lihtsalt vaatamiseks ja õppimiseks

Ma prooviks mingi ankruga tee pealt tõmmata. Kui iga paari päeva tagant vesi uuesti jooksma saada, siis äkki loobuvad?
Vasta

(03-11-2019, 11:34 AM)olli Kirjutas:  Ma prooviks mingi ankruga tee pealt tõmmata. Kui iga paari päeva tagant vesi uuesti jooksma saada, siis äkki loobuvad?

Ei loobu, oleme tõstukiga põhjani suure tammi välja tõstnud, nädalaga tamm samas kohas tagasi. On võimalik muidugi talle selgeks teha, et sinna ei saa ehitada, aga ta kolib ainult natuke edasi ja probleem jääb. Paraku aitab kindlalt ainult tina või rauad.
Vasta

(03-11-2019, 12:21 PM)Inri Kirjutas:  
(03-11-2019, 11:34 AM)olli Kirjutas:  Ma prooviks mingi ankruga tee pealt tõmmata. Kui iga paari päeva tagant vesi uuesti jooksma saada, siis äkki loobuvad?

Ei loobu, oleme tõstukiga põhjani suure tammi välja tõstnud, nädalaga tamm samas kohas tagasi. On võimalik muidugi talle selgeks teha, et sinna ei saa ehitada, aga ta kolib ainult natuke edasi ja probleem jääb. Paraku aitab kindlalt ainult tina või rauad.
Täiemahulise maaparanduse või iga 2-3 päeva tagant (eriti põuasel aastal) tammi mahavõtmine aitab, kolivad ära kohta, kus on vett piisavalt. Tinaga on raske täitsa puhtaks saada. Aga tuleb hävitada toidubaas, st igasugune mets ja võsa ca 150 m ulatuses kraavist-ojast ja kobrast pole.
Vasta

(03-11-2019, 14:46 PM)honkomees Kirjutas:  Täiemahulise maaparanduse või iga 2-3 päeva tagant (eriti põuasel aastal) tammi mahavõtmine aitab, kolivad ära kohta, kus on vett piisavalt. Tinaga on raske täitsa puhtaks saada. Aga tuleb hävitada toidubaas, st igasugune mets ja võsa ca 150 m ulatuses kraavist-ojast ja kobrast pole.
Minu tähelepanekud ütlevad seda, et kobras kogub talveks endale toidutagavara. See peab olema vee all kogu aeg. Praegu on veel viimane varumine. Ja praegu ei maksa neid torkida, las tõstavad vett ja ehitavad tammi. Kui siis tuleb külm ja paneb vee jäässe, siis on õige aeg tammi lõhkuda. Veetase alaneb ja talveks kogutud toiduvaru jääb kuivale, juurde nad talvel enam ei kogu. Talve alguses esimeste suuremate külmadega alla lastud tammid on üks tõhusamatest vahenditest koprast lahti saamisel. Ma ei tea täpselt , mis nendega juhtub, väidetavalt sureb suur osa nälga, ei ole küll ühtegi laipa näinud. Aga nii ma nendega võitlen. Kevadel hakkavad mõned vaikselt jälle tagasi tulema mõnda kohta ja siis tammi alla laskmine ei mõju. Aga mina oma maadelt olen suuremad kolooniad sedamoodi ära saanud.
Vasta

Jagati veel vihjeid, mis täiesti usutavad tunduvad. Talve hakul järjekindlalt maha võtta, pidi pisiperele fataalselt mõjuma.  Teine toimiv lahendus olla jämmem solgi-truubi toru tammi alla kaevata. Arvati et oskused puuduvad kuis umbe   ajada.


Vasta

Kes on tähele pannud minu kopa teemast siis mingil määral kogemust on nende sellidega, ca 20 aastat oma elust kobrastega kokku puutunud ja ainus hea asi nende puhul on... suitsuliha maitse.  Big Grin

Ehk abi saab ainult  kopraraudadest, kui vaja siis võin 2-3 rauda laenata, kuna sai see suvi maaparandus tehtud täies mahus ja nüüd seisavad rauad tühja.  Jahipoodides ka müügil muidugi...   

Tammi lõhkumine jää tulekuga on ka väga hea viis nende häirimiseks, kui jää peal siis ei saa nad uut tammi ka ehitada nii lihtsalt.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ma saan muidugi aru, et herr kober on maaomanikule väga tüütu naaber, aga vastu talve tammide allalaskmine on sadistlik tegevus, koprad külmuvad urgudes surnuks. Jahimehena on mus ikkagi mingi ports va rohelist mõtlemist ja sellist tegevust, mille tulemusena loomad piineldes sureva ilma mingi kasuta inimesele, ei soosi. Kobrast tuleb häirida suvel ja kui tal vett pole siis kolib ta minema. Küttimine aitab sellele kaasa, et tammiehitamise jõudu vähemaks jääb. pole küll viimaste seadustega kursis aga mingi aeg tagasi oli talvel tammide lõhkumine seadusvastane tegevus ja KKI võis ka harja tulla.
Vasta

(03-11-2019, 23:29 PM)honkomees Kirjutas:  ... aga vastu talve tammide allalaskmine on sadistlik tegevus...

Sa võid ennast roheliseks nimetada, aga tegelikult oled täitsa must. Lammas noh, teiste vahel. Paremat nõu ei saa vastu talvet hädasolijale andagi.
Vasta

(03-11-2019, 23:29 PM)honkomees Kirjutas:  Jahimehena on mus ikkagi mingi ports va rohelist mõtlemist

Üldiselt on jahimehe ainus soov mingile elusolendile kuul kuklasse kihutada.  Võimalus seaduslikult tappa, kelleltki elu võtta ja enda hobile vabandus välja kaubelda. Ärge tra tulge mulle siin mingi jumaliku heategevuse printsiibiga vehkima. Te raisad lihtsalt ostate endale loa tappa riigi käest, kellel ei ole seda luba õigus müüa ja teil ei ole õigus selle alusel  tappa. Ärge saage must valesti aru, kui kõht on tühi või loom jalgu jääb, siis ta tulebki tappa aga mingid türastunud jahimeeste seltsi liikmed ei ole ema teresad kes meid saamatuid oma heategevusega kaitsevad ja looduses head teevad läbi papilõhnaliste tapatalgute. Jahimees on seaduslik hobi kellegi elu kustutamisele... hobi mitte vajadus. Kõik ülejäänud möla on lihtsalt selle hobi õigustus tänapäeval.

 Räägime asjadest nii nagu on. Tahad süüa... lähed poodi, ulud maailma valusid... närid heina, tahad roheline olla... annad tihasele pekki,  tahad seaduslikult tappa... astud jahimeeste seltsi liikmeks. 

Jällegi, ärge saage must valesti aru, mulle meeldib ka tappa aga mulle ei meeldi silmakirjalisus.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-11-2019, 23:29 PM)honkomees Kirjutas:  Ma saan muidugi aru, et herr kober on maaomanikule väga tüütu naaber, aga vastu talve tammide allalaskmine on sadistlik tegevus, koprad külmuvad urgudes surnuks. Jahimehena on mus ikkagi mingi ports va rohelist mõtlemist ja sellist tegevust, mille tulemusena loomad piineldes sureva ilma mingi kasuta inimesele, ei soosi. Kobrast tuleb häirida suvel ja kui tal vett pole siis kolib ta minema. Küttimine aitab sellele kaasa, et tammiehitamise jõudu vähemaks jääb. pole küll viimaste seadustega kursis aga mingi aeg tagasi oli talvel tammide lõhkumine seadusvastane tegevus ja KKI võis ka harja tulla.

Mina jahimees ei ole ja jahiseadusi ei tunne. Metsa on mul palju ja kobraste poolt üleujutatud metsa kohati umbes 10 hektarit. Pöördusin oma murega jahimeeste poole, nii umbes 7-8 aastat tagasi. Kuna mets on küladest kaugel , siis sinna sõitmine kulutab aega, autot ja kütust, ilmselt ei ole selline koprale jahipidamine otstarbekas. Esimestel aastatel olid jahimehed need, kes esimeste suuremate külmade saabudes tammid alla lasid, edaspidi olen seda ise teinud. Ma arvan, et kui see ei ole seadusega kooskõlas, siis ehk ei oleks jahimehed ka nii teinud.
  Jahimeestest veel. Päris palju on mul männi-noorendikke. Põtru õnneks ei ole, aga kitsi on karjadena, neile väga meeldivad noored männi kasvud. Pöördusin oma murega jällegi jahimeeste poole. Vastus oli umbes selline, et metsas kitse nemad küll ei lase, ainult põllu pealt. Lähima põlluni on üle 5 kilomeetri, ei sega see põllult laskmine minu noorendikus maiustavaid kitsi. Ja veel üks huvitav seik. Aastat 5 tagasi. Laupäeval või pühapäeval otsustasin võsalõikajaga metsa noorendikku hooldama minna. Hommikul vara, just hakkas valgeks minema. Sain võsaka käima ja mõne minuti lõigatud, lendas kohale ATV-ga mingi jahimees ja kukkus röökima, neil rahvusvahelise seltskonnaga jaht ja mina nüüd torpedeerin nende püha üritust, kõik papp jääb saamata. Küsis minult metsaraie luba. No võsa lõikamiseks ei ole luba vaja. Riid kiskus päris suureks. Kutsusin politsei. Politsei ei tulnud, soovitas pöörduda keskkonnainspektsiooni. Keskkonnainspektsioonist vastas automaatvastaja , et helistage esmaspäeval. Mina ära ei läinud, panin võsaka käima ja tegin tööd edasi, nädala sees ma ei saa seda tööd teha, kuna käin tööl. Jahi ma rikkusin ära jahimeestel, ma arvan , et juba esimese paari minutiga olid loomad sealt kadunud. Aga kuidagi kummaline on see, et mets on minu, jahti ma seal ei tohi pidada (ja ei tahagi) , aga tööd ka ei tohi teha endale sobival ajal, sest see segab jahimeestel raha teenimist. Vabandust teemast kõrvalekaldumise pärast.
Vasta

(03-11-2019, 23:29 PM)honkomees Kirjutas:  Ma saan muidugi aru, et herr kober on maaomanikule väga tüütu naaber, aga vastu talve tammide allalaskmine on sadistlik tegevus, koprad külmuvad urgudes surnuks. Jahimehena on mus ikkagi mingi ports va rohelist mõtlemist ja sellist tegevust, mille tulemusena loomad piineldes sureva ilma mingi kasuta inimesele, ei soosi. Kobrast tuleb häirida suvel ja kui tal vett pole siis kolib ta minema. Küttimine aitab sellele kaasa, et tammiehitamise jõudu vähemaks jääb. pole küll viimaste seadustega kursis aga mingi aeg tagasi oli talvel tammide lõhkumine seadusvastane tegevus ja KKI võis ka harja tulla.
variante just palju ei jää, kui enne külma on tamme korduvalt lammutatud ja tulutult, siis peaks prk. koberid sellest udupeenest vihjest aru saama ja oma ehitusloata tegevuse kas lõpetama, või mujale kolima.
Minu poolest võiks nad veetaset tõsta ka meetrit paar, kui nad ka vana läbivoolu kanali sama kindlalt ära tihendaks, kui oma tammi. Kui mulle jääb valik, kas 390 ruutmeetrit üleujutatud keldrit, või ühe koprapere heaolu, siis...

variant 2. oleks leppida olukorraga, pikendada läbivoolu kanalit 20m. allavoolu ojani, ehitada kanalisse nn kalatrepp ja hakata keldrist forelli püüdma. Oma majas ei tohiks kalapüügile piiranguid olla? Wink


Vasta

(04-11-2019, 00:31 AM)viplala Kirjutas:  
(03-11-2019, 23:29 PM)honkomees Kirjutas:  Jahimehena on mus ikkagi mingi ports va rohelist mõtlemist

Üldiselt on jahimehe ainus soov mingile elusolendile kuul kuklasse kihutada.  Võimalus seaduslikult tappa, kelleltki elu võtta ja enda hobile vabandus välja kaubelda. .... Jahimees on seaduslik hobi kellegi elu kustutamisele... hobi mitte vajadus. Kõik ülejäänud möla on lihtsalt selle hobi õigustus tänapäeval.

 Räägime asjadest nii nagu on. Tahad süüa... lähed poodi, ulud maailma valusid... närid heina, tahad roheline olla... annad tihasele pekki,  tahad seaduslikult tappa... astud jahimeeste seltsi liikmeks. 

Jällegi, ärge saage must valesti aru, mulle meeldib ka tappa aga mulle ei meeldi silmakirjalisus.

Vat sihuke ongi see tänapäevastunud loodusest võõrdunud "roheline" mõttelaad ... 
Mu tagasihoidlik roheline seisukoht on natuke teine: Päästmaks elu meie väikese kera peal tuleb niipalju kui võimalik loobuda kunstmaterjalide tootmisest ja kasutamisest, uute masinate kasutuselevõtust ja tuleb maksimaalselt pikendada masinate elutsüklit, loobuda nn moraalse vananemise põhjusel asjade väljavahetamisest, kasutada tuleb looduslikke taastoodetavaid materjale (karusnahakasvatus ja küttimine sh, lina, puuvill, vill), toidus tervislikku vabapidamisel karjatatud või loodusest kütitud liha etc etc.
Jahimehena ei ole see "seaduslik tapmine" üldse mitte põhiline aga eluvõõrastele inimestele pidevalt nii tundub ja iga tõelist jahimeest hingepõhjani solvab. Jahimehena kütime ainult tarbitavat looma, ei tapa tapmise pärast ja ikkagi üritame säästa elusloodust igasugu huvigruppide eest, nt on RMK jt suurmetsaomanikud surunud jahiseadusse oma lobitöö tulemusena sisse sõraliste (põder, kits, hirv) jahiaja pikendamise ebamõistlikku talvisesse aega, mil toimuks loomade küttimine ära kasutades nende abitut seisundit sügavas lumes. Meie jahtkonnas ei väljastata vastavalt vanale heale jahitavale kitselubasid pärast novembrit (tava ütles: kitse lumega ei lasta), ei peeta ajujahte sügava lumega etc etc. 
Samuti oleme igati üritanud tagasi suruda ebamõistlikult suurte küttimise miinimumnormide kehtestamist jahindusnõukogudes metsaomanike enamuse survel. 
Viimase aja riigi keskkonnapoliitika näib olevat - tappa maha kõik sead, kitsed, põdrad, hirved, siis pole probleeme maaomanikega. Aga kaitseme suurkiskjaid hunte, ilveseid ja karusid, mille eest EL Eesti riigiametnikele pai teeb. Jahipidamine on viimaste arengute valguses muutumas väga ebameeldivaks kohustuseks ...
Kopra arvukust tuleb ka vähendada nii, et loomad asjatult ei hukkuks, et nende saadused inimese kasutusse. Samuti tuleb küttimisel vältida tiinete loomade tabamist, jahimehena on seda aeg-ajalt ikka juhtunud ja siis nahastades läheb ikka süda pahaks küll, kui suured looted sees on.
Vasta

(04-11-2019, 11:27 AM)honkomees Kirjutas:  Vat sihuke ongi see tänapäevastunud loodusest võõrdunud "roheline" mõttelaad ... 

Mul lööb alati silme eest punaseks kui jahimeestest räägitakse, sest kahjuks on minu kokkupuuted nendega, eranditult kõik, ebameeldivad olnud. Loomulikult on normaalseid inimesi jahimeeste seas ja ma usun, et valdavalt nad ongi normaalsed ja ajavad õiget asja, kuid ma ei tea miks mulle just need teistsugused ülbed tolgused elus on ette sattunud.  Eks see rohkem minu probleem ole ja ma ei tohiks automaatselt kõiki ühe vitsaga lüüa.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(04-11-2019, 11:27 AM)honkomees Kirjutas:   "roheline" mõttelaad ... tuleb niipalju kui võimalik loobuda kunstmaterjalide tootmisest ja kasutamisest ...

Ülikooli rektor ka samal seisukohal, https://www.delfi.ee/news/paevauudised/e...d=87919253, auto istmete puhul on ainumõeldav variant täisnahk. Järgmiseks tõstame karusloomakasvatuse ausse jälle.

Jahiseltse ja netifoorumeid on mõlemaid hädasti tarvis täpselt samal põhjusel: et anda alfa-isenditele võimalus tunda ennast valitsejate hulka kuuluva regulaatorina, ilma et sealjuures tekitataks otseseid füüsilisi kahjustusi teistele sama liigi isenditele.
Vasta

(04-11-2019, 14:38 PM)viplala Kirjutas:  
(04-11-2019, 11:27 AM)honkomees Kirjutas:  Vat sihuke ongi see tänapäevastunud loodusest võõrdunud "roheline" mõttelaad ... 

Mul lööb alati silme eest punaseks kui jahimeestest räägitakse, sest kahjuks on minu kokkupuuted nendega, eranditult kõik, ebameeldivad olnud. Loomulikult on normaalseid inimesi jahimeeste seas ja ma usun, et valdavalt nad ongi normaalsed ja ajavad õiget asja, kuid ma ei tea miks mulle just need teistsugused ülbed tolgused elus on ette sattunud.  Eks see rohkem minu probleem ole ja ma ei tohiks automaatselt kõiki ühe vitsaga lüüa.


Kahjuks ei jää muud üle kui nõustuda.
Tihtilugu on isegi nii, et inimene võib muidu olla täitsa mõistlik ja tore, aga siis kui jahipidamiseks läheb, siis kaob kogu mõistus.
Vasta

Ah lumehelbekesed sulage ära!(neile kes ennast lumehelbekesteks peavad)
Kui mees ei suuda oma perele täisväärtuslikku ja naturaalset toitu koju tuua siis ilmselt ei hooli ta oma järglastest.
Samas ostate oma perele poest steroide, vitamiine, vaktsiine ja ravimeid täistopitud liha- kalatooteid ning imestate miks lastest veganid jms saavad? Arvan et laste organism ei suuda enam seda jama taluda.....
Vasta

Tervist .

 Et mismoodi siis ? Et meil poodides müüdav on täis halba ja tervist kahjustavat keemiatööstuse tipptoodangut ja VTA ametnikud mõmmigi ei tee ja ainus võimalus tervena elada on metsas küttida , korjata erinevaid taimi / juurikaid ?

Edvard .
Vasta

Mulle ka jahimehed enam ei meeldi, sest nad lasevad talu kõrval nii päise päeva ajal ja ka õhta pimedas. Sõidavad veel mööda minu põlde ringi prozede valgel.... parajad jobud. Püssid on aga aru pole. Lohutuseks võin öelda veel, et tean ka normaalseid jahimehi ja lootus pole veel kadunud. Mul poleks selle vastu midagi kui jahimees tuleks minu õue ja küsiks luba.

Eriti humoorikas oli see lugu;
Vaatasin õhta vast pea kesköö paiku toas telekat, poole silmaga ka seda mida siin kirjutatakse... Big Grin  ja siis kuulen pauku. Kuna telekas ka mingi aktsioon oli, arvasin et vast telekast tuli. Natukese aja pärast tulid järgmised paugud. Kuna telekapilt ei näidanud ühtegi püssimeest siis panin korra selle leierkasti vakka. Jälle tümakas! No siis kobisin veel õue kaema. Tuli neid matsakaid hulgim. Nägin veel tuledevalgel sõitvat autot põllu peal. Tegi tiiru ära ja pani plagama. Õnneks jõudsin ka auto numbert näha.... Seega rohkem pole mõtet siia paugutama tulla. Järgmine kord läheb nummer kasutusse. Big Grin
Vasta

sry ohvtopik
... ja ma mõtlesin, et panen ekstra siia "lihtsalt vaatamiseks", kuis naabrid omavahel riius on.


Vasta

Maailma Parim toit elik kopraliha tuleb koju kätte ja ei te saa seda söödud? Kobras 100% taimetoiduline ja kopraraguu või sutsukobras on ikka üleprahi toit! Polegi ammu kobrast saanud, peab Sõbra jälle "pöördesse" ajama. Rauad kaasa ja...  Püssiga võib ka. Kobrast pole mõtet ära ajada, ära süüa tuleb. Hästi vahva loom aga kui ikka naabritega tüli tekitab, pole muud teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne