Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

Liigne ohutus ei jookse kunagi mööda külge maha ja Eestis on ikkagi kohutavalt palju tööõnnetusi seega pole neid veste ja kiivreid kunagi liiga palju. Kergemad tööõnnetused vaikitakse maha ja need ei jõuagi Exeli tabelisse. Nii kui tööline puutub töö juures roclat on juba turvajalanõud nõutud. Samuti ei raatsi tööandjad osta korralike sertidega redeleid vaid ostetakse kõige odavam saast kuskilt marketist. Siis ongi tavaline, et tullakse kuskilt lae alt vigasena alla pirni vahetades. 

Nii ajuvaba kui see ei tundu siis toidupoe kassapidaja peaks ka kandma turvajalatseid. Sõbra naine töötas väikses külapoes ja õlle külmiku sisu kohendades kukkus üks õllepudel nii õnnetult suure varba peale, et päris pikalt oli haiguslehel. Oleks turvaking jalas olnud, oleks õnnetus olemata olnud.

(14-11-2019, 20:40 PM)diesel Kirjutas:  
(14-11-2019, 15:02 PM)Telc Kirjutas:  Pisut kõrvale, aga mind hakkas huvitama, miks see neoon ja kiiver sul nii hambus on?...

ei ole hambus tingimata. on palju kohti ja olukordi, kus nad hädavajalikud.
kuigi täiesti mõttetuid on muidugi ka kuhjaga.
aga antud juhul on üldistusega tegu. ehk neoon ja kiiver tähistab ülereguleeritud "vannabiid".
vaatad juutuubis vilmi kus ketisaega nüsitakse tollise laua otsast jupike maha ja selleks aetakse välja turvapüks ja saabas ja mask ja kiiver ja klapid ja ...
ja siis vahel jääb ette ka selliseid vaatamisi, kus üle ei pingutata. nagu näiteks see:
https://youtu.be/U6NW8Vj2pqA
ma ei oska kommenteerida, kuivõrd pädevad nad ehitajatena on. aga elu on õpetanud, et läikivad suled või sumpsiots ei tee tegelikult tegijaks.
ja vaikimisi eelistaks oma katusele kõigepealt just sellist seltskonda.

Ega seal muud olegi, kui vana kool versus tahtmine surra kõrges vanuses oma kodus voodis, ümbritsetuna kallitest inimestest.Smile

Võtmata seisukohta videos toodud kodanike ehitusalasest pädevusest leian siiski, et elementaarse turvavarustuse kalla ilkumine ei ole hea mõte.

Samas on muidugi õige ka see, et liiga tihti leiab tänapäeval nüüdisegse tippvarustuse tagant oskusteta tühikargajaSad

(14-11-2019, 20:46 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Suvel olid mul kamandada pikaajalised töötud.Ürituse mõte oli,et tüüpidel tekiks uuesti tööharjumus.Neli venda värvisid 20m2 seina kaks nädalat.
Survestada ei tohtinud,hakkavad tööd kartma või midagi...

Sellised on "kadunud mehed", ei mõjuta nende töötamise kiirust ega harjumust ei 4- ega ka mitte 3-päevane töönädal (või 6- või kasvõi 4-tunnine tööpäev), normaalset töötajat aga mõjutab.

Kuulsin selle jutu ühelt oma sõbralt kes oli alles hiljuti saanud hea töökoha.
Kõik oli tore aga mingi aja pärast sai tal siiber kaastöötajatest. Ütles, et ta ei kannata enam neid. Sõber on nn. kahe jalaga maapeal ja kursis kõigega, ehk siis nõuk. koolitusega ja taskud igasuguseid pabereid täis... Ütles, et teisi kõrvalt vaadates ja kuulates läheb süda tihtipeale pahaks. Kõik muudkui arutavad, arvavad ja oletavad. Suurt midagi teha ei oska. Oli kurtnud ka ülemusele, et tal on villand..... See olevat teistele siis öelnud, et hoidke sellest mehest eemale ja ärge segage teda. Big Grin 

T.

Selliselt paljapäi ja paljakäsi rakmeteta töötavate  meeste kohta on minu isiklikus kõnepruugis käibel lause "objekti lõpuks kuluna kirjas kümme kasti naelu ja kümme kasti mehi".
Paistab, et ei töö tellija ei vastuta seal mitte millegi eest. Aga küll hakkab, kui aeg käes. Sama seis on ka Eestis. Ja siis vajuvad härraste mokad väga töllakile.
Tegelikult ongi juba töllakil. Selle pideva vingumise pealt, et korralikka töömeha ei jätku (enam), on heaste näha.

vabandust. nüüd ma ei saanud üldse aru.
misasja see tellija peab vastutama?
läen töökotta sarniiri vahetama ja auto lähedalegi ei lasta, aga vastutan ikka?
aga katust vahetades on kuidagi sisteem teine vä?
ja olgugi, et ma ise keeran neljast mutrit kindaga ja vajadusel nokin nina ka, siis ometigi tahaks
teada, miks see kinda teema niimoodi tähtsaks sai?
näituseks minu vanaisa ei pand naljalt isegi kõva külmaga käpikut kätte, aga tõid tegi palju erinevaid ja väga hästi ja osavalt.
sai ilma kinnasteta hakkama küll.

Ära aja joga suust välja, diesel. 
Ilmselgelt on ehitusobjekt ja autoremonditöökoda kaks täiesti erinevat keskkonda, kus töö turvalisusele kehtivad ka täiesti erinevad nõuded.
Ilmselgelt pole sa iialgi lahtiste simadega ringi vaatanud, mis mujal maailmas veel kümnekonna aasta eest toimus ja mismoodi sellest kõigest õppust võeti, kui kõige kallim ressurss e. spetsialiseeritud kvaliteetne inimtööjõud ühtäkki otsa hakkas saama. Kannata veel aastakest viis-kümme ja jookseb siin maal ka kõik noolsirgelt Kohalik robustne ja enese ning teiste tervisest hoolimatu matsikari vahetatakse koolitatud võõraste vastu välja.

ma küsisin viisakalt. aga sinust on vist saanud kõiketeadja euroametnik.
kahju muidugi.
ja sellest ma ikka aru ei saa, misasja sa öelda tahtsid.
no järelikult olen ma liiga loll.
vabandan.

Jajah, ilmselgelt on töökindad euruammetniku tunnus.

Tere.

 Kes need "koolitatud võõrad" oleks , et kust maailmanurgast nemad siia siis tuleksid ? Ma täna kuulsin vikerraadiost uudist , kus oli umbes selline tekst : Riigihalduse minister Jaak Aab peab vajalikuks avaliku teenistuse töökohtade täitmist senisest suuremal määral muukeelsete isikutega ja selleks tuleb parandada sellekohast teavitust .
 Olen nüüdseks mitu tundi seda uudise originaali leida  aga , tulutult .
Esimene mõte oli mul seda uudist kuuldes - Ehe näide alkoholi kahjulikusest inimese organismile .

 Edvard.

(14-11-2019, 23:19 PM)diesel Kirjutas:   
näituseks minu vanaisa ei pand naljalt isegi kõva külmaga käpikut kätte, aga tõid tegi palju erinevaid ja väga hästi ja osavalt.
sai ilma kinnasteta hakkama küll.

Ma ei tee ühtegi tööd kindaga. Segav faktor. Vahest ikka üritan, aga kuna jõudlus ja tunnetus meeletult langevad, siis viskan käest ja jätkan ilma.
Kindad on führeritele Cool

Kodus nö. hobikorras võib teha mida iganes. Tööl päevast-päeva mõningaid töid  ilma kinnasteta ei tee keegi.

Diesel ma ka vist liiga loll,et Janka jutust aru saada. Mina tellin töö ettevõttelt X kes asja algusest lõpuni valmis teeb. Milles mina vastutama peaks?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)

(15-11-2019, 08:17 AM)pannkook Kirjutas:  
(14-11-2019, 23:19 PM)diesel Kirjutas:   
näituseks minu vanaisa ei pand naljalt isegi kõva külmaga käpikut kätte, aga tõid tegi palju erinevaid ja väga hästi ja osavalt.
sai ilma kinnasteta hakkama küll.

Ma ei tee ühtegi tööd kindaga. Segav faktor. Vahest ikka üritan, aga kuna jõudlus ja tunnetus meeletult langevad, siis viskan käest ja jätkan ilma.
Kindad on führeritele Cool

Kui Garaazis on ainult üks paar kindaid, siis ega neid väga kätte panna ei taha jah. Tööd ei saa teha.
Kui aga valida on päris mitut sorti kindaid ja kõik nad ei ole õlised ära külmunud käkid, siis kiputakse ikka kindaid ka kasutama. Kindaid on ikka väga erinevaid ja iga töö jaoks oma.
Umbes 5 erinevast paarist on juba väga palju abi - Paksud keevituse kindad, paksemad soojad töökindad, õhemad nahast töökindad, riidest õhukused töökindad, lateks.
Kui käed pidevalt õlised ja katki, hakatakse kindaid vähe teise pilguga vaatama.

Paksusmasinal läks võlli otsast rihmaseib loksuma, kiil pihta saanud, võll ja seibi ava jälgedega ja tsentri polt loksub. Viimasega lihtsam, keeret/polti saab pikemaks, kiilu saab uue, aga seibi lõtk on millimeetrites. Lahendusi ilma võlli välja tõstmata (100+kg)? "peiliplekid" ei ärata usaldust, liimid jms samuti. Seib treialile, auk suuremaks ja vahepuks?


(15-11-2019, 09:04 AM)hulgus Kirjutas:  Paksusmasinal läks võlli otsast rihmaseib loksuma, kiil pihta saanud, võll ja seibi ava jälgedega ja tsentri polt loksub. Viimasega lihtsam, keeret/polti saab pikemaks, kiilu saab uue, aga seibi lõtk on millimeetrites. Lahendusi ilma võlli välja tõstmata (100+kg)? "peiliplekid" ei ärata usaldust, liimid jms samuti. Seib treialile, auk suuremaks ja vahepuks?

võll ju vajab ka üle treimist.

Kas võlli ots on ümmargune ja tsentris. 
Ma mõtlen siis hetkel koos kahjustusega. 
Või siis mis on üldse võlli kahjustused.

Kinnastest rääkides võtke lahti nt. Tamrexi leht või astuge sinna sisse ja seiske seal leti ees ja vaadake valikut. Õige kindaga on töö tegemine hoopis teine tera kui vale kindaga.

Kindal ja kindal on vahe. Mul vist tööl kasutusel mingi 5 erinevat kindaliiki. Keevitamist ja õmbluste rellakaga puhastamist ei kujuta hästi ette ilma paksust nahast kinnasteta. Saab ka õhukeste puna/valgetega aga miks. Neid kulub nagu leiba siis. Maalritel on mingid oma spets hingavad kindad ja vahest kasutavad ka tavalisi õhukesi kummikaid. Samas värvipüstolite pesemise kapis kasutusel mingid paksud lahustikindlad pikakäisega kummikad. Siis on need tavalised üldised töökindad(puna/valged). Aga peenemat mehaanika nokitsemise tööd ei suuda mina kindaga teha. Olgu kui õhuke ja liibuv tahes. Eks see ole maitse küsimus. Öelda,et keegi kohe mõtetu on kui ta kinnast ei kasuta on nagu natuke liig.
Aga eks tööandjale on ka kasumlikum kui töölisel sobilikud töö/kaitsevahendid on. Rivist väljas tööline ju tööd ei tee Smile

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)

Üks küsimus jah. 
Sõiduauto salongis oleva tahavaate peeglist taha vaadates, tagumise auto esitlesid, olen märganud korduvalt järgnevat.
Kui tagumise auto esituled on led siis osadel on nn. loksumise efekt. Samu tulesid väljas olevate peeglitega vaadates see efekt puudub. Samuti ei "loksu" kõik led tuled salongipeegliga vaadates.
Loksumine tähendab siis seda et peeglist vaadates on tunne nagu tuled oleks auto küljes lahti ja valgus peeglis loksub üles alla nii nagu teekonarused seda võimaldavad. 
Mõnel juhul tundub et ei loksu aga vilgub ehk virvendab. Seda siis kõik salongipeegliga ja mitte väliste tahavaate peeglitega. Mis selles salongipeeglis selle valgusega toimub. 
On keegi veel märganud?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne