Päevakajaline teema vanarauast ja maailmalõpust :)
#21

kõik vastavad, aga keegi ei viitsi tähele panna, mida küsiti.
mina vastata ei oska kahjuks või õnneks.
Vasta
#22

Olge nüüd tublid ja võtke MÕTTEORGAN kasutusel ja lõpetage(perefoorum)-see jahumine ei vii kuhugi.
Vasta
#23

(15-03-2020, 14:13 PM)diesel Kirjutas:  kõik vastavad, aga keegi ei viitsi tähele panna, mida küsiti.
mina vastata ei oska kahjuks või õnneks.
Oskad öelda mitu küsimust on esitatud?
Vasta
#24

(15-03-2020, 13:52 PM)bom Kirjutas:  @spitfire

Ja kuidas selle seaduse väljakuulutamine oleks siin kirjeldatud eesmärgile kaasa aidanud? Kui seadus oleks välja kuulutatud ja jõustunud tavapärases korras, siis milline selle seaduse säte oleks võimaldanud selgeltnägijatel oma raha II sambast kuskil märtsi alguses välja võtta? 
 Ei olekski aga niimoodi jäi president väga rumalasse olukorda. Poleks vastu tegutsenud oleks see ükskõik kelle teise probleem. Veebruari alguses oleks võinud juba helgemates peades koita, et koroonast võib tulla suurem jama ja natukegi päeva poliitikast kõrgemale tõusta ei teeks paha.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#25

(15-03-2020, 14:30 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(15-03-2020, 13:52 PM)bom Kirjutas:  @spitfire

Ja kuidas selle seaduse väljakuulutamine oleks siin kirjeldatud eesmärgile kaasa aidanud? Kui seadus oleks välja kuulutatud ja jõustunud tavapärases korras, siis milline selle seaduse säte oleks võimaldanud selgeltnägijatel oma raha II sambast kuskil märtsi alguses välja võtta? 
 Ei olekski aga niimoodi jäi president väga rumalasse olukorda. Poleks vastu tegutsenud oleks see ükskõik kelle teise probleem. Veebruari alguses oleks võinud juba helgemates peades koita, et koroonast võib tulla suurem jama ja natukegi päeva poliitikast kõrgemale tõusta ei teeks paha.
 Ei olekski aga niimoodi jäi president väga rumalasse olukorda.Kas jäi?Kas (oleks-oleks)on piisav-oleks sa Toompeal-oleks parem tulemus?
Vasta
#26

Sorry lõpetan,varsti nagu KASS .Tegu POLIITIKAGA ja läheb kustukummi.
Vasta
#27

(15-03-2020, 13:52 PM)bom Kirjutas:  @spitfire

Ja kuidas selle seaduse väljakuulutamine oleks siin kirjeldatud eesmärgile kaasa aidanud? Kui seadus oleks välja kuulutatud ja jõustunud tavapärases korras, siis milline selle seaduse säte oleks võimaldanud selgeltnägijatel oma raha II sambast kuskil märtsi alguses välja võtta? 

Peaaegu seda ma ju küsingi. See on selge, et käshis välja võtta ei oleks jõudnud, piirangute tõttu. Aga kas keegi on seda seadust selle pilguga vaadanud, kas inv. konto kaudu oleks jõudnud varad realiseerida ? Siis istuks vara käshina inv. kontol. 

(15-03-2020, 14:27 PM)vwt2 Kirjutas:  
(15-03-2020, 14:13 PM)diesel Kirjutas:  kõik vastavad, aga keegi ei viitsi tähele panna, mida küsiti.
mina vastata ei oska kahjuks või õnneks.
Oskad öelda mitu küsimust on esitatud?

Üks.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#28

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

Ksf viplala jagab musternäidet nn ekreistlikest loosungitest: jutuke faktidel ei põhine ja lahendust ei paku - rõhub lihtsalt lihtsa inimese emotsioonidele. Kui me just "jagame raha inimestele ja nad investeerivad organisatsiooni tuge omavatest proffidest paremini"-väidet tõsiselt ei võta.

Faktid leiab jätkuvalt sealt:
https://www.pensionikeskus.ee/statistika...tatistika/

...ja igaüks otsustab, kas konservatiivsete fondide nulltootlus ja progressiivsete -5% kuni -25% vahemikku jääv 3 kuu tootlus on "heleda leegiga põlemine" jne draama või mitte.

See pensionistats ei sisalda praegu veel eilset aktsiaturgude 2..5% tõusu. Samas pole ka oluline - on kõigest ühe päeva virvendus, mis ei räägi veel asjast ja sellest, mis suures plaanis veel toimub.
Aga igatahes on aktsiaturgudel huvitav aeg. Nt Tesla aktsiast on 50+% jagu õhku välja lastud, aga seda jagub ilmselt veel...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#30

Tsitaat:hr. Urmas Reinsalu

... suhtluses Poolaga on probleeme. . Pühapäevased lubadused paberil, esmaspäeval enam ei kehti.
(ERR; Takistustest piiriületusel D-PL).
Täna annan sõna, homme võtan tagasi.
Olles Poolat läbinud ülalt alla ja paremalt vasakule, siis nõustun täielikult kohalike ütlusega "Mida rohkem suhtlen piirivalvurite ja tolliga, seda enam hakkavad mulle meeldima politseinikud.

Mõeldes Rail-Balticule, artikkel 5-le, jms tekkivad tõsised kahtlused nende teostamises, kui Ida-Lääne suunaline maismaa liiklus sõltub vaid üksikute PL ametnike suvast.


Vasta
#31

(18-03-2020, 09:47 AM)13piisab Kirjutas:  Ksf viplala jagab musternäidet nn ekreistlikest loosungitest: jutuke faktidel ei põhine ja lahendust ei paku - rõhub lihtsalt lihtsa inimese emotsioonidele. Kui me just "jagame raha inimestele ja nad investeerivad organisatsiooni tuge omavatest proffidest paremini"-väidet tõsiselt ei võta....
EKRE või mitte ehkki nende seisukohad on tegelikkust kajastavad, aga reaalsus on see, et ükski fond ei oma inflatsiooniga võrreldavat tootlust. Kui mõelda oma palgale 20 aastat tagasi ja sellele, mis selle eest siis osta sai  ja mis sama raha eest praegu osta saab siis see kõrvale pandud raha on muutunud olematuks ...
mul naine vaaatamata minu vastuseisule pani lastele 20 000 EEK (mitme aasta jooksul kogutud korraliku summa tolle aja mõistes, aastapalga) mingisse spetsiaalsesse lastefondi kasvama ja tulemusena said lapsed täiskasvanuks saades kätte ühe kuupalga ... summa oli tegelikult isegi absoluutarvudes väheke kahanenud. Raha tuleb päästa inflatsiooni käest tarbides, võttes sellest hetkemaksimumi.
Nt mu linnakorteri väärtus on ikka kasvanud, ostsin 150 000 rubla eest (2108 vastu vahetatud) ehk kohe järgmise aasta muutus see 15 000 EEK ja praegu on ca 50 000€, st et siis sai korteri pruugitud auto (hinna) eest ja praegu saaks selle eest ikka väga korraliku auto.
Vasta
#32

(18-03-2020, 09:47 AM)13piisab Kirjutas:  Ksf viplala jagab musternäidet nn ekreistlikest loosungitest: jutuke faktidel ei põhine ja lahendust ei paku - rõhub lihtsalt lihtsa inimese emotsioonidele.

Aga rõhubki emotsioonidele. Need emotsioonid tuleb nii üles puhuda, et otsustajad kaigast kartma hakkavad. Kui täna inimene saaks oma 10k või 5k kätte sealt ja suudab sellega päästa oma eluaseme panga küüsist, teha remonti, suunata see raha kuhu iganes investeeringutesse, koolitada lapsi, teha oma hambad korda või lihtsalt kõrist alla kallata, siis on sellest ikkagi rohkem saadud kui pensile jäädes 10-15 euri enam kätte saada, mille eest siis ei saa isegi pätsi leiba poest. Fakt on see, et II sammas on kuritegelik inimeste rahade raiskamine, mis tuleks kiiremas korras ära lõpetada ja rahad vabaks lasta, see ongi lahendus. Kui mõnel on soovi, saab ta sambas edasi mõnuleda ja 'rämedaid miljoneid' tuleviku jaoks teenida, kuid ülejäänud inimeste isikliku raha tuulutamise otsustus jäägu inimesele endale. Kui homme peaksid börsid üldse kokku kukkuma, jäävad inimesed ilma sellestki piskust mis seal täna veel alles on.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#33

(18-03-2020, 09:47 AM)13piisab Kirjutas:  Ksf viplala jagab musternäidet nn ekreistlikest loosungitest...
On päris huvitav, et teatud hulga inimeste jaoks on kõigis maailma hädades süüdi EKRE ja Donald Trump. Mis viimaste poolehoidjaid ilmselt kõvasti konsolideerib.

A' teisest sambast kah. Käisin just vaatamas, mis minu rahaga tehtud on, ja sain teada, et aasta keskmine tootlus on olnud 2,27 %. Samas piirkonnas liigub ka aastane inflatsioon, nii et haldurid on tõesti suutnud selle raha odavnemisest päästa.

Sama tulemuse oleksin saanud ka siis, kui selle raha eest oleksin kohe midagi soetanud. Ja jutt sellest, et niimoodi õõnestataks oma tulevikku, vähemalt vanemate inimeste puhul ei kõlba isegi kassi saba alla. Minul on seal teises sambas umbes nii palju raha, nagu aastaseks elamiseks kulub (Cadillaciga poes käimine ja puhkusereisid välja arvatud). On aga tulevik...
Tõsi, noorematel inimestel võiks olla isegi mingit lootust vanaduses sellele sambale toetuda, kuid nende nimel ma rääkima ei hakka.
Vasta
#34

(18-03-2020, 12:33 PM)olevtoom Kirjutas:  ...
Tõsi, noorematel inimestel võiks olla isegi mingit lootust vanaduses sellele sambale toetuda, kuid nende nimel ma rääkima ei hakka.

Ma pole küll noor, aga kogumise osas umbes poole peal. Senine tootlus on jäänud natuke inflatsioonile alla. Samas ei annaks selle summa rahakottisaamine midagi mu elukvaliteedile lisaks: meil on hädavajalik olemas ja kõike soovitut ei peagi saama.

Küll on väga hea leida aeg-ajalt mõni unustatud kahekümnene (siit ka põhjus, miks me üldiselt eluga rahul oleme - meil ei ole miljoniunistusi) taskunurgast. Täpselt nii suhtun ma ka pensionifondi: me ei tea, mis meid ees ootab, aga pisuke igakuine lisa on abiks ikka.

Kui selles II samba tzydeemis midagi ebaõiglast on, siis väljamaksete süsteem, mis nuumab kindlustusfirmasid, aga ega ma ka paremat oska välja pakkuda.
Vasta
#35

meie fondide niru tootlus võrreldes piiritagustega on eraldi teema. Sellele ma vastu ei vaidle. Selle tõstmiseks kehtestatud fondihaldustasude piirmäärad jms on mu meelest head sammud ja loodame, et selliseid mõistlikke ja "kapitalisti nuumamist vähendavaid" samme tuleb veel. Selles vaates on väike võimuvahetus olnud hea. Imelik, et turg eelnevalt neid asju ise paika ei loksutanud.

uba on aga muu:
- "raha põleb ja nutame kõik"-jutt on antud hetkel kas halb nali või puhas populism fakte mitteomavate üleskütmiseks
- arvamised, et keskmistatult oleks see raha igaühe näpuvahel palju paremas kohas: see on "oleks-poleks" tüüpi spekuleerimine. Seda raha ei oleks ilma nn riigivõimenduseta palju - keskmiselt 10a jooksul 1000eur/kuus (2009..2019a aastakeskmine oli 1037eur) palgatulult kogutud 2%-na nt 2400eur. Kellel tulumaksuvaba miinimum ei kehti, sellel oleks alla 1900eur. Kellel viimastel aastatel kehtinud, nendel ca 2100eur (mõlemad maksavad ju ka töötuskindlustust)
- pensioni korjamine on praegu kehtiv ühiskondlik kokkulepe. Kuni '83a sündinutele on 2.sammas ka vabatahtlik, nn 3.sammas aga kõigile vabatahtlik. Nt ma võtsin ja võtan seda kui "kindlustust". Ilma nn riigi lisatava rahata (mis on ju tegelikult minu enda makstud raha) ei oleks võtnud - milleks seada oma rahale piiranguid. Tervikpakett oli aga vastuvõetav ja parem, kui neid nn oma kopikaid ilma lisarahata pangaarvele lükata

olevtoom - ei ole EKRE "süüdistamine". Absurd-loosungeid nt viie rikkama riigi hulka jõudmise osas on ka muudelt olnud, praegune jagatud pildike, mis ei põhine faktidel vaid emotsioonidel, haagib selle erakonna päevakajaliste teemade ja käekirjaga. Pole suurem asi infobülletään. Vähemalt mitte veel ja kui lähebki "maailmalõpuks", siis ilmselt on olulisemaid asju, mille pärast nutta.

muidu kes oma pensioni 2. samba aastakeskmise reaaltootluse osas paremat arusaama tahab saada, siis THI 10a aastakeskmine suurenemine on olnud 2,33%. Kellel on pensionilehel väiksem number, on nn riigi juurdepandavat 2 korda suuremat summat arvestamata (mis suures plaanis tuleb muidugi kah maksumaksja taskust) olnud miinuses. Õnneks on suurem pensionifondide maht fondides, mis ka viimase kuu aja agressiivsete fondide miinust kaasates on THIst suurem. Vähe, aga siiski.

ning jätkuvalt - kes arvab end olevat hea investor, sellel on praegu võimalus oma vaba rahaga valdkonda siseneda ning tulemusi näidata. Mina olen vaid Volkswageni diisliskandaaliga natuke "mänginud" ja toona 2..3 nädalaga ca 20% neto teeninud. Praegu kiibitsen veel niisama: mu järgmiseks käeprooviks on lood ja ennustused veel liiga segased ning kuu aja ca 30% kukkunud börsi-indeksid ei tõota VW kombel ei kiiret tõusuvõimalust ega pikema hoidmisena vähemalt sama raha üpris kindlat tagasisaamist max ca aastase perioodi lõikes. Aga hoian asjadel silma peal. Eilne börside tõus (USA peamised indeksid lausa +5%) oli omamoodi pettumus, tänane DAX -5% (mis ei tule otseselt Lufthansast või MTU Aero Enginest) on aga huvitav. Saab näha, mis USA börside tänasel avanemisel toimuma hakkab Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#36

See on mõnedel kohe selline moehaigus neid, kes natuke realistlikuma ja vahel ka pessimistlikuma pilguga ette vaatavad, ekreiitideks ja ei tea kelleks nimetada. Edasi veel äkki lamemaalased ja reptiilid jne. Omast arust parem ja targem rahvaosa osa võiks vahel aru saada, et elu ei saagi kogu aeg ülesmäge minna ei isiklikus ega üldises ühiskondlikus mõttes.
 Nürimeelselt probleemi eitada ja ilase naeratusega, et ise targem välja paista, "hädaldajaid" naeruvääristada on siis vist siis kuidagi popim ja moodsam.
 Paar päeva tagasi oli üksjagu neid feisspuugiemmesid näha, kes oma telefonipilgutamise pilte panid, üksteist laikisid ja koledasti solvunud olid, kui keegi natuke teravmeelitseda julges selle üle (ei hoia ühte, ei austa esileedit ja vaata et riigireeturid)
Pensionisambast nii palju, et selle vabatahtlikuks muutmisele vastandumist põhjendada põhiseadusega on lihtsalt jabur. Aga see on pelgalt arvamus. Põhiseadus või vähemalt arusaam sellest on natuke erinev selle jaoks, kes on sinna sambasse oma sente ise teeninud ja selle jaoks, kes kuskil Luxemburgis paberitööd tegi 20 k€ eest kuus.
Vasta
#37

(18-03-2020, 14:43 PM)13piisab Kirjutas:  muidu kes oma pensioni 2. samba aastakeskmise reaaltootluse osas paremat arusaama tahab saada, siis THI 10a aastakeskmine suurenemine on olnud 2,33%. Kellel on pensionilehel väiksem number, on nn riigi juurdepandavat 2 korda suuremat summat arvestamata (mis suures plaanis tuleb muidugi kah maksumaksja taskust) olnud miinuses. Õnneks on suurem pensionifondide maht fondides, mis ka viimase kuu aja agressiivsete fondide miinust kaasates on THIst suurem. Vähe, aga siiski.

Põhimõtteliselt umbes nii, et suures osas kõik kaotavad peale ärikate ja rikkurite aga loll pööbel ei saa aru, et õnn tuleb pensioniga õuele, 10 euri näilist kasumit kuus, reaalselt 50-100 euri kahjumit nii eilsetel kui homsetel pensionäridel... https://www.err.ee/1027690/indrek-neivel...nt-1027690

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#38

Jajah, õnneks on vaja seda 10 € just täna kulutada.

Ma tunnen ka paari säärast inimest. Tavaliselt nad õnne enne kümmet kätte ei saa isegi siis, kui see kümnekas olemss olema juhtub... No ma tunnen ilmselgelt valesid inimesi, eksole.

Ma kindlasti ei kuulu tänase maailmakorralduse apologeetide hulka, aga ühtegi paremat alternatiivi ka nagu ei paista. Ajuti tundub mõnel isamaisel olevat helgeid hetki, aga siis vajub jälle paralleelreaalsusesse ära. Ning meie kaabudega ministriduo oleks isegi tõsiseltvõetav, kui nad oleks oma sõnade taga, mitte ei leiaks pidevalt vabandusi, kuidas süvariik ja pahad ametnikud nende teele pidevalt ületamatuid tõkkeid püstitavad. Kohe kahju hakkab neist...

Neivelt on muidugi õige mees rääkima pensionisüsteemi ebaõiglusest. Ikkagi endine pankur ja finantsharidusega inimene. Temal juba kümnekat puudu ei jää, sest ta investeeris õigel ajal...

Millal algab aega, kus meie oma foorumi Riigimehed asuvad õnne õuele tooma ja meie rahva põlve uueks looma? Kannatab ehk toetadagi. Cool

Jube lihtne on oleksoloogiadoktori kraadi omades peksta neid, kes teevad. Palju raskem on teha.

Tulles tagasi päevakajalise juurde: millien oleks olnud asutatud oleksoloogiadoktorite plaan Eesti viirusvabaks muutmiseks?
Vasta
#39

Kas mitte eelmine aasta pandi mu pensionile 7,6% juurde ja tänavu lubatakse lausa 8% juurde panna. Arvutame 100+7,6%+8%=116,208. Mingi 7 euri lubati veel pealekauba koalitsioonikokkuleppega.

Igale 100-le eurole pensionile on kahe aastaga juurde tulnud 16 euri. Ühtki sammast mul pole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#40

President pole ju samba vabakslakmise vastu.Seda ta ei saakski olla.President ei tegele päevapoliitikaga.
küsimus on inimese eest makstud sotsiaalmaksus(see 4 %), mida praeguse seadusega lubatakse ka välja võtta.
Kui see osa läheks vabatahklikel lahkujatel praegustele pensionäridele siis oleks kõik OK
Teine variant on anda kõigile maksumaksjatele tagantjärgi 4% sotsmaksu pangakontole.
Kogu kühvel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne