteekiirusel (vähemalt 90) tasub viimane käik sisse panna kui ei ole just mäest üles sõitmisega või muude raskemate tingimustega tegu.
Kiirusega ei suurene ainult õhutakistus, vaid ka veeretakistus, seega näit. 80-ga on võimalik saada madalam kütusekulu kui 90-ga.
Vasta

(21-07-2019, 14:51 PM)veix__ Kirjutas:  ... Üldiselt kõik sõiduautod on nii ehitatud, et maanteekiirusel (vähemalt 90) tasub viimane käik sisse panna kui ei ole just mäest üles sõitmisega või muude raskemate tingimustega tegu. ...
Kütusekulu mõttes küll, aga tegelikult enamasti ei tasu, eriti diislitel. Kõik rohelise mõtlemise abivahendid lähevad umbe, egr, dpf, katid jne. Korralikel pööretel elab mootor kauem, mis sest, et võtab vähe rohkem kütet.
Vasta

Jah, aga ega ei pea sellepärast koguaeg maanteel eelviimase käiguga sõitma. Piisab kui perioodiliselt "tühjaks puhuda", kasvõi maanteel möödasõiduks panna madalam käik ja suruda jalg vastu põrandat. Rolleyes
Vasta

(21-07-2019, 14:55 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-07-2019, 14:51 PM)veix__ Kirjutas:  ... Üldiselt kõik sõiduautod on nii ehitatud, et maanteekiirusel (vähemalt 90) tasub viimane käik sisse panna kui ei ole just mäest üles sõitmisega või muude raskemate tingimustega tegu. ...
Kütusekulu mõttes küll, aga tegelikult enamasti ei tasu, eriti diislitel. Kõik rohelise mõtlemise abivahendid lähevad umbe, egr, dpf, katid jne. Korralikel pööretel elab mootor kauem, mis sest, et võtab vähe rohkem kütet.

Olin just hiljuti EGR klapi jamadega hädas ja mida ütles sakslene selle kohta ühes töökojas. "Seniks kuni ei segatud diisli sisse BIOdiislit, töötasid masinad korralikult, mida suuremaks läheb poslamasla protsent kütuses seda rohkem on hakatud käima väljalasketrakti hädadega servises".

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kalla ja talla.
Vanemad mehed vast mäletavad kuidas 70-datel olid väga populaarsed veokate ökonoomsussõidud, rahvast oli kohal uhkelt kuigi reklaam oli ainult suust-suhu meetodil. GAZ-51 oli pandud paremale poole kapoti kõrvale vooliku otsas olev püstiasetsev klaastoru mille kaudu siis peenikese lehtriga täideti karburaator ja kütust jäi varuks niipalju kui klaastorus oli. Järvamaal oli rada maha märgitud tavaliselt Särevere mõisapargis puude ja tiigiga piiritletud pargiteel. Võitja oli see kes kõige kaugemale sõita suutis.
See oli muidugi puhtmehhaaniline kütusekulu optimeerimine, sõltus tihendist rooli ja pedaali vahel.
Vasta

(21-07-2019, 15:48 PM)veix__ Kirjutas:  ...Piisab kui perioodiliselt "tühjaks puhuda", kasvõi maanteel möödasõiduks panna madalam käik ja suruda jalg vastu põrandat. Rolleyes
Esiteks on see liiga lühiajaline, ei põleta tühjaks ja teiseks aitab vaid kati puhul. Klappidest tuli läbi ei käi ja tahm jääb neid ikka takistama ning lõpuks kiilub egr kinni.
Vasta

Eks selle piisava kestvuse peab igaüks ise välja mõtlema sõltuvalt mootorist ja enda sõidustiilist, aga ma arvan küll, et 100% ajast ei ole mõtet suurema kütusekuluga ja suuremate pööretega seotud müraga ringi sõita.
Vasta

(21-07-2019, 14:55 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-07-2019, 14:51 PM)veix__ Kirjutas:  ... Üldiselt kõik sõiduautod on nii ehitatud, et maanteekiirusel (vähemalt 90) tasub viimane käik sisse panna kui ei ole just mäest üles sõitmisega või muude raskemate tingimustega tegu. ...
Kütusekulu mõttes küll, aga tegelikult enamasti ei tasu, eriti diislitel. Kõik rohelise mõtlemise abivahendid lähevad umbe, egr, dpf, katid jne. Korralikel pööretel elab mootor kauem, mis sest, et võtab vähe rohkem kütet.

Täiesti nõus sinuga, kahte asja korraga ei saa, madalat kütusekulu ja mootori ning muu selle juurde kuuluva hoidmist, nagu ka sidur.
Seega tulebki igal juhil teha otsus, mis käiku ta otsustab kasutada ja mille arvelt.

Minu manuaal käigukastiga 2,0 115 kw bensiin Honda Accordil 90ga sõites see probleem puudub, kuna tal on 6nda käiguga 90ga, umbes 2400 pööret.
50ga sõites pean ise otsustama, kas kuulan kompuutrit ja panen 6nda, mis viib pöörded 1400 peale või kasutan 5ndat, raskema koormaga ilmselgelt 4ndat.
Raskema koormaga, hakkab kompuuter ise soovitama ka madalamat käiku.
Loodan, et 98 bensiini ikka puhtana hoitakse veel aastaid.

Mida aeg edasi, seda vähem isu on mul uuemaid diisleid osta, tõsi, uuel Passatil on nüüd OPF filter.

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta

(21-07-2019, 20:57 PM)veix__ Kirjutas:  Eks selle piisava kestvuse peab igaüks ise välja mõtlema sõltuvalt mootorist ja enda sõidustiilist, aga ma arvan küll, et 100% ajast ei ole mõtet suurema kütusekuluga ja suuremate pööretega seotud müraga ringi sõita.

vaegauto pirukas. vabalthingav diisel. suvisel maanteel tubli neli tuhat pööret. üle kümne ringi ümber kera lastud. kone käib nigu uus. pikaajaline keskmine umbes viis ja pool.
aga üldse ma ei saa aru, miks uute kütuste teemas võeti kulu arutusele ja miks kõik trolliga vaidlevad?
Vasta

Kui kellelegi jäi selgusetuks, siis al101 on seda trummi tagunud juba üheksa aastat. Seal on ta nimi solksolk. Siin ma ei saa ta tegevust piirata, aga mul on juhtkonnas tutvusi Big Grin

https://fin.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=123888&advsrch=0&s1=1&s2=1&s3=1&s4=0&un=&make=0&l=100&fid=0&start=0

Ja vaadake vahepeal viplala postitatud pilti ka....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(21-07-2019, 20:42 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-07-2019, 15:48 PM)veix__ Kirjutas:  ...Piisab kui perioodiliselt "tühjaks puhuda", kasvõi maanteel möödasõiduks panna madalam käik ja suruda jalg vastu põrandat. Rolleyes
Esiteks on see liiga lühiajaline, ei põleta tühjaks ja teiseks aitab vaid kati puhul. Klappidest tuli läbi ei käi ja tahm jääb neid ikka takistama ning lõpuks kiilub egr kinni.

Peab paika vaid väga üksikutel autodel, kus viimane käik on optimeeritud kiirusele üle 100 km/h. Super- ja hüperautod peamiselt. 

Mootori kohta räägib palju pöördemomendi kõver, aga automootorite kohta on seda raske leida. Traktorimootorite omad on vabalt leitavad ja nende alusel on lihtne leida pöörlemissageduse optimum minimaalse erikulu ja vajaliku pöördemomendi (millest saab vajadusel arvutada vajaliku võimsuse Rolleyes ) tootmiseks. Iseasi, kas tehtava töö iseloom (näiteks vajalik JSV pöörlemissagedus või astmelise käigukasti ülekandearvude jaotus) võimaldab optimumiga töötada või tuleb emmale-kummale poole kalduda.

Eelkirjutatajate emotsionaalselt kirjeldet tahmumine leiab aset pöördemomendi kõvera tõusvas haru alguses (jämedalt esimesel kolmandikul), kui kütuse erikulu kõver langeb kiiresti. Paljud mootorid annavad selles režiimis töötamisest märku ka vibratsiooniga. Mille insenerid on turunduse nõudel küll juhist eemale polsterdanud. Aga lõriseb nii ürgvana 66 kW 1,9 l teeedeeii kui nüüdisaegne 1,6 l haadeeiii täpselt samamoodi, kui sundida 35 pealt neljandal käigul vastu Sossi mäge kiirendama. Iseasi, paljud mootori hädakisa kuulata mõistavad...

BIOd on lihtne süüdistada - seda ju enne ei olnud. Täpselt samamoodi ei olnud "vanadel headel aegadel" nii ranget nõuet iga hinna eest sõita kõrgeima käiguga. Ning ega see polnud võimalikki - vaadake mõne kaheksakümnendate vabalthingeldava diisli pöördemomendi kõverat: nii väikese momendiga ei kiirenda ju kuhugi. Hea, kui kiirus püsida suudab... Tänased pajad annavad võimaluse ja ihne inimene seda ka ahnesti kasutab. Ainult, et tasuta lõunaid pole olemas: võidad kütusekulus 0,x l, kaotad muretult läbisõidetavaid kilomeetreid.

Tahmumise vastu on väga lihtne abi: ära jurista alla kolmandiku makspööretest! Kui punane algab 4500 pealt, siis sõita pööretel alla 1500 ei tohiks. Veereda küll, aga mitte kiirendada! Ning need 4500 teevad (soojale!) mootorile ajuti ainult head - puhub tekkimahakkava tahma välja. Olgugi, et tunnet "vat nüüd alles tõmbab" enam ei ole. Kuuekäigulise käigukastiga auto nüüdisaegsele turbodiiselmootorile teeb ainult head, kui mõni möödasõit teha kolmandalt käigult! Ainult ärge siis kiirust ületage, eksole Big Grin
Vasta

räägite siin pööretega sõitmisest aga
kui on manual ja selline mis juhendab käiguvahetust siis see käsib kõrgemat käiku kasutada ja madalamaid pöördeid tarvitama
samuti kõik automaadid tiksuvad ju "tühikäigu" pööretel

ehk siis väga suur enamus teeb nii nagu on ette nähtud tootja poolt
Vasta

(22-07-2019, 09:54 AM)MeelisV Kirjutas:  räägite siin pööretega sõitmisest aga
kui on manual ja selline mis juhendab käiguvahetust siis see käsib kõrgemat käiku kasutada ja madalamaid pöördeid tarvitama
samuti kõik automaadid tiksuvad ju "tühikäigu" pööretel

ehk siis väga suur enamus teeb nii nagu on ette nähtud tootja poolt

Jepjep. Cool Muidu ei tule heitgaasinormid täis. Ja kütust kulub globaalselt kole palju. Soovitama peab ikka seda, mis leiva tagab.

Kestab see mootor ju garantiiaja niigi. Kolmanda omaniku hädad pole tootja mure - tema müüb uusi. Ja meiesugused nuumavad varuosamüüjaid. Sad
Vasta

(22-07-2019, 09:18 AM)v6sa Kirjutas:  
(21-07-2019, 20:42 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-07-2019, 15:48 PM)veix__ Kirjutas:  ...Piisab kui perioodiliselt "tühjaks puhuda", kasvõi maanteel möödasõiduks panna madalam käik ja suruda jalg vastu põrandat. Rolleyes
Esiteks on see liiga lühiajaline, ei põleta tühjaks ja teiseks aitab vaid kati puhul. Klappidest tuli läbi ei käi ja tahm jääb neid ikka takistama ning lõpuks kiilub egr kinni.

Peab paika vaid väga üksikutel autodel, kus viimane käik on optimeeritud kiirusele üle 100 km/h. Super- ja hüperautod peamiselt. ...

BIOd on lihtne süüdistada - seda ju enne ei olnud. ... tasuta lõunaid pole olemas: võidad kütusekulus 0,x l, kaotad muretult läbisõidetavaid kilomeetreid. ...
Mul ju kõikse odavam auto turul elik Dacia Duster, üldsegi mitte super-puper, sel väidab kompu, et 6. käigu peaks sisse panema lausa enne 70 km/h, eriti ökorežiimis. Enda tagumikukompuuter väidab et paras on kusagil tsutt alla saja spidol ehk tegelikult nii 95 km/h. Ka esinduse hooldemeister ütles, et ära lase end kompust segada, mootorile on parem kusagil 90 peal lülitada kuues sisse.

(22-07-2019, 09:18 AM)v6sa Kirjutas:  ... Paljud mootorid annavad selles režiimis töötamisest märku ka vibratsiooniga. Mille insenerid on turunduse nõudel küll juhist eemale polsterdanud. Aga lõriseb nii ürgvana 66 kW 1,9 l teeedeeii kui nüüdisaegne 1,6 l haadeeiii täpselt samamoodi, kui sundida 35 pealt neljandal käigul vastu Sossi mäge kiirendama. Iseasi, paljud mootori hädakisa kuulata mõistavad...
Dusteril kuuleb seda lõrinat-värinat väga hästi, kui naine roolis paneb käike kompu järgi. Samas ei mäleta oma esimeste diislite ajast (T-74 ja MTZ-50) mingit lõrinat, panid tööks  paraja käigu sisse ja kohalt minema   Toungue .

(22-07-2019, 09:18 AM)v6sa Kirjutas:  BIOd on lihtne süüdistada - seda ju enne ei olnud. ... tasuta lõunaid pole olemas: võidad kütusekulus 0,x l, kaotad muretult läbisõidetavaid kilomeetreid. ...
Mina üldse ei süüdista BIO-d, ikka euronorme jms. Mul hiinakas trakats, millele kallan vaid puhast biod ehk Maxima toiduõli 99 senti liiter. Sel pole ühtegi üleliigset vigurit küljes, isegi ühtegi näidikut ei ole aga 11 aastat on edukalt toimetanud.
Palun mulle toota vabalthingava suurelitraažilise diisliga auto, mil on väänet piisavalt madalatel/tühikäigu pööretel.
Vasta

(22-07-2019, 10:03 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-07-2019, 09:54 AM)MeelisV Kirjutas:  ...kui on manual ja selline mis juhendab käiguvahetust siis see käsib kõrgemat käiku kasutada ja madalamaid pöördeid tarvitama
samuti kõik automaadid tiksuvad ju "tühikäigu" pööretel
... ehk siis väga suur enamus teeb nii nagu on ette nähtud tootja poolt

Jepjep. Cool  Muidu ei tule heitgaasinormid täis. Ja kütust kulub globaalselt kole palju. Soovitama peab ikka seda, mis leiva tagab.

Kestab see mootor ju garantiiaja niigi. Kolmanda omaniku hädad pole tootja mure - tema müüb uusi. Ja meiesugused nuumavad varuosamüüjaid. Sad
Vat siin on mitmesaja % ulatuses tõde, aga ma olen sihuke loll, kes sõidab autod läbi uuest peast kuni vanarauaplatsini ja ei taha seda varuosamüüjate nuumamist teha.

Nt õli vahetan 2x tihedamini kui esindus/manuaal nõuab.
Vasta

(22-07-2019, 10:10 AM)honkomees Kirjutas:  ...
Palun mulle toota vabalthingava suurelitraažilise diisliga auto, mil on väänet piisavalt madalatel/tühikäigu pööretel.

Japside "neljaliitrine" kaheksakümendate lõpust peaks kriteeriumid kenasti täitma. OM603 Stuttgardist jääb ilmselt suti lahjaks, kuna armastab pöördeid  ja alla 1500 ei juhtu midagi.

Muide, see Duster pole mitte optimeeritud kiirusele 70 VI käiguga, vaid seda soovitab turundus juba mainitud põhjustel. Ma polegi selle komboga sõitnud, aga analoogne Peugeot hakkab VI käigul elama kiiruselt 95 km/h. Alla selle on mootoripiinamine. V-käigulise kastiga on piir suti madalamal ja krusa taga tiksumine ei ole ka väga kole elamus.

Küll protesteerin ma resoluutselt alatu laimu vastu, nagu russi mootor ei lõriseks juhmi juhi peale. Pane V käik sisse ja ürita 4-meetrise KC kultivaatoriga paigalt minna - lõriseb ikka küll, kuniks umbes 1400 pöörde peale (sõltuvalt töösügavusest ja mullast) normaalse töörežiimini jõuab. Üle selle on jälle jõukuse näitamine Toungue , aga naftat ju puuritakse ja diislit saab raha eest osta.
Vasta

(22-07-2019, 11:00 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-07-2019, 10:10 AM)honkomees Kirjutas:  ...
Palun mulle toota vabalthingava suurelitraažilise diisliga auto, mil on väänet piisavalt madalatel/tühikäigu pööretel.

Japside "neljaliitrine" kaheksakümendate lõpust peaks kriteeriumid kenasti täitma. OM603 Stuttgardist jääb ilmselt suti lahjaks, kuna armastab pöördeid  ja alla 1500 ei juhtu midagi. ...

Ja-jah, 70-80-ndate diislid olid ideaalilähedased, kahjuks täna saab selliseid osta vaid araabiamaades ...
(22-07-2019, 11:00 AM)v6sa Kirjutas:  Muide, see Duster pole mitte optimeeritud kiirusele 70 VI käiguga, vaid seda soovitab turundus juba mainitud põhjustel. Ma polegi selle komboga sõitnud, aga analoogne Peugeot hakkab VI käigul elama kiiruselt 95 km/h. ...
Seda minagi räägin, et Dusterile sobib tegelikult 6. käik alates 95 km/h
(22-07-2019, 11:00 AM)v6sa Kirjutas:   ...
Küll protesteerin ma resoluutselt alatu laimu vastu, nagu russi mootor ei lõriseks juhmi juhi peale. Pane V käik sisse ja ürita 4-meetrise KC kultivaatoriga paigalt minna - lõriseb ikka küll ...

ausalt öeldes ei mäleta täpselt, paigalt läksid ikka ülestõstetud agregaadiga ja lasid sõidu pealt maha, pealegi olen russiga ainult kooli ajal sõitnud, praktikad jms olid ikka lintidega masinatega. Joss tundus küll kõigi käikudega olevat rahul, samas olen sellel vaid mõnisada meetrit sõitnud ... T-74 toimetas üsna normaalselt, ehkki vanemad mehed kiitsid rohkem DT-54 mootorit.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne