Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Fat 16/32 piiravad ära yhe tyki maks suuruse (Näiteks yks suur iso fail). Kogu mõistetav pulga suurus sõltub mitte failiformaadist vaid seadmest, mis vastavalt oskab lugeda andmekandjat.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.

Märkus õige, aga vaid teoorias. Praktikas võib vabalt olla siiski nii, et suurema/uuema pulga formaatimine täismahule FAT32 annab tulemuseks "Unknown Device". Formaadid väiksemaks ja ohhhhooo: täitsa toimib. Nähtud seda keberniiti piisavalt...

Kas kuskil Türi/Paide/Viljandi/Põltsamaa kandis tehakse metalipainutust erakliendile väikeses koguses? Oleks vaja ca 2 tk 1000x400x5mm lehtmetalli painutada mõlemat lehte 2 painutust. Mõte oli ühele külmiku mootorile teha jalg millega kinnitub halumasinale, kuna ruumi vähe ja kaal oluline näib painutatud lehtmetallist optimaalseim tulemus väikseima aja ja materjali kuluga. Hea kui oleks cnc painutus kus nurgad mõlemal detailil on ühesugused

Üritan siin juba pikemat aega üht IT-alast müsteeriumi lahendada ja teades, et siin foorumis just suvaline kanakari koos ei käi, siis igaks juhuks küsin: uue arvutiga (selle aasta algul ostetud) digiallkirjastamine ühegi valemiga ei õnnestu. Op sys. Win 10, kõik tuled-viled pidevalt uuendatud. Olen nii id.ee kui oma panga helpdeskid oma kõnedega vist juba poolsurnuks tüüdanud. Netist ka kõikvõimalik materjal läbi uuritud. Kõik peaks nagu korras olema, netipanka nt. sisse saab, aga niipea kui läheb asi makse kinnitamiseni e. PIN 2-ni, on kõõks. Täna oli ikka väga-väga-väga vaja vähemalt üks ülekanne ära teha ja viimases meeleheites koukisin oma eelmise, 10 aastat vana ja nüüdseks ca. aasta kapis vedelenud läpaka välja ja ajasin käima. Win. 7, midagi pole ammu uuendatud, kipub oma suva järgi lihtsalt plaksti ennast välja lülitama, aga sellega sain üllataval kombel kõik tehtud. Huvitav, kas peaks tõesti uuemale arvutile mingi vanema softi peale installima, et see ee-Eesti kuidagigi töötaks?

Puruks ja pool pööret tagasi!

Proovi teise brauseriga.

Mul töötab see id allkirjastamine chrome brauseris ainult. Microsofti brauseris oli sama kepp Rolleyes ja sama moodi win10 tarvitusel

Saanud nii Chrome kui ka Firefoxiga proovida. Ei tööta kummagagi. Adblockerid ja viirusetõrje välja lülitatud. Ikka ei midagi. Chrome maha installitud ja uuesti installitud, ikka ei mingit muutust. ID-kaardi tarkvara ka täies tükis kustutatud ja siis uuesti arvutisse laetud... ei paremat midagi. Klienditoed laiutavad käsi. Ja vanas arvutis asi huvitaval kombel toimis. Peab vist järgmiste "uuenduste" tarvis oma 486 üles äratama ja Windows 95 plaadi ja disketi valmis panema (jah, ka need on mul olemas Big Grin ).

Puruks ja pool pööret tagasi!

Minul hu.ab w7ga masin digiallkirjastamisel. Osati toimib pin1ga, osati ei tee sedagi. Ja kala on sisemise id lugeja driveris. Kala mädaneb id softi tarkvaras, mis paigaldab mingi imelise driveri mis pin1 kasutamise elab üle aga kui mängu tuleb pin2 siis meite it tiiger teeb haleda njäu ja kustub. Leidsin mingi juhendi kuidas seda ravida ka aga oh õnne minu läpakale see imerohi ei mõjunud. Ostsin lõpuks välise usb lugeja ja no tyra vari rsk, ei toimi... Lõpuks viimases, kolmandas usb pesas otsustas see tööle hakata ja teeb seda tänini, siiski selles kolmandas, olenemata browserist ja nendel jooksvatest blockijatest. Ometigi usb puhul ei tohiks mittemingisugust vahet olla. Vahepeal kahtlustasin isegi oma it tiigri poolt parandatud (loe serdid-pinnid vahetatud) kaarti aga ei söö see sisemine lugeja ka päris uusi. Millegipärast enne it tiigri persekukkumist id kaardi turvaaugu näol töötas see lugeja kui kulda. Muuseas, neid delle mil on integreeritud lugeja tean päris mitut, mil täpselt sama sündroom. Juhus?

Tänaseid toimetusi ära viska homse varna, ülehomme on ka päev Rolleyes

hulk nolke (kiunusid valjuhäälselt) ehk Kirjutas:IT tiiger on pe***s, kuna mul Windowsis ei tööta......

Ma, jäädes sündsuse piiridesse, ei arva hetkel midagi Microsofti tarkvara kvaliteedist, aga vaidlen vastu ID kaardi tarkvara sõimamisele.
Töötab erinevates Linuxi versioonides Firefoxis veatult, ei ole olnud vaja mingeid draivereid ei "tõmmata" ega "installida".

"Tööarvutis" Xubuntu.
Sama kõvaketas (SSD) "käinud läbi" kolmest läpakast (2 erinevat Delli ja 1 Lenovo veel enne praegust), ühtegi tõrget (draiveri puudus või kiun piraattarkava kasutamise pärast) järgmises arvutis käivitumisel ei kohanud.
Erinevate kontrollerite ja HMI'de (Siemens, Omron, Vipa vms.) tarkvarad, mida samasse Windowsisse korraga installida ei saa, käivad kahe-kolmekaupa eri virtuaalmasinates korraga.

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja

Windows 7 ja ID kaardiga allkirjastamise võimatus on kinni Windows 7-s.
Aitab restart ja kaart peab olema lugejas.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim

Kodanikud: tarvitage mobiil-ID! Peavalude ja vandesõnade vähedus ID kaardiga võistlematu.

ahh mis te põete.
ma saan hansapangas ühe brauseriga asjatatud ja ühispanga jaoks pean teise käima panema.
seda siis kodus vana läpakaga.
tööl allkirjastamine ei toimi üldse.

Win8, +mozilla, chrome  ja ID lugeja aastast... 2009?
toimivad koos nagu ise tahavad. win on iseuuenev, iga kord peale apdeiti on emb-kumb brauser tumm. küll on lisad kadunud, küll ei leia kaarti-lugejat.
parim kombinatsioon on swed pangaga, logid sisse, kasutajanimi+parool ja sisene ID kaardiga, kord viskab pildi, et kaart ei sobi, või viskab errori. Kui jõuad pin1 sisestamiseni on peale seda jälle error, vajutad ctrl´+R ja... ilma uuesti pin koodi küsimata oled sees...
mingil hetkel sai siiber, id aegus (ootamatult nagu alati)ära, st ka mobiil ideed ei saanud kasutada võtsin pin kalkulaatori. Kiviaja tehnika, aga vähemasti toimib.


W7 ja W10 erinevad arvutid ja läpakal miski vahepealne vist 8. Kõigil kasutan välist lugejat (igivana SCR335). Ühelgi juhul ei tohi kaarti sisestada USB-sse ühendatud lugejasse. Ainult pärast kaardi sisestamist tohib USB-sse panna. Ka teise ID-kaardi vahetamisel. Siis töötab nii pin 1, pin 2 ja allkiri.
Tsitaat:Kui jõuad pin1 sisestamiseni on peale seda jälle error, vajutad ctrl´+R ja... ilma uuesti pin koodi küsimata oled sees...
Vat see jama toimib mul ainult ühes kohas - Eesti loto lehel. Lihtsalt tuleb veateade ja kustub 1 sekundi pärast ära ja ongi sees. Ise ei pea midagi vajutama. Vanasti aeglase ühendusega (Telia kõige aeglasem ja odavam) oli veateade ikka üle 5 sekundi ees aga läks ka ise ära ja sees ta oli.

IE-d enam ei kasuta, ainult google crome.
Võibolla kaardi väljastamise aeg ka loeb, mul 5. mai 19.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Minul jälle ei tööta Chrome'i all id kaart, samas Firefoxiga toimib ilusti. Tavalaks muidu Firefoxiga on et id kaardi token keelatud. Peale selle lubamist asi töötab. Või on shansid tunduvalt suuremad vähemalt.
Variant on kasutada USB pulga pealt Estobuntut, mingi muu id kaardi erroriga sai päris pikalt nii tehtud.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

Oleneb mida teha on vaja. Internetipangas käimiseks on SmartID hea, ise kasutan seda. MobiilID-st ei tea midagi ja pole puudust tundnud. Arvutis failide allkirjastamisel ID-kaardiga probleeme ei ole. Läksin SmartID peale just seetõttu, et tihti ei saanud panka ja mujale sisse logida ID-kaardiga.

(23-10-2019, 11:10 AM)veix__ Kirjutas:  Oleneb mida teha on vaja. Internetipangas käimiseks on SmartID hea, ise kasutan seda. MobiilID-st ei tea midagi ja pole puudust tundnud. Arvutis failide allkirjastamisel ID-kaardiga probleeme ei ole. Läksin SmartID peale just seetõttu, et tihti ei saanud panka ja mujale sisse logida ID-kaardiga.
täpselt nigu mina ... mul mõnes riigiportaalis töö-alaselt saab ka vaid mazilas toimetada, IE ja kroom ei tunnista id-kaarti.

Jälle huvitav arutelu ja põnev teema!
Nii - mul on ka ID-kaart, PiN-ide ja pukkidega, äppe vist ei ole. Kodus on üks arvuti, sel ka mingid prausrid vist kusagil, töö juures on teine arvuti, kodust vana tõin, et saaks foorumites töötada ja ostukeskondi uurida. Töö juures arvutil on ka prausrid. Mis veel, ah ja, ükskord ei saanud ka mingisse panka sisse ja teine kord ei saanud miskit digialkirjastatud, samas millalgi teine kord jälle sain. Mobiili ID-st olen kuulnud tuttavalt IT turbespetsialistilt Valdolt, täpsemalt ei tea sellest muud, kui et on väga hea asi aga vist maksab midagi. Mul on nutitelefon ka, smartofon noh. Sünnipäevaks kingiti märtsis, vahel piiksub ja piniseb, mõnikord kui meelde tuleb, siis laen ka teda. Mul see telefoni kaart ei mahu uude telefoni, pole viitsinud teda väiksemaks ka teha ning üldse, tegu on õrna ja kalli asjaga, las parem seisab kodus, vb tuleb kunagi tarvis.
Las igaüks  kirjutab, kas tal prausrid on ja kas ta ka ei saanud ükskord/kogu aeg kuhugi või midagi! Parem oleks eraldi temaks teha!  Cool

Küsimus ühe vana Webasto kohta. Oskab keegi öelda kuidas need sisse ja väljalaske torude põlved kinnitatud on? Oleks vaja Webasto kätte saada, nö vooliku klamber on lahti aga ei liigu ikkagi.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

Värskelt installitud (upgrade from W7) Windows 10 ja IE11 andsid errori pin2-e küsimise asemel.
Aitas browseri resettimine
https://support.microsoft.com/et-ee/help...s#ie=ie-11
Kusjuures mul samal ajal Chrome's töötas kõik.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne