Mõistusevastased manöövrid liikluses

(24-01-2020, 15:30 PM)sturmbannführer Kirjutas:  Saaremaa surmakutsar pidi kosuma ja viiakse üle Kuressaare haiglasse Sad .no tra küll Sad
Seega peab ta nüüd oma teo eest ka vastutama ja kohtu alla minema ning elu lõpuni tehtuga elama.
Teine variant oleks olnud surra õilsas teadmatuses, mille puhul ei oleks hiljem kelletki enam ei vastutust ega ka valuraha nõuda.
Vasta

Ilmselt vähemalt 10 aastaks tasuta (me kõik maksame) elamine ja söök kindlustatud.
Vasta

https://www.postimees.ee/6896699/politse...-tuhistama

Mida arvate? 
Mina võtaks sirge seljaga trahvi vastu olles juht
Või siis ei tühistaks olles politsei. 

Peale telesaadet ja artikleid tegeleb politsei nüüd hetkel vaid maine puhastamisega.
Vasta

Aga kui see madalalt lendav vend oleks sõitnud ka kolm inimest surnuks siis oleks saanud presidendilt genofondi puhastamise eest medali või? Õnneks lõppes tänu politseile kõik õnnelikult, aga muidugi eeldaks et trahvi tühistamise aluseks on venna ämmaemanda diplom......
Aga ilmselt on vennal mõni kõrgel kohal olev sugulane või astus õigesse parteisse?
Vasta

Alles hiljuti Krimi saates oli Maardus üks eest ärasõitmine. 
Kodaniku ema oli kodus tabanaud tervise rike. 
Jõudis ka kiirabiga ühel ajal.
Kodanik tunnistas oma süüd ja kirjutas alla.
Ka siis mainiti, et targem oleks olnud seisma jääda ja politseil kiiresti lasta ennast koduni viia.
Vasta

Mida te kaagutate siin? Kui endal naine hädas oleks, siis ei ületaks kiirust või? Lähedase elu ja tervis ei ole olulisem väikesest kiirusületamisest või?

Nalja teete või? Pooled meist lasevad selle kiirusega niisama maanteel minna, kui on kindel, et ei mõõdeta. Vahel ka palju kiiremini. Ei tasu igalpool tonti näha.

Lisaks - ment oleks võinud mehe kõigepealt kiirelt koju viia ja seal kodustele vajalikku abi osutada, mitte kukkuda trahvi valmis vorpima. Küll pärast oleks olnud aega paberit määrida ja kaaluda, kas trahvil on põhjust või ei.
Põhjusega puhastavad mainet, selline dolbajoob tuleks lahti lasta, kes seal "ametnikku" kukkus mängima. Politsei on meie abistamiseks siin, mitte ainult trahvi kirjutamiseks.
Vasta

(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  Mida te kaagutate siin? Kui endal naine hädas oleks, siis ei ületaks kiirust või? Lähedase elu ja tervis ei ole olulisem väikesest kiirusületamisest või?

Nalja teete või? Pooled meist lasevad selle kiirusega niisama maanteel minna, kui on kindel, et ei mõõdeta. Vahel ka palju kiiremini. Ei tasu igalpool tonti näha.

Lisaks - ment oleks võinud mehe kõigepealt kiirelt koju viia ja seal kodustele vajalikku abi osutada, mitte kukkuda trahvi valmis vorpima. Küll pärast oleks olnud aega paberit määrida ja kaaluda, kas trahvil on põhjust või ei.
Põhjusega puhastavad mainet, selline dolbajoob tuleks lahti lasta, kes seal "ametnikku" kukkus mängima. Politsei on meie abistamiseks siin, mitte ainult trahvi kirjutamiseks.

Kui lugeda oskad siis kirjutati ju et kiirabi oli juba teel. Kuidas veel üks kiirabilt abivajaja või surnu oleks seda naist aidanud? Või kui seesama tont oleks sellele kiirabile kah kuskil asulas 50- märgi all tagant sisse sõitnud?
Igal juhul väike poiss oli rohkem mees kui see isa.
Vasta

(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Lisaks - ment oleks võinud mehe kõigepealt kiirelt koju viia ja seal kodustele vajalikku abi osutada, mitte kukkuda trahvi valmis vorpima. Küll pärast oleks olnud aega paberit määrida ja kaaluda, kas trahvil on põhjust või ei.
...

Ja nii sõidabki iga kiirustanu patrull koju sünnitava naise juurde või äsja rinnus valudega kokku kukkunud vanaisa juurde kiirustaja sabas... Rolleyes 

Kui lendad, siis arvestadki sellega, et saad menetletud. Mis siin keerulist on?

Kas arvad, et avarii korral on ettejäänul kuidagi parem tunne, et kiirustajal oli hea põhjus, mitte ei lennanud lihtsalt heast tujust?

Ma kaldun arvama, et trahvi määramisel oli oma roll ka kaks kuud ülevaatuseta sõitmisel ja me ju ei tea, mis toonil kordnik vastu võeti. Kui ikka aknast tuleb tere asemel tatti ja matti, siis mul küll ei teki tahtmist kordnikku süüdistada täismenetluse eest.

Me kõik oleme ülijuhid senikaua, kuni pauk ära käib. Pealse seda oleme ühtviisi katki. Või kotis...
Vasta

(10-02-2020, 20:59 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  Mida te kaagutate siin? Kui endal naine hädas oleks, siis ei ületaks kiirust või? Lähedase elu ja tervis ei ole olulisem väikesest kiirusületamisest või?...

Kui lugeda oskad siis kirjutati ju et kiirabi oli juba teel. ...
teades kui kiire meie kiirabi on siis mina ei jääks mingil juhul nendele lootma ja nagu näha, siis ka antud juhul ei jõudnud kiirabi õigel ajal kohale, õnneks oli väike pois tublim kui meie kiirabi ja politsei, kes oleks võinud vilkuritega eskortida isa auto kiirelt kohale ja siis hakata kontrollima, kas oli õigustatud jne jne. Kiirabi ei tea kunagi kuhu tulla, neile ei piisa aadressist st nt valla-küla-talu nimedest, seleta pool tundi milliseid teid ja ristmikke pidi peab sõitma rääkimata sellest et ilmatu aeg uuritakse, mis häda on (noh umbes sellise tagamõttega et kas on infarktis või äkki lihtsalt joobes ja pääseb väljasõidust), selle aja peale oleks kriitilisema juhtumi puhul haige juba otsad andnud.
Senikaua, kui meil optimeeritakse süsteeme st viiakse võimalikult suurtesse keskustesse ja ääremaa elanikest kaugele, ei jää neil muud üle kui loota iseendale, rikkudes vajadusel seadust.
Vasta

(10-02-2020, 21:25 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Lisaks - ment oleks võinud mehe kõigepealt kiirelt koju viia ja seal kodustele vajalikku abi osutada, mitte kukkuda trahvi valmis vorpima. Küll pärast oleks olnud aega paberit määrida ja kaaluda, kas trahvil on põhjust või ei.
...

Ja nii sõidabki iga kiirustanu patrull koju sünnitava naise juurde või äsja rinnus valudega kokku kukkunud vanaisa juurde kiirustaja sabas... Rolleyes ...
Mitte sabas vaid ees vilkuritega teed tehes ja kui selgub nö valeinfo, siis saab vast ikka veel lisaks maksimummääras kiirusetrahvile ka valeandmete esitamise eest ka väänata ja õigustatult, seega ei tohiks see nüüd küll ületamatu probleem olla.

P.S. Mu arvates on meie ühiskonna suurim probleem usaldamatus, igal pool tahetakse formaalseid protseduure, eriti loll asi on riigi lihthanked, lõpptulemusena on riigiasutused sunnitud ostma igasugu pudinaid mitu korda kallimalt raamhanke võitjalt, kui lihtsalt poodi minnes ja valides välja kvaliteetse asja normaalse hinnaga.
Vasta

(10-02-2020, 21:36 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-02-2020, 21:25 PM)v6sa Kirjutas:  
(10-02-2020, 20:26 PM)ivo86 Kirjutas:  ...
Lisaks - ment oleks võinud mehe kõigepealt kiirelt koju viia ja seal kodustele vajalikku abi osutada, mitte kukkuda trahvi valmis vorpima. Küll pärast oleks olnud aega paberit määrida ja kaaluda, kas trahvil on põhjust või ei.
...

Ja nii sõidabki iga kiirustanu patrull koju sünnitava naise juurde või äsja rinnus valudega kokku kukkunud vanaisa juurde kiirustaja sabas... Rolleyes ...
Mitte sabas vaid ees vilkuritega teed tehes ja kui selgub nö valeinfo, siis saab vast ikka veel lisaks maksimummääras kiirusetrahvile ka valeandmete esitamise eest ka väänata ja õigustatult, seega ei tohiks see nüüd küll ületamatu probleem olla.

Ei ole, ei ole. Kusjuures seda eskortimist on ka tehtud, meiegi peres. Tõsi, vaid kümmekond kilomeetrit, kuni kohtusime vastusõitva kiirabiga. Millest ka minu märkus selle kohta, et väga palju loeb suhtlusoskus. Mõlemalt poolelt... 

Me ju ei tea asjaolusid. Kes, kus ja kuidas midagi ütles. Ning mis oli kiirustaja ajalugu... Seaduse mõistes soovime me ju rikkumisele läbi sõrmede vaatamist.

EDIT: Mis puudutab kiirabi kutsumist: ei tohi määgida!
Sellel on põhjus, miks küsitakse "nii lolle küsimusi" "nii vales järjekorras" - sest see annab kiiresti vastuse, milline brigaad peab reageerima. Seega kui ikka hakata telefonis kokutama, et ma ei tea ja ma ei oska öelda ja vist on vaja, siis selliseid toredaid kõnesid saab häirekeskus kümneid päevas. Vasta küsimustele, ära lahmi ega katkesta. Ning füüsika vastu ei saa ka kiirabi - ka nemad ei liigu väiksematel teedel ülikiiresti, vaid üritavad esmalt tervelt kohale jõuda. Mis juhtub liiga uljaks minnes, oli näha kuu aega tagasi tukiloputajate autoga. Seal läks suht õnnelikult.

Ma olen korduvalt kiirabi kutsunud ja alati on abi tulnud kiiremini, kui mina oleksin suutnud abivajaja pakkida oma autosse ja viia EMO-sse. Jah, siia tuleb abi 30 minutit, aga sellega peab maal elaja lihtsalt arvestama.

Mis puudutab sünnitust: kui kõik läheb hästi, pole ühtegi arsti vaja. Naised on imelised olendid, kel paljud asjad selged õpetamata! Kui asjad lähevad pekki, siis kiirabist tihti ei piisa, et päästa mõlema elu. Siis on täiesti tähtsusetu, kui kiiresti lendasid maanteel, kui verejooksu peatada ikka ei oska... Olles kahel sünnitusel viibinud, siis mina ilmselt ei oskaks teha midagi.

Aga olgu siia lisatud kohe ka lahtiütlus: ülalkirjutatu ei ole ei "õige" ega "vale", vaid lihtsalt minu arvamus.
Vasta

suht narr on lugeda patuta poiste postitusi.

ja võrdsustada oma lapse emale, neljarealisel sirgel teel üsna tavalise kiirusega, appi tõttvat kainet isa
ning kanges joobes kahekordse lubatuga keelualas möödasõitjat on ka pisut nõrk.
Vasta

Ja pealegi ei tea me ju kõiki asjaolusid. Seda teavad täpsemalt ikka need kes ninapidi koos olid. Mina näiteks ei tea üldse mittekuimidagi ja no ma ei räägi ka asjast mida ma ei tea. Ma võin ainult arvata ja ette kujutada.
Aga võiks ikka nii olla, et karistuse määrajad võiks  mõelda (vahest)miks nii juhtus ja miks mees rikkus eeskirju. Olen täheldanud seda, et karistatakse küll aga ei süveneta teemasse, miks inimesed teevad teatud valesid asju. Jääb mulje, et tähtsam on karistamine, mitte see asjade käik ja ajalugu mis sundisid inimest rikkumisele. Teatud juhtudel võiks karistamise asemel hoopis mõelda, et selle teo eest ei oleks küll mõtet inimest karistada. Neid üksikuid või siis mitmeid tegusid võiks vaadata hoopis teise nurga alt.
T.
Vasta

Ksf V6sa jutt väga õige.Ma ise sama asja ka läbi elanud,tõsi aegu tagasi.Tütar täisealine täna aga tema sünniga seotud seiklused ilmselt ei unune.
Sama värk aga naine autos juba imelik ja öösel madallennul minek.Vilkurid-välkurid ühekorra kannul,pidasin kinni ja selgitasin paari lausega mis värk.
Väga mõistlikud ja abivalmis mehed olid.Kuna mina ega nemad ei tundnud ennast antud olukorras väga kindlalt siis pakkusid,et kas läheme edasi nende
autoga või teevad eskorti või saavad mingil muul viisil abiks olla.Kuna haiglani oli kilt- poolteist siis tänasin ja sõitsin edasi.Kordnikud siiski sõitsid haiglani järele.Soovisid edu ja jõudu.Mingist vormistamisest ei olnud juttugi.Me ei tea antud teemat aga arvatavasti seal mingi kommunikatsiooni viga oli.
Samas muidugi võis mees trehvata ka peast täieliku mendi otsa kes ei kuula,ega kuulegi mis kellelgi peale ta enda ja paragrahvi öelda on.
Vasta

Aasta oli 97 ja ise olin siis 17 ning vanamehega oli väga halvasti. Õnneks oli olemas mingi mobiili laadne toode. Kuna tegemist oli suvila rajooniga ja kiirabi jaoks oli kindel punkt bussipeatus kuhu paluti vastu tulla siis tuli tegutseda. Seni kuni ema isa elustas sõitsin kiirabile vastu ja rikkusin mitut seadust. Lubadeta sõit ja kiirus. 
Sellisel hetkel inimene ei mõtle lihtsalt reaalselt vaid tegutseb.
Vasta

Tsitaat:v6sa

Ma olen korduvalt kiirabi kutsunud ja alati on abi tulnud kiiremini, kui mina oleksin suutnud abivajaja pakkida oma autosse ja viia EMO-sse. Jah, siia tuleb abi 30 minutit, aga sellega peab maal elaja lihtsalt arvestama.

Ka mina olen pidanud korduvalt kutsuma, nii oma mitukümmend aastat surnud vanematele kui ka naisele ja lastele. Kui kiirabi ja nö häirekeskus oli kohapeal, nn vene ajal, siis piisas aadressist ja auto asus teele. Nüüd aga seleta pikalt, kuidas kohale sõita alevite, teeviitade ja bussipeatuste järgi keeramistega nagu poleks olemas gps, millega aadressi järgi kohale sõita, lisaks need häirekeskuse küsimustele ajaviitmine, mis lõpeb sellise tülpinud tõdemusega, et saadame siis brigaadi kohale, oodake. Ja pole alla 2 tunni kunagi kohale jõudnud sel sajandil, sealjuures teejuhatamise kohapealt ajaviitmine oli eriti nõme juhus, kui autojuht oli kohalik mees, kellele oleks piisanud nimest Sad ja oleks osanud kohale tulla.

Sama on kogu selle tsentraliseeritud häirekeskuse teenusega, kui teel olid puud ja kutsusin päästjaid välja, teatades häirekeskusele teeregistri järgse tee nime ja nr, siis algas mökitamine, et ühe asula nime leidsin kaardilt ja teist ei leia ja lõpuks saatsid päästjad kohale mitmekümnekilomeetrise ringiga selle leitud asula ehk tee teise otsa kaudu, selle asemel et saata 5 km otse depoost Sad Sad  Sad idiootlik süsteem, päästjad, kõik tuttavad ja kohalikud mehed ei osanud sellest midagi arvata.
Targem pole ka nt EE tsentraliseeritud klienditeenindus, kui eelmine nädal kadus sissetulev faas (muidugi tõstsin kohe otsad ümber allesjäänud faasidele), siis nende tehnikavõõras klienditeenindaja korrutas oma päheõpitud mantrat - kas kaitsmed on kontrollitud jne jne, lõpuks registreeriti asi ära, mõne aja pärast helistas montöör ja küsis, milles probleem, selgitasin asja uuesti ja asjatundja sai kohe aru, ei mingeid lolle küsimusi ning sõitis alajaama.
Viige jah kõik pääliina ja imestage siis miks elu maal välja sureb ...
Vasta

Kogu see teema on kuidagi üles haibitud poisikese kasuks ," kes võttis sünnituse vastu" ,ja pollar ,vana o...s ei suutnud õigel ajal "erandit" teha.Olgem nüüd poisikese nahas ,kelle emme sünnitab (lapsele ju võõras asi ),Ja pollari nahas ,kes peatab "kiirustaja" kes seletab neile (ühest)kümneid  kordi kuuldud " legendist ". Rolleyes Kommunikatsioon pollari ja kiirabi vahel on muidugi omaette teema.

PS; Nüüd lugesin ,et kutil ka ülevaatus oktoobrist tegemata ,see küll liiast
Vasta

Poiss oli tubli isa reageeris üle ja palus karistuse vähendamist mitte tühistamist. Tühistamist taotleb kohtult politsei.
Vasta

(10-02-2020, 22:20 PM)diesel Kirjutas:  suht narr on lugeda patuta poiste postitusi.

ja võrdsustada oma lapse emale, neljarealisel sirgel teel üsna tavalise kiirusega, appi tõttvat kainet isa
ning kanges joobes kahekordse lubatuga keelualas möödasõitjat on ka pisut nõrk.

OK, võib-olla sina ja mina ja veel keegi oskaksime lambal pead maha võtta, siga tappa ja oleme aidanud lehmal poegida ja saaksime ka ilma juhendamata sünnitava naisega hakkama. Mida teeks tavaline otu sünnitava naise juures? Nagu tuttavad arstid ütlevad siis kolmandik mehi sünnituse juures minestavad!!!!! Kui venna kohta oleks kirjutatud et ta oli ämmaemanda paberitega siis oleks teine asi kui ei siis mida ......ta üldse kihutas?
Vasta

Mõnele on lihtsalt oluline sel tähtsal hetkel ise kohal olla. 
Kui sellest veel rääkida, siis ma küll päris raadio uudise algust ei kuulnud, kuid tundub, et trahv tühistati, põhjendusega, et politsei ei tohiks olla karistav organisatsioon, kuid antud hetkel polnud politsei perele piisavalt toeks. Õige ka, mina olen kahe käega poolt, teatud olukordades võiks ikkagi vastu tulla, mitte kivinäoga trahve kirjutada.
Ma ei hakkagi üldse jama, et oioi kui paha, ületas kiirust jne, kuid tegelikult- kui paljud meist poleks kiirust ületanud?

Mul oli aastat paarkümmend tagasi juhus, kui pidime ema Audi 80D Vändrast Kuivajõele viima, leppisime siis kokku, et ootan Mäos järgi. Ootan- ei midagi. Pool tundi, tund, ei midagi. Läksin siis too aeg Mäos olnud Nestesse, ostsin telefonikaardi ning helistasin ema kaasas olnud suurele Nokia mobiilile ja... noorem vend võttis vastu... mida prset?!
Selgus, et emal juhtus ühe suure koera pärast õnnetus, auto üle katuse, kõige kõrgem koht katusel oli õnneks juhikoht, emal ribid sees, selgroolülide mõrad jne. Võite vaid arvata, kas ma sõitsin 90-ga ja kas ma üldse mõtlesin sellele, palju mul kiirus on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne